Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2014., 00:26   #41
Ok mi je film ali ni blizu njegovih prijašnjih ostvarenja. Ima par nategnutih situacija.

Po meni je na kraju Amy morala odgovarati za ubojstvo koje je bilo planirano i ne u samoobrani, a nju su pustili kao da je svetica.


I stalno sam očekivao neki twist na kraju, ali od njega ništa. 7/10

Zadnje uređivanje Mr Smoogj : 08.10.2014. at 02:14.
M@tthew is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 10:20   #42
Ženska je bolesna a on je najeba kad je osta živit sa njom
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj

Zadnje uređivanje Mr Smoogj : 08.10.2014. at 02:15.
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 09:37   #43
Ma bravo Gilmour na spojleru.

Izvrstan film. Bez zamjerke. Vec dugo nisam ovako uzivala u nekom filmu
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 14:19   #44
koje sranje od filma....
dakkar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 15:48   #45
Lijepo je vidjeti ovako rječitu i argumentiranu kritiku nekog djela...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 10:05   #46
Meni se film baš svidio. Rijetko se više rade ovakvi trileri. Čak mi je i Affleck ovdje dobar, a inače ga baš i ne volim. Rosamund odlična
Sviđa mi se kako na kraju one rečenice s početka filma dobiju smisao. "What is she thinking? How does she feel?"
Jadni Nick
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 10:12   #47
Imam jedno pitanje, ali sorite, neću čitati cijeli topic da izbjegnem spojlere.
Pitanje je za one koji su pročitali knjigu i pogledali film.

Dakle... Volim knjige Gillian Flynn, ali Gone Girl još nisam pročitala.
Hollywood me preduhitrio i ekspresno izbacio film.
E sad... Ovih dana se spremam u kino pa je pitanje da li da preskočim film zasad i prvo čitam knjigu ili je film relativno pristojna adaptacija knjige?

Tenks unaprijed!
anardev is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 10:49   #48
Pogledaj film i onda pročitaj knjigu
__________________
"And Jeffrey Wigand, who's out on a limb, does he go on television and tell the truth? Yes. Is it newsworthy? Yes. Are we gonna air it? Of course not. Why? Because he's not telling the truth? No. Because he is telling the truth. That's why we're not going to air it. And the more truth he tells, the worse it gets!"
Organic_Shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 12:37   #49
Ne znam koliko bi ti knjiga bila napeta ako pogledaš film.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 12:43   #50
Quote:
Cesc kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko bi ti knjiga bila napeta ako pogledaš film.
Da, tak si i ja nekak mislim. Obično mi je draže prvo knjigu pročitati, malo pričekati da zaboravim detalje,
pa tek onda odgledati film. Film svi hvale, pa reko, možda ovaj put mogu obrnuto, ali mislim da neću.
Nije da mi je nužno ovakav film pogledati u kinu. Tenks.
anardev is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 18:10   #51
Ovo je jako dobro. S obzirom da sam prije gledanja filma znala samo da žena nestane na dan godišnjice i da muž bude okrivljen za ubojstvo, stvarno sam se iznenadila zapletima i radnjom.

Brutalan je film, iako su neke stvari malo too much (SPOILER: ono ubojstvo je previše, dovoljno da su pokazali kako ga je ubila i poslije da se jednostavno pojavila, nego ono valjanje po krevetu je too much).

Ovo mi nije bilo jasno:
I ja nisam skužila onu scenu kad on ode poslije doručka pa ona plazi po onim vratima, što je to značilo???

SPOILER
I grešku je napravila što nije odmah kad su je otkrili pokupila svoje stvari i otišla iz one sobe ili su je oni odmah istu večer i opljačkali?

U svakom slučaju, ako volite psihološke trilere, preporučujem. Ben A. mi nije ništa posebno u ovom filmu, moglo je to i bolje.

Moja ocjena 9/10
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 22:47   #52
Odlican film.

Dosta Vjerno slijedi predlozak.

Moram priznati da cijeli film sa glazbenom podlogom ima nenadjebivu atmosferu. Vrhunski odradeno.

E sad, kao i kod knjige pretpostavljam da se vecini ljudi kraj nece svidjeti. Dosta netipican ali ajde, bar je po necemu poseban
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 00:47   #53
Fincher je nepogrešiv.
Kao i njegovi prijašnji uratci opet je napravio jedan vrhunski film, napet od početka do kraja, sa odličnim jezovitim soundtrackom koji daje puni okus hladne, misteriozne atmosfere filma. Glumcima ne treba upućivati negativne kritike jer je ovo tip filma u kojoj priča nosi film i likove, a ne obratno. Zbilja je inteligentno izveden film, ne znaš što će se dogoditi sljedeće i to mi se jako svidjelo.

