Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2016., 11:08   #1
TMS (transkranijalna magnetska stimulacija) terapija

Od nedavno u bolnici Jankomir omogućen je novi oblik terapije za pacjente kojima lijekovi ne daju rezultate.Dali imate kakva iskustva vezana uz ovaj oblik terapije?


http://www.pbsvi.hr/hr/o-nama/transk...imulacija-tms/
badday is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 13:36   #2
čitala sam o tome. u svijetu se provodi već duže vrijeme i navodno ima dosta pozitivnih reakcija. drago mi je da je sada dostupna i kod nas.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 14:55   #3
Navodno daje jako dobre rezultate kod depresije ,a jedina nuspojava je glavobolja koja nestaje u roku od 24h.
badday is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 06:44   #4
Dižem temu

Da li itko zna više o tome?
samomama2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 18:42   #5
Prošao sam 30 tretmana i nije mi pomoglo.
dijagnoza mi je anksiozni poremećaj i depresija.
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 14:46   #6
Prvi put ovdje čujem za ovo..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 12:25   #7
Jel bio jos netko na ovoj terapiji da podijeli iskustva ? : )
iwanamilinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 17:26   #8
Uglavnom su samo pozitivna iskustva, a meni samo u glavi vrišti "lobooootooomiiijaaaa"
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 20:12   #9
Quote:
mr.wolf69 kaže: Pogledaj post
Prošao sam 30 tretmana i nije mi pomoglo.
dijagnoza mi je anksiozni poremećaj i depresija.
kakav ti je dojam bio?
jel bilo nuspojava?
i baš ti ništa nije pomoglo?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 22:08   #10
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
kakav ti je dojam bio?
jel bilo nuspojava?
i baš ti ništa nije pomoglo?
I koliko je koštalo?
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 20:44   #11
Iskustva
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 14:23   #12
Kako je netko i pedvidio jedno od pitanja kod psih je bilo i to

Rekla je da šalje svoje pacijente, ona mora napisati preporuku, ide preko uputnice

Iskustva..jedan pacijent bio je na 15 tretmana (ne znam jel sam dobro shvatila, jel bio na starom aparatu ili ovom novom) nije mu pomoglo, ali dr. nije protiv toga..

Više nažalost ne mogu reći, jer očito je to novost kod nas, ali cilj je da sredi depresiju i "poravna" mozak
Lanali is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 16:32   #13
Je l pomaže ili ne s obzirom da je novost ili je još neistraženo.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 14:23   #14
Ne znam zaista, nažalost morat ćemo čekati da veći broj ljudi isproba pa ćemo znati, iako mislim da je relativno..nekome može i ne mora pomoći
Lanali is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 23:40   #15
Jedva čekam čuti iskustva
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 20:20   #16
Ja sam bio na dubinskoj transkranijalnoj magnetskoj stimulaciji mozga koja se provodi sa Deep TMS uređajem. Prošao sam 25 tretmana, ali mi nije ništa bilo bolje. Inače, bolujem od opsesivno-kompulzivnog poremećaja.
Dankomat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 08:54   #17
Quote:
Dankomat kaže: Pogledaj post
Ja sam bio na dubinskoj transkranijalnoj magnetskoj stimulaciji mozga koja se provodi sa Deep TMS uređajem. Prošao sam 25 tretmana, ali mi nije ništa bilo bolje. Inače, bolujem od opsesivno-kompulzivnog poremećaja.
Da li netko.ima pozitivna iskustva
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 15:38   #18
Kad se počelo pisati o tome pitala sam svoju psih jel aparat ok, rekla je da pričekam (išlo je nekoliko njenih pacijenata). Na kraju se ispostavilo da nikome nije pomoglo, već baš suprotno, nekima se stanje pogoršalo..tako da, odustala sam, a ona je također razočarana, jer se nadala da bi to moglo mnogima pomoći
Lanali is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2020., 22:43   #19
TMS terapija

Evo pozitivnog iskustva, ja sam bila u Jankomiru na repetativnom TMS-u (kod nas ima i uredjaj za duboki TMS) na 20 terapija i jako mi je pomoglo. AD-i nisu uopce djelovali vise cak niti Wellbutrin i Velafax i onda me dr poslala na TMS i meni je spasilo zivot. Bila sam u uzasnoj depresiji s najgorim mislima. Uopce nisam mogla funkcionirati. Sada nakon 8 mj. idem opet, ali na Rebro kao terapija odrzavanja. Hzzo odobrava svakih 6 mj. i to je kao preporuka, da se ide makar se depresija nije vratila. Ja sam nakon TMS-a bila 5 mj bez lijekova dobro i onda mi je dr. Vratila samo stabilizator raspolozenja i dalje sam dobro. Za mene je to veliki uspjeh. Ovi postovi da nikome nije pomoglo, ne bi bas trebali uplasiti, ima puno vise onih kojima je pomoglo. Treba i doktor biti dobro educiran da vas tocno mapira da vam se stimulira tocno odredeni dio mozga koji je “odgovoran” za depresiju, anksioznost, bipolarni, ovisnost itd itd. Nuspojava nema ili su toliko blage U usporedbi s onima od Ad-a, tako da svakako probajte barem ako vam dr. predlozi. Trebate preporuku svojeg/e psih. i D1 od opce prakse i nazovete u Jankomir ili Rebro za termin pregleda, ceka se 7 dana mozda.. Termin za terapiju se ponekad uopce ne ceka nego se odmah na pregledu i krene ili se ceka do mjesec dana. Ljudi s kojima sam razgovarala koji su bili svi su potvrdili da im je pomoglo, nakon 10 x se osjeti znatno poboljsanje.
__________________
<3
TicTac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2020., 15:30   #20
Quote:
Lanali kaže: Pogledaj post
Kad se počelo pisati o tome pitala sam svoju psih jel aparat ok, rekla je da pričekam (išlo je nekoliko njenih pacijenata). Na kraju se ispostavilo da nikome nije pomoglo, već baš suprotno, nekima se stanje pogoršalo..tako da, odustala sam, a ona je također razočarana, jer se nadala da bi to moglo mnogima pomoći
Kako misliš stanje se pogoršalo?

Za sve ostale, molim vas napišite ako imate iskustva kakva sa ovim...
mfranic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:47.