Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2011., 10:47   #21
U videoteci "Pauk", "hitovi" su 15 kuna, malo stariji filmovi, (ne-hitovi), su 12 kuna. Petkom ima dosta ljudi, mislim da se preko vikenda ipak posudi poprilično filmova.
Ali što jest, jest, videoteke su rijetkost. Ranih 90-ih bilo ih je na sve strane, to je bio valjda jedan od popularnijih malih biznisa za započeti.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 11:32   #22
Quote:
Scotsman kaže: Pogledaj post
Kod mene u Sopotu su videoteke odavno zatvorile vrata (neke ovakvim "prirodnim" odumiranjem a neke nisu ni zaživjele), dok se u susjednom Središću još drži videoteka "Središće" koja je oduvijek imala promet.
I ta što je ostala,samo je pitanje vremena.

Što je zanimljivo,kao država se bori protiv piratstva,čak je i na forumima poput ovog zabranjeno stavljati linkove,ali narod očito ne mari ni 1%, što najbolje vide videotekari.

Glazbenici su malo se bolje snašli,veli su harač na cd-e, tako imamo suludu situaciju da CD od 700 MB košta 1,50 kune,a jedan dvd samo 2,00 kune
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 11:49   #23
ja sam prije često posuđivao filmove u videotekama, najviše dok su bile vhs kazete u điru..

sve je to imalo svoju čar.. ali dolaskom torenta prestao sam skroz ići u videoteke jer mi je to postao nepotrebni trošak

tako da smatram da je download filmova sa neta jedini i glavni krivac propasti videoteka...
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 12:00   #24
Živim u Puli,i mislim da je jedina jedina videoteka ostala otvorena na Vidikovcu,ona je uvijek imala po meni najbolji izbor filmova i sve skupa bila je najveća u gradu.A kolkk vidim radi i sad.nekad sam često išo,ali otkad imama adsl i torrente,ne idem.Nekad je to bio family time,otišli bismo subotom u videoteku i posudili filmeve,i gledali ih zajedno pred televizijom.Sad su se svi raspršili,nitko nema vremena jer svi rade.Definitivno je bio dobar ugođaj.A ne mislim da su videotke mrtve,već mislik da će ih zamjeniti one u digitalnom obliku (legalne) poput maxtv-a ili nešto na netu.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 12:00   #25
Ja još uvijek idem tu i tamo u jednu videoteku na Malešnici, solidno se još drži, uvijek ima ljudi unutra. Imam kućno kino i dva velika HD televizora pa ne pristajem baš tako lako prčkanja oko ripova s neta ili traženja titlova. U svakoj grani industrije mi je osnovni moto plug&play pa tako i sa filmovima. Složio bih se da je loše što kod nas Blu-ray nije ni zaživio kako spada. Alternativa su streamovi preko MaxTV-a i slične gluposti koje daju bezveznu sliku i očajan zvuk uz minimalnu manipulaciju. To je baš ono, jeftinjara za budale. S time da nije ni jeftino, i tamo naplate posuđene filmove.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 12:08   #26
