Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2010., 12:14   #21
@593
@punkrockos

Quote:
PRAVILA:
- Napisati naziv filma koji ce biti film tjedna
- Film tjedna se postavlja sredom u bilo koje vreme, svejedno da li je dan ili noc
- Ako se dogodi da dva ili vise forumasa postave film u istom minutu prvi je onaj ciji je post forum izbacio kao prvi
- Forumas koji je postavio film tjedna nema pravo da ponovo postavlja iduce srede vec mora sacekati 30 dana
Molim vas da postujete pravila.
Kada je novi film tjedna postavljen nema vracanja na stari i pricanja o njemu jer on je bio film tjedna i vise nije, od momenta kada se postavi novi film tjedna samo o njemu pricamo.

Hvala na razumevanju.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.

Zadnje uređivanje Jacob J. Harper : 25.11.2010. at 12:34.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 12:20   #22
anitacro, dobar izbor.

Film nisam gledao a deluje mii dobro. Pa mi se zato i svidja sto si ga postavila za film tjedna jer ga moram pogledati kako bi mogao da diskutujem o njemu.

Quote:
Shiney kaže: Pogledaj post
jooooj, jako si ga zelim pogledat i skroz sam zaboravila na njega! hvala na podsjetniku!

idem si skidat!
Haha i ja. Ma i ja sam cuo za ovaj film i nikako da se resim da ga pogledam no evo mi prilike.

Stavicu u toku dana da se skida pa cu ga pogledati danas ili sutra.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.

Zadnje uređivanje Jacob J. Harper : 25.11.2010. at 12:33.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 12:36   #23
ja sam se zajebo sta sam pogledao najprije rimejk jer nisam znao da postoji original, ali vi koji još niste gledali vjerovatno bi bilo pametnije da najprije original odgledate...
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 14:39   #24
Konacno sam skinuo ovaj film, skidam ga vec 3 dana i danas na pola cetvrtog dana skinuh kuckinog sina. ...ako mi je za utehu film je H264 a ne Divx.

Gledanje planiram za veceras ili sutra sve zavisi, uglavnom javljam utiske cim pogledam.

Sumnjam ali ajde da pitam -jel ga gledao jos neko, slucajno ?
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 22:31   #25
A Beautiful Mind (2001)



Trailer

Quote:
Blistavi Um / Genijalni Um (eng. A Beatiful Mind) je biografska drama o matematičaru i nobelovcu Johnu Nashu, redatelja Rona Howarda.

Glavne uloge: Russell Crowe, Ed Harris i Jennifer Connelly

Radnja: Film prati život Johna Nasha, onaj kakvim je zabilježen, a koji počinje njegovim uspjesima na fakultetu i nastavlja se visoko zapaženim znanstvenim radom, ali i onaj tajni, u kojem noćima radi za tajne službe vlade SAD-a, dešifrirajući tajne sovjetske poruke u američkim tiskovinama.

From Wikipedia, the free encyclopedia
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.

Zadnje uređivanje Jacob J. Harper : 01.12.2010. at 22:37.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 20:04   #26
Ben-Hur (1959)



Video: Trailer

Audio: Theme of Ben-Hur

Ben-Hur je popularni američki povijesni film iz 1959. kojeg je režirao William Wyler prema romanu Lewa Wallacea Ben-Hur; priča o Kristu. Radnja se vrti oko bogatog Bena-Hura kojeg je u Judeji u 1. stoljeću izdao njegov prijatelj Mesala i poslao u roblje. Film je osvojio 4 Zlatna globusa i 11 Oscara, čime je postavio rekord kojeg su jedino izjednačili Titanic i Gospodar prstenova: Povratak kralja.

Režija: William Wyler
Glume: Charlton Heston (Juda Ben-Hur), Jack Hawkins (Quintus Arius), Haya Harareet (Ester), Stephen Boyd (Mesala), Hugh Griffith (Šejk Ilderim)...



Radnja: (spojleri) Judeja, 1. stoljeće. Juda Ben-Hur je imućni židovski princ te plemenit čovjek. Broj rimskih vojnika se povećava u Jeruzalemu, a u grad se vraća i Mesala, Ben-Hurov stari prijatelj koji je par godina bio u Rimu te koji je postao važni vojni zapovjednik. Obojica su isprva sretni što se ponovno sreću, no shvate da imaju različita politička mišljenja – Ben-Hur želi da Judeja bude neovisna i da pripadne Židovima, dok Mesala zastupa mišljenje da bi Rim trebao čvrsto vladati svijetom. Tijekom parade za proslavu guvernera dio starog krova se otkine sa Ben-Hurine kuće te zamalo ubije važnog gosta. Iako Mesala zna da je sve bio nesretni slučaj, okrivi Ben-Hura za pokušaj ubojstva te ga pošalje kao roba za veslanje na brodu, kako bi prestrašio buduče židovske separatiste a njegovu majku i sestru pošalje u zatvor. Ben-Hur se ne može načuditi kako je moć korumpirala Mesalu, te se zakune za osvetu. Kada je putovao po Judeji kao rob, sreo je Isusa Krista koji mu je dao vode.

Godine prolaze, a Ben-Hur je dospio na ratni brod Quintusa koji je dobio zadatak uništiti makedonske gusare. Kada brod u jednoj bitci potone, on spasi Ariusa od utapljanja. Začuđen takvim ponašanjem, Arius mu podari slobodu te ga proglasi vlastitim sinom. Ben-Hur tako ponovno stekne bogatstvo i moć, te se vrati u Judeju. Tamo izazove Mesalu na dvoboj u utrci kočija te pobijedi. Mesala pak biva smrtno ozlijeđen pri utrci, te mu prije smrti prizna da su mu majka i sestra u međuvremenu oboljeli od gube. Ben-Hur nije našao svoj unutrašnji mir, ali se je ponovno ujedinio sa majkom i sestrom. Oni bivaju svjedoci razapinjanja Isusa Krista te se dogodi čudo – majka i sestra ozdrave
. (spojleri).



