Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: sviđaju li ti se pjegice?
da 176 51.76%
ne 164 48.24%
Glasovatelji: 340. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2011., 22:01   #1381
Quote:
VUITTONKA kaže: Pogledaj post
ma sve je to vrlo individualno, svatko reagira drugačije. pa jel baš ništa ne primječuješ? ja sam si dala vremena do nove godine, ako do tad ne izbljede onda tražim nešto novo.
Nažalost ništa
namelessone is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 06:49   #1382
Ja sam dobila par prišteva od kad koristim serum , tak da sam ga pospremila na neko vrijeme...
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 08:22   #1383
Ja sam počela s retinom pa me od seruma peče lice i isto sam ga, za sada, stavila na čekanje.
Meni je brzo posvijetlio flekice, i dalje su tu, ali puno manje.
Da nije retina, sigurno bih nastavila.
Nika4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 08:42   #1384
Quote:
lida kaže: Pogledaj post
Ja sam dobila par prišteva od kad koristim serum , tak da sam ga pospremila na neko vrijeme...
U početku su i meni izbijali prištići. Inače sam imala problematičnu kožu s prištičima sve do 30 - te god. Imam osjećaj da su mi u početku korištenja seruma izlazili neki potkožni koji su mirovali, i nakon te faze pročišćavanja više mi ne izlaze, čak štoviše uopče nemam nikakvih prištića, čak ni u vrijeme pms-a.

Možda ti aloe vera isušuje lice pa to uzrokuje pojačano lučenje sebuma (ako je aloe vera od ESI-a, jer ima čajevca koji može isušivati kožu)

Ne možemo svi očekivati iste rezultate, nisu nam melasme svima iste, nemamo svi istu količinu melanina u koži. Radi redovito peeling. Na početku korištenja isto nisam primjećivala neke promjene pa me koka upozorila da treba redovito raditi peeling, i zaista otkako ga radim primjetim da izbljeđuju.
VUITTONKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 10:56   #1385
Da, potpisujem svaku rijec!
I ja sam u tridesetim vec ohoho pa mi stalno od neceg izbijaju vrazji pristevi. Kad sam imama kombinaciju retina i xeninog c seruma sve je mirovalo i nije nista izbijalo. Sad kad sam uvela ovaj serum svali dan neki novi prist se pojavi, uglavnom su isto potkozni i bolni. Ne da mi se opet to sve prolazit!!!
Mislim si da probam mazati samo dekolte cisto da potrosim serum i da se ne pokvari.
Za piling znam i radim ga i inace bar 2x tjedno ali vjerovatno mi je kombinacija aloe vere sa uljima u serumu nepovoljna za moje problematicno lisce!
Ah, uvijek neki problemi. Bilo bi sve presavrseno da nas nesto ne zajeb....
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 10:24   #1386
Quote:
lida kaže: Pogledaj post
Ja sam dobila par prišteva od kad koristim serum , tak da sam ga pospremila na neko vrijeme...
od 01.06. od kad sam pocela koristiti ovaj serum nisam prist vidjela, ma niti jedan pms pristic


Quote:
VUITTONKA kaže: Pogledaj post
Ne možemo svi očekivati iste rezultate, nisu nam melasme svima iste, nemamo svi istu količinu melanina u koži. Radi redovito peeling. Na početku korištenja isto nisam primjećivala neke promjene pa me koka upozorila da treba redovito raditi peeling, i zaista otkako ga radim primjetim da izbljeđuju.
da, uvijek dodjem do tog zakljucka.
ponekad se pitam cemu opce davati preporuke kad ono sto meni cini dobro, nekom drugom je problematicno. imam frendicu koja je isto u pocetku reagirala pristicima na serum, kasnije vise ne, njoj izbjeljuje flekice ali puno sporije, ali joj je napravio cudo po pitanju pora postale su skoro nevidljive i to u dobi 40+ godina, a muku muci sa njima od puberteta. opcenito joj serum sjajno djeluje na lucenje sebuma i koza joj se preporodila.

meni je serum sto se tice pora beskoristan, ali mi doslovno brise pjege.


