Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2017., 09:18   #141
https://sh.m.wikipedia.org/wiki/Logoreja

bogteneće, pa to je fakat definirano kao bolest
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 10:45   #142
To je bolest koja truje okolinu, a sam nositelj bolesti je sretan.

Kirurski zasit usta pa nek pise sto bi rekao. Na okolini je je li ce citati te pizdarije.

Frustrirana sam jer me sad ceka sastanak s jednom blebetavom babetinom. Jucer je imala monolog od sat vremena, naravno s teatralnom neverbalnom kominikacijom.
Old 20.06.2017., 13:40   #143
Baba je imala svoj teatar danas ravno 2.5 h.
Maltretirala je oko 30 ljudi. Ispali smo jako nepristojni po njenom misljenju jer smo se izjasnili da bi sad bilo dosta.

Icrpila mi je svu energiju, uzela sam malu pauzu i idem dalje raditi nesto dosta zahtjevno.

Baba vjerojatno ide doma odmarati.
Old 26.06.2017., 00:37   #144
Imao sam i ja takvu žensku. Jednostavno joj trebaš suptilno, nježno reć da smanji malo priču, izbjegavaj previše bit pričljiv s njom, tako će valda nešto naučit.
FilipWoggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 07:40   #145
Svaki put se nasmijem kad pročitam naslov ove teme.
Principessa19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 10:52   #146
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Pa możda je bolje da prića.
Zamisli da naglo prestane prićati. Malo, malo biś provjeravao, da li je sve u redu sa njom, ili da li uopće diśe
je, ali sve ima svoju mjeru..........to je psihicko ubijanje s konstantnim pricanjem o glupostima oko sebe................nitko ne kaze da osoba mora sutjeti ali stalno pricati je ubitacno za onog koji to slusa
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 13:16   #147
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
je, ali sve ima svoju mjeru..........to je psihicko ubijanje s konstantnim pricanjem o glupostima oko sebe................nitko ne kaze da osoba mora sutjeti ali stalno pricati je ubitacno za onog koji to slusa

Nick: regulators, bachman tj king?
Old 26.06.2017., 14:40   #148
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Pomislim kako se ljudi ugodno osjećaju jedan uz drugog i naprosto su tu, u nekoj sadržajnoj tišini. I meni se dogodi da sa svojim suprugom sjedim ponekad u tišini što nam dođe sasvim prirodno nakon što smo satima prije toga nešto pričali. Nemam potrebu stalno otvarati usta kako bi se povezala, kako bi nešto podijelila. Valjda to dođe sa zrelošću.
lijepo si ovo napisala. tišina je divna i korisna. također, i sadržajno govorenje, ali i "blebetanje", jer i to paše mom tipu ličnosti, samo, ne mogu sa svakim ni to, čak ni "prazno blebetati", jednostavno ovisi s kim si u društvu i kakva je "kemija". smijeh je lijek i dobro je kad se smijemo.

ovi što stalno zivkaju svoje partnere - jedan je to od načina kontrole.

cjelodnevno, ili višednevno bučno čoporativno druženje - možda, ali uglavnom je

blebetanje bez kraja i konca, kad uopće ne kužiš koliko si se zalaufao i koliko si možda dosadan, netko te ne prati ili te prestao u jednom trenutku pratiti, govori o dvije stvari - jedna je ta da si si tako važan i "zaljubljen" u sebe i moraš pošto-poto biti i time (blebetanjem) u centru pažnje i ne mariš za druge, nemaš razvijenu "socijalnu inteligenciju", ne sagledavaš stvari iz drugog tj. sugovornikovog kuta, druga je da imaš (blagi) poremećaj (drago mi je da sam otkrila logoreju) koji ti sam po sebi ne dopušta da se zaustaviš.

ima još jedna stvar - nismo sa svim ljudima isti; s nekima imamo neodoljivu potrebu "sve ispričati", s nekima se prirodno "utišamo" i nemamo ili ne želimo puno ili išta pričati. stvar je međusobne kemije i kompatibilnosti, i bogzna čega još. jer, s nekima, iako smo dovoljno pričljivi i mogli bismo podijeliti razne sadržaje, shvatimo da smo dvije različite valne dužine pa ni velika priča neće biti nit' ugodna, nit' od korisna, naročito kad jedna strana nonstop mora biti u pravu i drugu "ispravlja". :vikipedijamode:

rekla bih i ovo - što je čovjek stariji i zreliji, pogotovo što je smireniji (iznutra) i nauživao se svega i svačega - manje ima potrebu "sa svima sve verbalno podijeliti" i stalno nešto "dokazivati" i "objašnjavati". često shvatimo kako je uzaludno i nema smisla. tišina je zlato, mir je božanstven.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 10:52   #149
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Nick: regulators, bachman tj king?
prvi puta d aje netko pogodio odakle mi nick

Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post

blebetanje bez kraja i konca, kad uopće ne kužiš koliko si se zalaufao i koliko si možda dosadan, netko te ne prati ili te prestao u jednom trenutku pratiti, govori o dvije stvari - jedna je ta da si si tako važan i "zaljubljen" u sebe i moraš pošto-poto biti i time (blebetanjem) u centru pažnje i ne mariš za druge, nemaš razvijenu "socijalnu inteligenciju", ne sagledavaš stvari iz drugog tj. sugovornikovog kuta, druga je da imaš (blagi) poremećaj (drago mi je da sam otkrila logoreju) koji ti sam po sebi ne dopušta da se zaustaviš.

da, ja zapravo ne razumijem sto to nekoga tjera da konstantno prica, i kako ne moze shvatiti da s time ubija sugovornika ili onoga kome govori (cesto samo drze monologe).....kod mene ima jedna na poslu koja cim joj se javis odmah kao da te uhvati za gušu i pocne pricati o svojoj djeci i obitelji bez stanke, ne mozes je se rijesiti....i onda ju vecina nas jednostavno pokusava izbjegavati.....
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 17:28   #150
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
prvi puta d aje netko pogodio odakle mi nick

da, ja zapravo ne razumijem sto to nekoga tjera da konstantno prica, i kako ne moze shvatiti da s time ubija sugovornika ili onoga kome govori (cesto samo drze monologe).....kod mene ima jedna na poslu koja cim joj se javis odmah kao da te uhvati za gušu i pocne pricati o svojoj djeci i obitelji bez stanke, ne mozes je se rijesiti....i onda ju vecina nas jednostavno pokusava izbjegavati.....
Ja znam jednog čovjeka koji kad mu je dosta priče , samo izvadi slušni aparat iz uha , pokaže ga ženi ( da je u ruci a ne u uhu ) i stavi ga na stol između njih...
On kaže da ona to sve vidi i svejedno nastavlja pričati u njega ,a on nastavlja kimati glavom u blaženoj tišini
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 08:32   #151
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
https://sh.m.wikipedia.org/wiki/Logoreja

bogteneće, pa to je fakat definirano kao bolest
Sumnjam da se kod njegove zene radi o tome...........ona prica jer na taj nacin rjesava sebe stresa i olaksava samu sebe na taj nacin ali ne moze shvatiti da time otezava onome tko ju slusa jer to sve baca na njega......ovo na wikiju mi izgled kao da osoba prica i kad je sama sa sobom.........
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Ja znam jednog čovjeka koji kad mu je dosta priče , samo izvadi slušni aparat iz uha , pokaže ga ženi ( da je u ruci a ne u uhu ) i stavi ga na stol između njih...
On kaže da ona to sve vidi i svejedno nastavlja pričati u njega ,a on nastavlja kimati glavom u blaženoj tišini
taj je pametan
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:43.