Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2011., 08:52   #1
HTC Wildfire S

dakle, pišite svoja iskustva s baterijom. koliko drži uz određeno korištenje, čitao sam jako loše stvari o bateriji na ovom mobitelu pa me zanima kakva su vaša iskustva. hvala!
spužvabob85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 11:45   #2
Mene zanima kolika je razlika u odnosu na model Wildfire, dakle bez S, jel razlika samo u nijansama ili je zaista bitna? Jer razlika u cijeni je poprilična.
Također i pitanje usporedbe s Desire modelom, jasno da je Desire bolji, ali koliko Tu je razlika preko 2 puta u cijeni.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 13:18   #3
wildfire s ti ima bolju rezoluciju ekrana( ova od wildfirea je očajna), ima brži procesor, noviju verziju android sustava, bolje video snimanje, općenito je brži mob... također je nešto manjih dimenzija( s tim da je ekran isti ko i na wildfireu). jedino kolko sam pročitao je lošija baterija pa me upravo to zanima. kolko realno traje??

što se tiče desirea, bolji je po puno stvari, to je kategorija iznad pa mi se neda uspoređivat. usporedi si na gsmareni ako te zanima....
spužvabob85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 13:50   #4
OK, thanks. Ma S model me košta 1200 kn, a običan Wildfire 800 kn, pa si gledam jel mi isplativo tih 400 kn nadoplaćivati. Ni meni zaista nije jasno da je u novijem i skupljem modelu (još) slabija baterija

Za Desire mi je jasno, ja sam postavio više filozofsko pitanje, jel razlike opravdavaju razliku u cijeni koja je preko 100%
Ne mislim uzimati Desire, uzet ću neki od ova dva Wildfirea.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 15:36   #5
S je puno bolji mobitel od onog bez s i razlika je velika u stvari, isplati se dati tu razliku, ali trebaš malo baciti oko i na druge u tom cjenovnom razredu ala galaxy ace ili čak motorola defy.
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 17:05   #6
Imam taj mob 3 dana i s prvim punjenjem mi je izdržao 41 sat od toga je aktivno korišten oko 6 sati a ostalo je stand by. Nakon nekoliko punjenja i kad isprobam sve funkcije mislim da će mi uz normalnu upotrebu (pozivi, sms, internet...) baterija izdražati 2-3 dana što je (u mojem slučaju) zadovoljavajuče.
Općenito, mislim da nije sve tako crno što se baterije tiče jer potnuno istu bateriju ima i htc desire hd koji ima puno veći ekran i jači procesor pa je dakle i puno veći potrošač nego wildfire s. Pa ako tri puta skuplji desire hd može imati takvu bateriju ne vidim zašto bi to bio problem na wildfire-u s.
Puntar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 00:33   #7
jedno pitanje. koliko zapravo dođe sam uređaj. na vipovoj stranici piše 1999 kn, a u vipovoj trgovini 1799kn ko obični wildfire.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 00:54   #8
I eto mog prvog konkretnog problema/pitanja
Kopiranje kontakata s Nokie 5220 Xpress Music preko Bluetootha. Sve super počne, dođe do kraja, ali umjesto da završi, javi grešku:
"Errors encountered in Contacts. Please try again later."


Doduše, u ponuđenim tipovima Nokie nema 5220 XM, ali ima 5330 XM. Probao sam s njim, a nakon toga probao i s "others". Nijedno ne završi kako treba
I prije početka selidbe javlja da "some fields may not be transferred due to lack of full Bluetooth support".
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 15:38   #9
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
I eto mog prvog konkretnog problema/pitanja
Kopiranje kontakata s Nokie 5220 Xpress Music preko Bluetootha. Sve super počne, dođe do kraja, ali umjesto da završi, javi grešku:
"Errors encountered in Contacts. Please try again later."


Doduše, u ponuđenim tipovima Nokie nema 5220 XM, ali ima 5330 XM. Probao sam s njim, a nakon toga probao i s "others". Nijedno ne završi kako treba
I prije početka selidbe javlja da "some fields may not be transferred due to lack of full Bluetooth support".
imaš smartphone a kontakte prebacuješ na dumb način

export kontakata iz Nokije u csv fajl i import istoga u gmail: http://mail.google.com/support/bin/a...y?answer=14024 . središ ih kako treba na kompu, uključiš sync na mobu da ih povuče i to je to. nikad više izgubljeni kontakti
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 14:32   #10
Quote:
spužvabob85 kaže: Pogledaj post
dakle, pišite svoja iskustva s baterijom. koliko drži uz određeno korištenje, čitao sam jako loše stvari o bateriji na ovom mobitelu pa me zanima kakva su vaša iskustva. hvala!
Meni baterija drži 12 sati. Treba se opskrbiti s 147 kablova i siguran si da te neće izdat. Užas, šta da kažem.
budalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 01:50   #11
A jel se da gmail kako zaobići? U Gmailu imam gomilu drugih podataka i jednostavno ne želim miješati to dvoje.
Exportirao sam u .csv, nažalost izgleda da ne mogu direkt na WFu importirat taj .csv, traži .vcf formate. Jel se može nekako .csv konvertirati u .vcf, a da ostane funkcionalno ?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 08:14   #12
možeš ih sortirati sa tagovima. recimo "friends" listu da synca sa mobom

mislim da ne možeš tako jednostavno konvertirati, vcf je poseban fajl za svaki kontakt a csv je praktički obična excell tablica univerzalno formatirana za kontakte. onda bi to trebao izvesti sa Outlookom. eksportiraš kontakte u Outlook, središ šta treba i onda syncaš mob sa njim preko USB-a. to će biti onda u lokalnoj memoriji telefona
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 09:31   #13
Mislim da bi opet bilo najjednostavnije preko Gmaila...
Pošto i u njemu možeš napraviti grupe (kontakata)- tako da se ništa neće pomiješati.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 09:07   #14
OK, dakle, prebacio sam CSV u novu grupu na Gmail i uredio (600 kontakata ). Kako sad dalje tu grupu unesem/sinkroniziram s Wildfire S?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 09:11   #15
pfffff pa to ti je isto kao i sa svakim androidom

settings > accounts > gmail podaci > sync preko internetova

ako si sortirao grupe, npr samo friends listu da ti pokazuje odeš u kontakte, tipka Menu > More > display options
__________________
People. What a bunch of bastards.

Zadnje uređivanje Thurgood : 13.07.2011. at 09:20.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 12:57   #16
Pffff, ovo ne da mi je prvi android, nego prvi smartphone koji uopće imam, i nije da to nisam napisao
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 15:52   #17
jes. ali pazi vezu, Android je Googletov OS, a Google ima i najpopularniju web tražilicu . google > "android how to sync contacts with gmail"

debela većina trikova i aplikacija su kompatibilni tako da je skoro uvijek svejedno da li tražiš za WF, Nexus, Droid ili neki Optimus
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 21:34   #18
Samo da se osvrnem malo na bateriju. Šokiran sam vremenom punjenja (od 10ak% do pune baterije), ravno 6 i pol sati
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 22:26   #19
Jesi punio preko računala ili preko punjača?
Ja sam imao Legend preko punjača mi je napuno od zero do 100 kakvih sat i pol,na kompu malo duže....
dajc12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 01:32   #20
Quote:
dajc12 kaže: Pogledaj post
Jesi punio preko računala ili preko punjača?
Ja sam imao Legend preko punjača mi je napuno od zero do 100 kakvih sat i pol,na kompu malo duže....
Preko računala, USB-microUSB.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.