Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2012., 00:02   #21
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Baš je lijepo zabljesnuo! Je li netko pogledao?
Ja si stavim alarm na mobitelu i izletim iz kuće minutu prije.
Vjerujem da mnogi koji ne znaju za iridijum bljeskove mogu se zakleti da je to nekakvo NLO čudo neviđeno.
Ja prvi put čujem za iridijum bljeskoveAstronomija nije moje područje -tako bi rekao Tarikušto u stvari znači-glup sam ko k..samo na fin način.
ludi mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 12:35   #22
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Baš je lijepo zabljesnuo! Je li netko pogledao?
Ja si stavim alarm na mobitelu i izletim iz kuće minutu prije.
Vjerujem da mnogi koji ne znaju za iridijum bljeskove mogu se zakleti da je to nekakvo NLO čudo neviđeno.
Jesi fotkao?
Astrobobo is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 00:48   #23
Danas sam uspio usnimiti prelet svemirske stanice preko Lisinskog (čitaj - cugao sam u Route 66 ). Evo fotke tko želi vidjeti, baš je bilo super
Astrobobo is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 04:12   #24
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
To je nešto slično poput ovog performansa koji se doduše dogodio prošli Božić. Meni je najčudnije od svega zašto ljudi kad vide nešto nepoznato na nebu odmah smatraju da su to vanzemaljci..
Zato jer vjeruju u vanzemaljce. To je danas jedna od religija, a ja sam NLO-ateist. Ne vjerujem da postoje, a kamoli da bi nam dosađivali. Dokažite suprotno, "veliki vjernici".
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 09:05   #25
Meni je najbolje kad kazu, pa ako si vidio NLO zasto nisi uslikao.
Pa nije to Severina na jahti, nego nesto sto ostavlja ljude paf.
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 10:30   #26
Severina se sama fotka
Astrobobo is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 12:25   #27
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Meni je najbolje kad kazu, pa ako si vidio NLO zasto nisi uslikao.
Pa nije to Severina na jahti, nego nesto sto ostavlja ljude paf.
Meni je najbolje kada guglam, stranica koje negiraju postojanje Boga ima koliko hoćeš, "veliki" znanstvenici poput Hawkinga ne vjeruju u postojanje Nepokretnog Pokretača (Boga) multiverzuma, neki čak negiraju postojanje povijesnog Isusa (iako povijesne znanosti dokazuju njegovo postojanje). A kada guglam teoriju da vanzemaljci ne postoje (postoje samo SF filmovi), ne mogu naći ni slova o toj teoriji, nego slušam laprdanja kao što su: "Nemoguće je da smo sami u svemiru" (pa dokažite onda ako ufologija nije religija, već znanost). Zašto ne bi bilo moguće?
Bit će da se radi o fenomenu zvanom horror vacui (strah od praznine). Duša koja nije ispunjena Bogom traži kilave i lažne nadomjestke za Njega, tvorca poznatih i nepoznatih svemira. Primijetio sam još koliko su vjernici u vanzemaljce (recimo oni sa Sferakona), nadrkani protiv kršćanstva. Pa normalno kada Laž nema ništa s Istinom, niti će ikad imati.
Volim pogledati Star Wars, Farscape, ali također volim pogledati i Snjeguljicu i sedam patuljaka, Bambija i Toma i Jerrya.
http://youtu.be/HopGEchxH7I
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 12.08.2012., 10:52   #28
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Duša koja nije ispunjena Bogom traži kilave i lažne nadomjestke za Njega, tvorca poznatih i nepoznatih svemira. Primijetio sam još koliko su vjernici u vanzemaljce (recimo oni sa Sferakona), nadrkani protiv kršćanstva. Pa normalno kada Laž nema ništa s Istinom, niti će ikad imati.
Trollanje ne toleriram.
Astrobobo is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 22:46   #29
Danas se ponovila radnja. Ali ne u ZG nego u Zadru. Izašao ja za vrijeme poluvremena utakmica na zrak. I vidim točno u pravcu juga u zraku neku kuglu. Ali se miče , a osim bijele kuglaste svjetlosti zapazio sam i trakicu nešto plavoga. Bila je u zraki pinutu dvije, malo šetala amo tamo i onda se polako spustila. Jako slično kao: http://www.24sata.hr/zanimljivosti/s...-zeleni-401959
Onda sam se sjetio prijatelja koji dolazi pješke u ovaj kvart, jer smo pričali mobitelmo prije pola sata, a on je upravo krenuo. I ja ga zovem, a on meni kaže da je snimio svjetlost. Ali se vidi samo kao traka na nebu, kao da je bila predugačka rezolucija. U ovom slučaju je najbitnije smjer gdje je on vidio taj objekt. Na kraju smo zaključili da je objekt bio praktično na 500-800 m od nas. Meni je bio prema jugu, a njemu sjeveroistok. A točno znamo gdje je su naša mjesta promatranja. Znači, ako je bio tako blizu, visina mu nije mogla biti veće od 100 m. Ja mislim da je dron. Samo me zbunjuje prejeko svjetlo. Kao da se radi o žarulji od 200 w !??!

