Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2011., 11:56   #801
Javiti se nuurokirurgu, potrebna je operacija...
LP
dr. Saftić

Quote:
helena2010 kaže: Pogledaj post
Molim Vas,

imam nalaz magnetne rezonance, koji ću u cijelosti postaviti ovdje. Obzirom da se ne radi o meni, a kako i ta osoba nije mnogo upućena, molim da prokomentarišete ovaj nalaz, date svoje barem i laičko mišljenje i date prijedlog šta učiniti, jer se jako, jako loše osjeća,odnosno veoma se teško kreće i kome na kraju od ljekara otići
Unaprijed hvala


NALAZ I MIŠLJENJE


Sagitalno T1 SE, T2 FSE STIR, axijalno T2 FSE
Na načinjenim MRI presjecima L-S kičme vidi se da je ista u položaju redukovane fiziološke lordoze.
Trupovi L pršljenova su uredne visine.
Suženje i.v. prostor u nivou L5-S1.
U nivou L3-L4 vidi se dorzomedijalno i desno kao i intraforaminalno lučna zona intenziteta signala diska koja komprimuje prednji likvorni prostor i u kontaktu je sa radixom nerva sa desne strane sa početnom sekvestracijom.
U nivou L4-L5 vidi se dorzomedijalno i nešto više lijevo lučna zona intenziteta signala diska koja se ponaša lako kompresivno u odnosu na prednji likvorni prostor, a ne komprimuje ogranke caude equine.
U nivou L5-S1 vidi se također dorzomedijalno više desno lučna zona signala diska koja sužava prednji likvorni prostor, a ne ponaša se kompresiovno u odnosu na ogranke caude equine.
Hipertrofija žutih ligamenata u svim nivoima kao i artroza fasetnih zglobova u svim nivoima.


ZAKLJUČAK

MRI L-S kičme će upućivati na redukovanu fizilošku lordozu L-S kičme sa suženjem i.v. nivoa L5-S1.
U nivou L3-L4 vidi se dorzomedijalno desno i intraforaminalno hernija diska sa početnom sekvestracijom koja je u kontaktu sa radixom nerva.
U nivou L3-L4 hernija diska dorzomedijalno i lijevo sa redukcijom prednjeg likvornog prostora.
U nivou L5-S1 dorzomedijalno i više desno hernija diska koja također redukuje prednji likvorni prostor.
Zadnji uzdužni ligamment napet u nivou L3-L4, L5-S1.
Degenerativne promjene fasetnih zglobova i početna hipertrofija žutih ligamenata.
Neurokirurg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:41   #802
Ej Brandauer, jesil' operiran?!? I, što kaže cura????

Inače, bio sam vidit i poslušat našeg Neurokirurga s Foruma, gospodina Saftića u njegovoj klinici. Ponesoh sličice, nalaze... ...i tako smo porazgovarali neko vrijeme... ...nemam riječ primjedbe, sve lijepo objašnjeno, pokazano... ...sad ću vidjet hoćemo li se nastavit družit i do koje mjere. Bio je s njim još jedan liječnik, nisam zapamtio njegovo ime ; sorry ; Uglavnom, ako nemate negdje neku dobru, dobru vezu da vaše nalaze (i vas) zaista pogleda neurokirurg (ti su ljudi kao da rade na tvorničkoj traci....) u 'pravoj' bolnici, uvijek imate alternativu uz plaćanje. I nećete požalit novce...

Još crtica... Kako sam iz Splita, donio sam MR snimke napravljene u Poliklinici Kalajžić. I liječnik mi je skrenuo pozornost na njihovu lošu kvalitetu, pokazao mi je snimke iz Niša i iz Sarajeva, pored kojih moje MR snimke izgledaju amaterske, zrnate i tamne. Dakle u Splitu na MR idite u Medikol (uh, uh, uh) ili tražite vezu za bolnički MR. Doduše, kirurgu je sve bilo jasno i iz tih loših snimaka, ali ja bi da sam bar ispao ljepši...
__________________
Nikada se ne raspravljam s idiotom, ljudi bi mogli ne primijetiti razliku...