i sad ti budi pametan i donesi neki konkretan zakljucak
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 17:17   #1387
Čini mi se da ipak nije serum prouzročio prišteve, ne koristim ga već neko vrijeme a svaki dan mi novi prišt izroni odnekud! Ne znam, nisam više pametna.
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 17:38   #1388
[QUOTE=top-secret-koka;35949881]od 01.06. od kad sam pocela koristiti ovaj serum nisam prist vidjela, ma niti jedan pms pristic


Potpisujem! Serum koristim oko 2 ipo tjedna. Inace nisam sklona pristicima, ali su mi se od nekih krema znali javiti. Sa serumom nije takav slucaj. Ni jednog pristica, crvenila ili bilo kakve iritacije nema. Kako imam suhu kozu, serum mi odgovara savrseno. Ujutro kad se probudim, lice nije premasno, ma predobar efekt postize.
Fleka na nausnicama jos uvijek je tu. Izblijedijela je dosta, ali nazire se. Nadam se da ce kroz izvjestan period u potpunosti nestati. Imala sam par pjegica na nosu; no nakon koristenja niacinamida, nestala je i posljednja prije neki dan. Sada ga mazem i na ramena. Vec i tu vidim smanjenje fleka.
Ovo je jedini pripravak, koji tretutacno koristim, u borbi protiv pigmentacija.
delilaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 21:20   #1389
Ajme bas mi je drago da ti je super! I ja cu od sutra mu opet dati sansu pa cemo vidjet ko je tu lud!
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 14:43   #1390
stigle meni one perlice što pokazuju koliko je uv - zračenje , samo imam jedan problem, objašnjenje je na kineskom , pa molim nekoga da mi objasni. iznjela sam ih van i odmah su porozile, tj. prva je bila više ljubičasta, pa dvije roza, teća je bila bijela, a zadnja plava. jel trebaju biti sve bijele da mi smijemo biti vani
VUITTONKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 08:36   #1391
Evo i meni napokon stigli svi sastojci, nakon skoro mjesec dana čekanja, dok je aloe vera stigla za oko tjedan dana.
Oboje mi je stiglo na kućnu adresu bez ikakvih dodatnih troškova
Jučer sam to probala izmućkati ali mi je ispalo nekako pregusto i jedva sam to prerila u bočicu koja nije adekvatna pa slabo izlazi van...uglavnom dobila sam oko 15 ml toga po recepturi koja je stavljena. Valjda je to dobro?
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 09:33   #1392
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
SERUM niacin/glukozamin/ferulicna

u 4ml destilirane vode dodati:
1ml glukozamina
1ml niacinamida
mijesati dok se ne otopi
dodati 20 ml aloe vere
sve dobro promijesati

u 2 ml vodke otopiti
0,5 ml ferulicne
ako se lose otapa dodati jos 1ml vodke i dobro promijesati dok ne postane bijela jednolicna masa (ne smije biti grudica, ma koliko sitne bile)
sve dodati u prethodno namijesan serum

ukapati 5 kapi e vitamina
+ 5 kapi ulja divlje ruze
dobro promijesati i preliti u bocicu.

anya stvarno si dugo cekala sastojke .
trebalo ti je ispasti vise seruma, samo aloe vere ide 20ml. gust je, mozes ga staviti i u neku teglicu od prijasnje kreme iako bi bilo bolje u flasici jer ima manje doticaja sa zrakom.
ja imam jednu bocicu na pumpicu sa dosta velikim otvorom pa mi je lako pretociti, ali mozes u apoteci kupiti 30ml plasticne bocice, dosta su mekane pa serum lako ide unutra i van
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 09:34   #1393
Quote:
anya kaže: Pogledaj post
Evo i meni napokon stigli svi sastojci, nakon skoro mjesec dana čekanja, dok je aloe vera stigla za oko tjedan dana.
Oboje mi je stiglo na kućnu adresu bez ikakvih dodatnih troškova
Jučer sam to probala izmućkati ali mi je ispalo nekako pregusto i jedva sam to prerila u bočicu koja nije adekvatna pa slabo izlazi van...uglavnom dobila sam oko 15 ml toga po recepturi koja je stavljena. Valjda je to dobro?
Ja napravim 3-4 doze, lakše mi bude i onda iz te čaše špricom sve prebacim u jednu bočicu sa uskim grlom.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 09:41   #1394
Quote:
VUITTONKA kaže: Pogledaj post
stigle meni one perlice što pokazuju koliko je uv - zračenje , samo imam jedan problem, objašnjenje je na kineskom , pa molim nekoga da mi objasni. iznjela sam ih van i odmah su porozile, tj. prva je bila više ljubičasta, pa dvije roza, teća je bila bijela, a zadnja plava. jel trebaju biti sve bijele da mi smijemo biti vani
kad su skroz bijele onda nema nikakvog uv zracenja, to je obicno u zatvorenim prostorima. kad izadjes van na sunce naravno da ce dobiti boju, ali to ni nije neka mudrost, pokusaj ih testirati u hladovini, tamo gdje mislis da nema uv zracenja, to ce te iznenaditi, a pogotovo kad je kisovito ili tmurno vrijeme

