Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2015., 19:42   #861
sad ću ti ja sasvim neamaterski reći - teme na forumu.hr se ne brišu na zahtjev. poslužit će već nekome.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:44   #862
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
sad ću ti ja sasvim neamaterski reći - teme na forumu.hr se ne brišu na zahtjev. poslužit će već nekome.
A možda mod bude od volje...
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:52   #863
u potvrde o kaznjavanju ne ulaze prekrsajne prijave....
to te ovdje trolaju
revo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:54   #864
Ja sam zamolila moda da pobriše thread.


FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:55   #865
zasto joj se ne svetis na sitni nacin...policiju zoves u sitne sate zbog buke iz njenog stana...uvjek joj tapet smrdi po urinu,ko zna zasto....pas laje kasno nocu zoves 112 jer nemozes spavati...uvjek se slucajno parkiras na osjetljiva mjesta....prdnes dok ona prolazi uz tebe.....mozes ovkao u nedogled..
revo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:55   #866
Quote:
FIRST kaže: Pogledaj post
Molim ako ima netko tko bi znao odgovoriti da mi pomogne savjetom.
Danas mi je došla dostava. Dostavljač je parkirao iza zgrade gdje nije parking već prilaz, pretpostavljam za dostavu, hitnu, vatrogasce itd. Nema iscrtanih parking mjesta, no nema ni znak koji označava zabranjeno parkiranje. Ispred kuće je ogroman parking s iscrtanim mjestima (znatno dalje), no usprkos tome dio ljudi se voli nagurati ispred zgrade (2-3 auta). Tako se i nagurala susjeda o kojoj je riječ. BIla je tamo parkirana i htjela je izaći, a nije mogla od kombija.

Čuli smo kako je netko zatrubio pa sam izašla van da vidim i kažem susjedi da odmah odlazimo, da je riječ o dostavi i da vozač dolazi. Žena je na moju ljubaznost odgovorila nepristojnim verbalnim napadanjem, te sam ju ja upozorila da je nepropisno parkirana, da ćemo se odmah maknuti i da ne razgovora tako sa mnom jer mi to ne odgovara. Potom sam ušla u haustor zgrade (ona je ostala dosta podalje vani) i opsovala sam joj u haustoru sve po spisku nadajući se da me ne čuje - užu, daljnju rodbinu, pičke materine i tako to. Nažalost, žena me čula. I potom je kada smo dostavljač i ja izašli iz zgrade blokirala mi put do kombija, strgnula mi naočale s lica i rekla da mi ih neće vratiti dok se ne ispričam. Pa kako su nažalost naočale jako skupe, morala sam se ispričati od straha da mi ih ne polomi. Potom sam ju slikala za volanom automobila na način da se vidi ona, auto, registracija i od kuda izlazi.
Ne želim uključivati vozača kombija u priču, on nije vidio da mi je strgnula naočale jer smo mu bile van vidokruga i nebih ga koristila kao svjedoka.

Ako odem na policiju sutra ujutro i ispričam da mi je zgrabila naočale s lica i prijetila da mi ih neće vratiti hoće li oni to moći staviti u kakav zapisnik?
Naime, kako obje živimo u istom kvartu strah me evenutalno daljnih sukoba, da mi ogrebe auto i sl. pa bih htjela negdje imati evidentirano da sam imala problem s njom.

Što se utroška vremena odlaskom na policiju tiče, to mi nije problem, a odlazak će mi prouzročiti veliko zadovoljstvo.

Dakle kako će policija gledati na tako relativno bezazlen sukob?
a imaš ti stila. ako nema brisanje teme, obrisat ćeš ti svoje postove pa nek izgleda kao da mi tu pričamo sami sa sobom?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:58   #867
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
a imaš ti stila. ako nema brisanje teme, obrisat ćeš ti svoje postove pa nek izgleda kao da mi tu pričamo sami sa sobom?

Sorry....

