Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2013., 12:42   #2001
Quote:
Dr.Akula kaže: Pogledaj post
moze pitanje, idem u austriju u nedjelju kod rodbine sa nadom da cemo mi nac posao, preveo sam svjedodzbu i sad me zanima dali trebam nositi domovnicu/drzavljanstvo sa sobom tj dali ce me to traziti na njihovom birou?!
nemogu ju nac pa zato pitam, hvala
btw
kad vec pisem, sto mi je sve od dokumentacije potrebno za radnu dozvolu?
- Medjunarodni rodni list (i clanova obitelji)
- Medjuanrodni vjencani list (ako si ozenjen)
- Putovnica
- Potvrda o nekaznjavanju ti mislim ne treba jer vise ne trazis vizu, ali izvadi da budes siguran...
- Prijava iz Hrvatske takodjer mislim da ti ne treba, nego iz Austrije

Uglavnom, morat ces izvaditi Freizügigkeitbestätigung (slobodan pristup trzistu rada) pa pogledaj sto od dokumenata traze, a iste papire ti manje vise traze svagdje...
http://www.ams.at/sfu/14186_4635.html

Zatim Anmeldebescheinigung (potvrda o registraciji)
https://www.help.gv.at/Portal.Node/h...te.120810.html

Pogledaj pod "Erforderliche Unterlagen" sto se od dokumenata trazi...

Ovo sto sam napisao je moje nahodjenje tako da to ne uzmes zdravo za gotovo
__________________
prinudna dijaspora...

Zadnje uređivanje Rajnus : 30.11.2013. at 12:48.
Rajnus is offline  
Old 30.11.2013., 12:44   #2002
Jos jedan zanimljiv dokument na hrvatskom o Anmeldebescheinigung...
Tice ce se i ljudi koji vec zive Austriji...

http://www.wien.gv.at/verwaltung/per...oatien-bks.pdf
__________________
prinudna dijaspora...

