Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2012., 20:46   #61
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Jesi sigurna da ti to nisu rekli samo kako bi ti se uvukli u gaćice?
Sigurna sam jer nisu meni rekli negu su komentirali sa svojim pratnjama to.
Quote:
Marl kaže: Pogledaj post
@LadyMoonlight- pročitaj knjigu onda
http://en.wikipedia.org/wiki/Tinker,...,_Soldier,_Spy

al jbg, ovakvi filmovi nisu za šire mase ipak.
Ipak je ovdje potrebna doza pozornosti, povezivanja stvari, pamćenja imena, likova, dijaloga....

Ništa, najbolje da se držiš akcića sa dvije glavne uloge i hrpom statista koji nisu potrebni već su tu da upotpune scenu.


Ajde, ako ti ne sviđa film, svejedno možeš shvatiti o čemu se radi.
Ali ako ne skužiš o čemu se radi onda bi se već zapitao o inteligenciju koju posjedujem, iliti IQ-u.

Uostalom, čemu uopće ić gledat ovakve filmove?

Osobno smatram da je ovo jedan od boljih filmova prošle godine, a i zadnjih nekoliko godina čak možda.
Nisam nesto pretjerano odusevljena filmom u kojem moram previse mislit, a znam mislit da ne ispadnem glupa. Od filma ocekujem da kad ga gledam da uzivam i da se dobro zabavim na njemu, bez pretjerano razmisljanja jer i gledam ga da se opustim od razmisljanja tijekom dana. Da sam htjela razmisljat igrala bi sah, ne bi gledala film. Tako da sam ovaj film pogledala sa nezainteresiranoscu jer mi se nije dalo mislit tijekom njega.
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Moja Luna https://www.forum.hr/showthread.php?t=818958
LadyMoonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 21:50   #62
Quote:
LadyMoonlight kaže: Pogledaj post
Sigurna sam jer nisu meni rekli negu su komentirali sa svojim pratnjama to.


Nisam nesto pretjerano odusevljena filmom u kojem moram previse mislit, a znam mislit da ne ispadnem glupa. Od filma ocekujem da kad ga gledam da uzivam i da se dobro zabavim na njemu, bez pretjerano razmisljanja jer i gledam ga da se opustim od razmisljanja tijekom dana. Da sam htjela razmisljat igrala bi sah, ne bi gledala film. Tako da sam ovaj film pogledala sa nezainteresiranoscu jer mi se nije dalo mislit tijekom njega.
Onda je sve jasno, pratnjama su se željeli uvuć u gače.
Da, nije film za opuštanje, nije film za tebe i nije film za svaki dan. Neće ti se promijenit mišljenje.
pravipurger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 23:05   #63
Quote:
LadyMoonlight kaže: Pogledaj post
Nisam nesto pretjerano odusevljena filmom u kojem moram previse mislit, a znam mislit da ne ispadnem glupa. Od filma ocekujem da kad ga gledam da uzivam i da se dobro zabavim na njemu, bez pretjerano razmisljanja jer i gledam ga da se opustim od razmisljanja tijekom dana. Da sam htjela razmisljat igrala bi sah, ne bi gledala film. Tako da sam ovaj film pogledala sa nezainteresiranoscu jer mi se nije dalo mislit tijekom njega.
tvoj gubitak općenito u svezi filmske umjetnosti.
skochibooha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 23:14   #64
Quote:
LadyMoonlight kaže: Pogledaj post
Nisam nesto pretjerano odusevljena filmom u kojem moram previse mislit, a znam mislit da ne ispadnem glupa. Od filma ocekujem da kad ga gledam da uzivam i da se dobro zabavim na njemu, bez pretjerano razmisljanja jer i gledam ga da se opustim od razmisljanja tijekom dana. Da sam htjela razmisljat igrala bi sah, ne bi gledala film. Tako da sam ovaj film pogledala sa nezainteresiranoscu jer mi se nije dalo mislit tijekom njega.
A da si kupiš kaleidoskop?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 23:28   #65
Quote:
Marl kaže: Pogledaj post
@LadyMoonlight- pročitaj knjigu onda
http://en.wikipedia.org/wiki/Tinker,...,_Soldier,_Spy

al jbg, ovakvi filmovi nisu za šire mase ipak.
Ipak je ovdje potrebna doza pozornosti, povezivanja stvari, pamćenja imena, likova, dijaloga....