Zadnje uređivanje Graditelj : 08.12.2011. at 18:56.
Graditelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 16:10   #803
Quote:
Graditelj kaže: Pogledaj post
I nećete požalit novce...
Bogami, ima nas i koji smo ih požalili, i to baš te ostavljene u spomenutoj klinici.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 10:09   #804
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Bogami, ima nas i koji smo ih požalili, i to baš te ostavljene u spomenutoj klinici.
Joj... Stekao sam osjećaj da je liječnik dr. Saftić svugdje prisutan u virtualnom prostoru, a nisam nigdje pročitao ništa protiv njega (što je rijetkost jer skriveni iza nickova ljudi postaju hrabriji...) pa bi baš volio tvoje iskustvo spoznati. Ja sam sebi dao vremena do Nove godine za odluku, a cijenio bi tvoje iskustvo (nadam se da nije VRLO gadno), jer znaš kako kažu o učenju na iskustvima....

I bit ću ti zahvalan.
__________________
Nikada se ne raspravljam s idiotom, ljudi bi mogli ne primijetiti razliku...
Graditelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 13:23   #805
Quote:
Graditelj kaže: Pogledaj post
Joj... Stekao sam osjećaj da je liječnik dr. Saftić svugdje prisutan u virtualnom prostoru, a nisam nigdje pročitao ništa protiv njega (što je rijetkost jer skriveni iza nickova ljudi postaju hrabriji...) pa bi baš volio tvoje iskustvo spoznati. Ja sam sebi dao vremena do Nove godine za odluku, a cijenio bi tvoje iskustvo (nadam se da nije VRLO gadno), jer znaš kako kažu o učenju na iskustvima....

I bit ću ti zahvalan.
Moje iskustvo teško da će ti biti od pomoći ako imaš sigurnu dijagnozu nekog operabilnog problema na kralježnici i razmišljaš o zahvatu kod dr. Saftića jer ja u njihovoj klinici nisam stigla dalje od pregleda. Dr. Saftić bio je jedan od dvojice liječnika koji su me tamo pregledavali i obojicu mogu samo pridružiti listi od sedamdesetak naših liječnika koji zbog površnosti nisu uspjeli prepoznati jednu banalnu dijagnozu koja nema veze s kralježnicom.

Moja osnovna zamjerka na taj pregled bile su sljedeće činjenice:

1. Nisu slušali što govorim (po meni je nedopustivo da na nalazu piše "bol u leđima" kao jedini simptom, a pacijent se uopće ne žali na bol u leđima nego na bolove na sjednoj površini i u nogama)

2. 90% pregleda sastojalo se u komentiranju MR-a, a 10% u pregledavanju pacijenta (dakle, pregledavali su me oko minutu i pol)

3. Zaključili su da je problem SIGURNO u kralježnici i da nikako ne može biti nigdje drugdje

4. Naplatili su pregled jednako kao eminentna privatna klinika u Njemačkoj

5. Za tu cijenu i takav pregled napisali su nalaz koji se sastoji od nekoliko kratkih rečenica, a zaključak je da je etiologija boli u kralježnici (boli u kralježnici, još jednom napominjem, kao pritužbe nije niti bilo) nepoznata

6. Kao daljnji korak predložili su mi rizičnu i skupu pretragu u njihovoj klinici (diskografiju)

Uglavnom, nakon ovog sam odustala od ideje da više odlazim tamo, jer mi se njihov pristup činio neprofesionalan i nepošten.

Teško ćeš naći neurokirurga bez negativnih recenzija, jer su operacije na kralježnici rizične i u visokom postotku slučajeva neuspješne, ali pretpostavljam da to znaš i sam.

Inače, znam samo za jedan slučaj kojeg je operirao dr. Saftić (prijateljev prijatelj, ekstruzija diska) i njemu je nakon operacije nakratko bilo bolje, a poslije su se bolovi vratili. Koliko znam, sad čeka novu operaciju, ne znam kod koga.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 13:55   #806
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo teško da će ti biti od pomoći ako imaš sigurnu dijagnozu nekog operabilnog problema na kralježnici i razmišljaš o zahvatu...............
Prije svega ti zahvaljujem na opširnom postu, rijetko je to. Češće čitam nabacivanja blatom bez argumenata. Ti odstupaš.