Zadnje uređivanje Rajnus : 30.11.2013. at 12:49.
Rajnus is offline  
Old 30.11.2013., 21:34   #2003
ok, hvala svima i drz˙te mi fige, pozdrav
Dr.Akula is offline  
Old 02.12.2013., 18:42   #2004
imam jedno pitanje nadam se da nije problem...neki dan je tu Putovnica stavila neke dokumente korisne u pdfu gdje pise da u austriji postoje neki poslovi koji se mogu raditi bez radne dozvole i sad su tu nabrojani neki visoko kvalificirani poslovi kao npr. znastvenici istrazivaci diplomati itd. ali i neki sljakerski poslovi kao npr. dostavljaca reklamnih materijala pa sad mene zanima dali je to istina i kako to funkcionira evo ako netko moze malo pojasniti bio bih zahvalan...lp
tomislav12345 is offline  
Old 04.12.2013., 23:14   #2005
šta meni treba ako želim studirati u austriji na sveučilištu?
imam C1 diplomu jezika i hrvatsku putovnicu... trebam li upisati fax u BH/HR pa se prebaciti ili mogu direktno kod njih, kao EU građanin?
Scept is offline  
Old 05.12.2013., 16:23   #2006
Google
putovnica is offline  
Old 05.12.2013., 20:14   #2007
Tražim posao u Austriji, sobarica, čuvanje djece, čišćenje. Molim pomoć. Hvala.
Rocchetta is offline  
Old 09.12.2013., 17:38   #2008
Pozdrav,
Zanima me šta mi treba za izdavanje RWR karte za rad u Austriji? Dali ja trebam prije si pronaći poslodavca pa onda zatražim tu RWR kartu? Ili mogu doći tamo u taj ured (u mojem slučaju u Graz) zatražiti RWR kartu ( uz predočavanje papira tj. dokumenata koji su za to već potrebni) i da si onda tražim posao u mojoj branši? Imam završenu srednju tehničku drvnu školu, a imam i završeni fakultet te iste struke. Tako da sam si dao prevesti i svjedođbu i diplomu na hrvatski jezik (tako mogu tražiti posao kao tehničar i kao inžinijer). Slao sam molbe preko AMS-a, ali nije baš bilo uspješno (zavla me djelatnica za AMS-a i veli mi da ja kao Hrvatski državljanin budem teško dobio posao preko njihovog zavoda i da mi je bolje da šaljem zamolbe direktno na adresu firme). Sad neki mi vele da ako ja nađem poslodavca da mi on sredi te papire, ali ja do sada takvog nisam našao (mada se nudi dista poslova u toj branši). A sad opet mi je jedan poznanik koji radi u Austriji rekao da idem gore u Austriju da zatražim tu RWR kartu i ako zadovoljim uvjete (to se boduje po nekakvim pravilima, uglavnom ako imaš višu stručnu spremu dobijaš više bodova, pa opet ovisi dali de deficitarno zanimanje,...) I sad neznam koja je od ove dvije varijante točna? Glupo mi je sad doći u Graz tražiti zahtjev za izdavanje RWR karte i onda mi bude žena na šalteru rekla: A gdje vam je dokument od poslodavca??
Pa sad ako neko ima iskustva sa time, molim za savjet !
maki17 is offline  
Old 09.12.2013., 19:55   #2009
Ekipa,moze pitanje.Recite mi dali je sad vec kasno za dobiti sezonski posao u Austriji,Dali je to vec sve popunjeno ili se to tek sada zahuktava?
__________________
FOR je nami mila majka Jamajka
Ermin is offline  
Old 09.12.2013., 20:06   #2010
Quote:
maki17 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Zanima me šta mi treba za izdavanje RWR karte za rad u Austriji? Dali ja trebam prije si pronaći poslodavca pa onda zatražim tu RWR kartu? Ili mogu doći tamo u taj ured (u mojem slučaju u Graz) zatražiti RWR kartu ( uz predočavanje papira tj. dokumenata koji su za to već potrebni) i da si onda tražim posao u mojoj branši? Imam završenu srednju tehničku drvnu školu, a imam i završeni fakultet te iste struke. Tako da sam si dao prevesti i svjedođbu i diplomu na hrvatski jezik (tako mogu tražiti posao kao tehničar i kao inžinijer). Slao sam molbe preko AMS-a, ali nije baš bilo uspješno (zavla me djelatnica za AMS-a i veli mi da ja kao Hrvatski državljanin budem teško dobio posao preko njihovog zavoda i da mi je bolje da šaljem zamolbe direktno na adresu firme). Sad neki mi vele da ako ja nađem poslodavca da mi on sredi te papire, ali ja do sada takvog nisam našao (mada se nudi dista poslova u toj branši). A sad opet mi je jedan poznanik koji radi u Austriji rekao da idem gore u Austriju da zatražim tu RWR kartu i ako zadovoljim uvjete (to se boduje po nekakvim pravilima, uglavnom ako imaš višu stručnu spremu dobijaš više bodova, pa opet ovisi dali de deficitarno zanimanje,...) I sad neznam koja je od ove dvije varijante točna? Glupo mi je sad doći u Graz tražiti zahtjev za izdavanje RWR karte i onda mi bude žena na šalteru rekla: A gdje vam je dokument od poslodavca??
Pa sad ako neko ima iskustva sa time, molim za savjet !
Nema vise RWR karte za hrvatske drzavljane,tebi sa fakultetom ne treba niti radna dozvola,nadjes poslodavca koji te hoce zaposliti i to je to,sa ugovorom u AMS ili ti oni srede sve.100% je tako.Pozdrav
binkyy is offline  
Old 09.12.2013., 20:39   #2011
u njemačkoj ne treba, isto kao i za sezonce..dok je u austriji drugačija stvar
čak su odbijane radne dozvole i ljudima s fakultetom...
Mortiis is offline  
Old 09.12.2013., 21:00   #2012
Quote:
maki17 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Zanima me šta mi treba za izdavanje RWR karte za rad u Austriji? !

rwr vize vise ne vrijede za nas.

Sada prijavis boravak u magistratu, a od ams-a trazis dozvolu za rad. Za koju ti treba otprilike iste stvari kao i za rwr, mozda manje komplikacija za tvoju partnericu i dijete.