Ne pričate sami sa sobom - ostao je moj prvotni upit.

Ako se ne bude moglo obrisati i dalje ostaju vaši odgovori na moje početno pitanje koje će isto tu ostati - nisu ostala samo moja objašnjavanja koja nisu davala nove informacije vezano uz problem, već su bili rasprava s vama koji ste sudjelovali.
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 20:01   #868
zapravo, ona dva linka koja si bila stavila su sasvim korisna:

http://www.iusinfo.hr/dailycontent/T...aspx?id=11192# i https://gov.hr/moja-uprava/drzavljan...-postupak/1625
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 14:06   #869
Narušavanje javnog reda i mira

Pozdrav

Zanimaju me mišljenja i iskustva forumaša u sličnoj situaciji.

Naime ovo je situacija. Živim u obiteljskoj kući u malom jadranskom mjestu s udaljenošću od mora od otprilike kilometar. Susjed od čije kuće me dijeli javna cesta iznajmljuje svoju luksuznu vilu turistima. Dakle svaki tjedan dolazi nova grupa od petnaestak ljudi i pravi ogromnu buku. Većina ih se samo pretjerano dere dok napredniji reproduciraju glasnu glazbu po cijeli dan i noć. Jedino što sam do sada poduzimao je zamolio ih da se stišaju. Neki bi poslušali, većina ne bi. Moje pitanje je, što konkretno poduzeti budući da mi je kvaliteta života značajno narušena. Pozivanje policije, privatna tužba?
live_for_this is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 22:38   #870
policija.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 12:24   #871
Dali je dozvoljeno ispijanje alkoholnih pića ispred trgovine?
Ukoliko nije po kojem je zakonu to zabranjeno i kome prijaviti taj prekršaj (i koga: trgovinu ili zatečene osobe)?

Obratio sam se trgovini, no oni tvrde da nije njihovo da udaljavaju ljude ispred objekta.

Foto dokazi:
http://i.imgur.com/RIXwBYv.png
http://i.imgur.com/i7PCDOA.png
__________________
Dalibor
gvozdano is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 11:38   #872
Nije.

Odlika o komunalnom redu.

Policija ili komunalni redar.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 18:31   #873
imam specifično pitanje. možda je negdje I bio odgovor, no to bi me čudilo.
obiteljska kuća: može li djed zvati policiju jer mu unuk ne da spavati? djed stanuje na katu iznad unuka I unuk malo glasnije pustio muziku.
neetažirana je kuća.
slično pitanje: u kući sam suvlasnik sa A. A je iznajmio dio koji je koristio nekim ljudima. kuća neetažirana, dakle nije višestambeni objekt. ti ljudi iz te kuće zovu policiju da glasno kat ispod puštam muziku.
ide li to?
hvala
Jethro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 19:31   #874
naravno da ih mogu zvati, ne zanimaju policiju etažiranje i sl. gluposti.

ne maltretiraj ljude, stavi slušalice.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 01:16   #875
Sivkić, a dali je trgovina odgovorna za to što se ispred iste konzumira alkohol?
__________________
Dalibor
gvozdano is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 09:46   #876
Članak 9.
(5) Trgovac ne smije potrošačima omogućiti konzumaciju hrane ili pića u prodavaonici iz stavka 4. ovoga članka.
http://www.zakon.hr/z/175/Zakon-o-trgovini
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 21:42   #877
Bok!

