Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2003., 18:10   #21
Re: A sprema?

Quote:
Loki kaže:
Da li i spremu odrzi svjezom
hehehe, tupperware je svemoguci,ali ta spremu ti ipak treba tekuci dusik!
 
Old 23.10.2003., 18:06   #22
Definitivno prenapumpana i precjenjena plastika!
Imam par stvari i nisu nista bolje od plasticnih posuda starih 20 godina koje i danas kupis za par kuna.
Najlosije iskustvo imala sam sa posudom za kruh. Pa, jebate, tam mi kruh nije izdrzal jedan dan....Sad tam drzim sitne igracke.
T@nja is offline  
Old 23.10.2003., 21:05   #23
Quote:
T@nja kaže:
Definitivno prenapumpana i precjenjena plastika!
Imam par stvari i nisu nista bolje od plasticnih posuda starih 20 godina koje i danas kupis za par kuna.
Najlosije iskustvo imala sam sa posudom za kruh. Pa, jebate, tam mi kruh nije izdrzal jedan dan....Sad tam drzim sitne igracke.
zanimljivo. Moja mama je tom istom posudom godinama odusevljena. Imam i ja jednu, u medjuvremenu. Kruh ostane minimalno 3- 4 dana friski.

Inace i meni se jedna Tupperware posuda izoblicila u sudjerici. Naknadno sam skuzila da je bila prislonjena na grijac.

Obicne plasticne posude ( kojima sam uvijek iznova davala sansu) bi uredno propustile gulas ili nekaj tekuce u ruksak ( mi si nosimo svako malo hranu na posao ). Kad se to muzu zadnji put dogodilo i upropastilo neke vazne papire - bacio je sve kaj nije Tupperware direkt u smece



Od T. mu se nikad nis nije razlijalo.
Winona is offline  
Old 24.10.2003., 09:31   #24
Meni je tupperware definitivno preskup. Recimo, jedna zdjela košta 300 kuna, slična takva u Getrou/Metrou 100. Možda je duplo nekvalitetnija, ali je trostruko jeftinija...
Ne znam zašto su nabili takve cijene
christy is offline  
Old 24.10.2003., 10:28   #25
ili su poskupili otad nisam u Cro ili to nije obicna zdjela ( tj. vjerojatno je za dizano tjesto ili tako neka, u kojoj cak i u Vinceku kolace spremaju )

Uglavnom 300 kuna za OBICNU zdjelu jest previse. ovdje su zdjele max 20 € a prije tri godine se set od 3 zdjele u Tupperware-u mogao kupiti za 150 kuna.
Winona is offline  
Old 24.10.2003., 13:13   #26
Quote:
Winona kaže:
ili su poskupili otad nisam u Cro ili to nije obicna zdjela ( tj. vjerojatno je za dizano tjesto ili tako neka, u kojoj cak i u Vinceku kolace spremaju )

Uglavnom 300 kuna za OBICNU zdjelu jest previse. ovdje su zdjele max 20 € a prije tri godine se set od 3 zdjele u Tupperware-u mogao kupiti za 150 kuna.
Cijene su i dalje takve! Možda je malo preskupo, ali mislim da je jako kvalitetno!

P.S.

I mi smo imali sličnih iskustva sa gulašom i jeftinijim posudama i od onda samo Tupperware!
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Old 21.10.2008., 23:52   #27
evo podižem malo ovu temu da vidim što ljudi danas misle o tupprware proizvodima i prezentatoricama
__________________
u životu nikad nije kasno za nove početke,a najvažnije je biti zadovoljan učinjenim
Leona. is offline  
Old 22.10.2008., 08:47   #28
Imam set srednjih zdjelica već 10tak godina i mislim da su doista jako kvalitetne:izgledaju kao i kad sam ih kupila ako su stalno u upotrebi.Ne primaju masnoću ni mirise,dugo drže hranu svježom.
A ona prozirna zdjela splavom crtom je savršena.Košta oko 160kuna,ali je odlična za transport tekuće hrane:juhe,variva,saftovi.I drži hranu toplom.
One ostale šarene laže:lopatice,bočice,kotačiće,ukrasne kutije -nisam kupovala.
Dlapek is offline  
Old 22.10.2008., 11:43   #29
Tupperware

Bok Curke!

Ako netko treba nešto od tuppera a nije mu bitno da je korišteno tj što duže vrijeme nije upotrebljeno neka se javi ...!

Upite na PM!!!
ona01 is offline  
Old 22.10.2008., 16:02   #30
skupo, ali ok. preskupo, ali ber znaš da ćeš kupiti ok. treba malo vremena i iskustva dok se pronađu slične ili čak kvalitetnije stvari za manje love. činjenica je da se nikad niš ne razlije, ali uspjela sam naći i druge posudu u kojima se niš ne razlije (recimo ova linija od ikee - a ni jedna posuda ne košta više od pet jurosa). također, postoje posude u kojima stvari ostaju svježe, postoje posude u kojima se drži kiseliš... i uvijek je to nekak jeftinije od t. iako nije baš jako jeftino, ali to ni ne očekujem.

vilice, noževe i slično nisam probala pa ne bih. ali mama je fan pa ću ju uputiti

ah, zaboravila sam... meni su ipak najdraže bile one male okrugle posudice koje čak mislim ni nije bilo za kupiti, samo ih dobiš ako kupiš više stvari. to je dušu dalo za male ručkove, tek toliko da nešto poklopaš dok ne dođeš doma s posla
mayy is offline  
Old 23.10.2008., 08:47   #31
Quote:
mayy kaže: Pogledaj post
skupo, ali ok. preskupo, ali ber znaš da ćeš kupiti ok. treba malo vremena i iskustva dok se pronađu slične ili čak kvalitetnije stvari za manje love. činjenica je da se nikad niš ne razlije, ali uspjela sam naći i druge posudu u kojima se niš ne razlije (recimo ova linija od ikee - a ni jedna posuda ne košta više od pet jurosa). također, postoje posude u kojima stvari ostaju svježe, postoje posude u kojima se drži kiseliš... i uvijek je to nekak jeftinije od t. iako nije baš jako jeftino, ali to ni ne očekujem.

