Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2008., 20:36   #41
Quote:
ant123 kaže: Pogledaj post
Legenda, obožavam njegove filmove. Čak i njegov najslabiji uradak 'Planet of the Apes' mi je prilično gledljiv.
Isto.

S tim da sam u Planetu majmuna imala osjecaj da se potrudio oko majmunskog dijela, a da mu se za ljude zivo fuckalo.
Ne znam sto me vise zabavilo, jad i bijeda od glume ljudova, ili savrsenost majmunova (Carterica ).
I, naravno, kraj koji totalno spasava film.

Gledala i gledat cu svaki njegov film.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 12:29   #42
Thumbs up

obožavam ga...najbolji sweeney todd, edward škaroruki i sanjiva dolina.
eska_15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 19:58   #43
Danas sam napokon pogledao Edwarda i film je stvarno
U nekim trenucima taman, a u nekima smiješan, sve u svemu 11/10 Burtonovski film.

Nebi nikad rekao da je to on:



Zallman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 12:01   #44
Snimio je odličnih filmova poput Sanjive doline, Nightmare before Christmas, Mrtve nevjeste...Batmani su mu isto fenomenalni, ali većina ostalog što je T.B. napravio je sranje, usudio bih se reći čak i treš. Govno od filma koje mu definitivno nije trebalo je Sweeney Todd. Toliko priče oko tog filma, koji bi da nema taj predznak 'film Tima Burtona' propao na kino-blagajnama i vjerojatno bi se zaustavio na nekom kult-treš following kao i slični horror izbljuvci, npr. Rocky Horror Picture Show.
pevensie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 12:07   #45
sanjiva dolina
zitecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 12:15   #46
Edward Škaroruki. A Big Fish....Big Fish je big surprise!!
Nikolajevna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 15:24   #47
Tim Burton

Definitivno najbolji od najboljih. Lik ima tako bujnu maštu i predobro to zna prenjet na filmsko platno. Obožavam ga. Obožavam Bubimira i Edwarda Škarorukog. Još kad se udruži s Johnnyem Deppom... no comment. Genijalno. Jedino mi se Planet majmuna ne sviđa. Klanjam seee
__________________
You can´t be good all the time!!!
funky me is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 23:35   #48
Quote:
paskaneman kaže: Pogledaj post
Mars Napada (Mars Attacks!; 1996) - svakome se dogodi krah pa tako i Burtonu..steta sta vrlo zanimljiva (i vrlo skupa) glumacka ekipa nije podigla film na visu razinu kvalitete..ovdi vridi ona stara: u pocetku je bia los, a kasnije je popustia..

5/10
meni je ovaj film baš zabavan
__________________
...
azzie_elbub is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 00:12   #49
Quote:
azzie_elbub kaže: Pogledaj post
meni je ovaj film baš zabavan
pa zabavan je i meni također

ali ako mi je film samo zabavan onda mi to nije dovoljno, bar za film kao cjelinu..
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 00:25   #50
što ti ne valja? ja djelim simpatije s azzie. dobra parodija na stare SF B-filmove. kad se samo sjetim one scene na kraju kad je kao sve razoreno i iza, u daljini, mjestimice se vide plameni vatre a ono, kad malo bolje pogledaš, vatra uopće nije aktivna... prišili 2D slike u pozadini ili je čak cijela pozadina 2D, () ne sjećam se najbolje...
ivtau is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 00:46   #51
da, al' meni nije samo zabavan . sjećam se kad sam ga prvi put gledala... kako sam se valjala po krevetu od smijeha . bio mi je prejak. ah, šteta što mi nie bio tako dobar i drugi put
__________________
...
azzie_elbub is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 00:55   #52
Ima nešto istine u tome da 'zabavan' nije dovoljno za potpuno uživanje u istome. Meni je i 'Dude, where's your car' zabavan guilty pleasure film, pa je opet daleko od kvalitetnog uratka. Mars attacks je malo previše zbrčkan. Ako pustimo hommage starim B filmovima, gdje bi kvaliteta trebala stajati na vlastitim nogama, film tu pada jerbo ima puno previše likova i priča koje nigdje ne idu i ništa se pametno ne događa, a još se ne događa na vizualno dosadnjikav način. Ako pak zanemarimo sve osim potrebe za zabavom, film je opet klimav (iako se drži na nogama ), jerbo ne zna razlikovati dobre priče i dobre likove od onih koji to nisu i svima pokušava dati sličnu važnost. Ma serem. :P Al poanta je da je Burton imao dosta zabavnijih filmova, među onima koji su ciljali samo na zabavu. Ili čekaj... možda ni nije. Ne mogu se sjetit ni jednog. Još će me netko sad nabit na vile.

