Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2017., 22:26   #41
Postoji rješenje za ovakvu situaciju, ali nedostaje ono ključno - otvoren razgovor sa ženom, koja se dvjesto posto daje majci, a ne obraća pozornost na suprugova i njegovo mišljenje o svemu tome.
Prema njegovoj priči, on u svemu maksimalno pomaže, ali ne želi podastrijeti cijeli svoj život, vrijeme i brigu punici, jer joj već jako puno vremena posvećuje.

O starijima se treba brinuti, ali na način koji neće "pojesti" cijelu obitelj.
Dakle, ženi ništa nije nedostajalo u domu, imala je dobru skrb, redovite posjete, odlaske u obitelj vikendima i blagdanima, a sada joj treba 24-satna njega. Pa to JEDNO BIĆE ne može izdržati, i u bolnicama, i u domovima postoje smjene za to.
Ako nikako neće natrag u dom, umjesto doma, plaćajte njegovateljicu koja će se o njoj skrbiti veći dio dana.

Što se tiče Retrinog slučaja, i ja sam imala u obitelji slično.
Moj se muž nije htio preseliti kod moje bake da je njegujem (doma mi je bilo i dvoje djece u pelenama), a kod kući nas nije bilo dovoljno mjesta da je dovedemo k sebi.
Svaki sam dan odlazila kod nje, nosila joj svježe skuhano, prala, čistila, udovoljavala njezinim željama (a ona je stvarno bila dobra i nikad nije zanovijetala), a preostali dio dana uz nju je bila njegovateljica.
I sve je štimalo.
Znači, može se naći rješenje, naravno, ako se hoće.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 22:38   #42
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Meni isto ovo djeluje kao žešće pretjerivanje, zamisli dobit će srčani udar, kaj bi onda oni koji su dozivjeli pravo zlostavljanje i puni su kojekakvih trauma trebali masovno umirati, da se od stresa umire ne bi bilo živih...

A i većina komentara je po meni degutantna, starije ljude se opisuje kao neke parazite koje treba sto prije odstraniti, ne kažem da nema slučajeva kad je dom jedina opcija i to je ok, ali ovakav način komunikacije mi je dno, ovome gore je odbojno dijeliti kupaonu sa starijom osobom, majko mila, srećom što nisam okružena s takvim ljudima u stvarnosti pa mi mnogobrojni upisi ovdje zvuče kao nestvarni...

Ja gledam i pratim ovu temu od uvodnog posta, i na njega sam se očitovala i rekla šta sam imala za reći.
Svi ostali upisi osim ovoga tvoga i forumašice klobuk su da se zgroziš - ako je to percepcija danajšnjih madih naraštaja, onda smo zaista kao društvo potonuli toliko da drugo i ne zavrijeđujemo.
Srećom pa nije, jer ako malo pogledaš sudionike rasprave, možeš primjetiti da se više - manje jedni te isti izmijenjuju na sličnim temama i svi imaju iste stavove - to ti je ono - svaka ptica svome jatu leti......
Lucidni, empatični i objektivni izbjegavaju upuštati se u tako artikulirane debate jer se ne nalaze u takvoj percepciji rješavanja problema, a i često puta se na drugačiji stav ne razvije zdrava izmjena viđenja problema nego se agresivno nasrće na oponenta. Zbog toga objektivni nisu eksponirani u takvim temama, jednostavno ne žele trošiti energiju, što je zapravo pogrešno, jer šutnjom dajemo prostora širenju ovakvih stavova, koje mladi i povodljivi zbog osobnog neiskustva prihvaćaju kao ispravne, a oni koji i mogu samostalno djelomično donjeti ispravnu prosudbu, zbog podrške se ohrabruju i preuzimaju prezentirane negativne obrasce ponašanja i rješavanja problema.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 22:40   #43
Dok Klobuk nije spmenula da je punica došlo nešto prije Božića, nisam to kužila, promaklo mi je u prvom postu i stekla sam dojam da to traje već duže.

Od vremena nešto prije Božića do danas je prošlo koliko, nešto više od deset dana?

