Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2009., 16:08   #41
Da, a što je više boljelo to si sigurniji da tu grešku više nećeš ponoviti. Barem nešto pozitivno iz takvog iskustva.
Nego, postavi i kartu da se može pogledati, ako nekomu bude zanimljivo da napiše još par riječi.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 16:21   #42
Evo ovako mi je doslovce rečeno: tranzit Plutona ti je prelazio preko južnog čvora ( vrlo često to može biti popraćeno nekim gubicima- karmičke zasluge ), a prelazio je i preko Neptuna i približavao se Mjesecu.
Mene sad zapravo najviše pati ovaj izraz "karmičke zasluge"- znači li da je to što sam propustila bilo "to" ili ipak nije...Jer, bilo bi mi grozno da je ta osoba bila ono što tražim, a ja se tako ponijela...

Što se tiče karte, na koju vrstu misliš ( natalnu? )? Sorry zbog glupih pitanja, ali ne kontam se baš u sve to...
SOHO_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 16:33   #43
Na www.astro.com možeš izraditi natalnu kartu, kada ju napraviš, kopiraj link i postavi ga ili u potpis ili pod temu natalne karte forumaša. I naravno, provjeri je li radi.
A što se tiče karme i karmičkih zasluga, to je jako širok pojam, a i nije baš mudro izvući samo jedan aspekt pa se baviti samo njime, bolje je pogledati kartu i natal, i tranizite u cjelini pa na temelju toga nuditi neke odgovore. Zbog toga sam ti napisala da staviš kartu.
Inače, na Forumu ima jako puno tema i još više dobrih objašnjenja i tumačenja, savjetujem ti da ih malo po malo pretražuješ i čitaš, na taj ćeš način dobiti puno jasniji uvid u astrologiju, a vjerujem da ćeš i za nedoumice i pitanja koja će ti se javljati dosta često dobiti i odgovarajuće odgovore.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 16:47   #44
Karta je postavljena ( iznad tvog posta )!Trebam li još štogod staviti?

I, 12. kućo, meni se nekak čini da ti o ovom mom tranzitu znaš puno više no što želiš reći, ha? Jel toliko gadno da se sekiraš za moje psihičko zdravlje, pa mi ne želiš ništa više napisati, ?
SOHO_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 20:31   #45
Pl tranzit preko Ne se je dogodio velikom broju ljudi. Ne se sporo kreće tako da onaj položaj koji ti imaš u natalu, ima velik broj ljudi, a kako se Pl kreće najsporije, njegov prelaz preko Ne će se također dogoditi kod velikog br. ljudi. Neke ga osobe osjete, neke ne, ovisno kako su te vanjske planete ( Ne, Pl ) položene i aspektirane u natalu.

Tvoj je Ne u konujukciji sa Mo, a Mo je osobna planeta koja opisuje tvoju emocionalnost i zbog toga je vrlo vjerojatno da ćeš prelaz bilo koje planete preko natalnog Ne, osjetiti zbog njegove konjukcije sa Mo. S druge strane, konjukcija Mo0Ne je u sekstilu sa natalnim Pl, i s te bi strane i tranzit Pl preko te konjukcije također trebala osjetiti.
Ono što je važno, a tiče se samog Pl jest da se njegov utjecaj ostvaruje na podsvjesnom nivou, a k tomu jako sporo i suptilno tako da se promjene koje bi Pl mogao donijeti događaju kroz dulji vremenski period, to ne možeš ubrzati. Isto tako, tu je i činjenica da Pl ruši sve ono što nije u skladu s istinskim porivima čovjeka, on to radi bez kompromisa. Kod tebe je u pitanju prijelaz preko Ne ( psiha, snovi, iluzije, mašta ) i Mo ( emocije ), tako da vjerujem da ti nije lako, posebno zbog toga što Plutonovo " čišćenje " traje i traje, a čini se kao da se u određenom trenutku ne događa ništa, i to čovjeka iscrpljuje, troši, a ovaj najčešće sam ne shvaća o čemu se radi dokle god ne biva stjeran u kut i primoran promjeniti nešto na sebi, u sebi na bi li pronašao put prema vani za tu napetost koja u njemu buja i koja postaje neizdrživa. Kod tebe je vjerojatno ta napetost usmjerena na psihu i doboka emotivna previranja.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 21:16   #46
Pročitala si me! Hvala ti na odgovoru!

Eh, sve neke opasne konjukcije, !...i baš se meni zalome!

