Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2016., 13:56   #1121
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Valjda uvoz
Nadam se.
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 15:55   #1122
imam dvije zadnje polovice od palamide. mislila sam narezati šnicle i baciti na tavicu sa raznim začinima. imate li kakav prijedlog kako ih još pripremiti? u nekom umaku? da li ih treba prije napacati? već mi je dosadila riba iz pećnice.

gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 16:36   #1123
Palamida je odlicna za sashimi, samo je treba jos zivu iskrvarit. Ovo a slici izgleda malo prekrvavo, ali isplati se probat.
Drugi nacin je fete na zaru ali SAMO po 30 sekundi na svaku stranu. Drzi se ~ 1 sat u pacu od maslinova ulja i sojinog sosa, I onda baci na CIM vrruce gradele. I to samo po 30 sekundi, tek da se malo skori izvana.
josko021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 16:41   #1124
mislila sam na tremički obrađenu i nešto jednostavnije bez da ju moram iskrvarit ili jako tanko rezati. i da se može spremiti u kuhinji jer nemam gradele.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 16:49   #1125
ako volis ribu iz ulja skuhaj ju sa zacinima (luk, cesnjak, limun, ruzmarin, papar u zrnu, persinov list...u vodu sa octom) i dobro osusi (na kuhinjskom papiru bar 48 sati u frizideru) i u staklenku sa uljem (po izboru)

MI 3W
__________________
enjoy
Susjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 17:07   #1126
e, vidiš ovo nije loša ideja, no ovo planiram sutra za ručak. treba mi nešto brzinski. ovo tvoje bih mogla jednom isprobati.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 17:32   #1127
@gargamisamel
Možda palamida a la brodet? Jest da za pravi treba više vrsta riba, ali i ovako jako je ukusno. Da ti je do pećnice, predložila bih ti palamidu u foliji (ili pek papiru), korjenasto povrće (celer, mrkva, pastrnjak, koromač, što voliš, krumpir, tanko narezan...), lovor, ružmarin, kriška-dvije limuna, ako imaš sušene rajčice (kad je sezona onda sirova), sol, maslinovo, sve zamotaš u foliju i u rol.
Preporuka, filetiraj veću ribu, razlog, kraće pečenje.

Quote:
Susjed kaže: Pogledaj post
i u staklenku sa uljem (po izboru)
Iz iskustva, ne bilo koje ulje. Za konzerviranje plave ribe koristim suncokretovo ili eventualno ako baš moram, biljno. U maslinovom riba od stajanja postane prežestoka i ne baš ukusna, sezamovo potpuno promijeni okus, ostala nisu adekvatna okusom ni cijenom,
FineGold is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 19:20   #1128
Kod takvog konzerviranja doma ima opasnosti od nekakvih opasnih spojeva?
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 19:58   #1129
da se nadovezem na ulje, meni se najbolje pokazalo sojino.

MI 3W
__________________
enjoy
Susjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 20:06   #1130
Danas odlične velike iglice na splitskoj peškariji.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 20:44   #1131
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Kod takvog konzerviranja doma ima opasnosti od nekakvih opasnih spojeva?
Neeee...
Nema to veze sa kupovnim konzervama. I nema nikakvih aditiva.
Riba se kuha (procedura postoji), zatim očišćena i prosušena sprema u staklenke te se zalije uljem.
Neusporedivo bolja od bilo koje kupovne konzervice.
FineGold is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 14:05   #1132
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Danas odlične velike iglice na splitskoj peškariji.
Sta se radi s iglicom? Meni nije legla ni na zaru ni na tavi.
josko021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 14:32   #1133
Quote:
josko021 kaže: Pogledaj post
Sta se radi s iglicom? Meni nije legla ni na zaru ni na tavi.
Oooooo!!? A zašto?
Na gradele je fina (ovisno o veličini), na brodet., uz ostale ribe, sušena (veći primjerci)...
A par puta sam probala dimljenu, divno!
Neka te ne zabrinjava zelenkasta košćica to je normalno.
FineGold is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 14:47   #1134
Interesantno. Nikad vidio ni cuo za dimljenu ili susenu iglicu. ja susin i dimin masnu ribu, ka pancetu od tune, murinu i slicno. Kako se susi ili dimi iglica?
Evo sad mi pada na pamet da ja dimin i lokardu, i zna mi odlicno izac.
josko021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 14:54   #1135
Quote:
josko021 kaže: Pogledaj post
Sta se radi s iglicom? Meni nije legla ni na zaru ni na tavi.
A meni baš je. I na žaru i na tavi. Ovom prilikom jedan je dio bio pečen u pećnici i to mi je najlošiji način pripreme. Na žaru i na tavi bude baš fantastična. Ima odlično čvrsto meso, pomalo 'plavo'. Okusom, ne bojom
Meni je jedna od draže ribe.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 14:55   #1136
Moja mama ih je frigala, na prst duge komade, u malo brašna pa u vruće ulje. Divota
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 16:30   #1137
Quote:
josko021 kaže: Pogledaj post
Interesantno. Nikad vidio ni cuo za dimljenu ili susenu iglicu. ja susin i dimin masnu ribu, ka pancetu od tune, murinu i slicno. Kako se susi ili dimi iglica?
Evo sad mi pada na pamet da ja dimin i lokardu, i zna mi odlicno izac.
Sušenje je slično kao za druge vrste ribe, moji dragi bodulci ( )ih ociste, izvade središnju kost , posole i rastvorene suše.
A za dimljenje nemam pojma, dimljene sam samo jela, nisu u rangu murine ili jegulje, ali ukusne.