vilice, noževe i slično nisam probala pa ne bih. ali mama je fan pa ću ju uputiti

ah, zaboravila sam... meni su ipak najdraže bile one male okrugle posudice koje čak mislim ni nije bilo za kupiti, samo ih dobiš ako kupiš više stvari. to je dušu dalo za male ručkove, tek toliko da nešto poklopaš dok ne dođeš doma s posla
Jooj da ,one slatke sićušne.
Ja u njima držim začine.
Dlapek is offline  
Old 24.10.2008., 23:43   #32
te male su i meni preslatke i baš mi je glupo šta ih nemaju u prodaji.moja mama ih ima dosta i svašta drži u njima,a dobivala ih je kao poklone na prezentaciji.sada ih se ne može više ni dobiti.ima još masu kutijica koje su mi super a isto tako ih nema za kupiti.
a šta se tiče cijene s ovim novim katalogom cijene su još više,nije prestrašno ali činjenica je da su porasle
__________________
u životu nikad nije kasno za nove početke,a najvažnije je biti zadovoljan učinjenim
Leona. is offline  
Old 25.10.2008., 02:03   #33
Netko je na ovoj temi napisao kako mu je njihov "shaker" za palačinke totalni promašaj (sastojci se kao nikako ne smiješaju...) Moje je iskustvo sasvim drugačije: meni je savršen. Uspem sve sastojke, malo promućkam i tijesto se savršeno razmuti, bez ijedne grudice...Budući da tu nema nikakve znanosti, nije mi jasno kako to uopće može nekom ne uspjeti!?
Niš drugo njihovo nemam. Možda još kupim zdjelu za dizanje tijesta koju svi tu hvale...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 25.10.2008. at 02:35.
Špranja is offline  
Old 25.10.2008., 15:00   #34
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Ne primaju masnoću ni mirise,dugo drže hranu svježom.
primaju. mislim, ne povuče da se ne da oprati, ali povuče isto kao i prosječna zdjelica. ok, pršut je u pitanju, ali miris od mrkve ne povuče ni najobičnija plastična posuda.
x-type is offline  
Old 26.10.2008., 00:42   #35
Imam nekoliko zdjela (3) onih plavih,i neke kutijice.
Naravno kupila mama,meni je bedasto toliku lovu davat za plastiku ma kako bila kvalitetna jer jednostavno ne volim plastiku.
Ovo šta pričate da se u T. ne prolijeva jelo,ne prolijeva se ni u drugim sa podihtanim poklopcem i ako ne noriš sa posudom.
Sve u svemu da malko budem prosta - jebeš T.
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Old 26.10.2008., 01:03   #36
Ja isto za zdjelice ne bi dala veliku lovu. Mikrovalnu nemam, pa mi zdjelice trebaju samo za spremanje u frižider ili zamrzavanje, a za to mogu poslužiti i obične plastične, staklene zdjelice koje "poklopim" folijom, pa i posude od sladoleda, one od svježeg sira (250g)... Nisam opsjednuta time da za takvu namjenu moram imati baš "savršeno" suđe. A hrana mi u frižideru ne stoji tako dugo da bi izgubila svježinu. Dobro, možda se nekad i dogodilo... al to je onda i zaslužilo da se baci.

Iznimka su neki posebni komadi suđa koji imaju specijalnu namjenu i "rade" nešto što obična posuda ne može.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Old 26.10.2008., 11:04   #37
Načelno su posudice ok, no stavite li neko varivo ( masnoća, crvena paprika, začini ) u posudicu s rebrastim poklopcem, pa se ista nagne/izvrne, sve uđe u rebra i u rub poklopca. No way za kvalitetno ručno pranje ( ne znam kako to radi perilica posuđa ). Dobre su mi jedino posude s nasjedajućim poklopcem izvana, koje su od nešto čvršće plastike a poklopac nema udubljeni rub već samo zub koji nasjedne na otvor posude. To sam jednom prigovorio jednoj od ključnih osoba u HR Tupperu pa se našla smrtno uvrijeđena. Ona meni teoriju a ja njoj praksu. Tu seriju s rebrastim poklopcima smatram i dalje promašenom za opću uporabu, jedino za čuvanje krutih namirnica.
panorama is offline  
Old 26.10.2008., 22:18   #38
ja imam svašta od tupperwarea i prezadovoljna samza neke stvari mislim da vrijede svake kune, neke su skupe,neke pretjerano skupe,neke nepotrebne i skupe i tako.panorama pa tupperware ima različite posude za različitu namjenu.a te sa rebrastim sam jednom prilikom dobila ko domaćica i nisu mi uopće zanimljive.isto tako ne stavljam u njih ništa šta mi je kasnije problem za očistit
__________________
u životu nikad nije kasno za nove početke,a najvažnije je biti zadovoljan učinjenim
Leona. is offline  
Old 02.12.2008., 15:36   #39
Posude OK. koristim ih godinama, podloga za valjanje uzas
Le Chef is offline  
Old 02.12.2008., 17:54   #40
Quote:
Le Chef kaže: Pogledaj post
Posude OK. koristim ih godinama, podloga za valjanje uzas
Zašto? Daj malo opširnije...
A imaš li iskustvo s posudom za dizanje tijesta?
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:07.