Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2013., 21:31   #1
Kombi prijevoz putnika i (ili) robe

Pozdrav.
Imam dva kombija. Jedan teretni, drugi putnički.Iz Zagreba sam.
Oba su Fiat Ducato. Putnički je 8+1 sjedište,klima,"avionska" sjedišta (svako posebno se regulira-nisu klupe,klima naprijed+nazad,također i grijanje....u prtljažnik stane eupaleta...visina je unutrarnjeg prostora je velika da se komotno može stajati...
Teretni je produženi i povišeni...klasika,ništa posebno. Nosivost 1350 kg.
Ne želim ih iznajmljlivati kao rent-a-car nego razmišljam da ja vozim.
Čini mi se da je ponuda prijevoza tereta kombijem nevjerovatno velika i da tu nema prostora. Možda s ovim putničkim ?
Što se mene tiče, skoro pa mi svejedno koji bih vozio,makar ipak mala prednost teretnom jer je odgovornost manja a i fleksibilnost veća.
Oba kombija imaju oko 130.000,00 km i što se tiče tehničke ispravnosti,ovaj čas bih smio krenuti u npr Dubrovnik bez brige ili u Njemačku.
Firmu već imam.

E,sad...kako ? i šta raditi ?
Od oglasnika mislim da baš i nema kruha,pogotovo za teretne.
Možda za putnički još nekako,ali trebam kontinuitet.
Zvao sam par ovih dostavljačkih tvtki (Intereuropa,DHL,DPD) i ono što mi mogu ponuditi je povremena vožnja paketa.
Od toga ne mogu živjeti a opet imam neku obvezu prema njima.

Htio bih čuti neke savjete,ideje i prijedloge....

Zadnje uređivanje Kombi prijevoz : 08.01.2013. at 22:15.
Kombi prijevoz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 21:46   #2
Kod nas taksiraju sa putničkim. Znači za cijenu karte za bus ili malo nižu, kombi dođe po tebe, ajde ne pred kuću ali bliže. A i pokupi ljude na stanici. Prođe malo ispred busa. Ak ti je karta manja, sigurno će ljudi ići s tobom. Isto tako prevozi i dio djece. Uglavnom dobro mu ide. Bar mi se čini. E sad za teretni ne znam.
Danny Z. is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 21:50   #3
Ako ti je firma starija od 6 mjeseci registriraj se na Timocom, pa tamo tražiš.
Ovih naših se mani, jer malo tko plaća, najebat ćeš se, a naplaćivat dugo, dugo...

Eto, to ti je prvi korak, dalje moraš sam, lizat puno guzica, dogovarat poslove, imati konkrentnu cijenu, pratit redovno tržište itd...

U slučaju da si sada krenuo u to mogu ti reći da nisi izabrao pravo vrijeme. Ne zna se što će nam EU "dobra donjeti" mnoge zbirne pokupit će Bugari, Rumunji..., volio bih da sam u krivu.

Glede putnika, to je malo zeznuto, u HR ne možeš registrirat firmu za prijevoz putnika 8+1, osim ako nemaš redovne linije. Npr. dobiješ ugovor od nekog lokalnog većeg prijevoznika i voziš djecu u školu i iz škole i sl. Znači redovan prijevoz.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 22:05   #4
Ček a nebi trebalo da sa školom dogovaraš prijevoz? Sumnjam da bi mu ovaj naš prijevoznik (bilo kome) dao da mu uzima putnike. A ovaj naš taxi ide malo prije busa. Ili između dva busa. Ne znam, nisam se vozio nikad s njim.
Danny Z. is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 22:09   #5
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Kod nas taksiraju sa putničkim. Znači za cijenu karte za bus ili malo nižu, kombi dođe po tebe, ajde ne pred kuću ali bliže. A i pokupi ljude na stanici. Prođe malo ispred busa. Ak ti je karta manja, sigurno će ljudi ići s tobom. Isto tako prevozi i dio djece. Uglavnom dobro mu ide. Bar mi se čini. E sad za teretni ne znam.
Vidio sam da neki putnički 8+1 imaju oznaku taxi...
A te fore..malo ispred busa...joj,Bože...na šta sve ljudi moraju pristajati da zarade nešto. koja ciganija.
Nešto slično sam doživio u okolici Splita, čekao sam bus...ne znam jel ide oupće i kad ide...kiša,bura....i stane neki stari T2 VW...takve dugo nisam vidio. Pita jel idem za ST....ja velim da...30 kn prijevoz. Ma velim...može i 100....
Unutra se vidi da je 100 puta sve popravljano i krpano,ali bio je besprijekorno čist....
To je bilo prije 5-6 godina i prošle godine vidim da taj prijvoznik ("Dalmatiac" piše na kombiju) ima nove Sprintere putničke....