Ja samo kontam da će me ovi tranziti dovesti do shizofrenije!

Thanx još jednom!
SOHO_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 21:36   #47
Mislim da neće, samo bi mogla drastično promjeniti svoja razmišljanja, prestati biti emotivno vezana za ono što ti je do sada bilo bitno, a početi voditi brigu o onomu čemu do sada nisi davala svoje emocije. Mijenjamo se, što to prije prihvatimo, lakše kročimo kroz promjene.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 22:58   #48
O, bez brige, dobar sam učenik! Bilo je tu puno preispitivanja i suza, ali mislim da me nešto i trebalo opametiti! Taj gubitak mi je i trebao, sa svakim danom sve sam svjesnija toga! Naučila sam ja dosta i osjećam da su mi se razmišljanja počela mijenjati, čak drastično, baš kako si i rekla! Jedina je stvar što je to sve još u glavi, igram se u mislima s nekim idejama, ali za provedbu... već se valja usuditi! Ali, ako ništa drugo, osjećam se hrabrijom i spremnijom pokazati osjećaje! Želim srediti tu duplu Djevicu i Mjeseca gotovo u Jarcu, dosad su mi činili velike probleme!

Zbog nekih sam stavova previše toga propustila u životu, pa sam definitivno odlučila malo poraditi na sebi!

Blago tebi, ti možeš protumačiti svako svoje stanje,
SOHO_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 00:31   #49
Iznenadila bi se kako mi zna biti teško. I meni drugi pomažu
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 00:53   #50
Nešto mi je sinulo, pa da pitam: ako žena ima Sa u 05. u Jarcu, odlično aspektiran ( trigoni, sekstil ), on predstavlja njezino prvo dijete. Tranzitni PL radi konjukciju sa Sa u 05., to će neminovno donijeti promjene djetetu? Kakve bi to promjene mogle biti s obzirom da je Sa u 05., u sjedištu u dobrim aspektima? Moraju li biti negativne, pošto su obje planete malefici ili bi se to dalo i drugačije objasniti?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 10:42   #51
Plutonovi tranziti

Jedno pitanjce za fish1968 ili netko tko se razumije..
Pluton će za koju godinu doći na DC, a znamo što je Pluton, ne? (A prije toga dolazi mi na Marsa, tj. već su u konjukciji i rade mi kvadrat na natalni Pluton, što me li čeka?) E pa sad s obzirom da sam se ove jeseni rastala od supruga i živim sa drugim, zanima me je li to meni opet nešto prijeti kad mi sjedne mister Pluton na DC? 2008. Saturn mi je šetao IC-em, a Uran na MC-u možete samo zamisliti, rastava je naprosto bila neizbježna...
ribica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 23:06   #52
Quote:
ribica35 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanjce za fish1968 ili netko tko se razumije..
Pluton će za koju godinu doći na DC, a znamo što je Pluton, ne? (A prije toga dolazi mi na Marsa, tj. već su u konjukciji i rade mi kvadrat na natalni Pluton, što me li čeka?) E pa sad s obzirom da sam se ove jeseni rastala od supruga i živim sa drugim, zanima me je li to meni opet nešto prijeti kad mi sjedne mister Pluton na DC? 2008. Saturn mi je šetao IC-em, a Uran na MC-u možete samo zamisliti, rastava je naprosto bila neizbježna...
Mars je niža oktava Plutona....prizemniji oblik te razorne energije pa u periodu Plutonova tranzita preko Marsa dolazi do neke vrste ispušnog ventila toj Plutonovoj energiji. Nešto poput situacije u kojoj zazviždi ventil na express loncu jer je unutar lonca počelo zaozbilj vriti.

Zato je u vrijeme egzaktnog tranzita važno da osoba pametno raspolaže vlastitom fizičkom energijom, ali i da njeguje veću otvorenost i toleranciju prema svom partneru ili pak njegovim ekstremnijim potrebama (kojih će biti). Suradnja je na kušnji.

Što se tiče tranzita Plutona DSC-om, on obilježava promjene i razvitak novih stavova vezanih uz potrebe (pristupe) bliskim vezama (ali i ostalim partnerstvima). Kako se Pluton dugoročno zadržava u jednom znaku tako se u konjunkciji s važnim točkama natalne karte odnosi na neku vrstu novog evolutivnog ciklusa. U slučaju DSC-a to podrazumjeva nove načine ophođenja, ali i neke potpuno nove, "moćne" ljude u vlastitim životima.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 09:20   #53
Thumbs up

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mars je niža oktava Plutona....prizemniji oblik te razorne energije pa u periodu Plutonova tranzita preko Marsa dolazi do neke vrste ispušnog ventila toj Plutonovoj energiji. Nešto poput situacije u kojoj zazviždi ventil na express loncu jer je unutar lonca počelo zaozbilj vriti.

