Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2006., 15:36   #61
Jooj ne sanjala sam bivšeg samo to ne. Marš iz mojih snova. IšIšIš
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 16:06   #62
Quote:
lasat kaže:
Već mi se sto puta dogodilo da sam sanjao neki događaj i nakon mjesec,dva mi se to dogodi.Kao da vidim budućnost,samo što nemogu odrediti kad če se dogoditi.Zanima me dali se to još nekome događa i dali se to može objasniti?
Eeeee kao prvo da te pohvalim
Ti si pravi forumaš.
27 postova imaš , a otvorio si 13 tema. Supika

Otvoriš temu i odeš, ne sudjeluješ u daljim prijepiskama. Možda si ti taj vlasnik Foruma hr aaaaa...care

Što se tiče teme, je`ote, ja sam hendikepiran na ovom podforumu, meni se tako što ne događa, a što se tiče toga može li se to tebi objasniti, mislim da bi moglo moć`.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 20:49   #63
Ja sam dvaput sanjao nešto što se u određenoj mjeri i ostvarilo poslije par mjeseci, a one dežavije ne brojim.
Vjerojatno fenomen ima veze s tim što naš mozak informacije uvijek međusobno povezuje, tj. stvara asocijacije. Svaka nova informacija će se usporediti sa sličnima koje već imamo pohranjene, a među njima su spremljeni i snovi ili barem neke slike iz njih. Da bismo imali osjećaj da se neki san ostvario, dovoljno je da postoji nekakva sličnost između sna i stvarnog događaja.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 23:32   #64
Quote:
lasat kaže:
Već mi se sto puta dogodilo da sam sanjao neki događaj i nakon mjesec,dva mi se to dogodi.Kao da vidim budućnost,samo što nemogu odrediti kad če se dogoditi.Zanima me dali se to još nekome događa i dali se to može objasniti?
Hm, ja sam jednom sanjala jednu osobu koju inače nisam baš dobro poznavala, tu i tamo smo razmijenili nekoliko rečenica. Nakon što je nisam vidjela 3 godine, sanjala sam je, bila je obučena u odoru u kojoj inače radi i govorila mi je kako odlazi u Austriju na duže vrijeme i kako se nećemo vidjeti jako dugo. Bilo mi je jako žao što odlazi i kad sam se probudila, osjećala sam neku neobjašnjivu ogromnu potrebu da čujem tu osobu. Naravno, nisam je nazvala da ne ispadnem kao neka ludača, nego sam nazvala našu zajedničku prijateljicu i pitala je zna li šta o toj osobi i ona mi je rekla da ta osoba uskoro odlazi u Austriju.
Ne znam kako bih ti to objasnila.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 02:00   #65
Quote:
diki kaže:
Hm, ja sam jednom sanjala jednu osobu koju inače nisam baš dobro poznavala, tu i tamo smo razmijenili nekoliko rečenica. Nakon što je nisam vidjela 3 godine, sanjala sam je, bila je obučena u odoru u kojoj inače radi i govorila mi je kako odlazi u Austriju na duže vrijeme i kako se nećemo vidjeti jako dugo. Bilo mi je jako žao što odlazi i kad sam se probudila, osjećala sam neku neobjašnjivu ogromnu potrebu da čujem tu osobu. Naravno, nisam je nazvala da ne ispadnem kao neka ludača, nego sam nazvala našu zajedničku prijateljicu i pitala je zna li šta o toj osobi i ona mi je rekla da ta osoba uskoro odlazi u Austriju.
Ne znam kako bih ti to objasnila.
Bio sam u vojsci i usnuo ovaj san.

Prekrasan je suncan dan, prepun bljestavila. Ulazim u stubiste zgrade u kojoj sam zivio, i primicem se prvom nizu skalina prvog kata. Primjecujem nisku, crnu i zdepastu siluetu, kako se lijeno, gegajuci se s noge na nogu, spusta niz skaline sa drugoga kata i dolazi mi u susret. Jos uvijek djelomicno zasljepljen bljestavilom dana sa kojeg sam netom usao u zgradu, ne prepoznajem osobu koja se krece. Sa osjecajem jeze kao da cu sresti mrtvaca, nastavljam se penjati stubistem, a prizori u polutami stubista postaju sve jasniji. Susrecem staricu niskog rasta i siroke gradje, koja me pogleda, a od njenog pogleda i sablasnog osmijeha osjetih kako mi se dize svaka dlaka na tijelu. Starica prozbori: "Ja se ovdje vise necu vratiti". Tad prepoznah lik stare susjede, teta Mileve, susjede sa drugog kata. Prije negoli sam ista uspio kazati, zapanjen njenim osmijehom, nastavim je promatrati, a moj pogled isprati malu i debelu gegajucu siluetu koja se na izlazu iz zgrade utopi u bljestavilu predivnog i vrelog dubrovackog, lipanjskog jutra.