9/10

@Anita2507
prvi spojler.
Čak mi je žao što nije bilo više takvih mučnijih scena, cijelokupna jeziva atmosfera u filmu s odlično odabranim soundtrackom jednostavno zahtjeva nešto krvi i jezivih događanja.
El Nino9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 10:10   #54
6.5/10

Nisam čitao knjigu, pogledao sam film i ne znam, niti jedna situacija mi nije bila nepredvidljiva (ok, kod jedne situacije sam pogriješio, ima u spojleru) Očekivao sam napetost, ovo ono, a ništa od toga nisam dobio. Gluma odlična

SPOILER:

Iskreno sam mislio da će ga ona ''frendica'' što ga je na kraju opljačkala izdati...kad sam vidio da ju nije izdala sve je bilo jasno. Druga stvar, što Deisi nema na mobitelu snimke nadzornih kamera? Ako ima, koliko je zaluđen njom mislim da bi on to i gledao i znao da ova nešto izvodi (druga stvar je bi li povjerovao u to ). Nemoguće je da proračunata osoba poput Amy drži bunt love na jednom mjestu upravo u trenutku kad čisti sve da bi se odselila jer je u strahu od ''frendice'' i dečka joj. I za kraj, šta joj nije bilo jednostavnije se zaposliti nakon što su je opljačkali?
__________________
Samo je jedan Dražen Petrović
redizajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 10:33   #55
Odličan film!!!!

Muzika u filmu je vrhunska!
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 10:46   #56
E, sad... Ben Affleck je izvrstan, otpočetka do kraja, bez greške, tako da se tu odmah posipam pepelom. Adaptacija je vrlo vjerna, ideja romana je ispoštovana, scene koje su maknute su uglavnom zbilja višak, a i bez njih film traje dva i pol sata.

Ali nešto tu ne štima. Nešto u ritmu je off, a bogami i nešto u stilu. Što se ritma tiče, mislim da je problem u količini materijala koji je morao biti utrpan, pa na trenutke film cuka, prebacuje se u brzinama bez ikakve unutarnje logike. A stilski je meni osobno veliki problem, što sam osjetio nekakav pristup neobaveznosti. Nit je materijalu pristupljeno režijski dovoljno ozbiljno, nit je skrenulo u nekakvu jasnu satiru. Ono što je, recimo, u "War of the Roses" napravljeno izvrsno. Meni bi puno draže i upečatljivije bilo da se Fincher prema materijalu ponio kao prema čistom trileru, jer onda bi podtekst suptilnije (što znači retorički upečatljivije) iskočio. Ovako sve u jednom trenutku postane esej u kojem se rečenice izgovaraju, a ne pokazuju filmskim jezikom, što je isti problem koje je imao i "Fight Club". Očito je glavni Fincherov feler što on ne čuje tu bespotrebnu eksplikaciju koje neke rečenice nose sa sobom (ili čuje pa ne mari).

I još jedna stvar, koja mi je inače najdebilniji mogući komentar koji se može dati za neko djelo fikcije - odnos autora prema likovima. Ne mislim da autor mora "voljeti" svoje likove, niti je zadaća likova da se publika "identificira" s njima, ali likovi su također dio nekakve filmske sintakse. Ono, mjesto subjekta, predikata, objekta u rečenici. A u "Gone Girl" subjekti jednostavno ne ostavljaju dojam subjekta. Više su priložne oznake uzroka i posljedice.

U "Se7en", "Game", čak i "Panic Roomu" mi je bilo stalo do likova. Tu me više-manje bilo baš briga.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 12:38   #57
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post

U "Se7en", "Game", čak i "Panic Roomu" mi je bilo stalo do likova. Tu me više-manje bilo baš briga.
Ne možeš se vezati za njih jer nemaju motiv.
Parada redateljskog umijeća i ništa više. Fincher voli ekranizirati knjige ali uvijek izabere pogrešnu.
__________________
Svijet je mračan, sve je zlo i naopako, ljudi su zli, žarulje nikad ne rade, stalno pada kiša, u kutiji je glava...
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 14:07   #58
Quote:
Ulloa kaže: Pogledaj post
Ne možeš se vezati za njih jer nemaju motiv.
Ne, nije u tome problem. Oni imaju motiv i meni je on vrlo jasan, ali Fincher kao da taj motiv ne doživljava kao važan, već samo niže događaje/posljedice.

Ti si roman doživjela feminističkim manifestom, što mi i dalje nije jasno kako si uspjela, tako da me ne čudi tvoje neshvaćanje motiva.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 14:16   #59
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ne, nije u tome problem. Oni imaju motiv i meni je on vrlo jasan, ali Fincher kao da taj motiv ne doživljava kao važan, već samo niže događaje/posljedice.

Ti si roman doživjela feminističkim manifestom, što mi i dalje nije jasno kako si uspjela, tako da me ne čudi tvoje neshvaćanje motiva.
Meni nije jasan motiv ženskog lika, zašto ona radi to što radi. Ni u knjizi, ni u filmu.


*Uspjela sam, ima ga.
__________________
Svijet je mračan, sve je zlo i naopako, ljudi su zli, žarulje nikad ne rade, stalno pada kiša, u kutiji je glava...
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 14:20   #60
Quote:
Ulloa kaže: Pogledaj post
Meni nije jasan motiv ženskog lika, zašto ona radi to što radi. Ni u knjizi, ni u filmu.
Vrlo jednostavno - zato što je Amazing Amy.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.