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Imam kućno kino i dva velika HD televizora pa ne pristajem baš tako lako prčkanja oko ripova s neta ili traženja titlova. U svakoj grani industrije mi je osnovni moto plug&play pa tako i sa filmovima
jednostavije i brže je downloudati film sa neta i pronači titlove, nego otići do videoteke
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 12:12   #27
Quote:
farc kaže: Pogledaj post
jednostavije i brže je downloudati film sa neta i pronači titlove, nego otići do videoteke
Meni nije, ja to obavim za 20 minuta bez da moram spajati kojekakve kabele, jebati se sa kompatibilnošću kodeca ili kojekakvim trzajem ili krivim formatom slike. Open, close, play. Plus pravi 5.1 zvuk i odlična slika na velikom ekranu. Jesam, snob sam, ali ubio bih se iz puške odmah da mi je vrhunac gledanja filma ležanje na krevetu sa laptopom ispred sebe. A najviše mojih poznanika radi upravo to. Oskvrnuće filmske umjetnosti, ništa drugo.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 12:15   #28
Ono što me oduševilo bilo pri jednom posjetu Americi je bila činjenica da brojne njihove lokalne knjižnice imaju dobre kolekcije starih filmova koji se posuđuju džabe na više dana kao i knjige. Kada bi to zaživjelo kod nas bilo bi to fenomenalno, ali mislim da Hrvati nisu to u stanju izvesti.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 12:18   #29
Ono što je krivo kod videoteka koje su još opstale je cijena filmova. Tu kod mene se uglavnom kreću oko 14 kuna za novi film i 10 za sve stare filmove. Previše, puno previše.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 12:19   #30
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Meni nije, ja to obavim za 20 minuta bez da moram spajati kojekakve kabele, jebati se sa kompatibilnošću kodeca ili kojekakvim trzajem ili krivim formatom slike. Open, close, play. Plus pravi 5.1 zvuk i odlična slika na velikom ekranu. Jesam, snob sam, ali ubio bih se iz puške odmah da mi je vrhunac gledanja filma ležanje na krevetu sa laptopom ispred sebe. A najviše mojih poznanika radi upravo to. Oskvrnuće filmske umjetnosti, ništa drugo.
pa za 20 min i manje skines film i titl sa odlicnom slikom i zvukom, prebacis na stick, ukopcas stik u dvd player i gledaš... bez kabela, izgrebanih dvd-a...
svakom svoj gušt
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 12:22   #31
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Meni nije, ja to obavim za 20 minuta bez da moram spajati kojekakve kabele, jebati se sa kompatibilnošću kodeca ili kojekakvim trzajem ili krivim formatom slike. Open, close, play. Plus pravi 5.1 zvuk i odlična slika na velikom ekranu. Jesam, snob sam, ali ubio bih se iz puške odmah da mi je vrhunac gledanja filma ležanje na krevetu sa laptopom ispred sebe. A najviše mojih poznanika radi upravo to. Oskvrnuće filmske umjetnosti, ništa drugo.
Ja imam laptop,plazmu i HDMI kabel, skineš dobru verziju, najčešće skinem engleske titlove, i uopće nije nikakav problem

