Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2012., 18:36   #61
KOd mene je GGT povišen 116, te ALT i AST (ali ne tako puno). Kolesteroli i trigliceridi su mi i više nego u super omjeru (točno na sredini zadanjih mjerila). Išla sam i na UZV abdomena i rekli su da mi je mrvicu povećana jetra pa da bi se moglo raditi o masnoj infiltraciji, ali da je možda i zbog antibiotika i Voltarena koje pijem.
Inače imam problema i s kilažom, ali dok nisam radila te nalaze krvi (sasvim slučajno) nisam imala nikakvih tegoba.
Koji su Vaši savjeti?
__________________
P. 24.06.2008.
IrenaL is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 21:44   #62
Ja sam u zadnjih 3 mjeseca tri puta vadila krv i svaki puta mi je GGT povišen. Od 60 na više. Doktro mi je rekao da to nije ništa zabrinjavajuće. Ne pijem alkohol, ne pušim, ne pijem redovito nikakve lijekove. Imam višak kilograma i pijem otprilike 0,5L coca-cole dnevno. ja pretpostavljam da je coca-cola krivac ali mi je doktor rekao da on ne vjeruje da je od nje. Nije me poslao na daljnje pretrage jer se ja dobro osjećam...što mi je činiti (osim prestati piti colu)?
Hvala na odgovoru...
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 00:17   #63
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Ja sam u zadnjih 3 mjeseca tri puta vadila krv i svaki puta mi je GGT povišen. Od 60 na više. Doktro mi je rekao da to nije ništa zabrinjavajuće. Ne pijem alkohol, ne pušim, ne pijem redovito nikakve lijekove. Imam višak kilograma i pijem otprilike 0,5L coca-cole dnevno. ja pretpostavljam da je coca-cola krivac ali mi je doktor rekao da on ne vjeruje da je od nje. Nije me poslao na daljnje pretrage jer se ja dobro osjećam...što mi je činiti (osim prestati piti colu)?
Hvala na odgovoru...
ništa ti nije činiti jer imaš zanemarivo povišenje game...

ja recimo imam gamu 330 pa ne trebam sad ne znam koliko reducirati prehranu samo ne smijem jesti svinjetinu, pohanu meso, salame i piti alkohol

pola litre kole dnevno te neće ubiti, a ako možeš popij vodu umjesto toga, ako ne nikom ništa... GGT 60 je normalno...
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 07:50   #64
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
ništa ti nije činiti jer imaš zanemarivo povišenje game...

ja recimo imam gamu 330 pa ne trebam sad ne znam koliko reducirati prehranu samo ne smijem jesti svinjetinu, pohanu meso, salame i piti alkohol

pola litre kole dnevno te neće ubiti, a ako možeš popij vodu umjesto toga, ako ne nikom ništa... GGT 60 je normalno...
Hvala na odgovoru. :thumbup:

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 21:29   #65
Masna jetra nastaje zbog prevelikog unosa ugljikohidrata (skroba i secera) i/ili alkohola, pri cemu se te tvari u jetri pretvaraju u masnoce. Samo u manjoj mjeri nastaju od masnoca unesenih hranom (zasicenih).

Terapija je dakle usmjerena na izbacivanje ugljikohidrata, skroba i secera, i zasicenih masti, a povecanog unosa celuloze i zdravih masnoca (omega-3, maslinovo ulje, masline, plava riba, orasi, bademi, pistacije, ljesnjaci) uz normalan unos proteina (iz bijelog mesa puretine i piletine, te bijele ribe).

Od suplemenata pomazu> articoka (uzima se prije jela), kolin (uzima se prije jela), Silimarin (uzima se nakon jela), a od lijekova Ursofalk i Omacor (ili drugi omega-3 preparati).

Dakle osnovna terapija: unosenjem zdravih masnoca izbacujemo lose.(veliki naglasak na eliminaciju ugljikohidra, jer svi oni i mekinje i crni kruh u jetri prelaze u trigliceride!) .
[Osnovni lijek kod hipertrigliceridemije su preparati omega-3 i plava riba, te izbacivanje ugljikohidrata iz prehrane).
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 15:51   #66
Zar bas sve ugljikohidrate? Zitarice, voce i povrce (barem ono sa iole veci udjelom)? izbaciti?

S druge strane visak proteina takodjer opterecuje...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 30.04.2014. at 15:58.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 21:05   #67
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Zar bas sve ugljikohidrate? Zitarice, voce i povrce (barem ono sa iole veci udjelom)? izbaciti?

S druge strane visak proteina takodjer opterecuje...
Da,jer u smanjenom unosu ch nema glikogenskih zaliha pa jetra koristi tu mast za dobivanje energije.I ne samo tu već se povećava sagorijevanje masti u cijelom tijelu.
Osim velike konzumacije ch masnoj jetri pogoduje i nedostatak sna i deficit cholina.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 12:35   #68
Quote:
jaks kaže: Pogledaj post
Da,jer u smanjenom unosu ch nema glikogenskih zaliha pa jetra koristi tu mast za dobivanje energije.I ne samo tu već se povećava sagorijevanje masti u cijelom tijelu.
Osim velike konzumacije ch masnoj jetri pogoduje i nedostatak sna i deficit cholina.
ček ček ček, jesi ti upravo čovjeka s masnom jetrom savjetovao da ode na keto dijetu?
trashet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 11:16   #69
Ne.Nije bio savjet već odgovor na pitanje posta sa podrškom posta iznad.
Napisano služi da bi netko sa problemom razmislio o uzrocima koji su ga do njega doveli.
No,da me netko zatraži savjet kako se riješiti masnih nakupina bilo u jetrenom parenhimu ili bilo gdje u organizmu ketoza je moj odgovor.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 15:10   #70
Quote:
Vigo kaže: Pogledaj post
uz normalan unos proteina (iz bijelog mesa puretine i piletine, te bijele ribe
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post

S druge strane visak proteina takodjer opterecuje...
tko spominje višak proteina
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 12:10   #71
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
tko spominje višak proteina

Kako je po konvencionalnoj "zdravoj" prehrani danas uvriježeno mišljenje da se u smanjenom unosu ugljikohidrata mora povećati unos proteina da bi se nadoknadili energetski nivoi možda je mislio na to.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:25.