Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2007., 09:43   #161
Ako ćeš na Filozofski, niš od štrebanja. Piše se test inteligencije i opće informiranosti - uglavnom stvari koje se ne mogu sjesti i naučiti.
Pavor Nocturnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 13:57   #162
ak ideš na hrvatske studije treba ti psihologija, matematika i brijem sociologija... sretno!!!
ana117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 14:08   #163
ovisi gdje ideš.
kod nas je bilo svega. i sociologije i logike i filozofije
a nekad ti daju samo test inteligencije.
outaspace is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 10:37   #164
ja iz matke imam 2... a želim upisat psihologiju..kako???HELP!!!
Mony5500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 20:40   #165
I ja bih želio upasti na psihologiju na filozofskom, može li mi netko reč prijemni kakav je? Volio bih to studirati, a jako je malo informacija na webu o tome kako upasti! Pomagajte!
croatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 04:10   #166
Mony5500 ak ideš na hr studije treba ti matematika... frendica iz srednje (skupa samnom ) svake godine na popravni. ALI si je uzela instrukcije prije prijemnog i naučila nekaj... a psihologiju i sociologiju rasturala (lako se nauči iz knjiga za gimnaziju) najbolje ti je otić do faxa i kupit stare prijemne da vidiš šta te čeka, koji tip pitanja, zadataka... al vjeruj mi- MOŽE SE!!!!

a za filozofski dosta pomažu one pripreme kaj platiš i ideš prek proljeća subotom, fakat tam naučiš dosta zabavnih stvari iz opće kulture. gle, ja sam iz srednje imala prosjek 3.0 al sam se primila posla, nabavila stare prijemne, naučila svaku nepoznatu riječ, štrebala hrvatski jezik (gramatika, pravopis i ta sranja), inteligenciju smo isto vježbali na prpremema i isplatilo se upisala sam kaj sam htjela i sad mi je prosjek na faxu 4.0. dakle- može se!!!

i nemoj zaboravit da nisu ni ostali koji će doć na prijemni hodajuće enciklopedije i uber pametni. dakle imaš šanse. samo se trudi najviše što možeš i znaš kak se kaže "fortune favours the bold". moj buraz je sad upiso psihologiju na filozofskom a došo je iz jedne tehničke škole, nije se čak ni ubio od štrebanja za prijemni ko ja- al je uspio

puno sreće svima!!!
ana117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 09:43   #167
Ako imate "kliker" za tipove zadataka kakvi se javljaju na prijemnom, onda vam neće biti teško, ali ako s vama na prijemnom piše 50-tak ljudi s boljim "klikerom", onda možete zaboraviti na upis. Zato vježbajte.

Prijemni se ponešto razlikuju s obzirom na to dali se radi o odsjeku u Zagrebu, Rijeci, Zadru, Osijeku... Zato se dobro raspitajte, najbolje na web stranici ili kod tajnice, svakog pojedinog odsjeka na koji želite pristupiti prijemnom, koji se točno predmeti traže. Ne želite nešto zaboraviti ili se gubiti u za prijemni nevažnom gradivu.

Na kraju krajeva, osim što trebate preći preko crte, morate i biti bolji od 200-tinjak kandidata koji će najvjerojatnije s vama pisati prijemni (samo je 30-tak mjesta!). Iz tog razloga možete već i sada početi s pripremama za prijemni, jer je svaki bod važan. Iz tog razloga nemojte podcijeniti predmete koje treba naučiti, nego udariti po knjigama.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 21:35   #168
I naravno.. ne slusat price da je nemoguce upisati ,da upisuju samo ljudi preko veze, da je pretesko i sl. uopce nije tako.. Tj. bar nije bilo kad sam ja upisao (RI)... Ovdje ionako svake godien sve vise ljudi ni prag ne predje.. Btw. za prag preci se mora biti natprosjecan u svim testovima.. ili da se psiholoski izrazim imati sve pozitivne z vrijednosti
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 21:50   #169
Hvala
croatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 16:37   #170
Haj

