Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2006., 23:06   #161
Quote:
SamoMaloSebe kaže:
Isto kao i ubojstvo (pobačaj, eutanazija). Život čovjek ne može stvoriti, pa ga nema pravo ni uništiti, bez obzira radi li se o svojem ili tuđem. Ali kod samoubojstva se pojavljuje ta domena slobodne odluke: vjeruje se da čovjek koji je u stanju dići ruku na sebe ne može biti posve normalan ni svjestan što si čini, tako da je i odgovornost manja, pa prema tome i kazna... Ne podcjenjujte ljubav Boga koji sve daje besplatno. Nama, koji smo se susreli sa samoubojstvom iz bliza, ta ljubav je jedina što daje smisao svemu.
polako, polako... ubistvo, pobacaj i eutanazija nisu isti pojmovi... o ubistvu se, po mom sudu ne moze polemisati, dok o abortusu i o eutanaziji dakako moze... Zivot stvara covek i to je jedna od najlepsih stvari, uz ljubav, koju mu je Bog dao... Dao mu je pravo izbora ali u okviru zakona (zapovesti)... To je ona stara prica da npr. sloboda ima smisao samo ukoliko je ogranicena... Ja kao hriscanka, zaista ne razumem potrebu da neko pominje Boga kao nekoga ko kaznjava... Ne kaznjava Bog, kaznjavamo se sami... Svako na svoj licni nacin... Jedina odgovornost koju imamo je odgovornost prema nama samima...
Samoubistvo je stvar vere... Duboko verujem da kada covek izgubi veru, onu zivotnu, izgubi i zelju da se bori za zivot... To je kao i vrsta opsednutosti... Telo preplavi negativna energija koja potiskuje svaku zelju za zivotom... To je proces koji traje, to se ne dogadja "preko noci"... Takvim ljudima ne pomazu ni psihologija, ni lekovi...
I za kraj, ne znam kako si se susrela-o sa samoubistvom izbliza, ali veruj mi Bozja ljubav samoubici ne znaci nista, bas kao ni sam pojam Boga i ljubavi... O kazni i smislu zivota da ne govorim... To o cemu ti pricas nije samoubistvo... sorry
novosadjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 23:37   #162
vrijeme za odlazak se ne moze odgoditi niti ubrzati, a nacin se ne moze birati... ako trebas umrijet, umrijet ces, bilo to eutanazijom, samoubojstvom ili pobacajem.
iako ti se kod eutanazije cini da ti skracuju muke (pa i zivot), ne mora biti da je tako. tvoje vrijeme je doslo, nacin je nebitan, kao ni situacija.
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 23:39   #163
Quote:
Sister kaže:
Kako po vama bog osuđuje samoubojstva? nemojte imati sliku onih brutalnih s krvi do koljena

Koji 'bog'?
Kakvo 'osudivanje'?
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 23:41   #164
Quote:
Sister kaže:
Zar bog ne kaže da radimo sve što nas čini sretnima jer samo tako i druge možemo činiti sretnima?
ne, nesmijemo biti sretni.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 23:44   #165
Quote:
bumbar kaže:
ne, nesmijemo biti sretni.

ma daj....a zasto?
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 23:44   #166
Samoubojstvo nema smisla.
Ako si religiozan...svaka religija ima negativan stav o tomu(uz neke izuzetke); pogotovo ako nisi religiozan tada apsolutno nema nikakvog smisla jer samo jednom se živi i nema nastavka.
Ja npr.,vjerujem u život prije smrti!
__________________
Funkcija mijenja varijablu.
anunaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 23:54   #167
Quote:
anunaki kaže:
Samoubojstvo nema smisla.
Ako si religiozan...svaka religija ima negativan stav o tomu(uz neke izuzetke); pogotovo ako nisi religiozan tada apsolutno nema nikakvog smisla jer samo jednom se živi i nema nastavka.
Ja npr.,vjerujem u život prije smrti!
a poslije smrti ?
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 23:56   #168
Quote:
bumbar kaže:
ne, nesmijemo biti sretni.
a znas li ti kako biti sretan? zadovoljstvo i sreca nisu isto... jel smijemo biti zadovoljni? ono sto volis raditi te cini sretnim ili zadovoljnim? radis li ti ono sto volis?
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 23:56   #169
Quote:
blue bird kaže:
Koji 'bog'?
Kakvo 'osudivanje'?
ovo je bilo pitanje za kršćane i pitam za njihovog boga o kojem pričaju u ovom podforumu
 