Ako ti, autore nakon desetak dana ove situacije imaš potrebu napustiti svoju ženu, najmanji problem u cijeloj priči je punica.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 22:49   #44
Vrijeme puničine prisutnosti u kući doista je kratko, ali briga oko nje, bez obzira na to što je u domu, traje jako dugo.
Tako da situacija nije baš od jučer i prekjučer, a sad bi to trebalo možda postati zauvijek.
O starijima se treba skrbiti, to je i moralna dužnost potomaka, upletene su i emocije, ljubav...
Ali skrb koja je potrebna puna 24 sata ne da je zahtjevna nego je i vrlo teško izvediv i ne može biti kvalitetna.
Tu nije riječ o nedostatku empatije nego o zdravorazumskom razmišljanju.
I tu njezinu kćer netko treba povremeno zamijeniti u trčanju oko majke jer će ona pasti s nogu prije od matere.
A ovo što muž nije u stanju porazgovarati sa ženom je rezultat nečega što otprije između njih ne štima.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 11:59   #45
A vi koji ste primijetili da je baka tu od Božića očito niste primijetili da baka sad više ne želi u dom i to je ono kaj autora primarno muči. Jer ovih tjedan-dva bi se nekako dalo izdržati (uz skakanje na svaki njen mig i dok je u domu) makar joj trebaju biti na raspolaganju 0-24. Ali pomisao da bi to moglo biti za stalno je zaista zastrašujuća i stvarno može izazvati veliki stres.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 14:02   #46
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Meni isto ovo djeluje kao žešće pretjerivanje, zamisli dobit će srčani udar, kaj bi onda oni koji su dozivjeli pravo zlostavljanje i puni su kojekakvih trauma trebali masovno umirati, da se od stresa umire ne bi bilo živih...

A i većina komentara je po meni degutantna, starije ljude se opisuje kao neke parazite koje treba sto prije odstraniti, ne kažem da nema slučajeva kad je dom jedina opcija i to je ok, ali ovakav način komunikacije mi je dno, ovome gore je odbojno dijeliti kupaonu sa starijom osobom, majko mila, srećom što nisam okružena s takvim ljudima u stvarnosti pa mi mnogobrojni upisi ovdje zvuče kao nestvarni...
A što ti znaš kako se on osjeća?

Biti ću možda malo grub, ali nema drugog načina.

Šalji "to" natrag u dom i zdravo doviđenja, ako treba reci ženi, ili ja il ona, ako ni to ne pomaže iznajmi stan i odseli na koji mjesec pa možda žena dođe pameti.

Previše si emotivan i misliš o tome kako će se drugi osjećati zbog tebe, a pritom zanemaruješ sebe.

Punica je sebična baba koja ti se proračunato uselila u kuću na blef i da ima 100 života isto bi se ponašala.

Zajebi to i vraćaj odkuda je došlo.

@kosjenka
jedino što je degutantno ovdje je tvoja "politička korektnost".
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).

Zadnje uređivanje lee_chan : 02.01.2017. at 14:14.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 16:17   #47
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
A vi koji ste primijetili da je baka tu od Božića očito niste primijetili da baka sad više ne želi u dom i to je ono kaj autora primarno muči. Jer ovih tjedan-dva bi se nekako dalo izdržati (uz skakanje na svaki njen mig i dok je u domu) makar joj trebaju biti na raspolaganju 0-24. Ali pomisao da bi to moglo biti za stalno je zaista zastrašujuća i stvarno može izazvati veliki stres.
Možda bi trebalo primijeniti tzv. "šangajsko novačenje za mornara" (napiju te u krčmi na kopnu, a probudiš se na brodu koji je već na pučini), s tom razlikom što je ovdje brod starački dom, a mornar stanovnica doma.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 16:21   #48
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
A što ti znaš kako se on osjeća?

Biti ću možda malo grub, ali nema drugog načina.

Šalji "to" natrag u dom i zdravo doviđenja, ako treba reci ženi, ili ja il ona, ako ni to ne pomaže iznajmi stan i odseli na koji mjesec pa možda žena dođe pameti.

Previše si emotivan i misliš o tome kako će se drugi osjećati zbog tebe, a pritom zanemaruješ sebe.

Punica je sebična baba koja ti se proračunato uselila u kuću na blef i da ima 100 života isto bi se ponašala.

Zajebi to i vraćaj odkuda je došlo.