Dugo sam bio odsutan od kuce. Vise od 9 mjeseci. Nisam imao pojma o teta Milevi, niti bilo cemu u svezi nje, niti sam na bilo koji nacin dobivao informacije o njoj. Kad sam nazvao obitelj, nekoliko tjedana nakon odsanjanog sna, saznao sam da je starica bila bolesna vec nekoliko mjeseci i da je dozivjela mozdani udar koji ju je ucinio nepokretnom i da je preminula pocetkom lipnja, ne u bolnici, nego u stanu na drugom katu zgrade u kojoj sam i ja nekad stanovao.

Imam dosta slicnih primjera koji su zaista zapanjujuci.
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 10:01   #66
Quote:
lasat kaže:
Već mi se sto puta dogodilo da sam sanjao neki događaj i nakon mjesec,dva mi se to dogodi.Kao da vidim budućnost,samo što nemogu odrediti kad če se dogoditi.Zanima me dali se to još nekome događa i dali se to može objasniti?
Niko ti nemoze objasniti ono sto sam nemozes svatiti. (c)2006
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 10:03   #67
Quote:
Covjek kaže:
Bio sam u vojsci i usnuo ovaj san.

Prekrasan je suncan dan, prepun bljestavila. Ulazim u stubiste zgrade u kojoj sam zivio, i primicem se prvom nizu skalina prvog kata. Primjecujem nisku, crnu i zdepastu siluetu, kako se lijeno, gegajuci se s noge na nogu, spusta niz skaline sa drugoga kata i dolazi mi u susret. Jos uvijek djelomicno zasljepljen bljestavilom dana sa kojeg sam netom usao u zgradu, ne prepoznajem osobu koja se krece. Sa osjecajem jeze kao da cu sresti mrtvaca, nastavljam se penjati stubistem, a prizori u polutami stubista postaju sve jasniji. Susrecem staricu niskog rasta i siroke gradje, koja me pogleda, a od njenog pogleda i sablasnog osmijeha osjetih kako mi se dize svaka dlaka na tijelu. Starica prozbori: "Ja se ovdje vise necu vratiti". Tad prepoznah lik stare susjede, teta Mileve, susjede sa drugog kata. Prije negoli sam ista uspio kazati, zapanjen njenim osmijehom, nastavim je promatrati, a moj pogled isprati malu i debelu gegajucu siluetu koja se na izlazu iz zgrade utopi u bljestavilu predivnog i vrelog dubrovackog, lipanjskog jutra.

Dugo sam bio odsutan od kuce. Vise od 9 mjeseci. Nisam imao pojma o teta Milevi, niti bilo cemu u svezi nje, niti sam na bilo koji nacin dobivao informacije o njoj. Kad sam nazvao obitelj, nekoliko tjedana nakon odsanjanog sna, saznao sam da je starica bila bolesna vec nekoliko mjeseci i da je dozivjela mozdani udar koji ju je ucinio nepokretnom i da je preminula pocetkom lipnja, ne u bolnici, nego u stanu na drugom katu zgrade u kojoj sam i ja nekad stanovao.

Imam dosta slicnih primjera koji su zaista zapanjujuci.
Mileva jebote 3 faze i nula .

Sto se tice primjera,.. Googlaj pod AUTOSUGESTIJA.

Mozak radi na principu da u svakom trenutku racuna stotine razlicitih mogucnosti i bira prema nasem predhodnom iskustvu najbolju opciju. Zatim ocjenjuje rezultate i najbolja rjesenja pamti za buduce kalikulacije.

Tokom noci kad itemo na spavanja mozk cisti kratkotrajnu memoriju i potrebne informacije sprema u dugotrajnu memoriju.

Mozak moze registrirati 80% vise informacije nego nas svjesni dio mozga moze obraditi, te informacije se obradjuju podsvjesno.

Postoji samo konacan broj razlicithi kombinacija stvari koje nam se dogode i koje mozak zeli i moze zapamtiti, one se ponekad poklope sa nekim prijasnjim kalikulacijama, bilo da se radi o infrmacijama prikupljenim podsvjesno ili svjesno.

Da neduzim,.... mislimda sam dovoljno rekao.
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 10:22   #68
masu puta mi se to dogodilo,nisi jedini
michelin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 12:16   #69
Slazem se sa gore navedenim vjerojatnostima s tim da bi napomenuo da ako se sjecas sta si sanjao onda si vjerojatno naginjao takvim situacijama tj. snovi su djelovali sugestivno ili si tumacio neku situaciju onakvom kakva je bila u snovima, ali to je vec nagadjanje i tema za psihologiju
__________________
Infinity is space between two finite understandings
saifu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 12:19   #70
Hehe sad vidim da je netko vec spomenu auto sugestiju...sorry
__________________
Infinity is space between two finite understandings
saifu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 16:18   #71
otvori privatnu agenciju, lap top ispred tebe, sisata dronfulja pored nesto zapisuje a ti mlatis lovu....i to preko satelita... daj covece
__________________
some people never go crazy. what truly horrible lives they must live!
strujici is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 17:18   #72
Quote:
AllweEverWanted kaže:
Mileva jebote 3 faze i nula .

