Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2021., 17:11   #1
Sve o parfemima vol 2

Nova tema. Stara tema je ovdje https://www.forum.hr/showthread.php?p...9#post89618349
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2021., 17:21   #2
Quote:
Princez Krafna kaže: Pogledaj post
Hvala wendy, ako je toliki shipping necu narucivati pogotovo sto me samo mosusni zanimaju.
Imam dovoljno svega. Da, bas je napast
ja imam 2 krasna ulja iz 90.ih morat ću ih izvući i pregledati

ova tema postaje čisto zlo za mene
nekad sam BAŠ voljela parfeme, mainstream ... pa malo zapustila, dok su mi cure bile male imala sam uglavnom Avon i ove blaže iz drogerija, jače sam čuvala za rijetke posebne prilike
onda sam se vratila drogerijskim skupljima, nedavno sam "otkrila" niche

ne znam što reći, jedna zanimacija zamjenjuje drugu
a moj muž uopće ne voli mirise
a ja sve
__________________
Intelligence is the ability to adapt to change.

wendy01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2021., 17:32   #3
sad sam spomenila Avonove mirise,
imam još par ml Avon Tahitian Holiday
Estee Lauder Bronze Goddess (kupila dekant) je 90 - 100 % identičan, ma 100 % ziher
(meni se više sviđa svježija varijanta Estee Lauder Bronze Goddess Azur)

mislim da je Estee Lauder samo kupila mirise i spakirala ih pod svojim imenom u drugoj ambalaži, nedavno sam tražila dupe za nekad omiljeni Fragonardov Melodie i našla da je to jedan od EL,
pisala sam na ovoj temi, ima ga na Notinu, odustala sam od kupnje
__________________
Intelligence is the ability to adapt to change.

wendy01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2021., 23:06   #4
Quote:
wendy01 kaže: Pogledaj post
ja imam 2 krasna ulja iz 90.ih morat ću ih izvući i pregledati

ova tema postaje čisto zlo za mene
nekad sam BAŠ voljela parfeme, mainstream ... pa malo zapustila, dok su mi cure bile male imala sam uglavnom Avon i ove blaže iz drogerija, jače sam čuvala za rijetke posebne prilike
onda sam se vratila drogerijskim skupljima, nedavno sam "otkrila" niche


ne znam što reći, jedna zanimacija zamjenjuje drugu
a moj muž uopće ne voli mirise
a ja sve
Started from the bottom, now we here...
RussianRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2021., 09:26   #5
ne znam jel sa srećom ili tugom javljam da mi je muse xerjoff promašaj
prvo je išao na papirić... tamo me jako ugodno iznenadio!
nije bilo žvake koju opisuju na nekim sajtovima, nego prefino i sočno fino bobičasto voće uz kožu! malo jaču kožu nego je inače ja volim, ali svejedno, bila je super kombinacija i dosta se voće osjetilo, barem 4-5h.
nakon toga prdružuje se pačuli koji također super paše u kombinaciju!
i miris traje li traje....
nakon 2 dana, papirić je mirisao kao one gumene mirisne bebe iz 80-tih nostalgija
i tada sam odlučila da je vrijeme da stavim na sebe!

pogreška
odmah po nanošenju, na mojoj koži izbija grozna opora reskost.
to više nije bobičasto voće, to je neko pokvareno voće, al ne trulo, nego voće koje je špricano s pesticidima i konzervansima pa ne truli nego se počne onako usukavati u samog sebe i kiseli smrdljivo
onda sam odlučila izaći van, na hladnoću da vidim jel išta bolje.
samo mrvicu ga hladnoća smiri.
grozna gorčina i kiselost i dalje izbijaju i zrače.
a miris je jak!!!
strašno ga osjetim.
ilustracije radi, otišla sam do dućana, vraćam se za 15tak min u zgradu, cijeli ulaz je mirisao na mene još uvijek.

nakon par sati, smiri se i prestane biti kiselo, ali ostane neki nedefinirani, pomiješani miris, koji je meni odbojan.
moram priznati da sam jedva izdržala jučerašnji dan da se ne izribam.
i za kraj veselje... kaput koji sam nosila jucer sav smrdi na muse, stavila sam ga noćas na balkon da se izrači, nadam se da ga ne moram nosit na kemijsko


edit:
nikako ne vidim martinu dalić sa ovim parfemom
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2021., 09:40   #6
Quote:
wendy01 kaže: Pogledaj post
ja imam 2 krasna ulja iz 90.ih morat ću ih izvući i pregledati
Koja ulja?
To bi mogla biti ta Nerval ulja (nekad u cetvrtastim bocicama a onda u nekim bublastim sa crnim cepom).
Meti sliku ako ih nadjes pliz.

