Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2006., 16:32   #1
Knjigovodstveni programi

Pretraživao sam ranije postove i primjetio sam da nema rasprava o knjigovodstvenim programima.
Vjerujem da na forumu ima dosta ljudi koji koriste programe pa bi bilo dobro da napišu koje, te nabroje eventualne prednosti i mane i da li im se uopće isplati samostalno voditi knjigovodstvo. (mislim na utrošak vremena i novca za nabavku softwarea nasuprot troška za knjigovodstveni servis).
 
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 16:48   #2
Ovisi koliko je posla, ako si obrtnik samozaposlen mislim da se ne isplati, osim ako nemaš neki program i potrebna znanja.
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 11:48   #3
Meni se nabava programa isplatila vrlo brzo. Nisam imala pojma o knjigovodstvu (ne znam ni sada više nego što mi treba !), ali mi je programer iz firme MIRAL d.o.o dokazao da je vođenje knjiga za moj obrt rutinski posao za koji je potrebno dan-dva učenja i vježbe. Program odradi najveći dio stručnog posla, a za unos podataka potrošim 5-10 min. dnevno.
Bolje razumijem svoje poslovanje, imam stalni uvid preko izvještaja u programu, ne moram više zivkati knjigovođu i ne trebam ga plaćati !
Podrška programera je super, nikad ne bjesne kad ih pitam nešto glupo !
 
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 18:00   #4
Quote:
dmlin kaže:
Pretraživao sam ranije postove i primjetio sam da nema rasprava o knjigovodstvenim programima.
Vjerujem da na forumu ima dosta ljudi koji koriste programe pa bi bilo dobro da napišu koje, te nabroje eventualne prednosti i mane i da li im se uopće isplati samostalno voditi knjigovodstvo. (mislim na utrošak vremena i novca za nabavku softwarea nasuprot troška za knjigovodstveni servis).
Ovako: ako si obrtnik, tada je nešto lakše vođenje knjigovodstva, ali ako imaš poduzeće, definitivno ti preporučam da plaćaš knjigovođu: za nabavku cjelokupnog programa ćeš potrošiti oko 2000 Eur i to će ti se isplatiti kroz godinu dana, ali problem je što je program samo pomagalo u moru znanja koje treba imati, a da ne govorim o zakonima koje treba neprestano pratiti.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 21:24   #5
S mnogim knjigovodstvenim servisima se možeš dogovoriti da sam obaviš veći dio posla, prvenstveno mislim na unos podataka, a onda knjigovodstveni servis obavi eventualno kontrolu, te daje upustva vezana uz svakodnevne zakonske promjene.
leola is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 23:22   #6
Quote:
Renata kaže:
Ovako: ako si obrtnik, tada je nešto lakše vođenje knjigovodstva, ali ako imaš poduzeće, definitivno ti preporučam da plaćaš knjigovođu: za nabavku cjelokupnog programa ćeš potrošiti oko 2000 Eur i to će ti se isplatiti kroz godinu dana, ali problem je što je program samo pomagalo u moru znanja koje treba imati, a da ne govorim o zakonima koje treba neprestano pratiti.
pardon, 2k€ ?
Ima programa od 549kn do nekih 2,5k kn, kolko sam ja informiran, al nisam znao da ima i onih od 2k€.
Samo me zanima jel postoji uopce kakav besplatni knjigovodstveni prog.?
Clam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 17:44   #7
Quote:
Clam kaže: Pogledaj post
pardon, 2k€ ?
Ima programa od 549kn do nekih 2,5k kn, kolko sam ja informiran, al nisam znao da ima i onih od 2k€.
Samo me zanima jel postoji uopce kakav besplatni knjigovodstveni prog.?
koji je taj za 550,00 kn cca, može malo detaljnije?
balansero21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 12:08   #8
plaćene ure

Molim vas za pomoć,
radimo obračun pdv-a prema naplaćenim računima.
Zanima me kako da upišem datum plaćanja koje je obavljeno u 2016.g a za URE iz 2015g. ?? Moram ih ubaciti u obrazac PDV,a neznam kako

HEEEELLP
zelena7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 14:10   #9
Quote:
zelena7 kaže: Pogledaj post
Molim vas za pomoć,
radimo obračun pdv-a prema naplaćenim računima.
Zanima me kako da upišem datum plaćanja koje je obavljeno u 2016.g a za URE iz 2015g. ?? Moram ih ubaciti u obrazac PDV,a neznam kako

HEEEELLP
ne znam o kojem programu se radi ali svakako se trebaju neplaćeni računi prebaciti (programski ili ručno) u 2016. godinu i onda unositi datume plaćanja
SunSine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 01:20   #10
Iako sam dostala istraživala o knjigovodstvenim programima, nikada nisam naišla na neki besplatni (pogotovo ne onaj koji bi podržavao naše stalne promjene izgleda obrazaca tj. knjiga - sad kolona sim, sad kolona tam).
leola is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 22:15   #11
Quote:
leola kaže: Pogledaj post
Iako sam dostala istraživala o knjigovodstvenim programima, nikada nisam naišla na neki besplatni (pogotovo ne onaj koji bi podržavao naše stalne promjene izgleda obrazaca tj. knjiga - sad kolona sim, sad kolona tam).
rest-art brisan link-reklama
evo jedan besplatan, a kvalitetan.plača se podrška.pročitati licencu.