Od kud si ti ? da to tako funkcionira ??
Kombi prijevoz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 22:20   #6
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Ako ti je firma starija od 6 mjeseci registriraj se na Timocom, pa tamo tražiš.
Ovih naših se mani, jer malo tko plaća, najebat ćeš se, a naplaćivat dugo, dugo...

Eto, to ti je prvi korak, dalje moraš sam, lizat puno guzica, dogovarat poslove, imati konkrentnu cijenu, pratit redovno tržište itd...

U slučaju da si sada krenuo u to mogu ti reći da nisi izabrao pravo vrijeme. Ne zna se što će nam EU "dobra donjeti" mnoge zbirne pokupit će Bugari, Rumunji..., volio bih da sam u krivu.

Glede putnika, to je malo zeznuto, u HR ne možeš registrirat firmu za prijevoz putnika 8+1, osim ako nemaš redovne linije. Npr. dobiješ ugovor od nekog lokalnog većeg prijevoznika i voziš djecu u školu i iz škole i sl. Znači redovan prijevoz.
Mislim da je ovo premalen kombi za te kombinacije sa Timocomom.
Znam dečka koji je imao ogromni VW LT ...duži od moga 1,5 m i višlji barem pol metra. On je nešto davno radio poreko njih ali kako se preselio u drugi grad nisam ga više viđao,a to me tada nije niti zanimalo.
Znam da je spominjao te kombinacije,detalje ne znam.

A ovo sa prijevozom putnika 8+1... ne znam kakva je fora ali vidio sam nekoliko kombija (uglavnom su to manji ovi Vivaro i Trafic) sa Taxi oznakom koji se ozaju po Zg...
Kombi prijevoz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 22:27   #7
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Ako ti je firma starija od 6 mjeseci registriraj se na Timocom, pa tamo tražiš.
Ovih naših se mani, jer malo tko plaća, najebat ćeš se, a naplaćivat dugo, dugo...

Eto, to ti je prvi korak, dalje moraš sam, lizat puno guzica, dogovarat poslove, imati konkrentnu cijenu, pratit redovno tržište itd...

U slučaju da si sada krenuo u to mogu ti reći da nisi izabrao pravo vrijeme. Ne zna se što će nam EU "dobra donjeti" mnoge zbirne pokupit će Bugari, Rumunji..., volio bih da sam u krivu.

Glede putnika, to je malo zeznuto, u HR ne možeš registrirat firmu za prijevoz putnika 8+1, osim ako nemaš redovne linije. Npr. dobiješ ugovor od nekog lokalnog većeg prijevoznika i voziš djecu u školu i iz škole i sl. Znači redovan prijevoz.
Je, zbog ovoga moj stari više ne vozi, vrlo glupi zakon.
__________________
Odlazak u crkvu ne čini vas kršćaninom. Isto kao što stajanjem u garaži ne postajete auto.
Spameripo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 22:34   #8
Quote:
Spameripo kaže: Pogledaj post
Je, zbog ovoga moj stari više ne vozi, vrlo glupi zakon.
On je vozio isto 8+1 ili ?
Daj nešto podataka....zašto je prestao voziti ?
Kombi prijevoz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 22:38   #9
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Ček a nebi trebalo da sa školom dogovaraš prijevoz? Sumnjam da bi mu ovaj naš prijevoznik (bilo kome) dao da mu uzima putnike. A ovaj naš taxi ide malo prije busa. Ili između dva busa. Ne znam, nisam se vozio nikad s njim.
Može se i sa školom, ali mora biti natječaj. Uglavnom, većina osnovnih škola je uzela zagorskog najvećeg prijevoznika i napravila sa njim ugovor na XY godina. E sada on to daje malim prijevoznicima sa kombijima.

Znam samo neke srednje škole koje imaju direktno sa malim prijevoznikom sklopljen ugovor.
Znači kad ugovor istekne ide natječaj na kojem bi "trebao" proći nejjeftiniji.