Coxica je spominjala POAL - na drugoj temi cini mi se: gledam sastav vec ne znam koji put i nikako ne mogu shvatiti sto mi ne odgovara u njemu.
Mozda malina i ribizl jer paculi volim, tamjan volim, ruza tak tak ali nije da me iritira.
Kad je tek izasao, imala sam mali sample koji sam doslovno bacila - a nikad to ne radim - jer je malo procurio i ubijalo me i to malo sto je iscurilo van sempla.
Tad sam ga dozivjela kao agresivnog i neskladnog pa i vulgarnog u toj ubitacnoj jacini.
Nikad poslije ga nisam isprobala ali je moguce da je i on reformuliran (kao Musk Ravageur kojeg sam imala u prvom izdanju a imam i aktualno - nemaju veze ta dva mirisa vise) pa mozda i nije vise tako ubitacan za moj nos.

@Princezo: jel da je TBS White Musk predivan
Bio je prije u toj kolekciji i puder za tijelo (sa sljokicama), mlijeko za tijelo, svasta nesto... nisam pratila.

Mosusi su moja najdugotrajnija i najveca parfemska ljubav.

Reminiscence je prije 20-tak godina imao Musk koji sam obozavala i bocicu od 100 ml sam potrosila u rekordnom roku.
I on je poslije reformuliran i bio je blijeda slika onog od prije ali i dalje dobar.
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2021., 09:43   #7
Marci

Ja jos uvijek testiram Muse, ali i na meni nesto nepodnosljivo Xerjoffovski izbije.
Iako sam vec prekrizila FS, jos uvijek obilazim oko nje


A kad samkod Xerjoffa… Coffee mi je poslala K’Bridge probicu. Dakle, K’Bridge je pljunuti Mancera Roses Vanille i Montale Intense coffee.
Ne bi rekla da je pljunuti Tiziana Terenzi Delox (ljepsa kava od Montale Ristretto i Intense), ali ako se ima ijedan od ovih, drugi definitivno ne treba.
Ni meni samoj nije kasno kako Roses Vanille bez kave i Intense Coffee sa kavom mogu isto mirisati, a sad toj nedoumici pridruzujem K’Bridge.
Sve u svemu, tko voli iti jedan od ovih parfema, volit ce i K’Bridge.

Jedino oprez ljubiteljice Ristretta, u K’Bridge je ruza izrazita, dok je u Ristretto ipak kava na prvom mjestu. Po meni nije zamjena jedan drugom. Pogotovo ako vam ruze nisu bas nesto

Hvala Coffee, odgovorim na pm poslije. I tebi RR i tebi Euphoria
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2021., 09:45   #8
Pridruzujem se i POAL rantu. Ni meni nikako ne sjeda, al nikako. Ima to nesto cudno. Al jako, jako cudno.

Iako mi generalno ne smetaju cudne stvari, ali ovo je malo hm.
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2021., 09:47   #9
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
ne znam jel sa srećom ili tugom javljam da mi je muse xerjoff promašaj
.
.
.

edit:
nikako ne vidim martinu dalić sa ovim parfemom
Potpis za Muse
Ali ja opcenito nisam ljubitelj Xerjoff-a osim Pikovaye Dame (ljubav) i jos ponekog (svidjanje).
Moj novcanik je zahvalan na tome

Di ste Martinu Dalic iskopale sad da nosi Muse?
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2021., 09:56   #10
Cale je rekla da je Muse mocan miris odnosno miris za mocne zene i da moze zamisliti Martinu Dalic kako ga nosi
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2021., 10:00   #11
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
Pridruzujem se i POAL rantu. Ni meni nikako ne sjeda, al nikako. Ima to nesto cudno. Al jako, jako cudno.

