Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2014., 18:32   #1
The Purge: Anarchy (2014)

IMDb



Nastavak po meni slabog filma, sa neiskorištenim potencijalom. U nastavku priča prati mladi par koji pokušava preživeti u ulicama, nakon što im se auto pokvari za vreme Pročišćenja. U ovaj nastavak polažem neku nadu, da bi mogao biti bolji od prethodnika i ako ništa drugo, makar zabavan. Na imdb-u zasad iznadprosečna ocena.

Još se čeka dobar rip i prevod.

Official Trailer
__________________
Daily Comic Mind
yoda33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 19:36   #2
Gledao rip koji nije baš kamera s ramena. Može proći kao nekakav zabavan treš ili campy nešto, inače ni nastavak nije bog zna ča.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 21:12   #3
Tko voli akcijske filmove iz 80ih doći će definitivno na svoje(Escape from New York,Warriors itd).Grillo ubio i definitivno ima karizmu za novu akcijsku zvijezdu.Bio bi idealan Punisher,al s obzirom da je već Crossbones u kapetanu Americi,ništa od toga.Onima koji ne vole tip filmova koje sam naveo u prvoj rečenici ovo će biti treš.
THE GANT is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 13:07   #4
Zabavan ispodprosecan film.

Bolji je od prvog dela ali opet slabiji nego sto sam ocekivao. Puno toga nije iskoristeno recimo ona banda s maskama od njih ocekivah da ce raditi sranja i da ce biti opasni po zivot glavnih likova kad ono nista.
Da ne duzim previse toga je nabacano a moga se napraviti odlican survivor horror.

Moja ocena: 4/10
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 13:20   #5
kakvih 4 od 10

film je sjajan, veliki napredak od prvog, non stop napetost i akcija, rekao bih, prilično i inteligentan s ok likovima (ne svima). jasno, ne radi se o filmu o kojem će se raspravljati i pričati godinama, nije klasik ili slično, ali zbilja dobar i vrlo zabavan film i veeeelika preporuka za ljubitelje trilera-horora-akcije. ima malo i crne komedije

7.5/10
__________________
408 Request Time-out

Your browser didn't send a complete request in time.
mario_t is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 13:22   #6
prvi dio ima klasičan happy end...po meni totalni promašaj..jer ako u nastavku (koji još nisam gledo) ne glume kćer, sin i udovica koji se žele osvetiti susjedima 8koji su ih htjlei smaknuti) onda je i ovo promašaj...
no da spomenem original - više napetosti je bilo u Carpenterovom "Assault on..." iz 70i neke...a moglo je tako ako ne i bolje bit u The Purge - tema je bila vrlo dobra.
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 19:43   #7
Koji odličan fim,non stop akcija ,likovi predobri,glavni lik je seksi do bola.
Prvi je bio ok,više su išli na neku dramu i bili su neki razvikani glumci tu u ovom djelu glumci iz tv serija ali predobri..
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 20:02   #8
onako film. ima tu neku priču ali ipak mu fali nešto. očekivao sam mnogo više, pogotovo od onih likova sa maskama. jedino što je dobro jest situacija kad se na tv postavi tekst upozorenja i nakon toga onaj jezivi zvuk da pročišćenje može početi, strava.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 20:55   #9
Ovo se ne može nazvati sjajnim filmom, toliko klišeja i propusta u filmu...
__________________
"Nije blago ni srebro ni zlato,već je blago što je srcu drago."
Dareedevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 17:58   #10
meni je puno bolji od prvog iako je i sam mogao bit još bolji. nadam se da će treći bit s više akcije.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 20:56   #11
Meni je jedinica bila uzasna. Bas ono, wtf uzasna, nikakve logike. Okej, ne treba biti film logican (ma da je i to stvar debate), ali neka bude barem zabavan. Bar je onaj zuti bad guy bio smijesan, sve drugo, jao :S.
__________________
Al Lowe's masterpiece
nickherc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 00:43   #12
Ništa previše kvalitetno, ali dosta bolje od prvog dijela.
Mr. Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 19:53   #13
Propušteno je mnogo prilika. Kao što je netko rekao, očekivala sam ipak malo krvoločnije tinejđere u maskama...Gledat ću i treći dio, ali nemam nikakva očekivanja. Frank je jedini dobar dio filma
~*MiSs-AnDy*~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 09:48   #14
Loš film na lošeg prethodnika ! Zašto ! To znaju samo ameri ! Inače su mi ovi što se "pročiščavaju" debilni i ne da su strašni ili jezivi nego su jebeno iritantni i teatralni ! Dođe ti da ih ispljuskaš i šutneš u dupe ! Mrš' redatelj i glumci zaglupljivat nekog drugog ! Nažalost, sranja uvijek povuku nastavke pa će ih biti bar još pet komada !
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 20:53   #15
Ja sam zadovoljan. Preporuka svima koji vole dinamične trilere, horore i akcijske filmove. Ovaj je zanimljiv od početka do kraja. Nije vruhunski ni klasik ali je dobar. Bolji od jedinice. Drži vas prikovan od početka od kraja. Što se tiče horora mislim kako je ovo softcore horor.
8/10

Spoileri

Da, mogli su više prikazati one likove s maskama. Također mi je zanimljivo to što se ne smiju koristiti oružja viša od 4 razine. A koja je to razina? Ima tu dosta nelogičnosti. Eto vidjeli smo i prvi primjer osvete za zločin od prošle godine. No, mislim da bi se mogao napraviti pravi klasik u nekom budućem filmu ove franšize. The Purge ima veliki potencijal.
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 13:11   #16
Meni je ovo bio odličan film... odličan... što se mene tiče ide ČVRSTA ocjena 7.5/10 ma što god netko rekao.

