Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2016., 00:32   #1
Lociranje elektronske osobne iskaznice

Dakle, pitanje o ovim novim osobnim iskaznicama koje smo svi dužni imati.
Da li nas policija može locirati putem te iskaznice obzirom da sadrži čip (pretpostavljam da se ovdje radi o RFID čipu, jer se takav koristi u našim biometrijskim putovnicama) ?
Cube777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 02:28   #2
Quote:
Cube777 kaže: Pogledaj post
Dakle, pitanje o ovim novim osobnim iskaznicama koje smo svi dužni imati.
Da li nas policija može locirati putem te iskaznice obzirom da sadrži čip (pretpostavljam da se ovdje radi o RFID čipu, jer se takav koristi u našim biometrijskim putovnicama) ?
nemam pojma,jer moja vrijedi jos dosta godina,a i nemam novceza to sve novo

ali ej sigurno da svi koriste nekakve cipove radi rpacenja i to je globavlna pojava

ako ima cip bilo sto moze te se otkriti sa time bilo gdje na planeti,kuzis,nema skrivanja,sve je rpemrezeno,satelitizirano,kao kokos u kokosinju si,sve se zna gdje je koja kolica
dakle nema bjezanja nigdje

putovnicu novu nemam,a nemm niti staru,ja nemislim sada ngidje ici,a i nemoram imam Moci koje se aktiviraju gdje pozelim ako sam precitzan,isto na cijelom planetu

a sto se tice cipova,sve se prati i to svuda
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 08:30   #3
Ne može jer nemaju s čim. Možda će jednog dana nabaviti takav uređaj.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 16:03   #4
Sad cisto amaterska retpostavka, ali pretpostavljam da bilo koji "lokator" mora prvo odasiljati signal da bi se isti moglo detektirati. Buduci iskaznica nema izbor energije (bateriju) koji bi mogao omoguciti odasiljanje signala ne znam kako bi se moglo detektirati sa trenutno poznatom tehnologijom
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 19:55   #5
Ako mogu kod cipiranih psa (njihovi cipovi sigurno nemaju izvor energije), mogu sigurno i drugdje.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 20:20   #6
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ne može jer nemaju s čim. Možda će jednog dana nabaviti takav uređaj.
itekako mogu,samo ti neznas za taj uređaj,a taj uređaj ce kontroliratis ve cipirane ljude koji budu

dakle tos to ti neznas je jedno ali to vec postoji,naravno ence tis e crtati da to sam shvatis,ali je ejdnostavno ako se vvec proizvode takvi cipovi onda je JASNO da prije toga treba napraviti uređaj koji ce sve to rpatiti,a kakot akvi cipovi vec psotoje razumnim ljudima je jasno da je to druga faza recima a prva faza kontrole cipova je vec napravljena

dakle vec danas se moze na vis enacina pratiti svaki covjek sa bilo kojim takvim cipom i to na cijelom planetu