Sweet.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 00:59   #53
:traži vile:





edit: nisu li takvi stari B filmovi? zbrčkani i bez puno smisla, imaju jednu temu (kičmu) preko koje se ''lome'' događaji koji nemaju veze zapravo s tom glavnom temom a ako i imaju to ispadne lakrdija, likovi su totalno banalni...
ivtau is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 01:14   #54
Sigurno ima i takvih (pored onih koji su pokušavali nešto ozbiljno pa nisu uspjeli), no čemu onda kopiranje? Hommage ne bi trebalo biti kontinuirano ponavljanje pogrešaka, ili bi? Ajde naklonit kapu nekoliko puta kroz film, no stalno, od početka do kraja? Ne znam, nepovezan mi je taj mars napada. Neujednačen. Koju još 'ne' riječ da uporabim... Ima filmova koji odaju hommage B filmovima pa to jednoliko furaju kroz cijeli film. Daleko od toga da su dobri, no recimo i Planet terror i Deathproof imaju dobro skinutu tu B filmštinu, ako ništa drugo. Oni su hommage samim svojim postojanjem, bez potrebe za kontinuiranim malim naklonima šešira, kroz pojedine prizore.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 11:14   #55
Quote:
ivtau kaže: Pogledaj post
što ti ne valja? ja djelim simpatije s azzie. dobra parodija na stare SF B-filmove. kad se samo sjetim one scene na kraju kad je kao sve razoreno i iza, u daljini, mjestimice se vide plameni vatre a ono, kad malo bolje pogledaš, vatra uopće nije aktivna... prišili 2D slike u pozadini ili je čak cijela pozadina 2D, () ne sjećam se najbolje...
a sta oces da ti kazem..nije mi lega i jebiga sada..

prvih pola sata mi je taj tip humora/parodije/sarkazma bia odlican..sljedecih po sata mi je vec lagano pocelo smetati dok bi nakraju vec zivcania od napora sta se uopce trudim da pogledam film dokraja

(jesam li napomenia da ne spadam u siroki krug ljubitelja Burtonovog opusa..)
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 11:43   #56
Quote:
el Duderino kaže: Pogledaj post
Al poanta je da je Burton imao dosta zabavnijih filmova, među onima koji su ciljali samo na zabavu. Ili čekaj... možda ni nije. Ne mogu se sjetit ni jednog. Još će me netko sad nabit na vile.
beetlejuice. ako se mene pita, vrhunska zabava.

(u nedostatku vila)
__________________
just a little lovin' early in the mornin'
beats a cup of coffee for starting off the day...
penelope pitstop is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 11:59   #57
Od Burtona mi je sve dobro. npr.
zadnje sam po neznam koji put pogledao:
Edward Scissorhands- film je jako duhovito ismijao americki nacin zivota pocetkom 80-tih godina. one njegove boje i vizualne teme su legendarne, i onda tu upada covjek/robot sa skarama umjesto saka obucen sav u crni latex i rascupanom frizurom. pa edwardov prvi susret s graškom, i tak... genijalan film
pljuvani (od strane kritičara) Ed Wood - duhoviti prikaz života jednog redatelja
Da ne duljim vise....
Untollerant is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 12:08   #58
jedini istinski zabavan film Tima Burtona je po mom mišljenju "Mrtva nevjesta", a od ostalih je jedino "Krupna riba" kompletan film.

btw, da budem on topic-zadnji odgledani je "Wanderers"-ok djelce, al' ništa posebno. ipak, bolji nego Coppolin pretenciozan art-filmić "Rumble fish".
__________________
"How the hell do I know why there were Nazis? I don't know how the can opener works!"
jonsi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 12:43   #59
Iako ima par Burtonovih filmova koje još trebam pogledati, rekao bih da su mu u globalu rani uratci bili bolji. Beetlejuice zaista jest zabavan, a Škaroruki jest dobra teen ljubavna priča s goth štihom. Zapravo, što je bio uspješniji i što je imao više odriješene ruke, to kao da se više unosio u neke samo njemu zanimljive detalje tijekom snimanja određenih filmova, no u globalu su ti filmovi patili. Jedini iznimak bi mi bio Batman returns, gdje je evidentno imao više slobodne nego u prvome, no to je uspio sjajno iskoristiti i napraviti bolji film. No nekako sve iza toga, pa i hvaljeni Ed Wood... plitko je to. Sleepy hollow je valjda dno dna, vizualno savršen film no na scenarij kao da su bacili kroz prozor. Opet, uvijek ima Burton nešto u svojim filmova čime se iskupi, nema on skroz lošeg filma, no nikako da napravi i skroz dobar. I Corpse bride je bezvezarija, kad već vrijeđam, bilo bi mu bolje da se drži produciranja i pusti Selicka nek se bavi animacijom. (doduše, tu je opet vjerojatno stvar više u scenariju)
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 12:46   #60
Sjecam se pred vise godina kad smo pricali o filmovima i krenem ja nabrajati filmove koji mi se svidaju, a kad ono pola ih od Burtona. Sad ste me potakli da odgledam ono sto jos nisam vidjela i mozda napravim pokoju reprizu. Big fish mi je odlican; Batman najbolji od svih, nitko vise nije uspio napraviti istu atmosferu; Predbozicna nocna mora - sto reci, savrseno!
__________________
All photos are accurate. None of them is the truth. ~Richard Avedon
Vesper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.