Nalazim sličnosti sa svojim pregledom tako da si potvrdila modus operandi, a poučen životnim iskustvom obišao sam još poneku adresu... ...sljedeći korak, prije blagdana je posjet inozemnom liječniku. Tada odlučujem...

A to s cijenom... ...skupo je, zbiljski. Vjerujem da je to logika koja sugerira kvalitetu usluge uz odgovarajuću cijenu. Ali, dok god ima tko će platiti, nije skupo. Svaka roba ima svojega kupca...

Nadam se da si ti sada dobro!!!! Da si riješila problem nakon SEDAMDESETak liječnika?!? Sedamdeset????

Inače, taj prijateljav prijatelj... Koji disk/diskovi???
__________________
Nikada se ne raspravljam s idiotom, ljudi bi mogli ne primijetiti razliku...
Graditelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 16:51   #807
Quote:
Graditelj kaže: Pogledaj post
Prije svega ti zahvaljujem na opširnom postu, rijetko je to. Češće čitam nabacivanja blatom bez argumenata. Ti odstupaš.

Nalazim sličnosti sa svojim pregledom tako da si potvrdila modus operandi, a poučen životnim iskustvom obišao sam još poneku adresu... ...sljedeći korak, prije blagdana je posjet inozemnom liječniku. Tada odlučujem...

A to s cijenom... ...skupo je, zbiljski. Vjerujem da je to logika koja sugerira kvalitetu usluge uz odgovarajuću cijenu. Ali, dok god ima tko će platiti, nije skupo. Svaka roba ima svojega kupca...

Nadam se da si ti sada dobro!!!! Da si riješila problem nakon SEDAMDESETak liječnika?!? Sedamdeset????

Inače, taj prijateljav prijatelj... Koji disk/diskovi???
Moji problemi, hvala na pitanju, idu na bolje (nakon sasvim desete operacije), ali kako sam tri godine vukla dvije ozljede trbušnog zida koje nitko nije prepoznao unatoč tome što su bile dobro vidljive čak i izvana, to je povuklo za sobom štošta, pa sam još vrlo daleko od zdravlja.

Kao što možeš vidjeti, moje iskustvo je da u ustanovi o kojoj pričamo kvaliteta usluge ničim ne opravdava cijenu, u tome i jest bio problem.

U fazi kad se vjerovalo da je kod mene u pitanju kralježnica (možda jest i ona u igri, ali to će još vrijeme pokazati) obišla sam devet neurokirurga i jedini kojeg od srca mogu preporučiti je ovaj http://pza.si/Clanek/Seyed-Yousef-Ardebili-dr-med-.aspx. Možda će te zanimati, ako ti Ljubljana nije predaleko. Pristup i znanje odskaču od naših značajno, a i metoda koju koristi je nešto drugačija.

Što se tiče prijateljevog prijatelja, nemam pojma koji disk, ali mogu te spojiti s tom osobom ako misliš da bi ti to pomoglo.

Sretno.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 18:50   #808
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Moji problemi, hvala na pitanju, idu na bolje (nakon sasvim desete operacije), ali kako sam tri godine vukla dvije ozljede trbušnog zida koje nitko nije prepoznao unatoč tome što su bile dobro vidljive čak i izvana, to je povuklo za sobom štošta, pa sam još vrlo daleko od zdravlja.

Kao što možeš vidjeti, moje iskustvo je da u ustanovi o kojoj pričamo kvaliteta usluge ničim ne opravdava cijenu, u tome i jest bio problem.

U fazi kad se vjerovalo da je kod mene u pitanju kralježnica (možda jest i ona u igri, ali to će još vrijeme pokazati) obišla sam devet neurokirurga i jedini kojeg od srca mogu preporučiti je ovaj http://pza.si/Clanek/Seyed-Yousef-Ardebili-dr-med-.aspx. Možda će te zanimati, ako ti Ljubljana nije predaleko. Pristup i znanje odskaču od naših značajno, a i metoda koju koristi je nešto drugačija.

Što se tiče prijateljevog prijatelja, nemam pojma koji disk, ali mogu te spojiti s tom osobom ako misliš da bi ti to pomoglo.

Sretno.