PS
ovo je teoretski, nisam rekao kako skinem, može se i legalno
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 12:34   #32
Uhh, u Slav. Brodu je bilo dosta videoteka.

Sad, znam da jedna radi, kako je dalje ne znam, jer nisam previse se obazirao.


Uglavnom, cijene su isto tako oko 10-15 kuna po novom filmu, za starije naslove su cijene manje.


Jucer prolazim kraj jedne, cini mi se da je propala jer izlog nije uredjen nikako a uvijek je bio, a pise preko 500 naslova po 3 kune, preko 500 naslova po 5 kuna...

Jeftino jest, ali i taj netko tko digne, preprzit ce film i podijelit snekim, a videoteka ne prezivljava od toga.


Istina, danas je puno lakse sve sa torrenta skinut, i sam skidam, no kao sto je netko rekao, nije to to. Uvijek je bilo bolje otic u videoteku i porazgovarat sa zaposlenicima, vidjet kakvih filmova ima, prokomentirat filmove itd...

Ja sam prestao ic u videoteke prije nekih 3-4 godine, dok su bile samo VHS isao sam 3-4 puta tjedno, i onda su dosli dvd-ovi i od tad sve manje sam isao, dok nisam skroz prestao ic.


Evo, ja sam u Mostaru sada, i ovdje ima nekoliko videoteka, ali to nijedan film nije original, i dodjes hoces iznajmit film, film dodje 3-5 maraka (12-20 kuna), ovisi dali je novi ili stariji. A ako ga hoces kupit, narucis i dodjes sutra i platis ga 4 marke (16 kuna). I onda sami gledajte sto je bolje, podic film i moras ga vratit sutra, ili ga kupit.
Isto tako je i sa igricama, imas kupit originale (jako mali broj naslova i preskupe su za vecinu ljudi) ali mozes iznajmit kopije i isto tako ih kupit, jeftinije kupit nego iznajmit.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 12:37   #33
Bolje nađi susjedovog klinca,daj mu te 4 marke i nek ti snimi 5-6 filmova na DVD
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 12:52   #34
baš smo nedavno imali raspravu na temu tko krši zakon onaj koji stavi piratski film na net ili onaj koji ga skine i gleda doma

ugl... mislim da nije download kriv za propadanje videoteka.. ne u tolikoj mjeri.. ponekad ne možeš naći dobru verziju filma na netu, pa dok nađeš titlove koju su koliko-toliko dobri (zaista svatko danas radi titlove pa čak i za distributere - oni koji su gledali the expendables u kinu znaju o čemu govorim ) za to izgubljeno vrijeme i bitražu u videoteci sam posudila film i gledala ga kak bog zapovjeda

ali... nisu svi kao nas nekolicina koja voli dobar zvuk i sliku na svojim lcd/plasmama bez scan ili cam kvalitete
imam ugođaj kina doma i ne volim kad mi ga pokvari cam verzija nekog filma gdje se obavezno netko nakašlje i prošeće ispred kamere... to nije varijanta kino ugođaja na koju ciljam

U norveškoj postoji nešto ala Konzum videoteka, gdje kupiš dvd po prihvatljivoj cijeni i doslovno filmovi iz kina dolaze u te dućane i biznis cvate... zašto to kod nas ne može zaživjeti??? Možda jer u Norveškoj u manjoj mjeri skidaju filmove
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 12:54   #35
o kakvim cam verzijama se ovdje priča...pa za sat vremena s neta skines bluray rip nekog filma od 3-4 gige sa dts zvukom i spojis na plazmu i kucno kino i to je milina za gledat...ne vidim di je problem...
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 13:21   #36
videoteke odavno propadaju.prije nekih 10ak godina ovdje u sl.brodu se zatvorio bum u osječkoj ulici,sjećam se da sam s kolegama s biciklom dolazio i kupovao filmove iz 80ih,jer su bili jeftiniji nego noviji.pa smo cijele noći gledali filmove,poput štemera sa pacifika i sl.i u zrinjskoj ulici je već odavno zatvorena videoteka..
sad koliko znam ima u gupčevoj,ali mislim da je čak i ta zatvorena i jedna erotska videoteka.
__________________
nemoj
high_voltage is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 13:28   #37
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Meni nije, ja to obavim za 20 minuta bez da moram spajati kojekakve kabele, jebati se sa kompatibilnošću kodeca ili kojekakvim trzajem ili krivim formatom slike. Open, close, play. Plus pravi 5.1 zvuk i odlična slika na velikom ekranu. Jesam, snob sam, ali ubio bih se iz puške odmah da mi je vrhunac gledanja filma ležanje na krevetu sa laptopom ispred sebe. A najviše mojih poznanika radi upravo to. Oskvrnuće filmske umjetnosti, ništa drugo.
možeš isto ili slično postić s media playerom... skineš film s mreže u shareani folder, taj folder nađeš s media playerom, stisneš "play" i voila...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 17:23   #38
Quote:
roga27 kaže: Pogledaj post
najviše mi je žao zbog crtića....
Crtiće imaš u knjižnicama i za 50kn godišnje članarine možeš neograničeno posuđivati sve iz njihove medijateke uključujući i muziku i filmove. A rok povrata je 7 dana.
maneo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 19:27   #39
Sad je problem, postoji tema Današnje stanje videoteka, pa se posta manje-više isto u obje teme.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 20:59   #40
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Ono što me oduševilo bilo pri jednom posjetu Americi je bila činjenica da brojne njihove lokalne knjižnice imaju dobre kolekcije starih filmova koji se posuđuju džabe na više dana kao i knjige. Kada bi to zaživjelo kod nas bilo bi to fenomenalno, ali mislim da Hrvati nisu to u stanju izvesti.
pa imaš to u našim knjižnicama.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.