Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2011., 15:51   #6581
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Ma i nas su zajebali , ukinuli su prodaju na Zavrtnici ,na Vrbanima nema strojeva ,samo je prodaja i skladište ,pili se samo u Žitnjaku i Jankomiru a kompakt ploče su negdje drugdje ...Optimiziraju se ,i njima je pala prodaja ,a iverali su opasno preskupi....
Ovo sve sa pilama i kantiranjem spada u dio poslovanja koji je možda i opravdan, ali ovo sa cijenama iverala nikako.

Nakon par godina rada 90% sa njima tražim druga rješenja i zasad isprobavam dobavljače.

Za okove sam ih otkantao 95%, a i za iverale sam vrlo blizu. Na kraju će mi doći u status Iverpana čije dekore nikad ne nudim osim ako sve drugo propadne.
Ljudi su sve osjetljiviji na cijene a ne kuže da majstori rade za sve manje i manje novaca i da malo po malo poskupljuje sve. U 4-5 godina dosta stvari je 50-tak % skuplje.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 07.10.2011., 16:10   #6582
ISTINA ,postalo je jednako skupo kupiti panelku i iveral ,za ime boga ,pa bila je 3 puta jeftinija . To me podsjeća da je cijena plina za vozila (LP fuckin G) desetljeće bila 3,2 kune ,onda su se namnožili auti na plin i u dvije-tri godine PAFFF preko 5 kuna.
Ista šema ..
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 09.10.2011., 16:18   #6583
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Ljudi su sve osjetljiviji na cijene a ne kuže da majstori rade za sve manje i manje novaca i da malo po malo poskupljuje sve. U 4-5 godina dosta stvari je 50-tak % skuplje.
pa kakve veze ima cijena iverala i okova sa cijenom majstorovog posla? Logicno mi je da ako zovem nekog majstora za neki posao da je na kraju u racunici posebna stavka materijal, a poseban majstorov posao...
to mi lici ko na majstora koji mi je davao ponudu za centralno grijanje..
posebno na stavci materijal, a posebno njegove ruke... no kad sam trazio ponovnu ponudu sa drugom markom radijatora koji su u ducanu skuplji 10%, dobio sam novu ponudu gdje je materijal bio zaista povecan za tih 10%, ali i cijena posla je bila veca za 15%..
okarmmarko is offline  
Old 09.10.2011., 20:04   #6584
Quote:
okarmmarko kaže: Pogledaj post
pa kakve veze ima cijena iverala i okova sa cijenom majstorovog posla? Logicno mi je da ako zovem nekog majstora za neki posao da je na kraju u racunici posebna stavka materijal, a poseban majstorov posao...
to mi lici ko na majstora koji mi je davao ponudu za centralno grijanje..
posebno na stavci materijal, a posebno njegove ruke... no kad sam trazio ponovnu ponudu sa drugom markom radijatora koji su u ducanu skuplji 10%, dobio sam novu ponudu gdje je materijal bio zaista povecan za tih 10%, ali i cijena posla je bila veca za 15%..
Kako ne bi imalo veze, samo treba živjeti u realnom svijetu.
Objašnjavati mi se ne da detaljno, ali tako je.

A usporedba prema mojem načinu računanja nije takva kakva je kod tvog centralaša, ja ne prodajem ništa temeljem odvojene cijene materijala, prodajem proizvod montiran u prostoru.
Ona kuhinja koja je prije 5 godina košta 10tkn sad za istu zaradu košta sigurno 14-15tkn. Daj probaj to objasniti nekom, pogotovo u današnje doba razno raznih triper kombinacija na crno, sivo i bijelo i ljudi koji rade ne da zarade nego da PREŽIVE.
__________________
Pozdrav,
Tomislav

Zadnje uređivanje cd_covers : 09.10.2011. at 20:23.
cd_covers is offline  
Old 09.10.2011., 20:31   #6585
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Ona kuhinja koja je proje 5 godina košta 10tkn sad za istu zaradu košta sigurno 14-15tkn. Daj probaj to objasniti nekom, pogotovo u današnje doba razno raznih triper kombinacija na crno, sivo i bijelo i ljudi koji rade ne da zarade nego da PREŽIVE.
ja i dalje ne vidim problem.. kaze se kupcu moj posao kosta 5000 kuna, a materijal vam je 15000 kn i prilozis mu ponudu, a nakon posla i racun za taj materijal... ukupno 20000kn..
za 2 godine, njegov susjed zeli identicnu kuhinju, a materijal je poskupio...
kazes mu moj rad je 5000 kn, a materijal 20000kn i das mu racun iz elgrada ili gdje vec kupis...
sve cisto i jednostavno i nemas vise sto objasnjavati...