Draga Godiva, nećeš vjerovati, u subotu 17.-ga, imam zakazano kod liječnika neurokirurga Ardebebilija i ovaj sam članak pročitao nedavno... ...tako da sad imam dvostruku potvrdu, od osobe koju poštujem i od tebe, a tvoja je čista empirija!!!! Napisat ću svoje iskustvo sljedeći tjedan...

Trbušni je zid, kod mojih muških prijatelja koji igraju balun (nogomet) i nakon 35te, izvor vrlo čestog problema... Da i ti ne igraš nogomet?!? Dakle, hrabro s tvojim boljeticama, mogu samo ti poželjeti više sreće i liječničkoga znanja, strpnjenja, pažnje...

Apropos Vertebris-a... Za sada sam neopredijeljen oko njih... Imaju još vremena poniziti se ili se uzvisiti u mojoj percepciji njih, tako da ostaje to još vidjeti... Premda sam, kad razmotrim sve okolnosti, zadovoljan ustanovom i liječnikom te ih preporučujem svakome tko hoće poslušati. Liječnik dr. Saftić je moje najbolje (neurokirurško) iskustvo do sada!!!

Hvala za spoj s frendom-od-frenda, ali u ovoj fazi ne želim nepoznate ljude gnjaviti svojim problemima. Toliko mi je pristojnosti ostalo...

Sretno i tebi!!! Najsretnije!!!
__________________
Nikada se ne raspravljam s idiotom, ljudi bi mogli ne primijetiti razliku...
Graditelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 19:41   #809
Quote:
Graditelj kaže: Pogledaj post
Draga Godiva, nećeš vjerovati, u subotu 17.-ga, imam zakazano kod liječnika neurokirurga Ardebebilija i ovaj sam članak pročitao nedavno... ...tako da sad imam dvostruku potvrdu, od osobe koju poštujem i od tebe, a tvoja je čista empirija!!!! Napisat ću svoje iskustvo sljedeći tjedan...

Trbušni je zid, kod mojih muških prijatelja koji igraju balun (nogomet) i nakon 35te, izvor vrlo čestog problema... Da i ti ne igraš nogomet?!? Dakle, hrabro s tvojim boljeticama, mogu samo ti poželjeti više sreće i liječničkoga znanja, strpnjenja, pažnje...
Eto vidiš, kakva slučajnost. Ja sam do njega došla preko preporuke obiteljskog prijatelja koji je dobar s jednim općim kirurgom iz Ljubljanske bolnice, a taj kirurg je Ardebilija preporučio kao apsolutno najboljeg iz svoje kuće. Meni se svidio i da sad moram na operaciju kralježnice bio bi mi prvi izbor (od dosad viđenih). Nadam se da ćeš biti zadovoljan s njim.

Trbušni zid kod muških tipično strada u sportu, a kod žena stradava rjeđe, ali najčešće - u trudnoći. Ja spadam u te najčešće slučajeve, ali ni to nije bilo dovoljno vojsci hrvatskih liječnika da posumnjaju gdje je problem, ali dobro sad.

Još jednom puno sreće.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 02:09   #810
...

Godiva, kako obećah, evo izvještaja s posjeta dr. Ardebiliju...

Prvo, srećom sam pročitao onaj članak i negdje u glavi pospremio obrise njegova lica, inače bi mrtav-ladan prošao pored nekog tamnoputog neobrijanoga tipa s trodnevnom bradom odjevenog u traperice i neku vestu (prema kojoj su one iz WGWa bile zakon) koji je stajao na bližim vratima i uputio bi se na kraj hodnika gdje je neka sestra taman otvorila vrata... ...ovako sam završio k njemu u ordinaciji.

Uopće nije htio gledati tuđe nalaze i mišljenja, uzeo je MR snimku, pogledao, dobro mi je objasnio... ...pogledao nalaz EMNGa i sve je znao... Kombinacijom hrvatskoga, slovenskoga i engleskoga, odgovorio je na svako moje pitanje... Vrlo neposredan pristup, lišen lječničke nadmoći, jednostavan jezik, jasne preporuke popraćene primjerima, objašnjenja mogućih posljedica ove ili one odluke... U svakom slučaju, vrlo dobro iskustvo (da ne zvuči morbidno).