Ne budi lijena ja sam pročitala sve kaj ste napisali u ovom topicu
Nisam niš skopčala

a možda i jesam pa da vidimo

imam trogodišnju trgovačku, završenu '97 od tada radim (trgovina, tajnica kod odvjetnika nekih) i sada bi ja ni više ni manje nego u ove vode

kao prvo nedovoljno obrazovanje nema beda našla sam rješenje
redovni student? nema šanse
što onda? nemam pojma

sada sam još sve ovo pročitala ili zaključih sljedeće ili jako ogorčeni ljudi ovdje pišu ili se ovo jednostavne ne isplati studirati jer u HR nema posla,
a i plaća je premala cca 6000kn, ako sam vas dobro shvatila, neko nema u HR ni pola toga tako da za naše pojmove nije baš malo,
no dobro priznajem da kod nas i ljudi bez ikakve škole mogu više zarađivati ako imaju sreće

no vratimo se na mene (ne doslovno )
što da ja sad radim ovo vidim kao posao koji ima nekog smisla može čovjek nekome pomoći za razliku od ovog kaj sad radim u čemu ne vidim nikakvog smisla

ima li smisla uopće se upuštati u traženje načina za studiranje psihologije???

janaforumu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 16:46   #171
Quote:
janaforumu kaže: Pogledaj post
Haj


ima li smisla uopće se upuštati u traženje načina za studiranje psihologije???

Ne znam kaj bi ti rekla, mene isto to područje privlači, jedan faks sam već završila, a s obzirom da radim, često i više od 8 sati dnevno, često i vikendom... ne vidim načina ni kako ni kad. Možda neki postdiplomski, ali u biti nisam se previše informirala. Znatiželju zadovoljavam čitanjem.

Također, kažu da samo psihijatar može biti psihoterapeut (dr V. Folnegović Šmalc na cybermedu), a psiholozi su tu prvenstveno za proučavanje psihe i mentalnih procesa čovjeka - ne psihopatologije.
Iako, navodno i psiholog može dodatno upisati postdiplomski ili tako nešto iz psihoterapijskih tehnika.

Ulgavnom, nisam ti ništa pomogla.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 17:01   #172
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Ne znam kaj bi ti rekla, mene isto to područje privlači, jedan faks sam već završila, a s obzirom da radim, često i više od 8 sati dnevno, često i vikendom... ne vidim načina ni kako ni kad. Možda neki postdiplomski, ali u biti nisam se previše informirala. Znatiželju zadovoljavam čitanjem.

Također, kažu da samo psihijatar može biti psihoterapeut (dr V. Folnegović Šmalc na cybermedu), a psiholozi su tu prvenstveno za proučavanje psihe i mentalnih procesa čovjeka - ne psihopatologije.
Iako, navodno i psiholog može dodatno upisati postdiplomski ili tako nešto iz psihoterapijskih tehnika.

Ulgavnom, nisam ti ništa pomogla.
ma i ja radim preko 8 sati i imam obitelj (muž dijete pas) no ovaj posao me
uopće ne zadovoljava i previše je sterilan svuda oko mene odjela i
poslovnjaci gadi mi se takav život, sad sam i pedagogiju ugledala pa bi i to malo proučila možda se ne bi bilo loše u nekom vrtiću ili školi zaposliti (nakon odgovarajuće diplome naravno)

neka ogromna plaća mi nije cilj u životu - svaki dan gledam kaj to radi od ljudi- a drugima baš i ne pomaže

moja prva elja je bila psihijatrija (no roditelji imali drugačije planove pa ja iz inata trgovinu, nije bez veze moja baka govorila "iz inata je i magare krepalo")
sada si računam do psihijatrijske diplome bi mi (ukoliko bi uspjela) trebalo min. 13 god (ako sam dobro izračunala) a to mi je već pred penziju hahahahaha

janaforumu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 17:06   #173
Pa, ovako ... za početak trebaš imati četverogodišnju srednju (u neka davna vremena se faks mogao upisati i sa trogodišnjom školom).
Ne znam možeš li s bilo kojom srednjom upisati Psihologiju ... raspitaj se.
A želiš li nužno biti psihoterapeut nije dovoljno biti psiholog.
Status psihoterapeuta koliko znam psihološka komora nije riješila ... no činjenica je da neki psiholozi koju su završili edukacije iz neke psihoterapije, rade kao psihoterapeuti ... vjerojatno ne u okviru neke drzavne institucije (bolnice i sl. ... ne znam), ali privatno je mnogi rade.
Tu je dodatni problem što u nas nije niti riješeno što psihoterapije jest a što nije ... iza čega stoje neki rezultati znanstvenih evaluacija, a iza čega ne (bojim se da bi tu mnoge 'psihoterapije' pale) ...
__________________
Life consists not in holding good cards but in playing those you hold well.
Popis psihologijskih tema Pravila podforuma psihologija Psychokiller blog
Mad Scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 17:38   #174
Ako se u zadnje godinu-dvije nešto nije promijenilo, za psihologiju treba imati četverogodišnju srednju školu ili naknadno završenu četvrtu godinu, ako ste završili trogodišnju školu.
Koliko mi je poznato u Hrvtaskoj postoji samo redovni studij psihologije, vanrednog nema.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 22:06   #175
Question Sto učiti za opću kulturu kako bih upala na psihologiju!?