Iako mi generalno ne smetaju cudne stvari, ali ovo je malo hm.
Evo, mogu potpisati sve Skura.
Toliko uvrnutih mirisa sam imala, imam, nosila i nosim koji direktno asociraju na "nesto" (Soleil Brulant medju zadnjima - creme brulee) ali mi POAL nije taj tip uvrnutosti nego mi je bas odbojan bio.

E, da pohvalim, frendica je nabavila sample Baklava Pearlescent - izvrsan gurmanski miris.
A uopce nije sladak niti mi je slatkoca prva asocijacija.
Nisam bas ljubitelj slatkih mirisa.

Probala sam ga prije cca 2 mjeseca kod nje pa ne mogu detaljnije ali mi se na prvu probu jako, jako svidio.
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2021., 10:04   #12
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
Cale je rekla da je Muse mocan miris odnosno miris za mocne zene i da moze zamisliti Martinu Dalic kako ga nosi

Ja mislim da je Dalicka sama po sebi prekaloricna zenska i sigurno nosi neke blage, mirne mirise koji neutraliziraju tu kaloricnu osobnost.
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2021., 10:07   #13
u mojoj apoteci izgleda ne drže l'erbolario osmanthus. onda sam probala srebrni buket i bio bi je ok, ali ništa posebno. čak nakon toga nisam imala volju probati ni zlatni, sve dok ga nije forumašica preporučila.

zlatni me oduševio. fin mi je, guštala sam u njemu. međutim, na fragrantici me dočekalo iznenađenje. svi kažu da je to dupe za dior hypnotic poison i to jako dobar dupe, da mirišu praktički identično.

to me jako iznenadilo jer sam hp probala možda dva puta i nikako mi se nije svidio. zaboravila sam miris. samo vidim da sam si u recenziji napisala miriši slatko, ali ne na način koji mi se sviđa. i dala sam mu jako lošu ocjenu. sad opet moram probati hp.
Carmen 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2021., 10:20   #14
Quote:
Carmen 5 kaže: Pogledaj post
u mojoj apoteci izgleda ne drže l'erbolario osmanthus. onda sam probala srebrni buket i bio bi je ok, ali ništa posebno. čak nakon toga nisam imala volju probati ni zlatni, sve dok ga nije forumašica preporučila.

zlatni me oduševio. fin mi je, guštala sam u njemu. međutim, na fragrantici me dočekalo iznenađenje. svi kažu da je to dupe za dior hypnotic poison i to jako dobar dupe, da mirišu praktički identično.

to me jako iznenadilo jer sam hp probala možda dva puta i nikako mi se nije svidio. zaboravila sam miris. samo vidim da sam si u recenziji napisala miriši slatko, ali ne na način koji mi se sviđa. i dala sam mu jako lošu ocjenu. sad opet moram probati hp.
Osmantus nije bas cest po ljekarnama jer ima vec godina od kad je u kolekciji.
Vjerojatnije je da ces ga naci samo u L'Erbolario trgovini u Zg u Teslinoj - imaju web shop, baci pogled.

Meni je Srebrni buket muski miris i, onako, bzvz.
Zlatni je vise nalik na sadasnju verziju HPoisona, ne na prijasnje nereformulirane, ali opet, samo asocira.
Nije c/p HP.

Sto dalje, sve su im prosjecniji parfemi - sto kazem s velikim zaljenjem jer su imali, a imaju jos uvijek, odlicne mirise, dobre kvalitete i postojanosti koje sam jako rado nosila.

Jedan od najboljih je bio Garofano (karanfil) koji ne gleda u ledja Villoresijevom Garofanu nego mozda cak i obrnuto. Za puno manje novaca.
Ima ih jos, da ne nabrajam sad.
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2021., 10:38   #15
Quote:
Calandre kaže: Pogledaj post
Osmantus nije bas cest po ljekarnama jer ima vec godina od kad je u kolekciji.
Vjerojatnije je da ces ga naci samo u L'Erbolario trgovini u Zg u Teslinoj - imaju web shop, baci pogled.