Zapravo, nalaz i indicija je ista kao preporuka dr. Saftića, ali moj je osjećaj ovdje bio ugodniji... ...recimo da sam mu lakše dao svoju lovu. Možda objektivno ne postoje razlozi za takvu tvrdnju, ali moja je percepcija takva, ipak sam raspolagao većim znanjem nego kad sam bio kod dr. Saftića.

U svakom slučaju, predstoji mi operacija (...operacija je potrebna, vendar ni nujno...), a prije operacije ću se još dati rastegnuti, galvanizirati, ultrazvukom tretirati, strujom pržiti i vježbati u Vertebrisu...

Dakle, imaš izvještaj.

Nadam se da si malo bliže zdravlju od zadnjeg puta i da ćeš sutra biti još bliže, a preksutra još još bliže... U svakom slučaju sretan ti Božić, zdravu i veselu ti novu godinu želim...
__________________
Nikada se ne raspravljam s idiotom, ljudi bi mogli ne primijetiti razliku...
Graditelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 18:20   #811
Drago mi je da je da ti se svidio dr. Ardebili

Ključno je ovo tvoje "lišen liječničke nadmoći" - to je uvijek bila prva razlika koju sam i ja primijetila kod inozemnih liječnika u odnosu na naše. Mi se teško rješavamo težačkih kompleksa i nije nam jasno koja bi prava pacijent trebao imati, što nažalost, dozvoljava premnogim našim gos'n doktorima da budu nadmeni, nesavjesni i slabi stručnjaci.

Mislim da je u tvom slučaju ipak najbitnije da si dobio DVA ISTA MIŠLJENJA (ja sam trebala otići kod devetorice da bih to dočekala).
Ako još uvijek razmišljaš o neoperativnom pristupu, najsustavniji i najzanimljiviji koji sam uspjela pronaći je onaj Esther Gokhale. (http://egwellness.com/)

Knjiga Eight Steps to a Pain Free Back čini mi se izvrsna, i kao metoda samopomoći i kao antropološka studija, a hvale je, između ostalih, neurokirurzi sa Stanforda i jedan Nobelovac. Može se naručiti na toj stranici.

Bolje sam, hvala ti na pitanju, nadam se da si i ti ili da ćeš uskoro biti.

Sretan Božić i Nova tebi i svima ostalima.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 11:35   #812
Quote:
Graditelj kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju, predstoji mi operacija (...operacija je potrebna, vendar ni nujno...),

A kakvu ti to operaciju nudi dr. A, a kakvu dr. S ?
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 00:38   #813
Quote:
GSM kaže: Pogledaj post
A kakvu ti to operaciju nudi dr. A, a kakvu dr. S ?
Budući da sam i ja bila kod obojice, mogu ti i ja odgovoriti, pa da usporedimo.

U mom slučaju radilo se o dvije potpuno različite dijagnoze, ali ono što sam uspjela uočiti kao glavnu razliku kod opisa same operacije hernije diska (obje tehnike minimalno invazivne) je sljedeće: dr. Ardebili je spomminjao ugradnju malog implantata od titana na mjestu odstranjene hernije (u obliku slova U, rekao je) koji sprječava rehernijaciju, što, koliko sam shvatila, dr. Saftić ne radi. To je bilo prije cca dvije godine, možda je sada drugačije?
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 23:37   #814
Quote:
GSM kaže: Pogledaj post
A kakvu ti to operaciju nudi dr. A, a kakvu dr. S ?
Obzirom da sam ja samo pacijent, opisat ću ono što sam zapamtio prema opisima. Niti jedan se u razgovoru nije razbacivao nazivljem u stilu prednja cervikalna disketomija i slično... Na papiru, drugi nalaz još nisam dobio-očekujem ga poštom, a na prvom piše da postoji relativna indicija za operaciju ali ne kaže kakvu (što smatram normalnim).

Dr. S. je naglasio ugradnju i pričvršćenje pločice za susjedne kralješke (C6 i C7), a ne sjećam se da je spominjao odstranjenje diska i ugradnju umjetnoga...

Dr. A. je naglasio ugradnju titanijskoga diska, ali nije spominjao pričvrsne pločice...

