Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2012., 23:20   #21
Prelaz sa klavira na...

Pozdrav ljudi,
svirala sam nekoć davno klavir, odavno nisam sjela za njega. Imam ga još doma al je već i tad bio problem sa konstantnim raštimavanjem (antikvitet!) tako da mi je rečeno da ga se više nema smisla štimat. Ako mi netko može preporučit što da kupim (da je što jeftinije) a da ima oktava kao i klavir i sličan zvuk, po mogućnosti i da daje zvuk različito ovisno o jačini pritiska. Ne zanimaju me nikakvi posebni dodaci ni spajanje na komp ni išta... samo da obavlja koliko-toliko sličnu funkciju ko klavir a da zauzima manje mjesta i jeftinije je.
Molim vas da mi napišete kako se to zove (uopće se ne kužim u digitalne instrumente) i date primjer kojeg modela i eventualno gdje da ga nađem i po kojoj cijeni.
Hvala puno!!!
crta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 03:04   #22
Quote:
crta kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,
svirala sam nekoć davno klavir, odavno nisam sjela za njega. Imam ga još doma al je već i tad bio problem sa konstantnim raštimavanjem (antikvitet!) tako da mi je rečeno da ga se više nema smisla štimat. Ako mi netko može preporučit što da kupim (da je što jeftinije) a da ima oktava kao i klavir i sličan zvuk, po mogućnosti i da daje zvuk različito ovisno o jačini pritiska. Ne zanimaju me nikakvi posebni dodaci ni spajanje na komp ni išta... samo da obavlja koliko-toliko sličnu funkciju ko klavir a da zauzima manje mjesta i jeftinije je.
Molim vas da mi napišete kako se to zove (uopće se ne kužim u digitalne instrumente) i date primjer kojeg modela i eventualno gdje da ga nađem i po kojoj cijeni.
Hvala puno!!!
Gledaj pod digitalne klavire, stage piano-e. Oni bi trebali imat najvjerniji zvuk pravom klaviru..

Klik 1

Klik 2

Smatram da razne aranžere i klavijature ne moraš ni gledat pošto su više za one-man band-ove ,a to ti ne treba.

Nek ti netko još nešto napiše ako želi,

pozz..
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 11:38   #23
Quote:
crta kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi...
Reci nam koliko si novca otprilike spremna za dati, koji ti je budžet?
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 01:10   #24
lupus_est i Chansomps, hvala na odgovoru.
Mislila sam što manje, naravno Negdje do 3500 bi mi bio max... što manje, to bolje, posebno iz razloga što su mi broj i težina tipki i zvuk klavira jedine karakteristike koje me zanimaju.
Pronašla sam Casio CDP100 koji spada pod tu kategoriju, review na yt je ok, čini mi se kao ono što mi treba, iako je kod nas malo cijenjeniji nego vani
Tipke su otežane, iako imaju mogućnost i uklanjanja te opcije pa ostane ko obični sintić, ima zvuk klavira, orgulja i još nekih dodataka...
Što se vama čini? Zna li netko za nešto slično ovome, al da je još jeftinije?
crta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 00:39   #25
za te novce jedino rabljeno može biti jeftinije, a ni to baš puno jeftinije: http://www.njuskalo.hr/klavijature-o...-oglas-5138594
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:50.