Kombi@

Mislim da su ovi taxi 8+1 nelegalni, ali nisam siguran, ne znam kak taxi funkcionira, ali mislim da ni oni više ne smiju zakonski imati 8+1, neka me netko ispravi ako griješim.
Pred neko vrijeme je netko pametan donio odluku da se prijevoz putnika na 8+1 ne može registrirati, zašto, nije mi jasno. E sada, to su halabuki digli mnoge turističke agencije, hoteli i oni koji se bave turizmom...

Ja sam trebao ući u to, ali se ovo ljeto nije dala registrirati firma na 8+1, osim ako se ne radi o redovnoj liniji.

Glede tereta, teško da bi se išta drugo osim međunarodne dalo raditi. Firme varaju koperante, ne plaćaju, sa fizičkim osobama je teško imati posla, a da budeš legalan. Ako izdaš račun većini njih će to biti preskupo, a na crno nikada ne znaš na koga budeš naletio. Pa ako imaš recimo selidbe, kasnije ti iako nisi kriv prigovaraju da si oštetio stvari, premda nisi, pa traže povrat novca i sl., samo da na plate. Tak da ne znam kaj da ti drugo pametno velim. Probaj sa velikim kombijem lagano raditi van HR, sa jednom do dvije ture mjesečno se da živit normalan život, samo ako nemaš nikakve štele u nekoj špediciji za početak i to teško ide.
Najbolje pričekaj ulazak u EU pa da vidiš kaj to bude onda, sada je sve rizik.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 22:54   #10
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Može se i sa školom, ali mora biti natječaj. Uglavnom, većina osnovnih škola je uzela zagorskog najvećeg prijevoznika i napravila sa njim ugovor na XY godina. E sada on to daje malim prijevoznicima sa kombijima.

Znam samo neke srednje škole koje imaju direktno sa malim prijevoznikom sklopljen ugovor.
Znači kad ugovor istekne ide natječaj na kojem bi "trebao" proći nejjeftiniji.

Kombi@

Mislim da su ovi taxi 8+1 nelegalni, ali nisam siguran, ne znam kak taxi funkcionira, ali mislim da ni oni više ne smiju zakonski imati 8+1, neka me netko ispravi ako griješim.
Pred neko vrijeme je netko pametan donio odluku da se prijevoz putnika na 8+1 ne može registrirati, zašto, nije mi jasno. E sada, to su halabuki digli mnoge turističke agencije, hoteli i oni koji se bave turizmom...

Ja sam trebao ući u to, ali se ovo ljeto nije dala registrirati firma na 8+1, osim ako se ne radi o redovnoj liniji.

Glede tereta, teško da bi se išta drugo osim međunarodne dalo raditi. Firme varaju koperante, ne plaćaju, sa fizičkim osobama je teško imati posla, a da budeš legalan. Ako izdaš račun većini njih će to biti preskupo, a na crno nikada ne znaš na koga budeš naletio. Pa ako imaš recimo selidbe, kasnije ti iako nisi kriv prigovaraju da si oštetio stvari, premda nisi, pa traže povrat novca i sl., samo da na plate. Tak da ne znam kaj da ti drugo pametno velim. Probaj sa velikim kombijem lagano raditi van HR, sa jednom do dvije ture mjesečno se da živit normalan život, samo ako nemaš nikakve štele u nekoj špediciji za početak i to teško ide.
Najbolje pričekaj ulazak u EU pa da vidiš kaj to bude onda, sada je sve rizik.
Gledam po oglasima ima brdo kombija koji vozepo 2 kn/km....dugoročno, to je truba...valjda se svi taljigaju okolnim cestama jer po tim cijenama npr za ST nebi ostalo ništa.
Kombi prijevoz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 23:00   #11
Quote:
Kombi prijevoz kaže: Pogledaj post
Gledam po oglasima ima brdo kombija koji vozepo 2 kn/km....dugoročno, to je truba...valjda se svi taljigaju okolnim cestama jer po tim cijenama npr za ST nebi ostalo ništa.
A gle, kaj da ti velim, kriza je vjerojatno, ne trebam ti ništa drugo govoriti, znaš koliko košta cestarina, gorivo itd...