@kosjenka
jedino što je degutantno ovdje je tvoja "politička korektnost".
Konačno post vrijedan poštovanja.
Mnogi ovdje zaboravljaju da kod bullinga nema političke korektnosti, pa se na bullyjima, bez obzira imaju li 15 ili 85 godina, politička korektnost ne primjenjuje.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 19:03   #49
Politicka korektnost se nigdje ne treba primjenjivati.
Objektivnost je super stvar.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 11:22   #50
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Možda bi trebalo primijeniti tzv. "šangajsko novačenje za mornara" (napiju te u krčmi na kopnu, a probudiš se na brodu koji je već na pučini), s tom razlikom što je ovdje brod starački dom, a mornar stanovnica doma.
Nije loša ideja.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 14:28   #51
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ja gledam i pratim ovu temu od uvodnog posta, i na njega sam se očitovala i rekla šta sam imala za reći.
Svi ostali upisi osim ovoga tvoga i forumašice klobuk su da se zgroziš - ako je to percepcija danajšnjih madih naraštaja, onda smo zaista kao društvo potonuli toliko da drugo i ne zavrijeđujemo.
Srećom pa nije, jer ako malo pogledaš sudionike rasprave, možeš primjetiti da se više - manje jedni te isti izmijenjuju na sličnim temama i svi imaju iste stavove - to ti je ono - svaka ptica svome jatu leti......
Lucidni, empatični i objektivni izbjegavaju upuštati se u tako artikulirane debate jer se ne nalaze u takvoj percepciji rješavanja problema, a i često puta se na drugačiji stav ne razvije zdrava izmjena viđenja problema nego se agresivno nasrće na oponenta. Zbog toga objektivni nisu eksponirani u takvim temama, jednostavno ne žele trošiti energiju, što je zapravo pogrešno, jer šutnjom dajemo prostora širenju ovakvih stavova, koje mladi i povodljivi zbog osobnog neiskustva prihvaćaju kao ispravne, a oni koji i mogu samostalno djelomično donjeti ispravnu prosudbu, zbog podrške se ohrabruju i preuzimaju prezentirane negativne obrasce ponašanja i rješavanja problema.

Johabi, stvar je u tome sto u pitanju nije prosjecna osoba sa svojim manama i vrlinama nego em zlo od babe koje je u stanju unistiti cijeli svijet zbog svog dupeta (makar autorov i kcerin svijet) em zahtjeva profesionalnu njegu koju osoba u mirovini jednostavno ne moze pruziti bez da ozbiljno ne narusi svoje zdravlje, a uz to i svoj zivot.
Prva sam za to da se pomaze starijima, nerijetko to i cinim, poznatim i nepoznatim, medutim nisu sve situacije iste.

Razumijem da se neki stariji u strahu od slicnog tretmana (opravdano i neopravdano) stavljaju na stranu starice, ali objektivno, zar jedna jako stara i jako losa osoba zasluzuje unistiti jos nekoliko osoba, njihovo zdravlje, brakove itd?
Bi li ti htjela da ti se kcer pod stare dane rastaje od muza, unistava zdravlje i nema vremena/energije za unuke jer se tebi ne da biti u domu? Da, relativno sam mlada, ali prije bih se ubila nego se tako okacila na neciju grbacu, a kamoli otisla u dom. I to je po meni jedan lucidan, empaticni i objektivan stav.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 14:32   #52
Prije nekog vremena je moj djed doživio moždani udar i više nije mogao hodati. Proces silazne putanje što se tiče njegove pokrenosti je trajao duže vrijeme (prvobitno više nije mogao po penziju ići pa smo ga prebacili na poštara, onda je išao samo po kvartu po novine i hranu. Onda više nije mogao ni to pa se kretao samo po stanu i komšija mu je donosio sve potrebne namjernice, mi ga obilazili stalno, dok nije skroz pao s nogu).

Cijelo to vrijeme ga je mama upozoravala da će doći dan kada će morati u dom. Tim više jer ona nije u istom gradu gdje i on, jedino je dijete koje je ovdje, radi... Nije želio slušati. Neće se to njemu desiti.

Kada se desilo moralo se hitno reagovati. Trebao je stručnu njegu. Više nije postojala nikakva šansa da se oslanja isključivo na našu pomoć.

Već neko vrijeme je u domu. Obilazeći njega upoznala sam tu još mnogo štićenika i svi su doslovno ISTI. Egocentrični, izmišljaju, gledaju samo sebe i troše vrijeme kako bi smišljali jeftine manipulacije, lažu... Djeca željna pažnje konstantne, ali djeca kojoj se ne može ništa jer iza njih stoji životno iskustvo. Prilično nezgodna situacija i kombinacija.

Očuh je skužio kakvim se trikovima služi i mami provlačio pametno kroz uho to od početka. Mama to nije bila u stanju uvidjeti od emocija, svaki put kada mu ode kući stigne nikakva, emotivno skrhana, slomljena... Obzirom da nije išlo da joj naglo kaže kako stvari stoje jer bi joj izazvao revolt i djelovalo bi kao da je stavlja pred čin biranja on joj polako, mic po mic, provlačio kroz uši i ukazivao na njegovo ponašanje i kako bi se valjalo postaviti.

Poslije par mjeseci sve se stabilizovalo. On i dalje zanovijeta ali to ne utiče na mamu u toj mjeri, naučila je razlučiti i voditi svoj život.

