Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2017., 14:26   #41
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Itekako radi...ali tebi to i nije baš jasno jelda???
Pa dobro radi svoj posao..
Premišljala se oko honorarnog koliko sam svatila.


Btw. Cure okanite se štednje. Uhvatile se jedne rečenice iz cijeog uvodnog posta i opele po tom.


Nadalje.
Kako zamišljat brak s nekim ko ti nije u stanju pomoć ako može?
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 14:41   #42
Ali oni nisu u braku.
I nije to "jedna recenica" iz uvodnog posta. Zena opisuje za sto bi novac isao - dugorocno. Rijesiti se dugova, stednja i sitni gusti. Ne navodi to, ali vjerujem da taj novac ne bi isao samo za nju, nego i njenu djecu. Dakle njen novi decko (ne muz) bi moguce financirao njenu obitelj.
U redu ako je tebi to ok. Iz tvojih ranijih upisa sam shvatila da si ti slicno i prozivjela. Sadasnji muz te financirao na pocetku veze... ili sam pomijesala nickove.




Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 14:50   #43
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Ali oni nisu u braku.
I nije to "jedna recenica" iz uvodnog posta. Zena opisuje za sto bi novac isao - dugorocno. Rijesiti se dugova, stednja i sitni gusti. Ne navodi to, ali vjerujem da taj novac ne bi isao samo za nju, nego i njenu djecu. Dakle njen novi decko (ne muz) bi moguce financirao njenu obitelj.
U redu ako je tebi to ok. Iz tvojih ranijih upisa sam shvatila da si ti slicno i prozivjela. Sadasnji muz te financirao na pocetku veze... ili sam pomijesala nickove.




Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Ne. Financirao me dok i nismo bili u vezi, i kad smo prohodali i sada.
Pa onda nek radi i zaradi
Naslov je financijska pomoć u partneru-dobro ili loše za vezu.
Ja na tu temu odgovatam. Ne na temu za šta te pare idu.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 16:29   #44
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Ne. Financirao me dok i nismo bili u vezi, i kad smo prohodali i sada.
Pa onda nek radi i zaradi
Naslov je financijska pomoć u partneru-dobro ili loše za vezu.
Ja na tu temu odgovatam. Ne na temu za šta te pare idu.
zar ti drugim ženama/curama savjetuješ " uzmi kad ti se nudi" jer imaš sponzora od početka?!? jesi ikad razmišljala što ako se, ne dao bog, njemu nešto loše dogodi, a ti bez posla s djecom? jako je teško pasti s konja na magarca, znaš
i uopće ti ne zavidim što ne moraš raditi jer mi je malo teže pojmiti takav sklop (ne)razmišljanja
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:36   #45
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
zar ti drugim ženama/curama savjetuješ " uzmi kad ti se nudi" jer imaš sponzora od početka?!? jesi ikad razmišljala što ako se, ne dao bog, njemu nešto loše dogodi, a ti bez posla s djecom? jako je teško pasti s konja na magarca, znaš
i uopće ti ne zavidim što ne moraš raditi jer mi je malo teže pojmiti takav sklop (ne)razmišljanja
Ne. Samo kazem ako imaš priliku bit sa svojom djecom zgrabi je. Financiska pomoć nije uništila nekom vezu nego nikad nego je tu vezu uništilo što druga strana nije dala iz ljubavi nego iz sažaljenja.

Sponzoruša je dijametralno suprtno od nezaposlene majke.

Meni nije jasno kako ljudi mogu postat robovi kapitalizma i na uštrb djece i obitelji letit za lovom. Naravno zivimo u vremenu gdje nažalost svi moraju radit i najčešće punoprekovremeno da bi mogli živjeti ali kruha preko pogače neću nikad tražit.
Imamo dovoljno da se pokrijemo i da uživamo u nekim stvarima. Da ja radim bilo bi još više ali eto ja sam očito u duši sponzoruša jer mi nije poblem uzet novac od muža i jer mi je bitnije da svoju djecu odgojim ja nego neko drugi. Ovo za razmišljanje da mi se mužu nepto desi, to je toliko jadno na više razina da sam se naježila.
Ali iskreno da jesam i uvjerena sam da bi se raznolila od tuge jer tog čovjeka neizmjerno volim.