Izgleda da mi obojica prodaju isto, samo što sam ja čuo i zapamtio samo dijelove izlaganja. Nadam se da je to odgovor na tvoje pitanje GSM. Ako smatraš da sam nešto propustio, daj potpitanje!



Quote:
...ono što sam uspjela uočiti kao glavnu razliku kod opisa same operacije hernije diska (obje tehnike minimalno invazivne)...
...znaš Godiva, čini mi se da rez od 10 cm i ono što slijedi nakon incizije (razmicanje muskulature, jednjaka, traheje pa kasnije još gore...) baš i nije minimalno invazivno. Čak mi je dr. S. rekao da te minimalističke stvarce mi ne mogu pomoći...

I na kraju... Sretan Božić svima trima koji čitaju ovu temu!!!!
__________________
Nikada se ne raspravljam s idiotom, ljudi bi mogli ne primijetiti razliku...
Graditelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 01:42   #815
Izostavio si bitnu stvar kod razgovora s doktorom A. O kakvom se umjetnom disku radi? Ovo je jako bitno za dugorocni ishod tvog zahvata. Slijedece pitanje je, koliko je takvih diskova ugradio?

Nazalost, kod vratne kraljeznice rijetko do izrazaja dolazi termin i tehnika "minimalno-invazivno". Zbog specificnosti vratne kraljeznice, vecinom kod takvih indikacija dolazi do uklanjanja cijelog diska, te zamjene umjetnim ili se napravi prednja ACDF (prednja vratna diskektomija i fuzija).

U teoriji, umjetni disk je bolja opcija, ali uz uvjet da operaciju napravi pravi strucnjak s ogromnim iskustvom. U praksi, mislim da su dugorocni rezultati podjednaki. U RH se vecinom radi ACDF.

Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Budući da sam i ja bila kod obojice, mogu ti i ja odgovoriti, pa da usporedimo.

U mom slučaju radilo se o dvije potpuno različite dijagnoze, ali ono što sam uspjela uočiti kao glavnu razliku kod opisa same operacije hernije diska (obje tehnike minimalno invazivne) je sljedeće: dr. Ardebili je spomminjao ugradnju malog implantata od titana na mjestu odstranjene hernije (u obliku slova U, rekao je) koji sprječava rehernijaciju, što, koliko sam shvatila, dr. Saftić ne radi. To je bilo prije cca dvije godine, možda je sada drugačije?
Ne mogu obje tehnike biti minimalno-invazivne.

Zasto? Naprosto, Barricaid implantat (koliko znam to je jedini implatant takve vrste) se ne moze ugraditi minimalno-invazivno jer je to u teoriji nemoguce zbog njegove velicine. Uostalom, da Barricaid valja koristili bi ga vodeci svjetski spinalni centri, a to jednostavno ne stoji.....

Postoje druge, bolje i vec godinama koristene dokazane minimalno-invazivne tehnike koje pomazu u sprijecavanju rehernijacije, jedna od njih je radiofrekventna anuloplastika koja ima visestruku primjenu.

Pozdravi i sretan Bozic

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 27.12.2011. at 16:54. Reason: spajanje postova
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 15:42   #816
Quote:
GSM kaže: Pogledaj post
Ne mogu obje tehnike biti minimalno-invazivne.

Zasto? Naprosto, Barricaid implantat (koliko znam to je jedini implatant takve vrste) se ne moze ugraditi minimalno-invazivno jer je to u teoriji nemoguce zbog njegove velicine. Uostalom, da Barricaid valja koristili bi ga vodeci svjetski spinalni centri, a to jednostavno ne stoji.....

Postoje druge, bolje i vec godinama koristene dokazane minimalno-invazivne tehnike koje pomazu u sprijecavanju rehernijacije, jedna od njih je radiofrekventna anuloplastika koja ima visestruku primjenu.

Pozdravi i sretan Bozic
Ne razumijem se niti približno toliko detaljno u tu problematiku i nadam se da neću niti morati. Ako te zanima o kojem je implantatu riječ, dr. Ardebili sigurno zna što i zašto ugrađuje (ako to još uvijek radi), pa ga možeš pitati. Izrazito je normalan, neformalan i djeluje vrlo stručno. Opet, ne poznam nikoga kog je operirao, pa ne mogu o tome ni iz druge ruke, a kamoli iz prve.