Većinom za ZG-ST uzimaju 1500 kn. E sada, ne bih je ulazio u tuđe računice. Trebaš oko 900 kn goriva, ne računajući cestarinu, tako da za 600 kn teraš kombi i izgubiš čitav dan, pa ako oduzmeš za amortizaciju...
Tko ima povrat, još nekako. Jbg. kad je sila sve se radi.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 23:03   #12
Quote:
Kombi prijevoz kaže: Pogledaj post
On je vozio isto 8+1 ili ?
Daj nešto podataka....zašto je prestao voziti ?
Nisam previše upučen, ali nama je naloge za vožnju izdavala jedna veča turistička agencija. Godinama smo vozli istu rutu i jednom prilikom na granici, hop! digli tablice i globu 2000 kn zato što bi naš auto trebao voziti netko tko je zaposlen u toj velikoj agenciji i još neka sranja (ako sam dobro to shvatio i možda sam neke pojedinosti zaboravio). I šećer na kraju, zbog navale malih prijevoznika koji su vozili za, nama, ne isplatvu cijenu agencija više nije htjela isplačivati cijenu koju smo tražili. I to je bio kraj, prodali auto i traži drugi biznis.
Inače je bio jako, jako uhodan posao i putnički i teretni prijevoz(tamo od 2000). Imali smo 3 teretna i 4 putnička vozila(8+1). Prvo je firma za koju smo radili s teretnim otišla iz RH, s putničkima je išlo vrlo dobro do 2008. kada je posao počeo ići na dolje (kriza), prodavali jedan po jedan auto, na kraju je išlo samo ljeti, zimi je auto bio na dvorištu i onda se našo taj zakon 2011-te godine. Ukratno priča jednog bivšeg prevoznika, bivšeg zbog usrane hadeze države.
__________________
Odlazak u crkvu ne čini vas kršćaninom. Isto kao što stajanjem u garaži ne postajete auto.
Spameripo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 23:16   #13
Quote:
Spameripo kaže: Pogledaj post
Nisam previše upučen, ali nama je naloge za vožnju izdavala jedna veča turistička agencija. Godinama smo vozli istu rutu i jednom prilikom na granici, hop! digli tablice i globu 2000 kn zato što bi naš auto trebao voziti netko tko je zaposlen u toj velikoj agenciji i još neka sranja (ako sam dobro to shvatio i možda sam neke pojedinosti zaboravio). I šećer na kraju, zbog navale malih prijevoznika koji su vozili za, nama, ne isplatvu cijenu agencija više nije htjela isplačivati cijenu koju smo tražili. I to je bio kraj, prodali auto i traži drugi biznis.
Inače je bio jako, jako uhodan posao i putnički i teretni prijevoz(tamo od 2000). Imali smo 3 teretna i 4 putnička vozila(8+1). Prvo je firma za koju smo radili s teretnim otišla iz RH, s putničkima je išlo vrlo dobro do 2008. kada je posao počeo ići na dolje (kriza), prodavali jedan po jedan auto, na kraju je išlo samo ljeti, zimi je auto bio na dvorištu i onda se našo taj zakon 2011-te godine. Ukratno priča jednog bivšeg prevoznika, bivšeg zbog usrane hadeze države.
Eto sve si manje više objasnio. Ni sam ne kužim čemu takvi tupavi zakoni, kao da ogromna ne likvidnost nije dosta.
Vlada bivša i ova sadašnja izgleda ne treba poduzetnike, zašto ne znam, iz nekoga razloga ih uništava. Vjerojatno imamo premalo ne zaposlenih.

Koliko se radnih mjesta samo izgubilo takvim tupavim zakonima, da se to dalo otvoriti zaposlio bi barem jednog radnika, plaćao doprinose, al izgleda da je bolje da je taj jedan na burzi.

