Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2006., 11:23   #21
Quote:
Noemi kaže:
isprintam to i demonstriram ispred ducana dok mi ga ne naruce

thx
Baš to i napravi! Pa neka ti onda tvrde da ne postoji ! S jedne strane ih razumijem ali ipak bi trebali biti bolje informirani o proizvodima koje prodaju.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 19:11   #22
ja hocuuuu to uljeeeee

jel ovi iz zagreba dostavljaju postom?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 19:20   #23
Quote:
Noemi kaže:
ja hocuuuu to uljeeeee

jel ovi iz zagreba dostavljaju postom?
Ne znam, nisam se raspitivala. Od njih sam do sada naručivala jedino knjige. Ali palo je i meni to na pamet zato što mi je također muka svaki put u trgovini objašnjavati šta želim naručiti. Ako hočeš nazvat ću ih ja u ponedjeljak pa ću ih pitati.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 19:22   #24
moze, hvala ti.

u stvari ti i znas sto mi konkretno treba i jos bi i shea butter


i kanu za mehndi, al mislim da oni to nemaju
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 21:44   #25
Quote:
Noemi kaže:
moze, hvala ti.

u stvari ti i znas sto mi konkretno treba i jos bi i shea butter


i kanu za mehndi, al mislim da oni to nemaju
Ok, nema problema! Zvat ću ih u ponedjeljak ujutro pa ću ti se javiti!
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 15:15   #26
pročitajte i ovaj članak o mineralnim uljima

našla sam na još nekim mjestima tvrdnju da se na štetnost mineral oil uglavnom većina poziva prema starijim studijama i na mineralna ulja korištena u industriji ne u kozmetici, pa si mislite

mislim da svatko treba sam skontati u šta će vjerovati a u šta ne, ja sam npr.odustala od proizvoda sa aluminijumom (dezodoransi koji ga sadrže), koristim samo one bez
isto tako mažem se po tijelu samo sa maslinovim uljem i dm uljima, ipak je veća površina kože u pitanju, dok na lice mažem i ponešto sa "nepreporučljivim sastojcima" , ali ajd to je manje kože

tko će ga znati šta je dobro šta ne, s druge strane žderemo nezdravu hranu, udišemo zagađen vazduh, neko puši, neko voli popiti češće itd.
nije samo do kozmetike
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 15:21   #27
i da, meni se maslinovo ulje jako dobro upije i miris skroz ispari do jutra, nije ni fora mazati se u nekim litarskim količinama

upravo sad čitam na nekim mjestima da je i kaolin štetan , šta to nije obična glina
pa glicerin, isto ko i mineralno ulje
pa titanium dioxide (sadržan u većini preparata za zaštitu od sunca)

najbolje ništa ne mazati, ako ćeš slušati sve ovo
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 15:33   #28
Quote:
me_in_honey kaže:
najbolje ništa ne mazati, ako ćeš slušati sve ovo
mislim da i je najbolje cim manje se mazati.
ali s druge strane, svi cemo jednom umrijeti.
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 15:39   #29
Quote:
Andjelcic kaže:
ali s druge strane, svi cemo jednom umrijeti.
i to što kažeš
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 15:39   #30
Štetan je samo sintetski glicerin. Treba paziti šta se stavlja na kožu i nije bitno da li je površina aplikacije nekog preparata mala ili velika. Sve što stavimo na kožu u roku od 6 min ulazi u krvotok stoga ako koristimo preparate koji u sebi sadrže toksične tvari oni u roku od 6 min ulaze u naš krvotok i dolaze do naših organa. Kažeš tko bi pazio na sve. Moje mišljenje je da na neke stvari ipak možemo paziti. Možemo paziti kakvu kozmetiku koristimo, možemo paziti kakvu hranu jedemo, možemo paziti kakva sredstva za čišćenje koristimo, možemo paziti na puno toga. Svatko ima svoju volju i svatko će sam odlučiti što će koristiti a što ne ali zašto se ne bi educirali pa onda donijeli odluku. Zar je bolje živjeti u neznanju i koristiti bilo šta?!
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 15:42   #31
Ja sam se polako počela osvješćivati prelazim samo na prirodno nemažem se bas jako dugo maslinomvim uljem, a već se vidi razlika
__________________
♥ See The Beauty In Everything ♥
-anna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 15:43   #32
Quote:
me_in_honey kaže:
nije samo do kozmetike
u biti bolje reći, nije nam najveći problem kozmetika, ima i gorih, nažalost
za mene je nešto nagore što ljudi čine sami sebi - stres i neobraćanje pažnje na njega, tj. neshvaćanje da je to isto bolest i da se treba liječiti
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 15:47   #33
Quote:
Lela kaže:
Štetan je samo sintetski glicerin.
pa tako imaš i više vrsta mineralnih ulja, neka valjaju neka ne, ni ti ni ja nismo znanstvenici, nismo bile prisutne kad su se vršila testiranja, sve što možemo je pročitati na netu nešto i odlučiti vjerovati ili ne
kao što rekoh kozmetiku ne smtram najvećim problemom s kojim se suočavamo u današnje doba
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 15:48   #34
Quote:
me_in_honey kaže:
u biti bolje reći, nije nam najveći problem kozmetika, ima i gorih, nažalost
za mene je nešto nagore što ljudi čine sami sebi - stres i neobraćanje pažnje na njega, tj. neshvaćanje da je to isto bolest i da se treba liječiti
To stoji ali ovdje je tema kozmetika. Zbog čega ne promijeniti način na koji njegujemo svoje tijelo kada smo saznali da kupovne kremice i ostali preparati nisu dobri.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 15:51   #35
Quote:
Lela kaže:
To stoji ali ovdje je tema kozmetika. Zbog čega ne promijeniti način na koji njegujemo svoje tijelo kada smo saznali da kupovne kremice i ostali preparati nisu dobri.
već gore rekoh - gdje si saznala, na netu? na netu ima svega i svačeg, za i protiv, ne znam u što bih vjerovala, iskreno ti sad ovo govorim