Zato je u vrijeme egzaktnog tranzita važno da osoba pametno raspolaže vlastitom fizičkom energijom, ali i da njeguje veću otvorenost i toleranciju prema svom partneru ili pak njegovim ekstremnijim potrebama (kojih će biti). Suradnja je na kušnji.

Što se tiče tranzita Plutona DSC-om, on obilježava promjene i razvitak novih stavova vezanih uz potrebe (pristupe) bliskim vezama (ali i ostalim partnerstvima). Kako se Pluton dugoročno zadržava u jednom znaku tako se u konjunkciji s važnim točkama natalne karte odnosi na neku vrstu novog evolutivnog ciklusa. U slučaju DSC-a to podrazumjeva nove načine ophođenja, ali i neke potpuno nove, "moćne" ljude u vlastitim životima.
Oh, Fish 1968, baš Ti hvala.Zaista nisam očekivala tako brzi odgovor (ali nadala se jesam)).
Ok, da vidimo jesam li shvatila ono o express loncu, znači li to da, pošto ventil počinje zviždati, moram usporiti, tj. smanjiti vatru na kojoj sve kuha...ilil...Pluton je ventil Marsu što znači da je u biti Marsu dobro došao ovaj Pluton da može ispoljiti svu svoju energiju? Sorry, ali malo sam "tudum" za te stvari, tek počinjem učiti..a od tebe se zaista da puno naučiti, mislim da sam pročitala sigurno 80% tvojih tekstova, super si.
I još bih te nešto pitala, možda ćeš me prebaciti na drugu temu. Zanima me kako se gledaju djeca u natalnoj karti, tj. moj slučaj: imam jedno dijete, željela bih sama sebi pogledati da li ću imati još djece što stvarno želim. Moram napomenuti i to da sam imala 1 namjerni prekid trudnoće i 1 spontani, da li se i to negdje "vidi", tj. gleda li se ono 1. djete 5. kuća, drugo 7.itd...a gdje su onda ova (nažalost) nerođena djeca? Hvala Ti još jednom.
ribica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 10:47   #54
Quote:
ribica35 kaže: Pogledaj post
Ok, da vidimo jesam li shvatila ono o express loncu, znači li to da, pošto ventil počinje zviždati, moram usporiti, tj. smanjiti vatru na kojoj sve kuha...ilil...Pluton je ventil Marsu što znači da je u biti Marsu dobro došao ovaj Pluton da može ispoljiti svu svoju energiju?
Obrnuto, Mars je ispušni ventil Plutonu, jer Pluton na svom "sporom pohodu" nailazi na njega.

To znači da u tom periodu trebaš obratiti pažnju na način trošenja vlastite energije te "paziti" da to bude konstruktivno, a ne destruktivno kroz izljeve bijesa, mržnje ili netrpeljivosti (koji će težiti izaći na površinu).

To je zato jer se radi o koncentraciji dviju snažnih i u osnovi malefičnih energija (Mars i Pluton) na jednom mjestu koje streme biti izražene na ekstremniji način (Pluton). Taj ekstremizam potječe iz dvije stvari: jedna je ta da osoba tada osjeća da posjeduje neiscrpan rezervoar energije, "nadljudsku" snagu i moć (Pluton)....ali i "bezgraničnu" hrabrost (Mars). Zato osoba mora strogo držati pravac toj energiji jer u protivnom ona lako ode u onaj ekstrem - "cilj opravdava sredstva".

Pretpostavljam da se ovaj tranzit odvija u 6. polju što znači da se referira na poslu i radnoj sredini, ali ili zdravlju. Pogledaj kakve aspekte ti radi taj Mars i iz kojih polja jer su događaji vezani uz njnih.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 12:23   #55
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Obrnuto, Mars je ispušni ventil Plutonu, jer Pluton na svom "sporom pohodu" nailazi na njega.