.
htio si reći da je film nekomunikativan? režiserova zasluga!
Bunga Bungalow is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 23:40   #66
Quote:
Bunga Bungalow kaže: Pogledaj post
htio si reći da je film nekomunikativan? režiserova zasluga!
Ne, nego da se moraš posvetiti gledanju, a ne gledati kao akciće iz 80-ih.

Al eto, kako svijet napreduje ovakvi filmovi postaju rijetkost(da, oni u kojima moraš upregnuti moždane vijuge a ne zijevati i gledati u kokice). Ne da kažem da su i takvi filmovi loši, u kojima uz popratnih nekoliko radnji znaš kraj unaprijed, ali ovakvi kao TTSS dođu kao šlag.
I ne bih rekao da je loše režiran, već odlično


Recenzija:
Quote:
Nakon što završi odjavna špica gledatelj stvarno može otići zadovoljan s onime što je vidio.
....
Alfredsonova sigurna ruka, odlična glumačka ekipa, scenarij bez rupa,jednostavno u ovom filmu sve funkcionira a i 4 nominacije za Oscara govore dosta o kvaliteti filma, tako da je ovo preporuka za sve filmoljupce, uživati ćete.
http://www.sib.hr/lifestyle/kina/cin...lj-spijun.html
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 00:04   #67
Quote:
Marl kaže: Pogledaj post
Ne, nego da se moraš posvetiti gledanju, a ne gledati kao akciće iz 80-ih.

Al eto, kako svijet napreduje ovakvi filmovi postaju rijetkost(da, oni u kojima moraš upregnuti moždane vijuge a ne zijevati i gledati u kokice). Ne da kažem da su i takvi filmovi loši, u kojima uz popratnih nekoliko radnji znaš kraj unaprijed, ali ovakvi kao TTSS dođu kao šlag.
I ne bih rekao da je loše režiran, već odlično
junaci filma su imali jednu zagonetku: tko je na kojoj strani. gledatelji su imali još jednu - tko se kako zove, odrediti vremenski slijed događaja, itd. ja volim filmove u kojima rješavam isti problem kao i protagonisti događaja, a ne i neke dodatne - kako pratiti film iz prvog reda gledališta ili ove prije spomenute.
Bunga Bungalow is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 01:24   #68
Quote:
LadyMoonlight kaže: Pogledaj post
Sigurna sam jer nisu meni rekli negu su komentirali sa svojim pratnjama to.


Nisam nesto pretjerano odusevljena filmom u kojem moram previse mislit, a znam mislit da ne ispadnem glupa. Od filma ocekujem da kad ga gledam da uzivam i da se dobro zabavim na njemu, bez pretjerano razmisljanja jer i gledam ga da se opustim od razmisljanja tijekom dana. Da sam htjela razmisljat igrala bi sah, ne bi gledala film. Tako da sam ovaj film pogledala sa nezainteresiranoscu jer mi se nije dalo mislit tijekom njega.

Zajebani su ovi filmovi kod kojih trebaš "previše mislit". Kad će više snimiti taj rimejk Porodice Kremenko.
chemical brother is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 01:57   #69
Uredu, ne slazu nam se misljenja, nema potrebe za vrijedanjem. Ja u filmovima trazim jedno, vi ocito trazite drugo. Ovaj film mi nije sjeo i sta sad? Ocemo svi plakat? Necemo. Ako vam smeta moj komentar, slobodno ga preskocite.
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Moja Luna https://www.forum.hr/showthread.php?t=818958
LadyMoonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 19:49   #70
Quote:
Bunga Bungalow kaže: Pogledaj post
htio si reći da je film nekomunikativan? režiserova zasluga!
Slažem se. Dokaz tome je i da ti neki preporučuju da pročitaš knjigu. Što će to reći? Da režiser nije dobro predočio ili ti pretočio priču iz knjige u film. To treba znati. Znati približiti priču i onima možda manje inteligentnima .
Nažalost i ja sam čula da ljudi iz kina izlaze s x upitnika iznad glave.
red_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 19:55   #71
Quote:
red_rose kaže: Pogledaj post
Nažalost i ja sam čula da ljudi iz kina izlaze s x upitnika iznad glave.
I odlaze doma gledati zvijezde kako plešu.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 12:38   #72
Buduci da nisam citao knjigu, bojao sam se da ne dobijem kakvu papazjaniju koja ce tijekom gledanja proizvoditi samo upitnike iznad glave (i to one za koje redatelju nije bila namjera).
Srecom, Alfredson je napravio stvarno pregledan i jasan film, bez potrebe da si upoznat s knjigom. Kao suprotan primjer mogu samo navesti Finchera i njegovu ekranizaciju Muskaraca...
Zapravo, Smoogj je vec dao prikaz koji u cjelosti potpisujem: glumacki vrlo dobro, redateljski uredno i - sve skupa - pomalo sterilno.