Zadnje uređivanje FineGold : 02.02.2016. at 16:41.
FineGold is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 17:32   #1138
Tuna ili...?

Znalci, prosvijetlite me!

Prije par mjeseci zakoniti donio odrezak tune s ribarnice. Krasno mu je izgledao. Spekli.... asocirao me na neki galofak, kemiju, u stilu pilećih prsa u ovitku. Rekosmo, nikad više ak nije provjereni izvor.

I tako odemo ovaj vikend na plac, ovaj put Dolac. Gle tuna! Kupimo, dođemo doma, bacimo na vrelu tavu, iz tunr počne curit voda i pjenit se, ko kaj zna iz šnicla koji se pretvara u opanak. Vidim da ne valja i sjetim se iskustva od prije par mjeseci, a koje smo očito zaboravili.

Okus opet umjetan, slano u vražju mater (ok, moja tolerancija na sol nije previsoka, iako raste).

Kaj je to? Planiram pitat gospođu na ribarnici idući lut, al dajte me prosvijetlite. Jel to smrzavaju, a prije smrzavanja tretiraju nečim, uštrcavaju otopinu nitritne soli da izgleda svježe, a u stvari nije? Nekog vraga rade, a ne kužim kaj.

Uz lut, ako netko ima hint di se u Zg može kupit prava tuna, please shoot!
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 19:03   #1139
Quote:
o-killed kaže: Pogledaj post
Znalci, prosvijetlite me!
Pjenjenje u tavi i puštanje vode znači da je tava nije bila dovoljno vruća. Tu počinje i završava tvoja pogreška, sve ostalo je stvar prijevare.

Ne znam koja i odakle je ta tuna koje ima zadnjih cca dva mjeseca ali nešto tako odvratno dugo nisam probao. Jednom sam ju kupio u Konzumu, mrtav bi ju jeo kako izgleda sirova. Pošteno piše: odmrznuto, uvozna tuna, ne zamrzavati ponovo. Ja sam predivnu šniclu bacio na max. zažarenu grill tavu i nije bilo ni pjene ni vode ali ono što sam za tri minute skinuo s tave je bilo nejestivo. Suho, cvjeta se na listiće kao tunjevina iz konzervi, okus nikakav, ni po čemu. PVC-margarin tuna. Nasjeo sam i na Dolcu.

Ribe koje predugo stoje ili se zamrzavaju nakon par dana neuspjele prodaje kupaju se u kalijevu metabisulfitu. (Vinobran).

Nikada lošu tunu nisam kupio od Tanje. Ribarnica Ugor na Dolcu i kod Snježane na Kvatriću, predzadnja ribarnica s desne strane, imaš ju na mom blogu.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 21:10   #1140
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Pjenjenje u tavi i puštanje vode znači da je tava nije bila dovoljno vruća. Tu počinje i završava tvoja pogreška, sve ostalo je stvar prijevare.

Ne znam koja i odakle je ta tuna koje ima zadnjih cca dva mjeseca ali nešto tako odvratno dugo nisam probao. Jednom sam ju kupio u Konzumu, mrtav bi ju jeo kako izgleda sirova. Pošteno piše: odmrznuto, uvozna tuna, ne zamrzavati ponovo. Ja sam predivnu šniclu bacio na max. zažarenu grill tavu i nije bilo ni pjene ni vode ali ono što sam za tri minute skinuo s tave je bilo nejestivo. Suho, cvjeta se na listiće kao tunjevina iz konzervi, okus nikakav, ni po čemu. PVC-margarin tuna. Nasjeo sam i na Dolcu.

Ribe koje predugo stoje ili se zamrzavaju nakon par dana neuspjele prodaje kupaju se u kalijevu metabisulfitu. (Vinobran).

Nikada lošu tunu nisam kupio od Tanje. Ribarnica Ugor na Dolcu i kod Snježane na Kvatriću, predzadnja ribarnica s desne strane, imaš ju na mom blogu.
Ne znam za Kvatrić, ali potpis za Ugor na Dolcu.
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:01.