pazit ću što ću mazati po sebi efkors, odustat ću od mineralnih ulja, parabena, blabla, ali iskreno ne znam ako će mi to što pomoći
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 15:57   #36
Quote:
me_in_honey kaže:
pa tako imaš i više vrsta mineralnih ulja, neka valjaju neka ne, ni ti ni ja nismo znanstvenici, nismo bile prisutne kad su se vršila testiranja, sve što možemo je pročitati na netu nešto i odlučiti vjerovati ili ne
kao što rekoh kozmetiku ne smtram najvećim problemom s kojim se suočavamo u današnje doba
Pročitala sam više nego jedno istraživanje o mineralnom ulju, negdje piše da je štetno, negdje da nije. Naravno da će kompanija koja koristi mineralno ulje reći da nije štetno. Samim time što je nastalo od nafte, i time što začepljuje pore i onemogućuje koži da diše ja ga smatram štetnim i stoga ga ne namjeravam koristiti. Velika je razlika između obične kupovne kreme i prirodne. Svatko tko je probao prirodnu kremu mislim da je jako brzo vidio razliku. To mi kažu svi koji su probali moje kreme za lice. Probaj i ti koristiti kakvo biljno ulje pa ćeš brzo vidjeti razliku. Često čujem kako je nekome neki šampon ili nekakva krema bila super a onda odjednom više ne odgovara koži. Zašto? Jer se na taj način naša koža brani protiv neprirodnih sastojaka koje ti preparati sadrže. Prirodnih preparata se koža nikada ne zasiti jer joj odgovaraju.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 15:59   #37
Quote:
-anna- kaže:
zato sam sada prešla na pravo dalmatinsko maslinovo ulje, prirodno 100%
jaj bi ubila za 100 % cisto!
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 16:00   #38
Quote:
me_in_honey kaže:
pazit ću što ću mazati po sebi efkors, odustat ću od mineralnih ulja, parabena, blabla, ali iskreno ne znam ako će mi to što pomoći
Što će ti pomoći? Imati ćeš manje nakupljenih toksina u tijelu. Svi ćemo umrijeti, nitko nije rekao da će nam korištenje prirodnih preparata produžiti život. Ali jesi li se zapitala da li nam možda kupovni preparati skraćuju život i smanjuju njegovu kvalitetu u smislu da smo više podložni različitim bolestima?
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 16:02   #39
Quote:
Lela kaže:
Pročitala sam više nego jedno istraživanje o mineralnom ulju, negdje piše da je štetno, negdje da nije. Naravno da će kompanija koja koristi mineralno ulje reći da nije štetno.
to isto moze biti protuargument. kompanije koje koriste prirodne sastojke sirit ce informacije da su mineralna ulja stetna i svojim ce proizvodima nabijati cijenu.
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 16:08   #40
ma gle ja ti imam jako osjetljivu kožu lica, i sve mi živo (ali stvarno sve, pogotovo prirodna ulja) čepi pore
proizvodi koje sam koristila, a imali su mineralna ulja, nikad do sad
inače ne koristim puno kozmetike, falabogu, pa se ne moram tako opterećavati, ali i dalje neću baš vjerovati svemu što pročitam

ja mogu reći iz vlastitog iskustva što je meni smetalo za lice: Isopropyl Myristate, Myristyl Myristate i uglavnom sva ulja, osim eto mineralnog
ili npr sodium chloride u sapunima (kako već), koji je jako komedogen, meni niš
eto j* ga šta da ti kažem

evo vam lista sa komedogenim sastojcima, pa da imate i to
LISTA
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.