Al, eto, to je već za neku drugu temu. Mislim da je autor saznao sve što ga zanimalo.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 23:48   #14
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post

Kombi@

Mislim da su ovi taxi 8+1 nelegalni, ali nisam siguran, ne znam kak taxi funkcionira, ali mislim da ni oni više ne smiju zakonski imati 8+1, neka me netko ispravi ako griješim.
.
Sve je legalno ako prođeš proceduru tj.minimalne tehničke uvjete i radiš ko taksi.
Poznanik vozio neku ekipu,zaustavila ga inspekcija na naplatnim i jedva se izvuko od 20000 kn.kazne .
diddlay is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 23:54   #15
Quote:
diddlay kaže: Pogledaj post
Sve je legalno ako prođeš proceduru tj.minimalne tehničke uvjete i radiš ko taksi.
Poznanik vozio neku ekipu,zaustavila ga inspekcija na naplatnim i jedva se izvuko od 20000 kn.kazne .
Ne znam za taxi, ali uglavnom ako želiš samo raditi prijevoz 8+1 ne možeš. Ako se ne varam za taxi moraš imati mjesnu koncesiju, znači ne možeš voziti svukud. Al nisam potpuno upućen u taxijanere. E sada možda je netko već smislio zaobilaženje zakona, ali meni se sa tim neda zezati, na jednoj kazni mogu izgubiti mnogo novca, tako da se za "alternative" nisam zanimao.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 00:08   #16
Razumijem te samo sam htio reći da je taxiranje sa kombijem legalno, a onaj kolega nije taxsist nego isto ima par kombija u koje je brdo para utukao i sad nemože raditi.
diddlay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 00:28   #17
Quote:
diddlay kaže: Pogledaj post
Razumijem te samo sam htio reći da je taxiranje sa kombijem legalno, a onaj kolega nije taxsist nego isto ima par kombija u koje je brdo para utukao i sad nemože raditi.
Ako misliš na mog starog, on je kombije bio davno isplatio, jer je zadnji novi auto kupio 2002., tj. lažem jednoga je kupio 2008. pa je za 10 mj. vratio lizingu i nastavio0 voziti s starim kombijima.
__________________
Odlazak u crkvu ne čini vas kršćaninom. Isto kao što stajanjem u garaži ne postajete auto.
Spameripo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 08:08   #18
Sve u svemu truba,da ne kažem drugačije. Što god okreneš,kako god okreneš ne ide. Nevjerovatno.
Da su se cijene srozale jesu. Meni je čovjek iz Zg sa Iveco Daily ogromnim kombijem na 2 mjesta tovario robu (Sesvete i Podsused) i dovezao u ZD za 1300,00 kn. Za tu lovu meni se nije isplatilo poslati svoj kombi i radnika da ode iz Zd po to i doveze nazad na gradilište.
Kuda sve to vodi ?

Znam čovjeka koji ima Fiat Ducato a 12 sjedišta. Švicarske tablice. Inače ima dvojno (BH i HR) državljanstvo ali i neke Švicarske papire.... kakve,ne znam...ali znam da vozi putne na relaciji Švicarska-Hr-Bosna.
Sumnjam da bi to radio nelegalno, pogotovo zbog toga što su u Švicarskoj kontrole rigorozne.

Kako god...frustrirajuće.
Očito i ovi što voze putnike po Hr sa kombijem 8+1 to rade nelegalno ili barem polulegalno...
Kombi prijevoz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 08:44   #19
imam pitanje, jer nešto ne razumijem :

ako se privatno ne može razvoziti ljude u 8+1 kombinaciji radi konkurencije, zašto onda prijevoznici (Samoborček, Presečki itd) ne uzmu par takvih kombija , zar im se zaista više isplati poslati autobus za 5 ljudi ?

Ne pamtim da sam ikada vidio takav mali kombić od lokalnih prijevoznika (naravno, postoji mogućnost da sam u krivu)...
fiat doblo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 09:15   #20
Quote:
fiat doblo kaže: Pogledaj post
imam pitanje, jer nešto ne razumijem :

ako se privatno ne može razvoziti ljude u 8+1 kombinaciji radi konkurencije, zašto onda prijevoznici (Samoborček, Presečki itd) ne uzmu par takvih kombija , zar im se zaista više isplati poslati autobus za 5 ljudi ?

Ne pamtim da sam ikada vidio takav mali kombić od lokalnih prijevoznika (naravno, postoji mogućnost da sam u krivu)...
Nije baš da nema, ja sam viđao...Nedavno sam išao u Bosnu pa sam vidio par takvih od raznih prievoznika....neki lik iz Žepča i još neki iz Odžaka te neki lokalni u Slavonskom Brodu. Svi su to veći kombiji uglavnom sa 12 sjedala, ožda i više,ne znam ali u odnosu na mog izgledaju kao vlak.
Kombi prijevoz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.