I jedno pitanje za one koji su procitali knjigu: jel i tamo Kontrola lijepi slicice na sahovske figure, i ako da, zar ne bi bilo logicnije u prijevodu ici na sahovsku terminologiju umjesti kartaske?
__________________
slicing up eyeballs/ha ha ha ho/don't know about you/but I am un chien andalusia
surfinbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 15:22   #73
Quote:
surfinbird kaže: Pogledaj post
I jedno pitanje za one koji su procitali knjigu: jel i tamo Kontrola lijepi slicice na sahovske figure, i ako da, zar ne bi bilo logicnije u prijevodu ici na sahovsku terminologiju umjesti kartaske?
jok, nije bilo nikakvog ljepljenja na šahovske figurice, termin dolazi od ovoga i unutar jedne scene kontrola objašnjava čini mi se smileyu kako je birao imena za učesnike.
skochibooha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 16:19   #74
Grozan film nevjerojatno loš. Među najgorima koje sam gledao možda i najgori. Ni u ludilo ići u kinu bacati novac na ovo. 0/10
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 17:48   #75
Quote:
Bunga Bungalow kaže: Pogledaj post
junaci filma su imali jednu zagonetku: tko je na kojoj strani. gledatelji su imali još jednu - tko se kako zove, odrediti vremenski slijed događaja, itd. ja volim filmove u kojima rješavam isti problem kao i protagonisti događaja, a ne i neke dodatne - kako pratiti film iz prvog reda gledališta ili ove prije spomenute.
tako je... masu likova s kompliciranim odnosima, a te likove nismo stigli upoznati kako treba, niti nam je stalo do njih iz istog razloga...

filmovi s ovakvom situacijom potrebuju neupućenog lika kojeg će drugi upućeniji upoznati sa situacijom (taj neupućeni lik smo mi, naravno)...

ovako će film završit a još nismo pohvatali sve konce ili ga moramo gledat s olovkom i bilježnicom u jednoj ruci, a u drugoj upravljač s prstom na "pause" tipki...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 07:48   #76
odgledao. zaplet i priča super ali pohvatat sve likove je nemoguće na prvu pogotovo one slične fizionomije. tako da je tu razočaranje. nakon izlaska iz kina nisam mislio o filmu nit 3 minute...
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 10:37   #77
Iako sam se strašno veselio ovom filmu, moram priznati da mu je najveća mana upravo ono što je nekolicina forumaša rekla - vrhunski, gotovo zanatski izveden film, ali koji ostavlja meh okus u ustima. I dalje mu dajem 8/10, ali recimo da sam mu bio spreman dati 9/10 ili čak 10/10.

Comissioner Gordon, Sherlock, Bane, ljubav od Bridget Jones, svi oni su apsolutno sjajno odradili svoj posao, priča je napeta i intrigantna, ali filmu zaista fali taj neki dodir da bi ostao osupnut nakon njegova gledanja. Šteta.
Galijun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 10:33   #78
jel ima netko da se sjeca detalja, pa da mi objasni smisao jedne scene?

naime, kad smiley ima flesbek na onu zabavu na kojoj je colin firth bio vani sa smileyevom zenom...u toj sceni, pustena je ova pjesma:
http://www.youtube.com/watch?v=BulFwGSi8bc

i oni to pjevaju sa smjeskom na licu.

jel mi to moze netko objasnit, zasto bi englezi pjevali sovjetsku himnu?
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 00:13   #79
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
jel ima netko da se sjeca detalja, pa da mi objasni smisao jedne scene?

naime, kad smiley ima flesbek na onu zabavu na kojoj je colin firth bio vani sa smileyevom zenom...u toj sceni, pustena je ova pjesma:
http://www.youtube.com/watch?v=BulFwGSi8bc

i oni to pjevaju sa smjeskom na licu.

jel mi to moze netko objasnit, zasto bi englezi pjevali sovjetsku himnu?
Iz zajebancije
Stipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 17:36   #80
Naslov mi liči na: Pekar, lekar, apotekar...
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.