Sretan Božić i tebi, i puno zdravlja u Novoj želim.

Quote:
Graditelj kaže: Pogledaj post
Obzirom da sam ja samo pacijent, opisat ću ono što sam zapamtio prema opisima. Niti jedan se u razgovoru nije razbacivao nazivljem u stilu prednja cervikalna disketomija i slično... Na papiru, drugi nalaz još nisam dobio-očekujem ga poštom, a na prvom piše da postoji relativna indicija za operaciju ali ne kaže kakvu (što smatram normalnim).

Dr. S. je naglasio ugradnju i pričvršćenje pločice za susjedne kralješke (C6 i C7), a ne sjećam se da je spominjao odstranjenje diska i ugradnju umjetnoga...

Dr. A. je naglasio ugradnju titanijskoga diska, ali nije spominjao pričvrsne pločice...

Izgleda da mi obojica prodaju isto, samo što sam ja čuo i zapamtio samo dijelove izlaganja. Nadam se da je to odgovor na tvoje pitanje GSM. Ako smatraš da sam nešto propustio, daj potpitanje!





...znaš Godiva, čini mi se da rez od 10 cm i ono što slijedi nakon incizije (razmicanje muskulature, jednjaka, traheje pa kasnije još gore...) baš i nije minimalno invazivno. Čak mi je dr. S. rekao da te minimalističke stvarce mi ne mogu pomoći...

I na kraju... Sretan Božić svima trima koji čitaju ovu temu!!!!
Moguće je da sam krivo zapamtila da je tehnika minimalno invazivna. Moja dijagnoza je bila drugačija, meni je spominjao mali rez, radilo se o lumbalnoj kralježnici i maloj L3-L4 herniji koja pritišće duralnu vreću, a nervni korijeni izgledaju slobodni. Uz to vidjela se i diskopatija L4-L5 i L5-S1, isto bez pritiska na nervne korijene. Rekao je da to po njemu uopće nije za operaciju nego za fizikalnu, ali ako se baš bude moralo, da bi on radio tu metodu s tim implantatom (na L3-L4). Prošlo je već godinu dana otkako se uzrok mojim problemima prestao tražiti u kralježnici, pa je moguće da se nekih detalja krivo sjećam.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 27.12.2011. at 16:55. Reason: spajanje postova
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 15:22   #817
Preporuka i savjeti

Dragi forumaši. Prije svega želim svima Sretne i bezbrižne blagdane i puno sreće i još više zdravlja u Novoj 2012. godini

Danas sam upravo dobila nalaz MR koji ukazuje na ekstruziju 2 lumbalna diska i protruziju još 2...Svi su tamo negdje oko L-S (brojeve uopće ne želim ni gledati) iovako mi je zlo od svega, jer me još čeka i operacija trbušne šupljine zbog gastrointestalnih problema, tako da mi je ovo samo kap koja je prelila čašu.

Moje je pitanje, kome da idem.. Moj otac je prije 11 g. operiran kod primarijusa Gnjidića u Vinogradskoj.. Čula sam preporuke za dr. Marinovića u KB Dubrava i prof. Rotima za kojeg sam zapravo pročitala da operacije diskova radi putem lasera.

Majka sam dvoje jako male dječice o kojima u potpunosti sama vodim cjelodnevnu brigu i to većinu vremena jer suprug radi puno više od mene i nema fiksno radno vrijeme i rijetko je sa nama i nemam baš nikakve baka servise. Sve me to užasava, bol je nesnosna i blokira mi lijevu nogu jer piše da taj neki ekstrudirani disk pritišće sakralni živac.