To znači da u tom periodu trebaš obratiti pažnju na način trošenja vlastite energije te "paziti" da to bude konstruktivno, a ne destruktivno kroz izljeve bijesa, mržnje ili netrpeljivosti (koji će težiti izaći na površinu).
Ok, paziti ću, ali nekako mi se čini da trenutno to drugi prema meni ispoljavaju, jer kao što sam navela ranije, raskinula sam odnos sa suprugom nakon 7g. braka iz kojeg imamo jedno dijete i otišla sa drugim koji je također raskinuo dugogodišnji odnos sa suprugom ali bez djece. U malom smo gradiću, zajedno radimo, možeš li samo zamisliti kako je okruženje? Ali bili smo spremni na to.
Quote:
To je zato jer se radi o koncentraciji dviju snažnih i u osnovi malefičnih energija (Mars i Pluton) na jednom mjestu koje streme biti izražene na ekstremniji način (Pluton). Taj ekstremizam potječe iz dvije stvari: jedna je ta da osoba tada osjeća da posjeduje neiscrpan rezervoar energije, "nadljudsku" snagu i moć (Pluton)....ali i "bezgraničnu" hrabrost (Mars). Zato osoba mora strogo držati pravac toj energiji jer u protivnom ona lako ode u onaj ekstrem - "cilj opravdava sredstva".

Pretpostavljam da se ovaj tranzit odvija u 6. polju što znači da se referira na poslu i radnoj sredini, ali ili zdravlju. Pogledaj kakve aspekte ti radi taj Mars i iz kojih polja jer su događaji vezani uz njnih.
Da, u pravu si Mars je u 6. polju u jarcu, a osim tog kvadrata ima i dva sextila i to sa suncem u 9. u ribama i Mjesecom u 5. u Sco.
Dakle, ima i nečega dobrog, ali kako da to sada sve skupa povežem?
Pokušajmo ovako: Želja mi je da čim prije zatrudnim, pa ako do toga dođe trebala bi se čuvati i paziti, npr. ostati kući na očuvanju trudnoće a ne posvetiti se poslu potpuno kako je to kod mene običaj?
Pomagaj, izgubih se u moru svih tih značenja
Thx

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 13.02.2009. at 12:48. Reason: pobrkani quote
ribica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 12:45   #56
Quote:
ribica35 kaže: Pogledaj post
Ok, paziti ću, ali nekako mi se čini da trenutno to drugi prema meni ispoljavaju, jer kao što sam navela ranije, raskinula sam odnos sa suprugom nakon 7g. braka iz kojeg imamo jedno dijete i otišla sa drugim koji je također raskinuo dugogodišnji odnos sa suprugom ali bez djece. U malom smo gradiću, zajedno radimo, možeš li samo zamisliti kako je okruženje? Ali bili smo spremni na to.
Mogu.....ovo zvuči kao iz onih pričica Magde Weltrusky.
Quote:
Da, u pravu si Mars je u 6. polju u jarcu, a osim tog kvadrata ima i dva sextila i to sa suncem u 9. u ribama i Mjesecom u 5. u Sco.
Dakle, ima i nečega dobrog, ali kako da to sada sve skupa povežem?
Pokušajmo ovako: Želja mi je da čim prije zatrudnim, pa ako do toga dođe trebala bi se čuvati i paziti, npr. ostati kući na očuvanju trudnoće a ne posvetiti se poslu potpuno kako je to kod mene običaj?
Pomagaj, izgubih se u moru svih tih značenja
Thx
Odlično je što je Mars snažan (u egzaltaciji) i što prima skladne aspekte.

No, kod tranzita Plutona preko Marsa neminovno (kao što napisah ranije) dolazi do toga da neke dugoročno stvarane, nataložene, stare, destruktivne i potiskivane energije izlaze na površinu. Trudnoća je osjetljivo stanje u kojem žena prije svega treba posjedovati "unutarnji mir", sigurnost i staloženost ne bi li osigurala svom djetetu "mirno okruženje". Zato u kontekstu trudnoće za koju pitaš u tom periodu moraš paziti da što manje budeš u doticaju s destruktivnim ljudima i onim ljudima koji ti žele zlo jer ćeš se teško obuzdavati. Sretno.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 14:50   #57
Mogu.....ovo zvuči kao iz onih pričica Magde Weltrusky.
Ha, ha...samo što nju nisam pitala za savjet, već sam svoje odluke donijela prema osjećajima ali...uvjek s dozom razuma!