Kakva sve smeća danas dobijaju 7.5 ili čak osmice a ovo dobiva 6.5? Žalosno...

Film je strava ustvari, naježiš se na onakvu stravičnu mogućnost vlade da može učiniti takvo što...

Isto tako moram reći da je meni glumac Frank Grillo baš zakon, mislim da mu puno bolje odgovara uloga gdje je pozitivac (sa primjesom tamne prošlosti) kao u ovom filmu, i smatram da zaslužuje puno više ovakvih uloga, zakon mi je bio i u Warrior 2011, mislim da njemu treba više filmova (kvalitetnih) gdje će ON biti glavna uloga kao što je ovaj.

Jedan od rijetkih modernijih glumaca za kog iskreno mogu reći da je BAD MOTHER FUCKER sa nekim svojim vlastitim opusom na ekranu, tj. ima KARIZMU, definitivno kao pojava ima je.

Uglavnom, super film, kažem super jer nisam očekivao da će mi biti tako dobar, gledao sam ga ima već evo prije pola godine, danas ću ponovno

SUPER FILM

Inače Frank Grillo bi bio savršen Punisher (Frank Castle, eto i imenjaci), i zaboli me racku što je Grillo u Captain America, tamo je i tako sporedan lik A PONAVLJAM, GRILLO TO NE ZASLUŽUJE, bio je i "Captain America" jedan od fantastične četvorke pa nikom ništa, FRANK GRILLO ILI THOMAS JANE SU PUNISHERI, nema boljih za tu ulogu.

Hebote samo kad zamislim Grilla u odori Punishera sve odzvanja: TO JE PRAVI PUNISHER, savršen je za tu ulogu eto.

Zadnje uređivanje Dragon007 : 20.02.2015. at 13:27.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 13:22   #17
@Dragone nije ti smetalo sto su opaki tipovi s maskama neiskoristeni ?

Meni je to dosta pokvarilo film jer sam od njih ocekivao da budu opaki motherfuckeri koji seju strah a od toga sipak.
To mi je kao da gledam Alien i pojavi se xenomorph i mislim u sad ce on svima jebat majke kad ono facehuggeri seju strah ili tako nesto sl.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 13:25   #18
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
@Dragone nije ti smetalo sto su opaki tipovi s maskama neiskoristeni ?

Meni je to dosta pokvarilo film jer sam od njih ocekivao da budu opaki motherfuckeri koji seju strah a od toga sipak.
To mi je kao da gledam Alien i pojavi se xenomorph i mislim u sad ce on svima jebat majke kad ono facehuggeri seju strah ili tako nesto sl.
A gle, nije mi to toliko smetalo jer naprosto film ima poruku, a to je da mi možda ni ne kužimo kakva je većina ljudske vrste, i kako bi većini dobro došao onakvi zakon kao i vladi

Ono je užas, gdje glavni lik (Frank Grillo) niti je dobar niti loš (tj dobar je ali ga je život zamalo uništio i odveo u "dark side" ), ali ipak naginje dobrome, i stavlja se u zaštitu nedužnih u onoj doslovno ANARHIJI...

Ideja je originalna, prvi film mi je bio sranje, ovaj mi je bio super...

Ali sto ljudi sto ćudi i poštivam tuđa mišljenja

Jedini razlog zašto sam dao ovome filmu ocjenu 7.5/10 a ne 8/10 jest taj što smatram da je Grillo trebao ubiti ono ĐUBRE na kraju filma.

Zadnje uređivanje Dragon007 : 20.02.2015. at 14:28.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 14:31   #19
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Ideja je originalna, prvi film mi je bio sranje, ovaj mi je bio super...

Ali sto ljudi sto ćudi i poštivam tuđa mišljenja .
Pa nije. Jeste u prvom delu ali ne moze dva puta ista ideja biti originalna hehe tu si me nasmejao

Ma i prvi je mogao biti dobar samo su trebali bolje da razrade pricu i likove. Steta, imali su ideju ali podbacise s razradom price i likova to je kao da dobijes Mercedes i samo trebas da ga ofarbas i stavis tockove a ti ga ofarbas bojama za crtanje u skoli te prva kisa spere tu boju i tockove stavis ali ne zasrafis pa odpadnu nakon nekoliko metara voznje.

A dobro da ok, takodje. Respect za misljenje
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 15:10   #20
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Pa nije. Jeste u prvom delu ali ne moze dva puta ista ideja biti originalna hehe tu si me nasmejao

Ma i prvi je mogao biti dobar samo su trebali bolje da razrade pricu i likove. Steta, imali su ideju ali podbacise s razradom price i likova to je kao da dobijes Mercedes i samo trebas da ga ofarbas i stavis tockove a ti ga ofarbas bojama za crtanje u skoli te prva kisa spere tu boju i tockove stavis ali ne zasrafis pa odpadnu nakon nekoliko metara voznje.

A dobro da ok, takodje. Respect za misljenje
Pa briga me za prvi dio, ideja je originalna a to što su originalnu ideju pretvorili u smeće u prvom djelu mene ne smeta jer me nije briga za jedinicu, jedinica sranje, a ideja je dobila objelodanjenje u drugom filmu (ovom), tako da... originalno
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:26.