Ne znam koje tehničke karakteristike imaju "noćni" dronovi ? Jedino ako nije neki prilično veliki dron pogonjen benzinskim motorem.
A to bi bilo prilično skupo. A ovaj naš kvart nema ni vila, ni bogatih stanara.
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Meni je najbolje kada guglam, stranica koje negiraju postojanje Boga ima koliko hoćeš, "veliki" znanstvenici poput Hawkinga ne vjeruju u postojanje Nepokretnog Pokretača (Boga) multiverzuma, neki čak negiraju postojanje povijesnog Isusa (iako povijesne znanosti dokazuju njegovo postojanje). A kada guglam teoriju da vanzemaljci ne postoje (postoje samo SF filmovi), ne mogu naći ni slova o toj teoriji, nego slušam laprdanja kao što su: "Nemoguće je da smo sami u svemiru" (pa dokažite onda ako ufologija nije religija, već znanost). Zašto ne bi bilo moguće?
Bit će da se radi o fenomenu zvanom horror vacui (strah od praznine). Duša koja nije ispunjena Bogom traži kilave i lažne nadomjestke za Njega, tvorca poznatih i nepoznatih svemira. Primijetio sam još koliko su vjernici u vanzemaljce (recimo oni sa Sferakona), nadrkani protiv kršćanstva. Pa normalno kada Laž nema ništa s Istinom, niti će ikad imati.
Volim pogledati Star Wars, Farscape, ali također volim pogledati i Snjeguljicu i sedam patuljaka, Bambija i Toma i Jerrya.
http://youtu.be/HopGEchxH7I
Fenomen NLO je izgleda čovjekova suvremena mitska opsesija.
O tome piše Jung: http://old.apocalisselaica.net/hr/va...l-fenomeno-ufo
Čovjekova psihologija je takva da obožava vjerovanje u nadnaravno. Ali se ta vjera razvojem civilizacije mijenja. Prije 2000 godina se vjerovalo u hodanje po vodi. A danas se razvojem znanosti vjeruje u vanzemaljce koji lete oko nas.

Zadnje uređivanje krena : 28.03.2015. at 23:17.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 14:00   #30
Najjača mi je ta logika "nemam pojma šta je -mora da su elijeni".
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 17:20   #31
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Danas se ponovila radnja. Ali ne u ZG nego u Zadru. Izašao ja za vrijeme poluvremena utakmica na zrak. I vidim točno u pravcu juga u zraku neku kuglu. Ali se miče , a osim bijele kuglaste svjetlosti zapazio sam i trakicu nešto plavoga. Bila je u zraki pinutu dvije, malo šetala amo tamo i onda se polako spustila. Jako slično kao: http://www.24sata.hr/zanimljivosti/s...-zeleni-401959
Onda sam se sjetio prijatelja koji dolazi pješke u ovaj kvart, jer smo pričali mobitelmo prije pola sata, a on je upravo krenuo. I ja ga zovem, a on meni kaže da je snimio svjetlost. Ali se vidi samo kao traka na nebu, kao da je bila predugačka rezolucija. U ovom slučaju je najbitnije smjer gdje je on vidio taj objekt. Na kraju smo zaključili da je objekt bio praktično na 500-800 m od nas. Meni je bio prema jugu, a njemu sjeveroistok. A točno znamo gdje je su naša mjesta promatranja. Znači, ako je bio tako blizu, visina mu nije mogla biti veće od 100 m. Ja mislim da je dron. Samo me zbunjuje prejeko svjetlo. Kao da se radi o žarulji od 200 w !??!
Leteći lampioni kakve su organizirano puštali u Zagrebu (i zapalili skele oko Zagrebačke katedrale) i (ako se dobro sjećam) u Zadru lete otprilike tako. Prije par mjeseci sam gledao kroz prozor jednog kako se diži i pada, pa sam pomislio da nije zgodno ako to nekome padne na glavu - hodaš po cesti noću i onda ti se nešto veliko spusti na glavu. Garant se dobro usereš.
vamvam is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 22:51   #32
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Danas se ponovila radnja. Ali ne u ZG nego u Zadru. Izašao ja za vrijeme poluvremena utakmica na zrak. I vidim točno u pravcu juga u zraku neku kuglu. Ali se miče , a osim bijele kuglaste svjetlosti zapazio sam i trakicu nešto plavoga. Bila je u zraki pinutu dvije, malo šetala amo tamo i onda se polako spustila. Jako slično kao: http://www.24sata.hr/zanimljivosti/s...-zeleni-401959
Onda sam se sjetio prijatelja koji dolazi pješke u ovaj kvart, jer smo pričali mobitelmo prije pola sata, a on je upravo krenuo. I ja ga zovem, a on meni kaže da je snimio svjetlost. Ali se vidi samo kao traka na nebu, kao da je bila predugačka rezolucija. U ovom slučaju je najbitnije smjer gdje je on vidio taj objekt. Na kraju smo zaključili da je objekt bio praktično na 500-800 m od nas. Meni je bio prema jugu, a njemu sjeveroistok. A točno znamo gdje je su naša mjesta promatranja. Znači, ako je bio tako blizu, visina mu nije mogla biti veće od 100 m. Ja mislim da je dron. Samo me zbunjuje prejeko svjetlo. Kao da se radi o žarulji od 200 w !??!
Jučer predvečer je jedan moj kolega letio na tom području quadcopterom sa krakovima osvijetljenim bijelim i plavim LED trakama (oko 5 W snage ukupno). Te LED trake se na tamnom nebu vide na udaljenosti od 5 km kao Venera otprilike. Ovo je jedna fotka sa tog leta:



Danas smo letjeli zajedno pa sam taj quadcopter uslikao izbliza:



BTW i jedan moj noćni probni let sa letjelicom fiksnih krila je završio na youtubeu kao snimka NLO-a: https://www.youtube.com/watch?v=8JfkJtkOuhg

I jedan ruski turist ga je snimio: https://www.youtube.com/watch?v=Epe8LzK9G5c
*Q* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 23:05   #33
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Leteći lampioni kakve su organizirano puštali u Zagrebu (i zapalili skele oko Zagrebačke katedrale) i (ako se dobro sjećam) u Zadru lete otprilike tako. Prije par mjeseci sam gledao kroz prozor jednog kako se diži i pada, pa sam pomislio da nije zgodno ako to nekome padne na glavu - hodaš po cesti noću i onda ti se nešto veliko spusti na glavu. Garant se dobro usereš.
Ovo nije bio lampion , jer znam kako je to bilo prije par mejseci : http://www.057info.hr/vijesti/2014-0...top-dozivaljaj

Radi se o nekoj daljinski upravljanoj letjelici. Gibala se gore - dolje i po horizontali. Ali mi je čudno tako jako svjetlo ?

Quote:
*Q* kaže: Pogledaj post
Jučer predvečer je jedan moj kolega letio na tom području quadcopterom sa krakovima osvijetljenim bijelim i plavim LED trakama (oko 5 W snage ukupno). Te LED trake se na tamnom nebu vide na udaljenosti od 5 km kao Venera otprilike. Ovo je jedna fotka sa tog leta:

Danas smo letjeli zajedno pa sam taj quadcopter uslikao izbliza:

BTW i jedan moj noćni probni let sa letjelicom fiksnih krila je završio na youtubeu kao snimka NLO-a: https://www.youtube.com/watch?v=8JfkJtkOuhg

I jedan ruski turist ga je snimio: https://www.youtube.com/watch?v=Epe8LzK9G5c

Znači ipak nije UFO , nego IFO (Identificirani F. O.)

Da li se spustio na Bilom Brigu kod OTP - banke ???

Zanimljivo je kako čovjek teško procjenjuje udaljenosti. Ja sam mislio da je daleko par kilometara. A ono mi je bio pred nosom na 300-400 m daleko od mene. Pošto smo ga gledali ja i moj kolega sa različitih mjesta lako smo izmjerili da je bio jako blizu nas.

Zadnje uređivanje krena : 29.03.2015. at 23:20.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 23:22   #34
Venera jako svjetli ovih dana, pa je opet "poplava"nlo-a
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 23:29   #35
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Da li se spustio na Bilom Brigu kod OTP - banke ???
Letio je sa Bilog Briga, ali ne znam da li je bio točno kod OTP banke.
*Q* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 23:37   #36
Quote:
*Q* kaže: Pogledaj post
Letio je sa Bilog Briga, ali ne znam da li je bio točno kod OTP banke.
Sjeverno od banke ima jedan neasvaltirani veliki parking. Vidio sam da se tu negdje spušta.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 23:39   #37
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Sjeverno od banke ima jedan neasvaltirani veliki parking. Vidio sam da se tu negdje spušta.
Lako moguće, to je zgodna čistina za poletjeti i sletjeti.
*Q* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 07:15   #38
Evo opet novinari pišu vaginarije:

http://www.zadarski.hr/teme/clanak/i...jetla-i-oblika

VIDEO: NLO SNIMLJEN IZNAD ZADRA! - Čitateljica: uplašili smo se, bili su blizu, čudnog svjetla i oblika!
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 16:05   #39
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Evo opet novinari pišu vaginarije:

http://www.zadarski.hr/teme/clanak/i...jetla-i-oblika

VIDEO: NLO SNIMLJEN IZNAD ZADRA! - Čitateljica: uplašili smo se, bili su blizu, čudnog svjetla i oblika!
Pored ovakve poplave jeftinih dronova čudi me kako prijava NLO-a niej daleko više.

To je postala prava dječja igračka..
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 23:43   #40
Kad se iznenada, na lijevoj strani
sam u vidokrugu primjetio neki objekat
nepoznat, koji je bio bljestav
ustvari, mjenjo je boju
ustvari, bio je zut
zelenkaste boje povremeno

Kad, kad mi se taj objekat izgubio
nepoznati, bljesteci, zeleni
ustvari, crveni je bio
taj zelenkasti objekat
kad, kad, kad se izgubio
iz vidokruga

Ako vidis u zadru onda je nlo,a ako vidis u medugorju oda je gospa........


To Stupid To Understand Science?
Try Religion!
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:08.