Trebao bih savjet oko problemčića kojeg sam doživio nedavno.
Dakle, mjesto radnje je kvartovski parkić, vrijeme 21:40. Nas par sjedimo/stojimo oko klupice na kojoj su dvije prazne limenke pive i jedna poluprazna koju frend pije. Dvije prazne su ispijene na drugom (nejavnom) mjestu, a limenke su donešene da ih ostavimo kako bi ih netko skupio.
Sljedeća scena - dolazi marica i izlaze dva momka koji nas zatraže osobne, provjere nam zaleđa i priupitaju tko je pio pive. Ja odgovaram ja i -frend koji pije- na što nam gospodin odgovara kako je to kazno zbog opijanja na javnom mjestu. Ja tvrdim da je limenka prazna, nisam je ovdje popio, niti sam viđen kako pijem, a gospodin mi nudi opciju da pušem. To odbijam, jer znam da ću napuhati i na kraju smo obojica završili s kaznama.
Kazna je stvarno smiješna - 92 kn, ako se odmah plati i prijatelj (koji je u stvari pio je odmah platio). Ja odbijam platiti.
Jebeš te novce, nego ne želim platiti kaznu, a nisam ništa počinio. Da sam ja viđen kako ispijam tu pivu i odajem se pijančevanju - jebiga, platio bih tu kaznu odmah jer sam zajebao. Ovako se osjećam kao da ih još potičem da me analno penetriraju bez vazelina, a to mi se nimalo ne sviđa (pritom ne osuđujem one kojima je to napeto).
Svi kojima sam ispričao svoju nedaću mi savjetuju da platim i ne zajebavam se s njima, no meni je to iz već gore spomenutih razloga gadno i odbijam.
Koje su šanse da će mi žalba proći? I što bih trebao napomenuti u istoj?

Dakle, nisam viđen kako ispijam, frend koji je platio kaznu će rado svjedoćiti da nisam pio (iako ne znam koliko znači onda njegova riječ) i to je manje više to.
__________________
Pazi na svoje misli... one postaju tvoje riječi. Pazi na riječi... one postaju tvoja djela. Pazi na djela... ona postaju tvojim navikama. Pazi na svoje navike... one postaju tvojim značajem. Pazi na svoj značaj... on postaje tvojom sudbinom
cloud333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 12:00   #878
Quote:
cloud333 kaže: Pogledaj post
Da sam ja viđen kako ispijam tu pivu i odajem se pijančevanju.

Koje su šanse da će mi žalba proći? I što bih trebao napomenuti u istoj?

Dakle, nisam viđen kako ispijam, frend koji je platio kaznu će rado svjedoćiti da nisam pio (iako ne znam koliko znači onda njegova riječ) i to je manje više to.
Odavat se pijančevanju nije pijenje na javnom mjestu jednom neko te moraju zateći više puta u kratkom vremenu.

Nisu te vidjeli da piješ i gotovo.Tražiš saslušanje kod suca za sebe i tražiš svjedoke;policajca i prijetelje sve.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 19:04   #879
Molim pomoć.

Situacija je sljedeća:
Već tjednima u dvorište (haustor) moje zgrade dolaze školarci, srednjoškolci, u velikom broju i ondje puše, viču, glasno pričaju i bacaju opuške. Ponekad ih je 2-3, a ponekad desetak-petnaestak. Prvo što sam radila, zamolila bi ih da otiđu jer ometaju i buče. Vrlo fino bih ih zamolila, no to nije išlo pa sam morala povisivati i ton. Tek bi onda otišli. Tijekom tih tjeranja sam ih pitala otkud dolaze i jedan mi je momak rekao iz privatne gimnazije koja je samo nekih 100 metara udaljena od moje zgrade. Već sam ustanovila u koje doba dana dolaze, međutim, ne mogu ih uvijek tjerati jer nisam doma, a i ne mogu stalno ići natjeravati djecu. Budući da su jako jako glasni i ostavljaju otpad za sobom, po meni je to ometanje javnog reda i mira.

1.Imam li ja osnove zvati policiju?
2.Trebam li imati dokaze?
3.Da li da se obratim ravnatelju te privatne škole?

Molim za savjete, puno hvala
Fingersnap is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 03:24   #880
dobili smo kaznu za uznemiravanje javnog reda i mira zbog glasnog pustanja glazbe s laptopa? glazba nije bila preglasna, kazna je 200 kuna + 500 kuna sudskih troskova, moze li se to kako izbjeci ?
domo7111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.