A s druge strane puno puno više posla dnevno obavim ja od doma i ja po doma i s djecom nego puno "zaposlenih" žena vjeruj mi a razlog je jednostavan a zove ti se međusobma ljubav i pomaganje..

Ja ne zavidim nikom trenutno. Zašto bi ti meni uopće trebala zavidjeti?
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 20:26   #46
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Ovo za razmišljanje da mi se mužu nepto desi, to je toliko jadno na više razina da sam se naježila.
sigurno da ćeš se naježiti, ali rejo ti je napisala "ne dao bog da se njemu nešto loše dogodi". nije tu ništa "jadno na više razina". to su neka životna razmišljanja koja su vrlo realna i moguća i o kojima nikome od nas nije drago razmišljati. ali u životu ne razmišljamo uvijek samo o stvarima koje su nam drage. nažalost.

ont., razumijem tvoj pristanak da ostaneš doma s djecom i kalkulaciju (pretpostavljam zajedničku, tebe i tvog supruga) da vam se baš takav život najviše isplati.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 20:54   #47
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
sigurno da ćeš se naježiti, ali rejo ti je napisala "ne dao bog da se njemu nešto loše dogodi". nije tu ništa "jadno na više razina". to su neka životna razmišljanja koja su vrlo realna i moguća i o kojima nikome od nas nije drago razmišljati. ali u životu ne razmišljamo uvijek samo o stvarima koje su nam drage. nažalost.

ont., razumijem tvoj pristanak da ostaneš doma s djecom i kalkulaciju (pretpostavljam zajedničku, tebe i tvog supruga) da vam se baš takav život najviše isplati.
Pa razmišljat o tome je jedno.
Ali iskreno nisan nikad razmišljala o financuranju nakon njehove smrti. Razlog je jednostavan opet. Teže bi ži bilo odgojit djecu sama nego uzet posao na svoja leđa i nastaviti
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 21:22   #48
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
jesi ikad razmišljala što ako se, ne dao bog, njemu nešto loše dogodi, a ti bez posla s djecom? jako je teško pasti s konja na magarca, znaš


Valjda je mladoj udovici u braku punom ljubavi u tom slučaju gore što je ostala bez čovjeka kojeg voli, i njena djeca bez tate, nego pad standarda. Ako ne, kvragu sve.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 21:31   #49
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno kako ljudi mogu postat robovi kapitalizma i na uštrb djece i obitelji letit za lovom. Naravno zivimo u vremenu gdje nažalost svi moraju radit i najčešće punoprekovremeno da bi mogli živjeti ali kruha preko pogače neću nikad tražit.
posao biti majka je onaj od skoro 24 sata, ono što je lijepo da je tvoj muž

to tako i shvatio i da imate dogovor, ali ono što me izuzetno čudi je tvoj

stav kojim pokazuješ kao da živiš na nekoj drugoj planeti u nekom

drugom vremenu


jel uopće živite u hr ili je muž tako dobro situiran da nadilazite

prekonekoliko stotina puta hrvatski "standard"? samo pitam- ovo što ti

živiš je skoro pa idealno, ali tako u hr živi 0,01 %!


Quote:
Imamo dovoljno da se pokrijemo i da uživamo u nekim stvarima. Da ja radim bilo bi još više ali eto ja sam očito u duši sponzoruša jer mi nije poblem uzet novac od muža i jer mi je bitnije da svoju djecu odgojim ja nego neko drugi. Ovo za razmišljanje da mi se mužu nepto desi, to je toliko jadno na više razina da sam se naježila.
Ali iskreno da jesam i uvjerena sam da bi se raznolila od tuge jer tog čovjeka neizmjerno volim.
krivo si me shvatila, ne mora se dogoditi najgore, ali može se dogoditi

neka ružna bolest koja će ga spriječiti da i dalje radi to što radi i toliko

zarađuje, htjela sam ti samo ukazati na mogućnost nepredviđenog

Quote:
A s druge strane puno puno više posla dnevno obavim ja od doma i ja po doma i s djecom nego puno "zaposlenih" žena vjeruj mi a razlog je jednostavan a zove ti se međusobma ljubav i pomaganje..
tu se slažemo i djeca tako dobivaju puno puno više

Quote:
Ja ne zavidim nikom trenutno. Zašto bi ti meni uopće trebala zavidjeti?
to sam napisala jer sam očekivala da ćeš ti ili netko drugi to napisati


koliko uopće imaš godina/imate godina?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 21:34   #50
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post