Sve mi je jasno kao dan da tako više ne mogu, kvaliteta života mi je na -100, jer je nulu odavno prešla.
Hodam na fizikalnu terapiju, ali mi je bol i dalje jako prisutna. Kljukam se protuupalnim lijekovima koji su i doveli do bolesti crijeva, tako da zapravo radim sama protiv sebe iz dana u dan, no to mi je jedini način da proguram dan da mogu brinuti o malcima.
Molim vas za savjete, preporuke, mišljenja, hvala vam unaprijed.
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 19:54   #818
Quote:
noklica kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši. Prije svega želim svima Sretne i bezbrižne blagdane i puno sreće i još više zdravlja u Novoj 2012. godini

Danas sam upravo dobila nalaz MR koji ukazuje na ekstruziju 2 lumbalna diska i protruziju još 2...Svi su tamo negdje oko L-S (brojeve uopće ne želim ni gledati) iovako mi je zlo od svega, jer me još čeka i operacija trbušne šupljine zbog gastrointestalnih problema, tako da mi je ovo samo kap koja je prelila čašu.

Moje je pitanje, kome da idem.. Moj otac je prije 11 g. operiran kod primarijusa Gnjidića u Vinogradskoj.. Čula sam preporuke za dr. Marinovića u KB Dubrava i prof. Rotima za kojeg sam zapravo pročitala da operacije diskova radi putem lasera.

Majka sam dvoje jako male dječice o kojima u potpunosti sama vodim cjelodnevnu brigu i to većinu vremena jer suprug radi puno više od mene i nema fiksno radno vrijeme i rijetko je sa nama i nemam baš nikakve baka servise. Sve me to užasava, bol je nesnosna i blokira mi lijevu nogu jer piše da taj neki ekstrudirani disk pritišće sakralni živac.

Sve mi je jasno kao dan da tako više ne mogu, kvaliteta života mi je na -100, jer je nulu odavno prešla.
Hodam na fizikalnu terapiju, ali mi je bol i dalje jako prisutna. Kljukam se protuupalnim lijekovima koji su i doveli do bolesti crijeva, tako da zapravo radim sama protiv sebe iz dana u dan, no to mi je jedini način da proguram dan da mogu brinuti o malcima.
Molim vas za savjete, preporuke, mišljenja, hvala vam unaprijed.
Koliko sam čula, na glasu je Rotim (samo budi spremna na mogućnost lošeg osobnog dojma), ali i Trauma. Držim ti fige da izdržiš i želim puno sreće.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 22:27   #819
Ali koliko znam prof. Rotim više ne prima (?!?!??!?!?!?!?!) pacijente...
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 22:29   #820
Ufff.... 4 diska znaci... To znaci da moras naci doktora koji ima puno strpljenja, htjenja i vremena baviti se tobom.

Predstoji ti velika broba u diferenciranju izvora boli, dijagnosticko/terpijskih infiltracija i potom vrlo vjerojatno operacija/e...



Quote:
noklica kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši. Prije svega želim svima Sretne i bezbrižne blagdane i puno sreće i još više zdravlja u Novoj 2012. godini

Danas sam upravo dobila nalaz MR koji ukazuje na ekstruziju 2 lumbalna diska i protruziju još 2...Svi su tamo negdje oko L-S (brojeve uopće ne želim ni gledati) iovako mi je zlo od svega, jer me još čeka i operacija trbušne šupljine zbog gastrointestalnih problema, tako da mi je ovo samo kap koja je prelila čašu.

Moje je pitanje, kome da idem.. Moj otac je prije 11 g. operiran kod primarijusa Gnjidića u Vinogradskoj.. Čula sam preporuke za dr. Marinovića u KB Dubrava i prof. Rotima za kojeg sam zapravo pročitala da operacije diskova radi putem lasera.

Majka sam dvoje jako male dječice o kojima u potpunosti sama vodim cjelodnevnu brigu i to većinu vremena jer suprug radi puno više od mene i nema fiksno radno vrijeme i rijetko je sa nama i nemam baš nikakve baka servise. Sve me to užasava, bol je nesnosna i blokira mi lijevu nogu jer piše da taj neki ekstrudirani disk pritišće sakralni živac.

Sve mi je jasno kao dan da tako više ne mogu, kvaliteta života mi je na -100, jer je nulu odavno prešla.
Hodam na fizikalnu terapiju, ali mi je bol i dalje jako prisutna. Kljukam se protuupalnim lijekovima koji su i doveli do bolesti crijeva, tako da zapravo radim sama protiv sebe iz dana u dan, no to mi je jedini način da proguram dan da mogu brinuti o malcima.
Molim vas za savjete, preporuke, mišljenja, hvala vam unaprijed.
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.