Ne znam da li žena od autora nije svjesna šta joj majka radi ili jeste. Ako nije možda bi ovaj primjer pomogao. Ako jeste onda ne znam šta bih rekla na namjerno ugrožavanje braka. Roditelj je roditelj, ali treba znati razlučiti neke stvari.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:14   #53
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
A vi koji ste primijetili da je baka tu od Božića očito niste primijetili da baka sad više ne želi u dom i to je ono kaj autora primarno muči. Jer ovih tjedan-dva bi se nekako dalo izdržati (uz skakanje na svaki njen mig i dok je u domu) makar joj trebaju biti na raspolaganju 0-24. Ali pomisao da bi to moglo biti za stalno je zaista zastrašujuća i stvarno može izazvati veliki stres.
Varaš se. Primijetili smo. Možda ti nisi primijetio da čovjek ni u jednom trenu nije napisao da je njegova žena rekla da se slaže s maminom idejom?
To što baka više ne želi u dom nije odluka koju ona samostalno može donijeti i toga je, ukoliko je točno ono što sam kaže (da je sasvim lucidna), svjesna.
Kao što baka ima pravo reći što želi, tako i oni imaju pravo reći što (ne) žele.
klobuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:30   #54
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Šalji "to" natrag u dom i zdravo doviđenja, ako treba reci ženi, ili ja il ona, ako ni to ne pomaže iznajmi stan i odseli na koji mjesec pa možda žena dođe pameti.

Zajebi to i vraćaj odkuda je došlo.

@kosjenka
jedino što je degutantno ovdje je tvoja "politička korektnost".
Ti ćeš vjerojatno postati to "to".

Nije to "politička korektnost", nego pristojnost, obazrivost, dobar odgoj, empatija i tome slično, ali lakše je misliti poput tebe i praviti se da riječi nemaju nikakvu težinu te da onaj koji ih izgovara za njih ne snosi i odgovornost.
klobuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:37   #55
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Politicka korektnost se nigdje ne treba primjenjivati.
Objektivnost je super stvar.


Objektivnost?

Da je post pisala njegova žena , možda bi glasio ovako:

Na Badnjak smo otišli u starački dom po moju polupokretnu majku da u obiteljskoj atmosferi provede blagdane. Kako je jako stara i bolesna, njen mi je boravak kod nas koliko drag, toliko i opterećenje. No, još me više muči ponašanje mog muža koji se ponaša poput malog djeteta otkako nije u centru pažnje. Stalno uzdiše, lupa vratima, demonstrativno izlazi iz kuće - ukratko, koristi svaku priliku da joj pokaže da nije dobrodošla umjesto da mi pomogne tih nekoliko dana.
klobuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 20:22   #56
Quote:
klobuk kaže: Pogledaj post
Objektivnost?

Da je post pisala njegova žena , možda bi glasio ovako:

Na Badnjak smo otišli u starački dom po moju polupokretnu majku da u obiteljskoj atmosferi provede blagdane. Kako je jako stara i bolesna, njen mi je boravak kod nas koliko drag, toliko i opterećenje. No, još me više muči ponašanje mog muža koji se ponaša poput malog djeteta otkako nije u centru pažnje. Stalno uzdiše, lupa vratima, demonstrativno izlazi iz kuće - ukratko, koristi svaku priliku da joj pokaže da nije dobrodošla umjesto da mi pomogne tih nekoliko dana.
Osim sto se "nekoliko dana" pretvara "ti muzu trpi i suti,mama mi je i stavit cu je ispred naseg zivota"
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 21:04   #57
Gdje se skriva bakica iz zadnje price.
Mozda se vratila u dom , nisam sve pazljivo citala, ali ideje nekih su konkretne i ucinkovite
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 21:34   #58
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Osim sto se "nekoliko dana" pretvara "ti muzu trpi i suti,mama mi je i stavit cu je ispred naseg zivota"
Čovjek je napisao da je ženina majka došla pred Božić. Temu je otvorio 30.12.
O čemu ti?

Mislim, ja sam uvjerena da je trol, ali ajde...
klobuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 22:39   #59
Quote:
klobuk kaže: Pogledaj post
Čovjek je napisao da je ženina majka došla pred Božić. Temu je otvorio 30.12.
O čemu ti?

Mislim, ja sam uvjerena da je trol, ali ajde...
Naveo je u 1postu,da je punica si zamislila da se vise ne vraca u dom..dakle?
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 09:02   #60
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Naveo je u 1postu,da je punica si zamislila da se vise ne vraca u dom..dakle?
Punica takvu odluku ne može donijeti sama.
Njegova žena nije rekla da želi da mama ostane s njima.
To što on o toj temi nije razgovarao sa ženom je drugi problem.
klobuk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.