Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2012., 00:05   #81
Quote:
Kela kaže: Pogledaj post

pitam također jer prva asocijacija ljudima kad netko kaže "alfa" je vođa. da bi bio vođa, moraš biti u društvu. osamljeni ljudi ne pripadaju čoporu, imaju svoja pravila.
Reko bi da su zivotinjski i ljudski alfe potpuno drukciji pojam.

Imaju jako malo in common: greska kod ljudi je da projiciraju svoje asocijacije zivotinjskih alfa na ljude i dodju do pogresnih slika.

Ljudi nisu zivotinje. Mi ne zivimo u coporima; sustav je daleko kompliciraniji i sofisticiraniji; shodno tome se i definicija alfe mijenja.
__________________
Don't just call me a pessimist. Try and read between the lines.
Tool is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:05   #82
Quote:
rnr666 kaže: Pogledaj post
Ljudi se ne dijele na jebene alfe i bete.
nego na šta?

to je samo još jedan vid kategorizacije koju kao ljudska vrsta vršimo STALNO.
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:08   #83
Quote:
rnr666 kaže: Pogledaj post
Ljudi se ne dijele na jebene alfe i bete.
taman htjedoh napisat da mi je ta neka hijerarhija zapravo presmiješna ako ne i preglupa. čovjeka kao takvog uspoređivat sa životinjom je presmiješno. prekomplicirana smo mi bića za takvo analiziranje i kategoriziranje. čini mi se da je ova tema zapravo idealna za egotipere (i zagovornike gore napisanog uvjerenja kako smo svi posebni/odabrani)
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:08   #84
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Kod ljudi čitava ta terminologija nema nekog smisla, jer su odnosi daleko složeniji, nego što su kod životinja. Ne samo zbog lone wolfova poput onoga iz Drivera, nego i zato jer je svatko od nas dio bezbroj čopora i mini-čopora. Ne jednoga, kao što je to slučaj kod životinja. I time se koncept raspada, barem što se tiče neke blanket-statement etikete.

Možda netko ima neke srodne karakteristike, možda je lider nekog dijela, nekog kruga, neke zajednice.. ali to je manje više maksimum u kojem je to na ljude prakično primjenjivo u tom obliku.


Btw, ni "pravi muškarac" mi ne zvuči bogznakako. Podsjeća me odmah na "pravi Hrvat", "pravi navijač", "pravi domoljub" i slične stvari... koje su većinom totalno promašene.


Ja se držim stvari koje IMO jesu respektabilne, i nisu respektabilne. To je vaga koja ima smisla za ljude (i žene).
slažem se s ovim, međutim baš zbog otežavajućih okolnosti da se definira pravi alfa je otvorena tema, vjerujem.
ono što primjećujem na ovoj temi je da alfa (muškarac) počinje poprimati božanske karakteristike
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:09   #85
Quote:
Kela kaže: Pogledaj post
nego na šta?
Zašto bi ih morala podijeliti po tim osima?

Uzmi hipotetsku situaciju (koja možda i nije toliko hipotetska )
Moj zubar je neka njuška u svojem poslu. U isto vrijeme, zainteresirali su ga treninzi i borilački sportovi i ja sam njegov trener.

Kad sam kod njega u ordinaciji i on veli da negdje sjednem i kažem A, ja sjednem i kažem A.
Kad je on kod mene u klubu i ja mu kažem da se postavi na parter, prsima prema tlu, on se postavi prsima na parter (da sad ne idem u detalje kako to točno izgleda).
Obojica svjesno pristajemo i na jedno i na drugo.


Tko je tu "alfa", a tko je "beta" između nas dvojice?
Vidiš li što sve utječe na tu percepciju i kako taj koncept nije generalno naročito primjenjiv?



-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:11   #86
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post

Kod ljudi čitava ta terminologija nema nekog smisla, jer su odnosi daleko složeniji, nego što su kod životinja. Ne samo zbog lone wolfova poput onoga iz Drivera, nego i zato jer je svatko od nas dio bezbroj čopora i mini-čopora. Ne jednoga, kao što je to slučaj kod životinja. I time se koncept raspada, barem što se tiče neke blanket-statement etikete.

Možda netko ima neke srodne karakteristike, možda je lider nekog dijela, nekog kruga, neke zajednice.. ali to je manje više maksimum u kojem je to na ljude prakično primjenjivo u tom obliku.





-Stipe

Stipe, na ovoj temi si me totalno oduševio stavovima
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:12   #87
Quote:
Tool kaže: Pogledaj post
Reko bi da su zivotinjski i ljudski alfe potpuno drukciji pojam.

Imaju jako malo in common: greska kod ljudi je da projiciraju svoje asocijacije zivotinjskih alfa na ljude i dodju do pogresnih slika.

Ljudi nisu zivotinje. Mi ne zivimo u coporima; sustav je daleko kompliciraniji i sofisticiraniji; shodno tome se i definicija alfe mijenja.
ali mi živimo u čoporu. mislim, ako je problem naziva, možemo koristiti naziv "grupa"?