Sto se tice primjera,.. Googlaj pod AUTOSUGESTIJA.

Mozak radi na principu da u svakom trenutku racuna stotine razlicitih mogucnosti i bira prema nasem predhodnom iskustvu najbolju opciju. Zatim ocjenjuje rezultate i najbolja rjesenja pamti za buduce kalikulacije.

Tokom noci kad itemo na spavanja mozk cisti kratkotrajnu memoriju i potrebne informacije sprema u dugotrajnu memoriju.

Mozak moze registrirati 80% vise informacije nego nas svjesni dio mozga moze obraditi, te informacije se obradjuju podsvjesno.

Postoji samo konacan broj razlicithi kombinacija stvari koje nam se dogode i koje mozak zeli i moze zapamtiti, one se ponekad poklope sa nekim prijasnjim kalikulacijama, bilo da se radi o infrmacijama prikupljenim podsvjesno ili svjesno.

Da neduzim,.... mislimda sam dovoljno rekao.
Koji si ti programer!! Mislim da sam dovoljno rekao!!
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 06:04   #73
Quote:
Covjek kaže:
Koji si ti programer!! Mislim da sam dovoljno rekao!!
Profesionalna deformacija
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 18:26   #74
Možda malko off topic. A možda i ne.

Rano jutro. Sanjam kako ustajem i gledam kroz prozor. Naša ulica, obično puna automobila i kontejnera sa smećem, sada čudesno prazna. Samo jedan parkiran auto, Bugatti u kojem je poginula Isadora Duncan i njezin svileni šal omotan oko volana. (Imao sam 13 god, nisam znao tko je Isadora niti kako je skončala. Kasnije sam taj auto vidio na slikama.) Dakle, muzejski primjerak trkaćeg auta i šal... Nebo i rasvjeta kakve živ čovjek nije vidio. Ova vizija traje nepun minut.

Tko je dao sebi truda da na ovaj lijepi i obilazni način dojavi djetetu da se djedov brat (kojeg sam vidio dvaput u životu) objesio na tavanu obiteljske kuće u Slavoniji? (Brzojav je stigao tijekom dana, a ja sam cijelu stvar skužio puno kasnije..)
TUTUOLA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 19:08   #75
Quote:
AllweEverWanted kaže:
Profesionalna deformacija
Profesionalna, poprilicna i cini se ireverzibilna deformacija!!
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 19:09   #76
Quote:
TUTUOLA kaže:
Možda malko off topic. A možda i ne.

Rano jutro. Sanjam kako ustajem i gledam kroz prozor. Naša ulica, obično puna automobila i kontejnera sa smećem, sada čudesno prazna. Samo jedan parkiran auto, Bugatti u kojem je poginula Isadora Duncan i njezin svileni šal omotan oko volana. (Imao sam 13 god, nisam znao tko je Isadora niti kako je skončala. Kasnije sam taj auto vidio na slikama.) Dakle, muzejski primjerak trkaćeg auta i šal... Nebo i rasvjeta kakve živ čovjek nije vidio. Ova vizija traje nepun minut.

Tko je dao sebi truda da na ovaj lijepi i obilazni način dojavi djetetu da se djedov brat (kojeg sam vidio dvaput u životu) objesio na tavanu obiteljske kuće u Slavoniji? (Brzojav je stigao tijekom dana, a ja sam cijelu stvar skužio puno kasnije..)
Ne bi li bilo logičnije da si za nekoliko dana saznao/la (nevrmajnd ) i tko je I. Duncan, čisto, ono, da skužiš poruku?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 19:12   #77
Neke stare svinje, ili bolje rečeno bravci, toliko su glupi i jadni dok neprestano ističu svoje vrline i intelekt, a ne razmišljaju o epileptičarima dok pišu svoje postove. Ah, to se zove diletantizam i licemjerje u jednom (ili više) ljudova.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 19:19   #78
Quote:
diki kaže:
Neke stare svinje, ili bolje rečeno bravci, toliko su glupi i jadni dok neprestano ističu svoje vrline i intelekt, a ne razmišljaju o epileptičarima dok pišu svoje postove. Ah, to se zove diletantizam i licemjerje u jednom (ili više) ljudova.
Stvarno svega se nadje po ovakvim forumima. Ahh, sto ces!
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 20:08   #79
ja sanjam apokalipsu sa zombijima dost često
jel to sad znači da bumo svi umrli?
__________________
Ukupan broj vaših poruka iznosi 68, od dozvoljenih 75. (Prazni folder)
cerberus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 20:10   #80
Quote:
Cerberus kaže:
ja sanjam apokalipsu sa zombijima dost često
jel to sad znači da bumo svi umrli?
ne, to znači da gledaš previše resident evil, a možda i igraš po ko zna koji put
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.