Ove godine sam isla na prijemni na filozofskom...istina, nisam se nesto pretjerano pripremala al sam presla prag, no nisam bila dovoljno plasirana da bi upisala psihologiju, sto mi je najveca zelja... pa bi molila one koji studiraju na filozofskom da mi pomognu u vezi pripremanja, kako se sto kvalitetnije pripremit za tu opcu kulturu koja me najvise muci?! Unaprijed zahvaljujem...
simplegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 23:22   #176
Hm, to nije jednostavno područje za naučiti, pošto nema nekog jasnog pravila o prirodi pitanja koja se mogu pojaviti. Moj preporuka bi ti bila da prolaziš gradivo sve četiri godine iz gimnazije, vrtiš po enciklopedijama i leksikonima, pratiš kvizove na televziji i slično. U slučaju da ti se u prijemnom pojavi i dva ili tri pitanja koja si na taj način naučila, već će nešto značiti.

Pravila koja bi pitanja i koja područja bila zastupljena mislim da baš i nema, pošto sam prije nekoliko godina i sam sudjelovao u sastavljanju pitanja iz općeg znanja za prijemni i to se odvijalo na način da nas je jedna profesorica poslala u knjižnicu i rekla da iz enciklopedija i leksikona izvučemo svaki po 20-tak pitanja i tako smo mi nasumce otvarali enciklopedije i vadili pitanja po principu malo ovoga malo onoga... Ne kažem da se tako pitanja rade svake godine i riječ je o jednom odsjeku u Hrvatskoj.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 12:58   #177
E tnx...a tak sam nesto i planirala...citat sve i svasta, i proc gradivo srednje...Samo kaj me fustrira to sto jedino to zelim studirat, pa ak i ove godine zeznem, neznam kaj cu...
Cini mi se da se tu vise radi o sreci...
simplegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 16:08   #178
Opcu kulturu... od novina i crtica do enciklopedije.. U knjizici "Provjerite svoje pamcenje" od Zarevskog ima jedna test opce kulture... Mozda pomogne za ideje dobit sto i kako citat

Psihoterapija... U RH je priznato 6 psihoterapija, odnosno psihoterapeutskih skola.. Pretpostavljam da je su to svepristuni (kod psihologa) BKT i sveprisutni (kod psihijatara) psihodinamski pristup, kibernetika... i ne znam koje jos.. pretpostavljam da bi Gestalt mogao biti...

Po zakonu psihoterapiju moze raditi samo psihijatar u sklopu psihijatrijske ordinacije..

Psihoteraput kao zanimanje jos ne postoji

Ali se donosi zakon o tome..

I ono sto bi moglo neke najvise zanimati.. Neke psihoterapeutske skole ne iziskuju diploma psihologa/psihijatra za upisati... vec samo fax... Naravno, poslije ne dobijaju svi diplomu istu, odnosno certifikat, ali uzevsi u obzir da psiholozi rade kao psihoterapeuti otvarajuci obrte za intelektualne usluge, savjetovalista i sl. dalo bi se nesto izvesti
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 21:02   #179
ovako...imam pitanje..Ja sam jos osnovnoškolka i htjela bih da mi netko napise kako postati psiholog.Ali ako moze da mi napise od srednje...pa do zapošljenja,koji prosjek ocjena je potreban te ime fakulteta u Zagrebu..?
betty_DMSAML is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 23:11   #180
Zavrsis cetverogodisnju srednju skolu i upises Filozofski fax ili na Hrvatskim studijima.

Moze pitanje? Sto je za tebe zanimanje psihologa, odnosno sto mislis da radi ili cimese bavi? (pitam jer ljudi cesto imaju krive predozbe pa se razocaraju)
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:20.