Valjda je mladoj udovici u braku punom ljubavi u tom slučaju gore što je ostala bez čovjeka kojeg voli, i njena djeca bez tate, nego pad standarda. Ako ne, kvragu sve.
totalno si fulala ovim sarkazmom:klap:
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 22:11   #51
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
totalno si fulala ovim sarkazmom:klap:
Nisam sarkastična, slažem se da je dobro u životu razmišljati jer se život nastavi događati i računi za struju stizati i nakon što se dogode bolest ili smrt, ali napisati post koji podrazumijeva da je u tom trenutku najgore što netko, što se standarda tiče, mora s konja na magarca dosta je neobično, to say the least.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 22:36   #52
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
posao biti majka je onaj od skoro 24 sata, ono što je lijepo da je tvoj muž

to tako i shvatio i da imate dogovor, ali ono što me izuzetno čudi je tvoj

stav kojim pokazuješ kao da živiš na nekoj drugoj planeti u nekom

drugom vremenu


jel uopće živite u hr ili je muž tako dobro situiran da nadilazite

prekonekoliko stotina puta hrvatski "standard"? samo pitam- ovo što ti

živiš je skoro pa idealno, ali tako u hr živi 0,01 %!




krivo si me shvatila, ne mora se dogoditi najgore, ali može se dogoditi

neka ružna bolest koja će ga spriječiti da i dalje radi to što radi i toliko

zarađuje, htjela sam ti samo ukazati na mogućnost nepredviđenog

tu se slažemo i djeca tako dobivaju puno puno više



to sam napisala jer sam očekivala da ćeš ti ili netko drugi to napisati


koliko uopće imaš godina/imate godina?
Moj stav o čemu točno? O tome da se partneri (u normalnim vezama) međusobno pomažu.

Ne živimo na drugom planetu. Pa čak ni u inozemstvu. Pa čak ni u Zagrebu.
Zbog čega misliš da ja živim idealno?

Imam dovoljno da živim ljepo, imam dovoljno da imam neke svoje gušte koje ispunimo.
Dali moj susjed ima više ili manje mene ne zanima. Postigli smo dogovor oko nekih stvari, negdi treba povuć crtu i reć e sad je dosta trčanja za lovom sad mogu posvetit se obitelji.

Ne kažem da su moja djeca sretnija ili ne sretnija jer sam ja doma s njima, ali ja sam mirnija i ne vidim problem.


A što se tiče loših situacija. Prošle godine muž s nogom u gipsu na tri tj. I ja sam isti dan preuzela administrativne poslove koje on obavlja i odlaske na sastanke i rješavanje papirologije a beba je bila s njim.

Ove godine ista pjesma samo je pobrao vodene kozice, isto sam ja radila dok je ležao. Usput i trudna sam bila tad.

Nije problem radit, problem je ostavit život radi posla ako ti nije potrebno.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 22:43   #53
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Ne. Financirao me dok i nismo bili u vezi, i kad smo prohodali i sada.
Pa onda nek radi i zaradi
Naslov je financijska pomoć u partneru-dobro ili loše za vezu.
Ja na tu temu odgovatam. Ne na temu za šta te pare idu.
Lee anabell, uz poštovanje činjenici da ste ti i tvoj suprug sad u sretnom braku s dječicom, zaista misliš da je uputno savjetovat općenito kao modus vivendi ženama situaciju u kojoj ih poznanik/cimer financira sa sto kuna dnevno svaki dan?
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 08:03   #54
Quote:
MonotypeCorsiva kaže: Pogledaj post
Lee anabell, uz poštovanje činjenici da ste ti i tvoj suprug sad u sretnom braku s dječicom, zaista misliš da je uputno savjetovat općenito kao modus vivendi ženama situaciju u kojoj ih poznanik/cimer financira sa sto kuna dnevno svaki dan?
Ne. Ne kazem da je to super. Ali nekad treba prihvatit pomoć.