moraš paziti da što manje budeš u doticaju s destruktivnim ljudima i onim ljudima koji ti žele zlo jer ćeš se teško obuzdavati. Sretno.
U pravu si, ali još me čeka formalni razvod i sve oko toga, vidim, bit će "bajno"... ali dat ću sve od sebe da budem smirena, razmišljam da se počinjem baviti jogom, mislim da bi mi to donijelo potrebno smirenje i opuštanje, a moram priznati da je moj novi partner jedna jako smirena osoba, pa mi u svemu tome pomaže.
Thx još jednom.
ribica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 23:12   #58
fish, što bi onda značilo opozicija tr. plutona prema natalnom marsu (vl. 4p) i jupiteru (vl. asc) u 7 polju a saturn će isto raditi na jesen kvadrat na ma i ju ??
txs
janna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 11:08   #59
Upravo mi je tranzitni pluton ušao u 1. kuću, a i u podznaku sam jarac. U 1. kući u natalnoj karti imam merkur,sunce,jupiter. Što mogu očekivati idućih 15. godina. Natalni pluton mi je u vagi 8. kuća.
Trenutno su mi tranzitni pluton i natalna venera (nalazi se na kraju 12.kuće i u strijelcu) u konjukciji. Prestrašno, ne bih nikome poželjela
Navodno donosi fatalnu ljubav, ali od ljubavi ni lj, nakon sto godina mi se netko svidi, upoznamo se i jednostavno se prestane javljati.

Koliko vremenski traje plutonov aspekt? Nekoliko mjeseci?
goraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 11:51   #60
Quote:
janna kaže: Pogledaj post
fish, što bi onda značilo opozicija tr. plutona prema natalnom marsu (vl. 4p) i jupiteru (vl. asc) u 7 polju a saturn će isto raditi na jesen kvadrat na ma i ju ??
txs
Dakle u periodu koji navodiš tvoj Mars će biti napeto aspektiran s dvije strane, s jedne opozicijom Plutona, a s druge kvadratom Saturna. Ne znam kolike si orbise uzela u obzir, kod Plutonovih tranzita uobičajen je orbis od 5º koji se intenzivira kako Pluton napreduje prema egzaktnosti.

Evo budem napisala najvažnije:

Mars je planeta koja predstavlja pokretačku energiju, inicijativu, a područje koje Mars zauzima u natalnoj karti je područje primarnog trošenja fizičke energije. Dok Pluton predstavlja princip uništenja i obnavljanja. Kod opozicije se radi o tome da je u tom periodu pojedinac izložen životnim situacijama (iskustvima) u kojima se traži brza i dubinska reakcija, no najveći problem je taj što je osoba blokirana, a njena pokretačka energija - umrtvljena. Često je pri tome i sama fizička energija loše upotrijebljena, odnosno postoji ta neka tendencija da se osoba suviše identificira s uspjehom ili porazom i nije u stanju realno procijeniti vlastite snage. Pa na površinu počmu izlaziti njene frustracije i destruktivni porivi jer se osjeća nemoćnom pred nekim vidom "više sile". U tom periodu individua mora paziti na način kuda joj životna energija odlazi da ne postane "opsjednuta" određenim ciljom jer će i sam život od nje tražiti neki vid fanatične posvećenosti. Ona će osjećati silnu želju da nešto promjeni i da sama utječe na razvoj situacije ali joj objektivne stvari neće dati da to radi. To će posebno biti izraženo u periodu kada i Saturn bude kvadrirao Marsa jer će tada osoba doslovno osjećati blokadu na fizičkom nivou.

Plutonovi tranziti su dugoročni i često potpuno potapaju neki dio osobe ne bi li ona došla u kontakt s svojom suštinom, svojom esencijalnom prirodom. S druge strane tranziti Plutona često nisu vidljivi onim pojedincima koji imaju malo svijesti o svom unutarnjem životu, jer oni prije svega predstavljaju unutarnji proces, dugotrajni proces preobrazbe na nutarnjem nivou. No u aspektu ova dva tijela to je svedeno na "najmanju moguću mjeru" jer kako Mars predstavlja nižu oktavu Plutona (njegovu vidljiviju i prizemniju manifestaciju) a kontakt Plutona u osnovi potiče odstranjivanje....te će teško kod ovog kontakta i onima s "manjkom svijesti" stvari proći nezapaženo. Nakon Plutonova tranzita stvari nisu nikada iste, on iznosi na površinu ono što je trulo i što je potrebno odstraniti.....zato će nakon ovog tranzita neke stvari koje se tiču simbolike Marsa zauvijek nestati iz života individue.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.