uv zrake su prisutne cijele godine neeovisno o vremenu i godisnjem dobu, ali im jacina varira.
mozes i spf kreme testirati sa tim kuglicama, jednom sam probala ali mi je terasa bila u hladu i zracenje nije bilo intenzivno pa nisam izvukla nikakav zakljucak, poslije sam zaboravila.
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 12:08   #1395
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
anya stvarno si dugo cekala sastojke .
trebalo ti je ispasti vise seruma, samo aloe vere ide 20ml. gust je, mozes ga staviti i u neku teglicu od prijasnje kreme iako bi bilo bolje u flasici jer ima manje doticaja sa zrakom.
ja imam jednu bocicu na pumpicu sa dosta velikim otvorom pa mi je lako pretociti, ali mozes u apoteci kupiti 30ml plasticne bocice, dosta su mekane pa serum lako ide unutra i van

Ah, namučila sam se malo dok sam to izmućkala...imam samo špricu za mjerenje ml pa sam poslije tekućine sipala prah pa se zalijepilo i jedva da sam to iskrenila i kasnije nekako ubacila u bočicu ali kako sam bila nespretna nešto mi se prolilo, izlilo pa je toliko ostalo..drugi put će biti bolje
Estee L. dobra ideja ovo sa špricom, pokušati ću drugi put tako
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 17:07   #1396
Pozdrav svima,

evo jos jedna koja se vec godina bori s melasmom, probala sam dosta krema i seruma, rezultati su jako slabi ili nikakvi.

Imam par pitanja o Kokinom serumu:
  • moze li bez glukozamina?
  • ako nemam cisti niacinamid, moze li B kompleks u prahu?
Melasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 14:27   #1397
moze jedno blesavo pitanje - di kupujete destiliranu vodu za serum? mislim, u ducanima imaju ona ogromna pakiranja za pegle & co., ali je li se to moze koristiti? jer sam nadobudno uletjela u Farmaciju u cc1 pitati, a zena me tako zgrozeno pogledala da oni ne drze tako nesto (ne drze oni puno previse toga za jednu ljekarnu sta se mene tice ), da je ispalo k'o da sam ne znam sta pitala
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 16:58   #1398
Quote:
macka kaže: Pogledaj post
moze jedno blesavo pitanje - di kupujete destiliranu vodu za serum? mislim, u ducanima imaju ona ogromna pakiranja za pegle & co., ali je li se to moze koristiti? jer sam nadobudno uletjela u Farmaciju u cc1 pitati, a zena me tako zgrozeno pogledala da oni ne drze tako nesto (ne drze oni puno previse toga za jednu ljekarnu sta se mene tice ), da je ispalo k'o da sam ne znam sta pitala
Meni u apoteci prodaju i to samo one koje me poznaju. Sve one ostale se doslovno išćuđavaju što pitam, a zadnji put sam uzela pola litre i platila 12 kuna, pa se mislim što se imaju išćuđavati ako litru vode naplate 24 kune.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 20:10   #1399
Quote:
Estee Lauder kaže: Pogledaj post
Meni u apoteci prodaju i to samo one koje me poznaju. Sve one ostale se doslovno išćuđavaju što pitam, a zadnji put sam uzela pola litre i platila 12 kuna, pa se mislim što se imaju išćuđavati ako litru vode naplate 24 kune.
a koji kuki se iscudjavaju ako to imaju u ponudi?
probat cu jope sutra, mozda sam
naletjela na pogresnu tetu
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 20:14   #1400
Ma imaš u svakom dućanu destiliranu vodu, mislim da ima i od 1 lit. Da to je ista voda ko i za pegle....a ovi u ljekarnama nisu normalni!!!
lida is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:05.