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 23:57   #170
Quote:
anunaki kaže:
Samoubojstvo nema smisla.
Ako si religiozan...svaka religija ima negativan stav o tomu(uz neke izuzetke); pogotovo ako nisi religiozan tada apsolutno nema nikakvog smisla jer samo jednom se živi i nema nastavka.
Ja npr.,vjerujem u život prije smrti!
ja nisam religiozna pa ne smatram da je ovo jedini život
 
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 23:58   #171
Quote:
bumbar kaže:
ne, nesmijemo biti sretni.
sigurno
 
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 23:59   #172
Quote:
Sister kaže:
sigurno
da
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 00:00   #173
Quote:
blue bird kaže:
ma daj....a zasto?
nije poanta bit sretan na ovom svijetu, više dovodi u opasnost i udaljava od Boga
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 00:02   #174
Quote:
bumbar kaže:
nije poanta bit sretan na ovom svijetu, više dovodi u opasnost i udaljava od Boga
mislim da se ti na ovaj način udaljavaš od svega pa tako i od svog boga hehehe, tko voli depresivce?
 
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 00:06   #175
Quote:
ugly duck kaže:
a znas li ti kako biti sretan? zadovoljstvo i sreca nisu isto... jel smijemo biti zadovoljni? ono sto volis raditi te cini sretnim ili zadovoljnim? radis li ti ono sto volis?
uredu je radit ono što voliš,


ali pod ovim pojmom sretan ulazi puno toga,

npr, da imaš puno novaca i puno žena , neke bi to učinilo sretnim,
a to je jako loše


ima puno primjera,
uglavnom sve se svodi na ispunjavanje tjelesnih želja i strasti, šti nije dobro,

Isus je rekao "blago onima koji zamrze ovaj svijet poradi mene"

i nešto ajko slično ovome: oni koji zavole ovaj svijet ostaju na njemu i porapadaju s njime


Isus je put istina i život,

pogledaj kakav je njegov put bio i teži ka takvome.

Ne poseži za zemaljskom srečom jer je prolazna i propada, teži ka Duhovnom životu.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 00:07   #176
Quote:
bumbar kaže:
nije poanta bit sretan na ovom svijetu, više dovodi u opasnost i udaljava od Boga
Da ti nesto kazem....nema ti 'poante' uopce u postojanju.....
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 00:07   #177
Quote:
Sister kaže:
mislim da se ti na ovaj način udaljavaš od svega pa tako i od svog boga hehehe, tko voli depresivce?
krivo misliš

nema ovo veze s depresijom, veselim se ja životu ali Duhovnom, ispunjavaju i mene mnoge stvari s ovoga svijeta ali im nedopupštam da me nadvladaju i umjeren sam u tome.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 00:08   #178
Quote:
blue bird kaže:
Da ti nesto kazem....nema ti 'poante' uopce u postojanju.....
ima
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 00:10   #179
Quote:
bumbar kaže:
ima
A ta bi bila?
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 00:16   #180
Quote:
bumbar kaže:
uredu je radit ono što voliš,


ali pod ovim pojmom sretan ulazi puno toga,
nisi mi odgovorio smatras li ti da je biti sretan i zadovoljan isto.
cini li te novac (ili puno zena) sretnim ili zadovoljnim?
ako je u redu raditi ono sto volis, a nije ok biti sretan, ne kuzim sto ti u biti hoces rec.
evo prosto i jednostavno: JESI LI SRETAN KAD RADIS ONO STO VOLIS?
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:25.