Meni je Srebrni buket muski miris i, onako, bzvz.
Zlatni je vise nalik na sadasnju verziju HPoisona, ne na prijasnje nereformulirane, ali opet, samo asocira.
Nije c/p HP.
hvala ti. sad si mi razjasnila neke stvari.

a za osmantus ću onda pogledati u teslinoj.
Carmen 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2021., 12:09   #16
Quote:
Carmen 5 kaže: Pogledaj post
hvala ti. sad si mi razjasnila neke stvari.

a za osmantus ću onda pogledati u teslinoj.
Sorry, to je jos Masarykova a ne Teslina.
Kod taxista je, prije slasticarne Zagreb.
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2021., 12:49   #17
Quote:
Calandre kaže: Pogledaj post
Sorry, to je jos Masarykova a ne Teslina.
Kod taxista je, prije slasticarne Zagreb.
ma, bila sam već ljetos u tom dućanu.
i meni je ulica zazvučala čudno.
ali znam na što misliš.
Carmen 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2021., 12:56   #18
Joj kad ste kod Musea moram ga izvaditi iz kutije.
Sta bi rekla pjezmica The time is now

Sto sam ja primjetila kod Musea to je parfem koji se ili svida ili ne svida.
Nema nesto izmedu.
Meni se jako svida.


I daljeme podsjeca na Martinu Dalic iako je nikad nisam snjofnula
Inace sto sam stvarno snjofnula je na J. Slokovic Accento.
Ne znam da li je ona ljubitelj parfema ili je to dobila na poklon pa se namirisala eto tako.
Al em joj stoji em sam se iznenadila da joj stoji.

Ja i vijesti iz nesvjesti.


Mislim se da narucim jos jedan sample Initio OFG sa yuniqua imam kod za 50% off na prvu subscription INSTA50 (ne znak odakle mi kod, samo sam ga screenala, ako nekome treba).
Cak sam ostala paf jer kaze sinoc muz da mu je bas lip parfem (na meni).
Ma idem kliknit..

Boze moj tok misli
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2021., 13:04   #19
Moram ici guglat koja je to s Accentom
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2021., 15:20   #20
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
Marci

Ja jos uvijek testiram Muse, ali i na meni nesto nepodnosljivo Xerjoffovski izbije.
Iako sam vec prekrizila FS, jos uvijek obilazim oko nje


A kad samkod Xerjoffa… Coffee mi je poslala K’Bridge probicu. Dakle, K’Bridge je pljunuti Mancera Roses Vanille i Montale Intense coffee.
Ne bi rekla da je pljunuti Tiziana Terenzi Delox (ljepsa kava od Montale Ristretto i Intense), ali ako se ima ijedan od ovih, drugi definitivno ne treba.
Ni meni samoj nije kasno kako Roses Vanille bez kave i Intense Coffee sa kavom mogu isto mirisati, a sad toj nedoumici pridruzujem K’Bridge.
Sve u svemu, tko voli iti jedan od ovih parfema, volit ce i K’Bridge.

Jedino oprez ljubiteljice Ristretta, u K’Bridge je ruza izrazita, dok je u Ristretto ipak kava na prvom mjestu. Po meni nije zamjena jedan drugom. Pogotovo ako vam ruze nisu bas nesto

Hvala Coffee, odgovorim na pm poslije. I tebi RR i tebi Euphoria
E vidis, Roses Vanille mi je kandidat za full size kupnju a Intense Cafe mi je bio toliko iritantan da sam poklonila sample prijateljici nakon jednog koristenja.

Ne znam sto mi tocno smeta u Intense Cafe. Mirisao mi je kao hladna mjesavina kave i iritantne fejk ruze.
Opcenito se nisam bas nasla sa Montale mirisima a probala sam ih valjda 15tak. Trajnost i projekcija je sjajna ali mirisi... ne znam.
Imam Zarin Rose Gourmand koji je dupe od IC i skroz je okej.

Mogu povuci paralelu sa ljudima koji produ pored mene i mirisu po agresivnom deterdzentu koji iritantno mirise uz osjecaj izgrebanog grla i onim blagim gdje osoba ostavi clean and classy dojam.
E to je za mene Montale u parfemskom svijetu. Jedina iznimka mi je Chocolate Greedy i u njemu uzivam.
RussianRed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.