Nagrade:

* 4 osvojena Zlatna globusa (najbolji film, režija, sporedni glumac Stephen Boyd, posebna nagrada za realizaciju utrke sa kočijama) i jedna nominacija (najbolji glavni glumac Charlton Heston).
* 11 osvojena Oscara (najbolji film, režija, glavni glumac Charlton Heston, sporedni glumac Hugh Griffith, scenografija, fotografija, kostimi, specijalni efekti, montaža, glazba ) i jedna nominacija (najbolji scenarij)
* Osvojena nagrada BAFTA (najbolji film)

Linkovi:
IMDb
Wikipedia

__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.

Zadnje uređivanje Jacob J. Harper : 05.01.2011. at 20:28.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 20:19   #27
Voleo bi cuti misljenje forumasa o ovom filmu.

Sta mislite o ovom filmu ? Da li vam se svidja ili ne ?
Da li po vasem misljenju zasluzuje toliko nagrada koje je osvojio ? 11 osvojena Oscara, 4 osvojena Zlatna globusa i Osvojena nagrada BAFTA ?
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 20:23   #28
Meni je "Ben-Hur" iz 1959 jedan od 5 najboljih filmova ikada a mozda cak i najbolji film u filmskoj istoriji.

Ja mislim da je zasluzeno osvojio sve nagrade.

Ovaj film je savrsen, iako se kaze da nista nije savrseno e ovo jeste, jer ja u njemu ne vidim ni jednu manu. Remek-delo cisto savrsenstvo
Moja ocena kvaliteta/vrednosti filma: 10/10

Za sada toliko od mene, kada pocne diskusija prikljucicu se.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 23:54   #29
Nema se tu sta puno raspravljati. To je jedan od najznacajnih filmova u historiji filma. Zreo mi je za reprizu, jer sam ga dosta davno gledao na telki. Veliki film, ipak ne u vrhu meni omiljenih/najboljih.
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 01:46   #30
Mislim da je zaslužio sve te nagrade i ako se ne varam,drži rekord zajedno s Titanikom po broju Oscara...
Moram priznati da mi nije u nekom uskom topu najomiljenijih al objektivno, remek-djelo...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 19:12   #31
Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
Nema se tu sta puno raspravljati. To je jedan od najznacajnih filmova u historiji filma. Zreo mi je za reprizu, jer sam ga dosta davno gledao na telki. Veliki film, ipak ne u vrhu meni omiljenih/najboljih.
To je tacno jedan od najboljih i najznacajnijih filmova ikada i oko toga nema rasprave.

Nije ti u vrhu omiljenih to je ok ali kako to da ti nije u vrhu najboljih ?

Quote:
damien666 kaže: Pogledaj post
Mislim da je zaslužio sve te nagrade i ako se ne varam,drži rekord zajedno s Titanikom po broju Oscara...
Moram priznati da mi nije u nekom uskom topu najomiljenijih al objektivno, remek-djelo...
Da sa Gospodarom Prstenova 3, na zalost i sa Titanikom.

To nikako da ukapiram a mnogi su mi to rekli kako priznaju da je remek-delo ali im nije recimo u Top 10 ili Top 50 e to mi nije jasno.
Kako nekome ovaj film moze da ne bude u Top 50 ? Po meni jednostavno ne postoji toliko boljih filmova da ovaj ne udje u Top 50, ajde za Top 10 mogu nekako i da razumem ali Za Top 50 bas i ne.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 15:21   #32
Neverovatno da ljudi radije komentarisu smece kao sto je Skyline nego jedno istinsko remek-delo kao sto je Ben-Hur.

Mozda je razlog taj sto je ovaj film iz 1959-e pa je mnogima star ili sta vec....
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 15:38   #33
meni je ben-hur uz shawshank redemption najbolji film ikad!
seljo bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 15:31   #34
ajmoooooooooooooooooo!

novi film tjedna je rubber

pogledajte u roku od 7 dana, javite ovdje dojmove.

ovaj film sam odabrala zato sto je neobican, ali problematika kojom se bavi je poznata svima koji prate danasnji holivud, dakle svima nama koji ovdje disemo.

ocekujem izrazito podijeljena misljenja, poglavito zbog toga sto je glavni lik neziv, a dijelom i zbog toga sto je rijec o meta filmu, dakle filmu koji za temu ima neki aspekt filmske umjetnosti.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 15:34   #35
Yurinov is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 15:42   #36
eh, ionako mi je na vočlisti
skochibooha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 16:03   #37
skida se.
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 17:20   #38
gledam i ja
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 10:33   #39
pogledao, malo mi je preapstraktan za moj ukus,
to je više film za ~wild at heart~ mlađahne geek generacije
ipak, imao je dobrih momenata, recimo ona mala je mljac mljac



sve u svemu 6/10 guma je još dobra, koja budala ju je samo bacila

edit: sere se protiv Hoolywooda kao eksploatacijske trash industrije,
a onda sam autor angažira ovu sexy klinku

Zadnje uređivanje Ajutokintumi : 19.11.2011. at 10:38.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 11:15   #40
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
edit: sere se protiv Hoolywooda kao eksploatacijske trash industrije, a onda sam autor angažira ovu sexy klinku
a ti seres po njegovom angaziranju klinke, a nju si istaknuo kao nesto dobro u ovom filmu
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.