čovjek je društveno biće i djeluje u društvu. zato mislim da taj dio i dalje "drži vodu". drugo su ove ostale prenesene životinjske karakteristike koje govore o sirovinama, jer danas ne moraš biit sirovina da bi bio uspješan čovjek (da se razumijemo, pod uspjeh ne mislim nužno na pare, karijeru...).
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:12   #88
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Zašto bi ih morala podijeliti po tim osima?

Uzmi hipotetsku situaciju (koja možda i nije toliko hipotetska )
Moj zubar je neka njuška u svojem poslu. U isto vrijeme, zainteresirali su ga treninzi i borilački sportovi i ja sam njegov trener.

Kad sam kod njega u ordinaciji i on veli da negdje sjednem i kažem A, ja sjednem i kažem A.
Kad je on kod mene u klubu i ja mu kažem da se postavi na parter, prsima prema tlu, on se postavi prsima na parter (da sad ne idem u detalje kako to točno izgleda).
Obojica svjesno pristajemo i na jedno i na drugo.


Tko je tu "alfa", a tko je "beta" između nas dvojice?
Vidiš li što sve utječe na tu percepciju i kako taj koncept nije generalno naročito primjenjiv?



-Stipe

Ti si potpuno promasil bit price.

Ovo kaj si navel gore nema ikakve veze s idejom alfe, barem ne mojom.

To kaj si navel gore je ekvivalent tvrdnje da je submisivno upalit svjetlo; jer igras po pravilima elektre.
__________________
Don't just call me a pessimist. Try and read between the lines.
Tool is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:15   #89
Quote:
Tool kaže: Pogledaj post
Ti si potpuno promasil bit price.

Ovo kaj si navel gore nema ikakve veze s idejom alfe, barem ne mojom.

To kaj si navel gore je ekvivalent tvrdnje da je submisivno upalit svjetlo; jer igras po pravilima elektre.
ja se isto slazem da njegov post nema veze s vezom
dodo89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:16   #90
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
upravo to. jasno i argumentirano konkretnim primjerima.
a neki na temi su između redova htjeli poručiti kako su oni alfe ili u malo blažoj verziji, da poznaju alfe. ali pravi alfa je nešto toliko rijetko da to za što neki misle da su alfe nisu ni sjene alfi...
Tool zna o cemu govori. Uglavnom se slazem s napisanim.

Samopouzdanje samo po sebi ne znaci da je neko alfa Carice Hrdalo. Uz samopouzdanje je neophodan niz kvaliteta koji ukljucuje vec pomenute visoke eticke vrijednosti. Upravo njima alfa zadobija postovanje okoline. Alfa ne gazi ljude oko sebe samo zato sto moze. To rade wannabies.

Zadnje uređivanje Monica B. : 02.11.2012. at 00:25.
Monica B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:16   #91
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Zašto bi ih morala podijeliti po tim osima?

Uzmi hipotetsku situaciju (koja možda i nije toliko hipotetska )
Moj zubar je neka njuška u svojem poslu. U isto vrijeme, zainteresirali su ga treninzi i borilački sportovi i ja sam njegov trener.

Kad sam kod njega u ordinaciji i on veli da negdje sjednem i kažem A, ja sjednem i kažem A.
Kad je on kod mene u klubu i ja mu kažem da se postavi na parter, prsima prema tlu, on se postavi prsima na parter (da sad ne idem u detalje kako to točno izgleda).
Obojica svjesno pristajemo i na jedno i na drugo.


Tko je tu "alfa", a tko je "beta" između nas dvojice?
Vidiš li što sve utječe na tu percepciju i kako taj koncept nije generalno naročito primjenjiv?



-Stipe
dijelim ih po tim osima jer je o tome tema

možemo mi uzet i neke druge osi. stvar je toga da uvijek grupiramo ljude.

o tome je bilo moje pitanje upućeno onom forumašu.
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:16   #92
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Stipe, na ovoj temi si me totalno oduševio stavovima
Hvala, Mrafice!

Quote:
Tool kaže: Pogledaj post
Ti si potpuno promasil bit price.

Ovo kaj si navel gore nema ikakve veze s idejom alfe, barem ne mojom.

To kaj si navel gore je ekvivalent tvrdnje da je submisivno upalit svjetlo; jer igras po pravilima elektre.
Quote:
dodo89 kaže: Pogledaj post
ja se isto slazem da njegov post nema veze s vezom
Nekako ću već preživjeti vaše neslaganje s mojim tezama.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:23   #93
kako se ova tema raspisala

gorile i chipases hhuhuhuuuu muski hihihhhhiii zenske

ja jedva cekam da me zenska pita koji sam po alfabetu. s ovim topikom sam se pripemio na odogovor
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:28   #94
Quote:
Monica B. kaže: Pogledaj post
Tool zna o cemu govori. Uglavnom se slazem s napisanim.

Samopouzdanje samo po sebi ne znaci da je neko alfa Carice Hrdalo. Uz samopouzdanje je neophodan niz kvaliteta koji ukljucuje vec pomenute visoke eticke vrijednosti. Upravo njima alfa zadobija postovanje okoline. Alfa ne gazi ljude oko sebe samo zato sto moze. To rade wannabies.