e sada jel ces to shvatiti ili nwcete nije na meni ,ali to je cinjenica,kao i cinjenica da se internet koristio prije komercijalizacije-citaj civilne
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 20:24   #7
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Sad cisto amaterska retpostavka, ali pretpostavljam da bilo koji "lokator" mora prvo odasiljati signal da bi se isti moglo detektirati. Buduci iskaznica nema izbor energije (bateriju) koji bi mogao omoguciti odasiljanje signala ne znam kako bi se moglo detektirati sa trenutno poznatom tehnologijom
pa jednostavno je ako imas dovoljno veliki i jak satelit koji moze skenirati povrsinu planeta Zemlje i koji moze uhvatiti i najslabiji signas sa cipa ond aje jasnod a se moze rpatiti,sateliti vec postoje to valjda znas,kao i sateliti za pracenje, a ima i tih mocnijih,dakle neki bolji neki losiji,a neki sve rade,samo za te neznas,povezani sa ogromnom bazom podataka na nekom mjestu svaki cip koji psotojis e moze identificirati,cak i serijski na tvom kompu,jer ima svoj broj,treba ti samo mocan uređaj koji skenira planet ZEmlju,a to vec postoji mislim,nije sluzbeno naravno,ali ence ti to nitko reci dakel da objasnim prije svake uporabe trebas imati kontrolu dakle
1 faza uređaj,druga faza recimo kontrola lokacija,a kada se cipovi vec rade to znaci da se kontrola lokacija vec napravila,tako ej ejdnostavno za shvatiti,kao i sa lijekovima,proizvodnja je zadnja faza
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 20:28   #8
Quote:
Cube777 kaže: Pogledaj post
Dakle, pitanje o ovim novim osobnim iskaznicama koje smo svi dužni imati.
Da li nas policija može locirati putem te iskaznice obzirom da sadrži čip (pretpostavljam da se ovdje radi o RFID čipu, jer se takav koristi u našim biometrijskim putovnicama) ?
RFID ima mali domet a i lako ga se onemogući Faradayevim kavezom.
Galois is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 20:31   #9
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Ako mogu kod cipiranih psa (njihovi cipovi sigurno nemaju izvor energije), mogu sigurno i drugdje.
Primjer?

Koliko znam kod pasa to sluzi za identifikaciju skenerom, ne za nasumicno trazenje na daljinu, GPS lokatori su glomazniji i u ogrlici
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 22:37   #10
E a ako ja dam svoju osobnu svom burazu Memulici, a uzmem njegovu, a? Kak će me onda locirat?
Schlitzie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 04:27   #11
Quote:
Galois kaže: Pogledaj post
RFID ima mali domet a i lako ga se onemogući Faradayevim kavezom.
nije bitno kakav domet ima ciop,nego kakav domet ima skener,ako skener moze doprijeti do bolo koje tocke na povrsini planeta i jos dublje onda se svaki cim moze citati,locirati itd
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 04:29   #12
Quote:
Schlitzie kaže: Pogledaj post
E a ako ja dam svoju osobnu svom burazu Memulici, a uzmem njegovu, a? Kak će me onda locirat?
pa ovisi ako su ti stavilid rugi potkozni cip zua koji neznas,onda se nece podudarati sa tom osobnom,hihihihi

inace sto kazes da se locira covjek po tragu njegovog energetskog bica,sto ces onda,a jesam ti dao na razmisljanje,ako si shvatio o cemu pricam naravno
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 08:43   #13
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Primjer?

Koliko znam kod pasa to sluzi za identifikaciju skenerom, ne za nasumicno trazenje na daljinu, GPS lokatori su glomazniji i u ogrlici
A j sam vidjela kako veterinar sa skenerom nije mogao očitati psu koji je imao čip isti, jer čip se valjda pomaknuo. Znači, taj skener ima skroz mizerni domet.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 09:24   #14
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Primjer?

Koliko znam kod pasa to sluzi za identifikaciju skenerom, ne za nasumicno trazenje na daljinu, GPS lokatori su glomazniji i u ogrlici
Ajoj, oprosti, mislio sam da je rijec samo o identifikaciji.
Ali sigurno nije problem razviti cip sa izvorom energije. Oni uredjaji koje ugradjuju ljudima sa problemima srca, kako se zovu...pacemaker ili tak nekak...mislim da imaju izvor energije, a drze dosta dugo. A i postoje satovi, kojima se baterija dopuni samo pokretima ruke.
Ako cijeli racunar stane u danasnji smartphone, sigurno je najmanji problem razviti cip velicine zrna rize, preko kojega te mogu locirati.

Onako usput, mislim da je nedavno negdje u sjevernoj evropi po prvi put covjek sa ugradjenim cipom prosao kroz kontrolu na aerodromu bez potrebe kontroliranja dokumenata.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 14:45   #15
Ne kazem da je nemoguce, pitanje je naravno opet dometa sa tako slabim izvorom energije u danasnjim tehnoloskim mogucnostima koji bi stao pod kozu i trajao godinama.

