Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2011., 00:02   #21
Ja oduvijek uzimam jednu, kako i piše i kako mi je prepisano, no sad me zanima smije li se to uzimati mjesecima, neprekidno, ili treba malo odmoriti organizam? Može li biti kakve štete? Inače su to valjda i 1000 puta više koncentracije od dnevnih potreba, a uzimam ih zbog neurološke dijagnoze (zato se i zovu valjda NEURObion). Baš sam prije mjesec-dva bila kod neurologa na kontoli i zaboravila pitati, a na iduću idem za pola godine ili još kasnije.

Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Ukoliko stvarno postoji deficit vitanima B,onda se isti daje intravenozno.
A zašto onda postoje tablete?

Neurobion je baš poznat/razvijen za neurološka stanja, ja imam MS i pijem ga na preporuku dvije neurologice, kao i moja mama (na preporuku treće). Ne zbog deficita, već zbog blagotvornog djelovanja na živčani sustav.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 03.02.2012. at 20:27. Reason: spajanje postova
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 15:56   #22
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
A zašto onda postoje tablete?

Neurobion je baš poznat/razvijen za neurološka stanja, ja imam MS i pijem ga na preporuku dvije neurologice, kao i moja mama (na preporuku treće). Ne zbog deficita, već zbog blagotvornog djelovanja na živčani sustav.
Nije isti slučaj,kao što ste sami napisali on djeluje blago,preblago ako postoji deficit.
Slažem se s vama da je za neurološka stanja,ali kod tog navedeong slučaja,ne radi se o takvo čemu.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 11:55   #23
Hvala, možete li mi odgovoriti i na prvo pitanje - smiju li se uzimati neprekidno, ili je možda bolje raditi pauze?
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 16:39   #24
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Hvala, možete li mi odgovoriti i na prvo pitanje - smiju li se uzimati neprekidno, ili je možda bolje raditi pauze?
Nije potrebno raditi pauze.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 18:39   #25
Hvala.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 16:10   #26
prije desetak dana mi je dijagnosticiran herpes zoster. tjedan dana sam pio i mazao herpleh te protiv boli koristio tramadol.
danas mi je doktorica opce prakse preporucila (zbog zatezanja i grceva ispod rebara) neurobion forte te da ga koristim tri mjeseca po jednu tabletu.
nazvao sam radi drugog misljenja doktoricu koja me je primila na zaraznoj i ona kaze da nikad nije cula za takve tablete. tko je tu lud?
__________________
zasto vi koji ste ti ,meni koji sam vi kazete ti ,kad ja koji sam vi ,vama koji ste ti kazem vi
uddk.hr
valsimot53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 22:08   #27
Poštovani,

Stvari nisu baš tako jednostavne kako se naizgled čine. Naime, činjenica jest kako je davanje vitamina B-kompleksa kod herpes zostera i postherpetičke neuralgije dosta uvriježeno. Dok sam radio kao liječnik obiteljske medicine, i sam sam preporučivao svojim pacijentima isto.

Činjenica, međutim, također jest kako nedostaje velikih kliničkih studija koje bi potvrdile učinkovitost ovakve terapije kod herpes zostera.

Mislim da Vam neće škoditi jer su vitamini B-kompleksa topivi u vodi pa se suvišak izluči mokraćom. A možda Vam pomogne. Tako da mislim da nije loše pokušati.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 16:31   #28
Pozdrav ljudi, jel znate mozda gdje se Neurobion tablete mogu kupiti u zagrebu?
HariPoter13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 16:35   #29
Quote:
HariPoter13 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, jel znate mozda gdje se Neurobion tablete mogu kupiti u zagrebu?
Ljekarna na Dolcu.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 18:02   #30
Pitaj u najbližoj ljekarni da li nabavlja lijekove na privatni recept iz inozemstva (većina ih to radi).
Postupak može potrajati do 20 dana (provjera i odobrenje od Agencije za lijekove i medicinske proizvode ), a nekad se mogu naći i odmah ako ljekarna ima ima stalne pacijente koji ne kupe odmah svu količinu koju su naručili.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 18:10   #31
ima ih u apoteci u jurisicevoj
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 18:12   #32
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Pitaj u najbližoj ljekarni da li nabavlja lijekove na privatni recept iz inozemstva (većina ih to radi).
Postupak može potrajati do 20 dana (provjera i odobrenje od Agencije za lijekove i medicinske proizvode ), a nekad se mogu naći i odmah ako ljekarna ima ima stalne pacijente koji ne kupe odmah svu količinu koju su naručili.
Znam za to, tak su mi rekli u jednoj ljekarni, ali meni je to trebalo odmah.

Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Quote:
HariPoter13 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, jel znate mozda gdje se Neurobion tablete mogu kupiti u zagrebu?
Ljekarna na Dolcu.
Ma ljubim te! Imali su odmah raspolozivo. Pakiranje od 100 komada - 105kn.
HariPoter13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 19:48   #33
Iz par izvora sam čula da se Neurobion forte treba piti 3 mjeseca pa onda pauza.
A moji neurolozi mi nisu ništa rekli, samo napisali kao terapiju. Pijem ih za epilepsiju.

Kako ih uzimate, kakve su vam upute dali oko pauze?
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 21:46   #34
Quote:
HariPoter13 kaže: Pogledaj post
Znam za to, tak su mi rekli u jednoj ljekarni, ali meni je to trebalo odmah.


Ma ljubim te! Imali su odmah raspolozivo. Pakiranje od 100 komada - 105kn.
Iskustvo
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 21:53   #35
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Iz par izvora sam čula da se Neurobion forte treba piti 3 mjeseca pa onda pauza.
A moji neurolozi mi nisu ništa rekli, samo napisali kao terapiju. Pijem ih za epilepsiju.

Kako ih uzimate, kakve su vam upute dali oko pauze?
Neurobion = Vitamini B1 (100mg), B6 (200mg) i B12 (200ug - mikrograma).


B1 i B12 se mogu uzimati u teoretski neogranicenim kolicinama i nece ti nis bit. Za B6 je gornja granica oko 200mg dnevno. Pri dugotrajnom uzimanju doze od 500mg dnevno se mogu pojavit neke nuspojave tipa (neda mi se prevodit, izvor: http://www.merckmanuals.com/....)

Quote:
The ingestion of megadoses (> 500 mg/day) of pyridoxine (eg, taken to treat carpal tunnel syndrome or premenstrual syndrome although efficacy is unproved) may cause peripheral neuropathy with deficits in a stocking-glove distribution, including progressive sensory ataxia and severe impairment of position and vibration senses. Senses of touch, temperature, and pain are less affected. Motor and central nervous systems are usually intact.

Diagnosis is clinical. Treatment is to stop taking vitamin B6. Recovery is slow and, for some patients, incomplete.


Najbolje ti je u svakom slucaju izvadit krv i vidjet kolko imas vitamina B6.
HariPoter13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 07:47   #36
Meni je Neurobion izazvao alergiju na koži, alergija je trajala po par sati u obliku urtikarije. Dobio sam Neurobion zbog tinitusa i vrtoglavice. Prestao sam ga uzimati. Inače sam se sa njim susreo još 1995 kada mi je pas imao uklještenje kralježnice; rečeno mi je da obnavlja neurosinapse; uglavnom pas je živnuo i živio te do 2009 sam ga na psima (starijim) još nekoliko puta primjenio UVIJEK sa odličnim rezultatima. Neurobion je poznat kod nas ljubitelja pasa. Ali također smatram da ne može u jednom vitaminskom pripravku biti 100 do 200 puta više B vitamina po dnevnoj bazi te da to MORA izazvati neke nuspojave (vidi gore: alergija). Osobno preferiram Plibex i/ili B-Komplex Krke jer je tu točan omjer B-vitamina. Kao profilaksa jedna tableta dnevno.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 14:57   #37
Zbog raznih problema poslije operacije noge,a jedan od njih je hipotorfija misica propisan mi je neurobion.Ono sto sam cesto procitala na netu i na sto se svi zale jeste povecanje tjelesne mase.Zbog operacije koju sam imala nesmijem vise da se debljam,bar ne u iducih 6mj.,s toga me zanimaju vasa iskustva u s vezi uzimanja ovog lijeka i jeli zaista istina da se nenormalno deblja od njega???????
Stelaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 16:17   #38
Ne deblja se od lijeka.
Eventualno može pojačati apetit, pa se treba suzdržavati od prekomjernog unosa hrane.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 22:35   #39
Ja se nisam udebljala, niti mi je apetiti bio veći. Neki drugi b vitamini djeluju na povećanje apetita, ali ovaj za divno čudo nije. Inače sam normalne težine.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 22:14   #40
Hvala vam,utjesile ste me
Stelaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.