Zadnje uređivanje lili p. : 30.08.2010. at 17:18.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 18:22   #12
Quote:
leola kaže: Pogledaj post
Iako sam dostala istraživala o knjigovodstvenim programima, nikada nisam naišla na neki besplatni (pogotovo ne onaj koji bi podržavao naše stalne promjene izgleda obrazaca tj. knjiga - sad kolona sim, sad kolona tam).
rest-art brisan link-reklama
evo jedan besplatan i ima čak i forum koji služi koa podrška!
__________________
ZNATIŽELJNA

Zadnje uređivanje lili p. : 30.08.2010. at 17:19.
goce is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 08:25   #13
Ovisno u koju svrhu netko treba knjigovodstveni program, ali nikako neki programčić skinut s neta ne može zadovoljit poslovanje firme. Treba biti postavljen u skladu sa poslovanjem firme i ažuriran redovito. Znam to iz iskustva jer radim na dva različita knjigovodstvena programa, na jednom obrt, na drugom poduzeće. Ja sam zaposlena u firmi gdje sam šef knjigovodstva i obzirom da je moj šef prije radio sa knjig. servisom, bio je nezadovoljan jer nikad nije bio na tekućem, a sada u svakom trenutku ima željenu informaciju, posebno ako je firma veća i promjene su dnevne.
nataly-78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 23:29   #14
Mislim da se za manje obrte ne isplati kupovati knjigovodstveni program. Naime, cijena koja se za program plaća pokriva, uglavnom, samo program xy, ali ne i eventualne promjene u programu.
Što znači, da svaki put kad se nešto u zakonu promjeni ( a to zna ponekad biti i dva puta u jednoj godini) treba posebno plaćati promjenu u programu.

Onda na kraju ispadne da je program puno skuplji.
Agath@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 00:55   #15
programi

Synesis-Pupilla.Ako netko želi sam voditi knjige nema mu ravna.Jedina mu je mana da nije džabe.Naravno cijenu određuje sam kupac,zavisno od toga koliko mu dijelova programa treba.Ja sam privatnik već 13 godina,ali od kad imam Synesis.............preporodio sam se.
brisan link-reklama
__________________
Prosle godine jedanput ove malo manje!
Da istina je,slijep kod zdravih ociju.

Zadnje uređivanje lili p. : 30.08.2010. at 17:17.
chesnjofka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 23:22   #16
Molim vas za savjet kod odabira programa za malo poduzece.

Trebam financijski program za vođenje poslova firme. Primke,kalkulacije,stanje zaliha,izrada ponuda,otpremnica,računa,skladište,bilanca...itd.

Napominjem da korisitim uslugu knjigovodstva, tako da bi taj program bio za potrebe poduzeća.

Imate li kakav savjet i okvirno cijene takvog programa.
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 00:07   #17
Mora li knjigovodstveni program za tvrtku biti na Windowsima?

Ili pak netko tko vodi knjigovodstvo za tvrtku koristi i neki drugi operativni sistem (Linux, Dos ili nesto trece)?

Ovo pitam stoga sto sam cuo da tvrtka, osim sto mora legalno posjedovati licencu za knjigovodstveni program, takoder mora imati i licencu za Windowse na kojim taj knjigovodstveni program radi.

I postoje li uopce na nasem trzistu knjigovodstveni programi koji ce raditi na necemu drugom osim Windowsa?

Hvala.
locutos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 00:22   #18
http://www.kupujemhrvatsko.com/proizvod.php?broj=1307
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 00:28   #19
Ja mislim da ne mora bit na windowsu. To sto si ti cuo mozda znaci da ako je knjigovodstveni program na windowsu, onda taj windows mora bit licenciran.
probaj brisan link-reklama
__________________
stvarnost je samo iluzija prouzrokovana nedostatkom alkohola

Zadnje uređivanje lili p. : 30.08.2010. at 17:17.
heheh is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 20:42   #20
Quote:
locutos kaže:
Ili pak netko tko vodi knjigovodstvo za tvrtku koristi i neki drugi operativni sistem (Linux, Dos ili nesto trece)?

Ovo pitam stoga sto sam cuo da tvrtka, osim sto mora legalno posjedovati licencu za knjigovodstveni program, takoder mora imati i licencu za Windowse na kojim taj knjigovodstveni program radi.

I postoje li uopce na nasem trzistu knjigovodstveni programi koji ce raditi na necemu drugom osim Windowsa?

Hvala.
Logično je da knjigovodstveni program kao i operativni sistem na kojema se vodi knjigovodsto moraju biti legalni i imati licencu. E sad nisam 100% siguran, ali sam zato 98% siguran, da operativni sistem ne mora nužno biti Windows, već bilo koji drugi. Ali koji god da je, za svaki moraš imat licencu i mora bit legalan, dakle neovisno da li se radi o Windowsima ili recimo Linuxu ( naravno pod uvjetom da je knjigovodstveni program koji namjeravaš koristiti kompaktibilan, odnosno rađen za Linux, ukoliko se za isti odlučiš) Šalim se.
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:38.