A što se tiče četri mj. Ili Četrdesetčetri ja muža volim jdnako i vjerujem mu.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 08:36   #55
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno kako ljudi mogu postat robovi kapitalizma i na uštrb djece i obitelji letit za lovom.
Meni nije jasno da ne shvaćaš da tvoje viđenje drugačijih inačica života od tvog, na temelju skoro nikakavih informacija o takvima, je površno i projecirajuće.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 10:33   #56
Meni pak nije jasno zašto se sponze brane od toga da su sponze. Tako si je netko izabrao i dobro, uostalom jednostavnije je. Hrpa opravdanja zašto si je netko tako izabrao su bespotrebna, jasno da nisu samo djeca u pitanju ili čak nisu uopće.

Pad standarda u slučaju nepredviđenih tragičnih okolnosti nije ništa neobično. Ima ljudi kojima je to dugoročno šokantnije od nečije smrti. Ne bumo se sad iščuđavali nad sto ljudi sto ćudi.
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 11:02   #57
Quote:
MARIJA0077 kaže: Pogledaj post
Meni pak nije jasno zašto se sponze brane od toga da su sponze. Tako si je netko izabrao i dobro, uostalom jednostavnije je. Hrpa opravdanja zašto si je netko tako izabrao su bespotrebna, jasno da nisu samo djeca u pitanju ili čak nisu uopće.

Pad standarda u slučaju nepredviđenih tragičnih okolnosti nije ništa neobično. Ima ljudi kojima je to dugoročno šokantnije od nečije smrti. Ne bumo se sad iščuđavali nad sto ljudi sto ćudi.
A zašto bi neko odlučivao tko je sponza tko nije.
Mozda neki muškarac recimo zahtjeva da ima ljepu zenu i sam pristane da je financira da si diže ego.

Nikad ne znaš što je iza četiri zida nečija.
A to da je bit doma s djecom jednostavnije nego radit nije baš uvjek točno.

Primjerice moj muž svašta stigne tokom svog "radnog" dana. Čak i više slobodnog vrežena nego ja.
Ne dođe nikadbiscrpljen i umoran, najčešće bezbrižan jer nije cijeli dan pazio na klince i nema pojma što se s njima desilo dok je on bio na poslu. Stigne popit kavu na suncu, stigne obavit masu stvari ne vezanih za posao. A ja nekad ako djeca ne surađuju ne stignem otuširat se dok on nedođe i ne stignem obavit stvari za kuću. I navečer najčešće on ima više energije kupat klince i uspavat ih, i dat im jest i opet se posvtit sebi ili nama..
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 11:05   #58
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
A zašto bi neko odlučivao tko je sponza tko nije.
Mozda neki muškarac recimo zahtjeva da ima ljepu zenu i sam pristane da je financira da si diže ego.

Nikad ne znaš što je iza četiri zida nečija.
A to da je bit doma s djecom jednostavnije nego radit nije baš uvjek točno.

Primjerice moj muž svašta stigne tokom svog "radnog" dana. Čak i više slobodnog vrežena nego ja.
Ne dođe nikadbiscrpljen i umoran, najčešće bezbrižan jer nije cijeli dan pazio na klince i nema pojma što se s njima desilo dok je on bio na poslu. Stigne popit kavu na suncu, stigne obavit masu stvari ne vezanih za posao. A ja nekad ako djeca ne surađuju ne stignem otuširat se dok on nedođe i ne stignem obavit stvari za kuću. I navečer najčešće on ima više energije kupat klince i uspavat ih, i dat im jest i opet se posvtit sebi ili nama..
Provjeri si hormone stitnjace i ostalo....mlada si.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 11:15   #59
:
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Provjeri si hormone stitnjace i ostalo....mlada si.
Da njega usput provjerim jel uzima kakvu drugu jer ima snage i volje.

Gledaj realno ja više napravim posla doma.
On većinu vremena misli i priča na poslu, ne diže ništa teže od laptopa i olovke.

Ako mu se neda onda ni to ne obavi.
Ali u slučaju da povede malog na posao vrati se psihički umorni.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 11:17   #60
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
:

Da njega usput provjerim jel uzima kakvu drugu jer ima snage i volje.

Gledaj realno ja više napravim posla doma.
On većinu vremena misli i priča na poslu, ne diže ništa teže od laptopa i olovke.

Ako mu se neda onda ni to ne obavi.
Ali u slučaju da povede malog na posao vrati se psihički umorni.
Huh, da mi je posao na kojem se odmaram, dođem doma puna energije, najveći napor mi je dignut laptop, a pritom zarađujem za sebe, muža i troje djece.
Daj link na oglas
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.