Broj 2 je alfa. Takvim ga je priroda učinala. Žao mi je.


pravednost. Alfa je pravedan. ALfa gazi one koji su nepravedni

zapravo karma. koja se često manifestira kroz nekog alfu

dakle alfa je jedan karizmatičan pojedinac.
Broj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:36   #95
Quote:
Monica B. kaže: Pogledaj post

Npr. zasto alfa muskarci zavrse sa beta zenkama i obratno? Oni znaju da se radi o beti, i da im ne moze zadovoljiti apetite, ali to nerijetko urade iz komoditeta, a ne zelje za kompromisom. Alfe rijetko prave kompromise, imaju 'world is my oyster' stav. Ali rijetko i grijese.
Dal uopce postoje alfa zenke? Sure, ima naprednijih, ima i manje naprednih cura; ali ici u ekstreme i nazvati zensku alfom mi je pretjerano.

Ne zelim bit grub prema zenskom rodu; ali mislim da je jednostavno preveliki jaz izmedju toga kaj se ocekuje od muskarca i kaj se ocekuje od zena sto meni osobno eliminira potrebu da trazim 'alfa zenku' (jer ih ne percipiram na taj nacin i u tom kontekstu).

Sa cisto iskonskog stajalista, muskarcu je potreban zdravi genetski materjal za reprodukciju: ne treba mu neka ultra uspjesna zenska sa vanzemaljskim sposobnostima i/ili kvalitetama.

Tak da mi se ideja alfa zenke jos uvijek cini nedovoljno razvijena.
__________________
Don't just call me a pessimist. Try and read between the lines.
Tool is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:37   #96
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Tko je tu "alfa", a tko je "beta" između nas dvojice?
Vidiš li što sve utječe na tu percepciju i kako taj koncept nije generalno naročito primjenjiv?

-Stipe
Obojica ste alfe ako ste najbolji u vasim zonama djelovanja. Za tebe znam da imas dosta karakteristika alfe, ali ne mogu tvrditi (a znam i da imas nekih otezavajucih okolnosti) jer ne znam sve detalje.

Ali vrtis se u toj zoni, to znas i ti.
Monica B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:42   #97
Quote:
Tool kaže: Pogledaj post
Dal uopce postoje alfa zenke? Sure, ima naprednijih, ima i manje naprednih cura; ali ici u ekstreme i nazvati zensku alfom mi je pretjerano.

Ne zelim bit grub prema zenskom rodu; ali mislim da je jednostavno preveliki jaz izmedju toga kaj se ocekuje od muskarca i kaj se ocekuje od zena sto meni osobno eliminira potrebu da trazim 'alfa zenku' (jer ih ne percipiram na taj nacin i u tom kontekstu).

Sa cisto iskonskog stajalista, muskarcu je potreban zdravi genetski materjal za reprodukciju: ne treba mu neka ultra uspjesna zenska sa vanzemaljskim sposobnostima i/ili kvalitetama.

Tak da mi se ideja alfa zenke jos uvijek cini nedovoljno razvijena.
a ti si tko točno da određuješ takve stvari?
no dobro, znamo već da je mišljenje kao i šupak, svatko ga ima
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:45   #98
problem kod alfa ženke je taj da alfa ženka ne treba alfa muškarca. Ona je kraljica, žena, majka, ovo ono.

Alfa ženke su presnažne da uz sebe imaju ikoga. Beta mužjake preziru, s alfama mogu biti samo nakratko, kao uragan u noći.

osuđene su da vladaju same. Postojane i jake.

Zadnje uređivanje Broj2 : 02.11.2012. at 00:54.
Broj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:46   #99
Bože u kakvim vi bajkama živite, mora da se noću pretvarate u vukove.

edit:bolje rečeno basnama
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:49   #100
Quote:
Tool kaže: Pogledaj post
Dal uopce postoje alfa zenke? Sure, ima naprednijih, ima i manje naprednih cura; ali ici u ekstreme i nazvati zensku alfom mi je pretjerano.

Ne zelim bit grub prema zenskom rodu; ali mislim da je jednostavno preveliki jaz izmedju toga kaj se ocekuje od muskarca i kaj se ocekuje od zena sto meni osobno eliminira potrebu da trazim 'alfa zenku' (jer ih ne percipiram na taj nacin i u tom kontekstu).
Ovo moze napisati samo non-alfa, with all due respect. Aung San Suu Kyi, Kate Moss, Angelina Jolie, Anna-Lou Leibovitz, Beyonce, Annie Lennox, J.K.Rowling, to name a few. Zene koje su inspirativne i inspiracija.

Quote:
Sa cisto iskonskog stajalista, muskarcu je potreban zdravi genetski materjal za reprodukciju: ne treba mu neka ultra uspjesna zenska sa vanzemaljskim sposobnostima i/ili kvalitetama.
Alfa zenku ne zanima narocito sta muskarac zeli, ona ima svoju agendu.

Quote:
Tak da mi se ideja alfa zenke jos uvijek cini nedovoljno razvijena.
Slozicemo se da se u ovome ne slazemo.
Monica B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger