Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2010., 20:37   #181
Quote:
preso1 kaže: Pogledaj post
gospodo koliko ja shvatam vama izgleda da svima smeta prevelika potrosnja e pa da vam kazem nista nema dzaba zapamatite to
Pročitaj malo postove što su prija pisani.
Velika potrošnja.
Loše osmišljeno za čistiti.
Loša izvedba ako ne možeš da staviš set sa desne strane onda moraš da skidaš bužir svaki put kad hoćeš da oćistiš.
Gornja vrata isto ne možeš da otvoriš pa da stoje otvorena jer im smeta bužir.
Kad budeš vraćao rešetku u pepeljaru moraš da šicaš da je staviš ispod grijaća jer ako se zajebeš neće da radi.
Čišćenje siliosa svaki put ti treba šarafciger da odvrneš tri šarafa pa da ih opet zavrneš
Ne znam jeli ti dovoljno razloga?
lovric is offline  
Old 10.02.2010., 21:19   #182
Thumbs up

Quote:
lovric kaže: Pogledaj post
Pročitaj malo postove što su prija pisani.
Velika potrošnja.
Loše osmišljeno za čistiti.
Loša izvedba ako ne možeš da staviš set sa desne strane onda moraš da skidaš bužir svaki put kad hoćeš da oćistiš.
Gornja vrata isto ne možeš da otvoriš pa da stoje otvorena jer im smeta bužir.
Kad budeš vraćao rešetku u pepeljaru moraš da šicaš da je staviš ispod grijaća jer ako se zajebeš neće da radi.
Čišćenje siliosa svaki put ti treba šarafciger da odvrneš tri šarafa pa da ih opet zavrneš
Ne znam jeli ti dovoljno razloga?
Jesulivas kontktirali telefonom iz Centrometala
damso cbr is offline  
Old 10.02.2010., 23:39   #183
Quote:
preso1 kaže: Pogledaj post
gospodo koliko ja shvatam vama izgleda da svima smeta prevelika potrosnja e pa da vam kazem nista nema dzaba zapamatite to
ma neradi se tu samo o potrišnji koja je ogromna,nego im ni automatika nije sto posto sigurna,meni se nekad pec sama iskljuci,a nekad sama upali,rešetka mi se vec deformisala,tako da ja vec moram nakon 4mjeseca koristenja reklamirat i automatiku i resetku(pepeljaru),ali evo vidim da su ozbiljna tvrtka da se javljaju na forum i da ne bjeze od problema.Zato im svaka cast.
sema is offline  
Old 11.02.2010., 07:10   #184
@sema

molim Vas da se javite telefonom ili mailom na broj tehničkog ureda i svi problemi će biti uklonjeni.

Zadnje uređivanje centrometal : 11.02.2010. at 07:35.
centrometal is offline  
Old 11.02.2010., 09:23   #185
Quote:
centrometal kaže: Pogledaj post
@sema

molim Vas da se javite telefonom ili mailom na broj tehničkog ureda i svi problemi će biti uklonjeni.
Da li mi možete reći bili mogao smanjiti potrošnju peleta pritvaranjem zaklopke dimnjaka? Naime vasi su mi decki stavili novu verziju softvera koja radi sa 200-300 okretaj ventilatora vise od brzina namjestenih prilikom pustanja u rad. Sad trosi manje cca 25% nego prije ali opet je cca 25-30% vise nego sta bi trebalo
mjojo is offline  
Old 11.02.2010., 09:33   #186
Molim Vas informaciju o tome kakv dimnjak imate te koliko Vam iznosi potrošnja.

I također kvadraturu kuće i tip kotla.
centrometal is offline  
Old 11.02.2010., 10:04   #187
Quote:
centrometal kaže: Pogledaj post
Molim Vas informaciju o tome kakv dimnjak imate te koliko Vam iznosi potrošnja.

I također kvadraturu kuće i tip kotla.

Dimnjak mi je promjera 180mm (izoliran) i visine cca 6-7 m gledano od izlazne ravnine dimnjaka kotla. Kuća je u dalmaciji na obali dobro izolirana i trenutno koristim max 9,5-10kw snage radijatora opremljenih termostatskim ventilima.Kotao je ck25 namjesten u mod za 20kw. Potrosnja mi je je cca 3,2kg/h (prije je sa starim sw bila 4,2kg/h). Dakle utrosim energije 3,2kg*5kw/kg*0,9 (koef efikasnosti) ispada 14,4 kw a trošim cca 10kw dakle gdje mi nestane 30% energije. Izgaranje peleta je dobro (bilo je i prije novog sw). mjerio sam temp na vanjskoj stjenki izlaza dimnih plinova iz peci i ona iznosi 120-130C.
Za racun sam pretpostavio da radijatori cijelo vrijeme rade punom snagom

Zadnje uređivanje mjojo : 11.02.2010. at 11:06.
mjojo is offline  
Old 11.02.2010., 11:22   #188
Quote:
mjojo kaže: Pogledaj post
Dimnjak mi je promjera 180mm (izoliran) i visine cca 6-7 m gledano od izlazne ravnine dimnjaka kotla. Kuća je u dalmaciji na obali dobro izolirana i trenutno koristim max 9,5-10kw snage radijatora opremljenih termostatskim ventilima.Kotao je ck25 namjesten u mod za 20kw. Potrosnja mi je je cca 3,2kg/h (prije je sa starim sw bila 4,2kg/h). Dakle utrosim energije 3,2kg*5kw/kg*0,9 (koef efikasnosti) ispada 14,4 kw a trošim cca 10kw dakle gdje mi nestane 30% energije. Izgaranje peleta je dobro (bilo je i prije novog sw). mjerio sam temp na vanjskoj stjenki izlaza dimnih plinova iz peci i ona iznosi 120-130C.
Za racun sam pretpostavio da radijatori cijelo vrijeme rade punom snagom
A koliko sati dnevno radi peć,odnosno kad se pali ujutro i kad se gasi navečer?
Ja trošim oko 25kg dnevno sa peći 20kw,pa mi ovo izgleda malo prevelika potrošnja...
fahrenheit 37 is offline  
Old 11.02.2010., 11:30   #189
Quote:
lovric kaže: Pogledaj post
Pročitaj malo postove što su prija pisani.
Velika potrošnja.
Loše osmišljeno za čistiti.
Loša izvedba ako ne možeš da staviš set sa desne strane onda moraš da skidaš bužir svaki put kad hoćeš da oćistiš.
Gornja vrata isto ne možeš da otvoriš pa da stoje otvorena jer im smeta bužir.
Kad budeš vraćao rešetku u pepeljaru moraš da šicaš da je staviš ispod grijaća jer ako se zajebeš neće da radi.
Čišćenje siliosa svaki put ti treba šarafciger da odvrneš tri šarafa pa da ih opet zavrneš
Ne znam jeli ti dovoljno razloga?
Čišćenje je doista malo nezgodno ali najvise jer ventilator nosi pepeo posvuda pa se moraju cistiti i prolazne povrsine izmjenjivaca topline tako da se u pravilu zasvinjim. Problema sa buzirom nemam jer mi je silos s desne strane. Silos ima manu sto se pelet u njemu izdubi na mjestu "usisa" dok sastrane ostane skoro do polovice tako da je potrebno to izravnavati skoro na dnevnoj bazi. Silos inace nisam do sada nikad cistio. Sto se tu ima cistiti? Ostalo je osim potrosnje jako dobro. Automatika radi uredno. Razmisljam o kupovini jos jednog seta na jesen za drugu kucu ako se isčisti ovo sa potrosnjom
mjojo is offline  
Old 11.02.2010., 11:33   #190
Quote:
fahrenheit 37 kaže: Pogledaj post
A koliko sati dnevno radi peć,odnosno kad se pali ujutro i kad se gasi navečer?
Ja trošim oko 25kg dnevno sa peći 20kw,pa mi ovo izgleda malo prevelika potrošnja...
Ukljucuje se ujutro u 4-8 i navecer od 16-21 preko dana je pretoplo jer je kod nas uglavnom suncano pa je pri vanjskoj od 5°C u kuci oko 22-23°C. Da nemam male djece nebi mi trebalo ni ovo ujutro
mjojo is offline  
Old 11.02.2010., 12:00   #191
zato ce biti dobro kad centreometal stavi na svoj sajt video clipove oko svih tih problema kako su i obecali
preso1 is offline  
Old 11.02.2010., 12:19   #192
Opet ja...
Ima li tko iskustva s pećima na pelet Extraflame od La Nordice?

Sad Zagorka ima neku akciju pa smo ja i MM razmišljamo o nabavci jedne. Obzirom da su skupe, zanimalo bi me kakve su, vrijede li tih para, općenito bilo kakva iskustva su dobrodošla...
Tiffany_lampa is offline  
Old 11.02.2010., 15:26   #193
Quote:
damso cbr kaže: Pogledaj post
Jesulivas kontktirali telefonom iz Centrometala
Da jesu i taj se razgovor uglavnom sveo da je to tako kako je.Niti su mi dali neki savjet da probam nešto što se tiće potrošnje,jedino su mi rekli da bi pepeljaru trebalo čistiti kad puniš silos a ja ga punim svaki dva dana.
Lijepo je od njih što se oni jave i prićaju ali nikakve koristi od toga.
lovric is offline  
Old 11.02.2010., 15:29   #194
Quote:
mjojo kaže: Pogledaj post
Čišćenje je doista malo nezgodno ali najvise jer ventilator nosi pepeo posvuda pa se moraju cistiti i prolazne povrsine izmjenjivaca topline tako da se u pravilu zasvinjim. Problema sa buzirom nemam jer mi je silos s desne strane. Silos ima manu sto se pelet u njemu izdubi na mjestu "usisa" dok sastrane ostane skoro do polovice tako da je potrebno to izravnavati skoro na dnevnoj bazi. Silos inace nisam do sada nikad cistio. Sto se tu ima cistiti? Ostalo je osim potrosnje jako dobro. Automatika radi uredno. Razmisljam o kupovini jos jednog seta na jesen za drugu kucu ako se isčisti ovo sa potrosnjom
Da slažem se stobom jedino mogu da pohvalim Automatiku ona radi OK.
lovric is offline  
Old 11.02.2010., 18:51   #195
Ja sam ozbiljno razmisljao da si napravim nadogradnju na svoju pec Viadrus U22, 7clanaka - pelet set.

Sada kad vidim postove od lovrica bome nisam vise tako "zagrijan" za pelete.

Grijem oko 150 kvadrata i sa drvima je to ok, jedino je malo glupo sto moram skroz ići u podum (pad puta
dnevno) i bacati drva u pec i to j razlog zbog prelaska na pelet set.

Bojim se potrošnje, pa postovima vidim da bi to bilo skuplje nego na plin grijanje.

Može li mi Netko reci konkretno kakve su potrošnje peleta za 150 m2, kuće bez fasade. I koliko je kW dovoljno za moju kuću?
tunja298 is offline  
Old 11.02.2010., 22:49   #196
Thumbs up

Quote:
lovric kaže: Pogledaj post
Da jesu i taj se razgovor uglavnom sveo da je to tako kako je.Niti su mi dali neki savjet da probam nešto što se tiće potrošnje,jedino su mi rekli da bi pepeljaru trebalo čistiti kad puniš silos a ja ga punim svaki dva dana.
Lijepo je od njih što se oni jave i prićaju ali nikakve koristi od toga.
Jeli vas kotao sa dva lozista,i stoim znaci set
damso cbr is offline  
Old 14.02.2010., 10:20   #197
Kupio sam centrometal 20kw kombinovani . Imam nesto uglja i drva da potrosim ove zime. Za sada sam odusevljen kako radi a sledece sezone stavljam pelet set
preso1 is offline  
Old 14.02.2010., 14:53   #198
izbacio sam akumulaciju (buffer) iz pelet sustava za grijanje.
peć troši manje pelete a obavlje sve funkcije kao i prije.
dakle akumulacija je nepotrebna automatika se da uštimat i bez akumulacije.
stmat is offline  
Old 14.02.2010., 14:55   #199
Quote:
preso1 kaže: Pogledaj post
Kupio sam centrometal 20kw kombinovani . Imam nesto uglja i drva da potrosim ove zime. Za sada sam odusevljen kako radi a sledece sezone stavljam pelet set

možda ti je grijanje na ugalj i drva jeftinije od peleta.
i oko peleta se ima posla.
na tvom mjestu ja bih još jednom razmislio.
stmat is offline  
Old 14.02.2010., 16:00   #200
mene zima kosta oko 1000eura oko 10 tona uglja i 2 metra drva. cisto sumnjam da je na pelet skuplje a sto se tice uglja smucilo mi se grejem non stop 100 kvadrata bez izolacije na spratu sam ispod prazno ne grejem. tako da mi je gospodski pelet pa neka je i skuplje
preso1 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.