znaci, nadjes tko te zeli zaposliti, nadjes svoje zanimanje na listi deficitarnih, odes u ams, predas zahtjev.
napomena: kao dokaz radnog iskustva u struci radna knjizica se ne trazi, nego prevedena preporuka bivseg poslodavca.
putovnica is offline  
Old 09.12.2013., 21:03   #2013
Quote:
binkyy kaže: Pogledaj post
Nema vise RWR karte za hrvatske drzavljane,tebi sa fakultetom ne treba niti radna dozvola,nadjes poslodavca koji te hoce zaposliti i to je to,sa ugovorom u AMS ili ti oni srede sve.100% je tako.Pozdrav
ma kakvi.
i dalje ti zanimanje mora biti deficitarno. I na burzi, tj ams-u ne smije biti ni jedan nezaposlen s tvojim kvalifikacijama.
putovnica is offline  
Old 09.12.2013., 21:05   #2014
Quote:
Ermin kaže: Pogledaj post
Ekipa,moze pitanje.Recite mi dali je sad vec kasno za dobiti sezonski posao u Austriji,Dali je to vec sve popunjeno ili se to tek sada zahuktava?
nisam upucena u sez posl, ali mozda da pitas na hrv zavodu?
jednom je samjom u vlaku putovala zena koja je preko burze isla raditi u at, cini mi se da je bila iz cakovca
putovnica is offline  
Old 10.12.2013., 15:06   #2015
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
nisam upucena u sez posl, ali mozda da pitas na hrv zavodu?
jednom je samjom u vlaku putovala zena koja je preko burze isla raditi u at, cini mi se da je bila iz cakovca
Ma ne,mislio sam nako iz nekog iskustva dali ko zna koji je sad stupanj sezonskih poslova na skijalistima itd...dali je kao kod nas u dalmaciji sad 15.6 i pocetak ili mozda 10.7 sredina ili 15.9 kraj sezone ako me razumijete.znaci kad se najvise traze poslovi tamo?
__________________
FOR je nami mila majka Jamajka
Ermin is offline  
Old 10.12.2013., 15:49   #2016
Quote:
Ermin kaže: Pogledaj post
Ma ne,mislio sam nako iz nekog iskustva dali ko zna koji je sad stupanj sezonskih poslova na skijalistima itd...dali je kao kod nas u dalmaciji sad 15.6 i pocetak ili mozda 10.7 sredina ili 15.9 kraj sezone ako me razumijete.znaci kad se najvise traze poslovi tamo?
iz iskustva, ta zena je isla raditi oko 15.12., i to vec trecu godinu za redom u isti hotel.

Znaci, nije kasno, sezona skijanja tek pocinje!
putovnica is offline  
Old 10.12.2013., 23:21   #2017
https://jobroom.ams.or.at/jobsuche/FreieSuche.jsp
london-vienna is offline  
Old 11.12.2013., 19:50   #2018
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
iz iskustva, ta zena je isla raditi oko 15.12., i to vec trecu godinu za redom u isti hotel.

Znaci, nije kasno, sezona skijanja tek pocinje!
E to me zanimalo.hvala puno!
__________________
FOR je nami mila majka Jamajka
Ermin is offline  
Old 25.12.2013., 16:14   #2019
Unhappy

Željela bih studirati u Beču za magistra farmacije. Živim u Hrv. i sad sam 2 razz gimnazije. pa kao 1. dali je to moguće? uopce tamo studirati da me prime.

2. problem mi je njemacki jezik ucila sam ga ali ga ne znam jer je tezak j. a i bas ga ne volim, e sad dali je ikako moguce polagati međunarodni ispit da znam jezik ali engleski j.??? i da mi na faxu daju eng. knjige? jer eng. znam al njem. mi malo predstavlja problem!


hvala, pozdrav
buba777 is offline  
Old 25.12.2013., 16:26   #2020
Quote:
buba777 kaže: Pogledaj post
Željela bih studirati u Beču za magistra farmacije. Živim u Hrv. i sad sam 2 razz gimnazije. pa kao 1. dali je to moguće? uopce tamo studirati da me prime.

2. problem mi je njemacki jezik ucila sam ga ali ga ne znam jer je tezak j. a i bas ga ne volim, e sad dali je ikako moguce polagati međunarodni ispit da znam jezik ali engleski j.??? i da mi na faxu daju eng. knjige? jer eng. znam al njem. mi malo predstavlja problem!


hvala, pozdrav
na tvom mjestu bih čim budem imao pauzu od najmanje mjesec dana na gimnaziji išao kod nekoga koga znam dobro i koji bi me primio u stan, period od mjesec dana koliko traje kurs za njemački a košta te 250€ a onda s tom potvrdom ići dalje. Ovo za engleski ne znam, ne vjerujem da može, mislim da moraš imati znanja njemačkog što ti ovi kursevi daju evo npr jedan http://www.eurasya.at/de/story.asp?story_id=23
london-vienna is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:35.