no dobro... posto je ovo SSM forum, mislim da ne bi trebali detaljnije o ovakvim problemima..
okarmmarko is offline  
Old 09.10.2011., 20:43   #6586
Točno, cijene materijala su dosta više nego prije nekoliko godina, usluge rezanja i kantiranja su propocionalno skuplje a industrija rasprodaje svoje zalihe po enormno niskim cijenama. Pravim majstorima posao kvare raznorazni "majstori" koji se upuštaju u posao izrade namještaja jer misle da je jednostavno napraviti ormar, kuhinju i slično, a na kraju ne obave posao kako treba pa se kupci češće odlučuju za industriju i etablirane proizvođače. Ma, ima tu toliko toga, ali mi se nada nabrajati.
I mali Off Topic: Mojoj sam materi napravio kuhinju, krevet, dva ormara i svašta nešto. Neki dan me vidjela kako radim neke prozore pa me upitala: Pa kaj buš sad i stolar? Pomislih u sebi: pa valjda jednog dana budem. I što sam drugo mogao nego napraviti svoj prvi STOL Slijedom navedenog, obavještavam svekoliko članstvo Foruma.hr da sam konačno postao STOLar!
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Old 09.10.2011., 22:23   #6587
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
I što sam drugo mogao nego napraviti svoj prvi STOL Slijedom navedenog, obavještavam svekoliko članstvo Foruma.hr da sam konačno postao STOLar!
Vauuu... kad narastem i ja ću vako radit

Jako fino
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Old 09.10.2011., 23:03   #6588
Quote:
okarmmarko kaže: Pogledaj post
ja i dalje ne vidim problem..
za 2 godine, njegov susjed zeli identicnu kuhinju, a materijal je poskupio...
kazes mu moj rad je 5000 kn, a materijal 20000kn i das mu racun iz elgrada ili gdje vec kupis...
sve cisto i jednostavno i nemas vise sto objasnjavati...
Samo da sumiram ono sto si napisao. Sve ima pravo otici gore samo cijena rada NE.
Djuro Radja is offline  
Old 09.10.2011., 23:21   #6589
Quote:
Djuro Radja kaže: Pogledaj post
Samo da sumiram ono sto si napisao. Sve ima pravo otici gore samo cijena rada NE.
ne.. pisao sam o necem sasvim drugom
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
svoj prvi STOL Slijedom navedenog, obavještavam svekoliko članstvo Foruma.hr da sam konačno postao STOLar!
wow.. super izgleda.. od koliko djelova je ploca? kako je spajana?
okarmmarko is offline  
Old 10.10.2011., 07:53   #6590
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Neki dan me vidjela kako radim neke prozore...
Stol je jako lijep! svaka cast ja sam totalni amater, ali jednoga dana bih volio raditi ovako lijepo i dobro.. jos jednom svaka cast!

sto se tice prozora, zanima me zasto radis prozore? jel to sebi ili nekome? jel komplicirano? koje drvo koristis? svasta nesto me zanima, jer sam se bavio mislju da zatvaram terasu s velikim staklenim stijenama koje sam si nekako zamislio da budu fiksne (zbog jednostavnosti izvedbe), ali od drveta i mozda cak trostrukog stakla. pa eto, ako ti se da, napisi koju :-)
karatas_os is offline  
Old 10.10.2011., 08:26   #6591
Evo prodajem auto :
-gume sa kotačima -3000 kn
-volan i papučica gasa i kuplunga-1000
-Hauba i blatobrani -1000kn
-ostatak limarije i motor -15000 kn
Svega 19000 kn
Spajanje svega 5000 kuna.
total 24000 kuna ....molim ,ah i PDV ,onda je 35000 kuna , molim ... 23 % ?,ma da ,ali moram u banku i tako pa su mi troškovi veći...
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 10.10.2011., 09:19   #6592
Quote:
okarmmarko kaže: Pogledaj post
od koliko djelova je ploca? kako je spajana?
Ploča je od od dvije sljepljene brezove šperploče debljine 18 mm, obrubljena hrastovim letvicama i furnirana s obje strane.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Old 10.10.2011., 09:27   #6593
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
sto se tice prozora, zanima me zasto radis prozore? jel to sebi ili nekome? jel komplicirano? koje drvo koristis?
Radio sam peterokutne prozore za krovne kućice na jednom objektu. Koristio sam sibirski ariš s kojim je krajnje jednostavno raditi. Naravno da se ne radi o nekoj zahtjevnoj konstrukciji jer nemam komplete glodala za izradu prozora već sam sve odradio cirkularom, ravnalicom, debljačom i ručnom glodalicom. Najzahtjevnija je izrada spojeva na utor i pero. Ja sam radio dvostruki spoj (dva utora i pera po spoju) jer se tako dobije veća površina za ljepljenje.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Old 10.10.2011., 14:02   #6594
S cim popuniti rupe na iveralu? promjer 5 mm

Trebam brzu i efikasnu pomoc
Imam previše rupa u iveralu, za nosace polica, promjera 5 mm i sad to nekako trebam sakriti da se tak ne vidi...
Jer ima netko kakvu ideju? s tim da se to može opet van izvaditi....
Ne znam jer postoji nešto u stilu onih pokrovnih kapica pa da samo nafrljim to unutra.... znaci nekakvi cepici....
racunovodja is offline  
Old 10.10.2011., 14:23   #6595
Quote:
racunovodja kaže: Pogledaj post
Trebam brzu i efikasnu pomoc
Imam previše rupa u iveralu, za nosace polica, promjera 5 mm i sad to nekako trebam sakriti da se tak ne vidi...
Jer ima netko kakvu ideju? s tim da se to može opet van izvaditi....
Ne znam jer postoji nešto u stilu onih pokrovnih kapica pa da samo nafrljim to unutra.... znaci nekakvi cepici....
ima. ja kupio u schachermayeru. terbalo mi jednom jer sam probusio fi 5mm rupu i trebao ju sakriti
karatas_os is offline  
Old 10.10.2011., 14:25   #6596
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
ima. ja kupio u schachermayeru. terbalo mi jednom jer sam probusio fi 5mm rupu i trebao ju sakriti

Ja ih probušio malo više

To mi dosta daleko.... ne znam jer ima možda u iverpanu ili elgradu?
racunovodja is offline  
Old 10.10.2011., 14:29   #6597
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Radio sam peterokutne prozore za krovne kućice na jednom objektu. Koristio sam sibirski ariš s kojim je krajnje jednostavno raditi. Naravno da se ne radi o nekoj zahtjevnoj konstrukciji jer nemam komplete glodala za izradu prozora već sam sve odradio cirkularom, ravnalicom, debljačom i ručnom glodalicom. Najzahtjevnija je izrada spojeva na utor i pero. Ja sam radio dvostruki spoj (dva utora i pera po spoju) jer se tako dobije veća površina za ljepljenje.
jel isplativo tako sto si raditi? i jel imas problema pri nabavci sibirskog arisa?
karatas_os is offline  
Old 10.10.2011., 14:37   #6598
jedno pitanje...razbila sam staklo na ormaricu..debljine 4mm, dimenzija na slici dolje (cca 63x50, treba gore izbusit 3 rupice)...isla pitat staklara koliko bi kostalo novo...lik kaze 205 kuna...jesam ja blesava ili je to malo previse???


Zadnje uređivanje elephant : 10.10.2011. at 14:39. Reason: rotiranje slike
elephant is offline  
Old 10.10.2011., 14:50   #6599
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
jel isplativo tako sto si raditi? i jel imas problema pri nabavci sibirskog arisa?
Ako su dimenzije nestandardne, kao u ovom slučaju, isplati se. Sibirskog ariša uvijek ima u Frisheisu u V. Gorici, a imaju i lamelirane elemente za prozore.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Old 10.10.2011., 18:35   #6600
Pozdrav svima!

Molim vas HITAN savjet kako pričvrstiti nosače (krom, širine 60 mm, kao na slici) za konzumacijski stol šanka??
Trebalo bi izvesti tako da bude identično stolu na slici...staklo na nosačima, kako pričvrstiti staklo i same nosače
za šank??

Hvala puno!

__________________
sky captain
sky captain is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.