No ako govorimo o osobnim iskaznicama i njihovim sadasnjim cipovima tu koliko znam nema nikakvog emitiranja signala.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 16:15   #16
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
A j sam vidjela kako veterinar sa skenerom nije mogao očitati psu koji je imao čip isti, jer čip se valjda pomaknuo. Znači, taj skener ima skroz mizerni domet.
ma moguce je ui to i da je cip los,alis ve opvisi o skeneru,najjaci skener cita i lose cipove,bar kodove i slicno

zamisli si u orbiti par satelita koji tvore mrezu za skeniranje stvari od ljudi,znaju gdje si,kako naci nekoga lijepo ,digao karticu u banci,pokaz,placa sa ovim,onim,sve aktiviras i skeniras i saljes u bazu i nađu te,a ako slucajno te nemogu otkriti tada cipom pogledaju tvoju povijest kretanja kartica kroz godine te te onda lociraju na taj nacin

dakle kako god uzmes nemozes se sakriti NIGDJE

evo meni prijetio demon da ce me razapet u Pentagonu akos e umijesam,mene niti nemora traziti ja kazem tu sam i tko te sljuivi,ti makni,napravi akciju ja cu strasnu reakciju

nazalsot mene rpate demoni a ne glupi ljudski cipovi,dobro i cipovi sa kartica,ali mogli bi mi malo love staviti da kupim ali nece gamad,jer sam rekao da cu ihs ve istrijebiti koi mis tanu na put
tako da mene odavno prate pomocu cipova,pokaza elektronskog,bankovne kartice,svacega sto znam i neznam
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 16:17   #17
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ne kazem da je nemoguce, pitanje je naravno opet dometa sa tako slabim izvorom energije u danasnjim tehnoloskim mogucnostima koji bi stao pod kozu i trajao godinama.

No ako govorimo o osobnim iskaznicama i njihovim sadasnjim cipovima tu koliko znam nema nikakvog emitiranja signala.
u biti signal ti neki i ne treba,dovoljno je sto se moze procitati
zamisli si to kao kopanje ,trazenje blaga,imas dovoljno jak skener da procitas jel ima metala par metara ispod povrsine i procitas zeljezorecimo,sada si zamisli da nesto u orbiti to istor adi sa karticama,netreba ti signal na kartici,ako imas dovoljno jak skener da procitas sve sa povrsine zemlje,jednostavno do bola bi se reklo
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 21:43   #18
Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
nije bitno kakav domet ima ciop,nego kakav domet ima skener,ako skener moze doprijeti do bolo koje tocke na povrsini planeta i jos dublje onda se svaki cim moze citati,locirati itd
Greenov zakon o raspravi: Sve je moguće ukoliko nemate pojma o čemu pričate.
Galois is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 23:11   #19
Quote:
Galois kaže: Pogledaj post
Greenov zakon o raspravi: Sve je moguće ukoliko nemate pojma o čemu pričate.
a psoto ljud na ZEmlji nemaju pojma kakve sve tehnologije pracenja psotoje,te neshvacaju da "alieni" kontroliraju Zemlju vec tisucljecima,onda ti je jasnos to sve postoji,bilo ljudskim rukama rađeno ili mozda Mocima,demona dakle palih anđela
đ
biti ce buđenje slicnog efekta kao u matrixu,samo ovo nece biti film nego tesko otreznjenje
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 16:36   #20
Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
pa ovisi ako su ti stavilid rugi potkozni cip zua koji neznas,onda se nece podudarati sa tom osobnom,hihihihi
Znači trebaju ugradit jedan potkožni mikročip koji treba potvrdit onaj mikročip za praćenje na ličnoj karti ? Zaš nebi mikročip za praćenje bio odma ugrađen pod kožu ?

Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
inace sto kazes da se locira covjek po tragu njegovog energetskog bica,sto ces onda,a jesam ti dao na razmisljanje,ako si shvatio o cemu pricam naravno
Svatio sam, razmislio, i kažem da je to glupost na kubik. Kakav je to "trag energetskog bića"?
Schlitzie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.