Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2016., 05:02   #1
Plave oči

U multikultnurnoj Americi (SAD) gdje manje od 20-30 posto ljudi ima plave oči na najvažnije mjesto u državi - mjesto predsjednika u većini slučajeva, do sada preko 70 posto bude čovjek s plavim očima.
I na novim izborima 3 najvažnija kandidata imaju plave oči.

Kakve se teorije mogu izvući iz ovoga?
Temu ne bih otvorio za Finsku, Baltik i zemlje gdje je to uobičajena pojava. No Amerika je ipak mješavina svakakvih ljudi.

Slično bi mogli reći i za multinacionalnu imperiju Rusiju no nema dostupnih podataka o boji očiju za tu državu.
putnikbroj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 14:29   #2
Zanimljiva tema, po meni više za psihologiju ili filozofiju, plave oči ljudima ulivaju poverenje, dok u zajednicama u kojima su ređa pojava skreću pažnju na pojedince, koji deluju upadljivo i to je prva stvar koju posmatrač zapazi, te izazivaju potrebu upoređivanja sa osobom zbog uočljive razlike, pa srećnim plavokim otvaraju mogućnost manipulacije, što je i osnova svake političke kampanje. Onaj tko stekne najveće poverenje, divljenje i pažnju mase pobeđuje. To naravno ne znači da neko tko ne poseduje plave oči ne može biti dobar manipulator.
Iskra94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 07:53   #3
Quote:
Iskra94 kaže: Pogledaj post
Zanimljiva tema, po meni više za psihologiju ili filozofiju, plave oči ljudima ulivaju poverenje, dok u zajednicama u kojima su ređa pojava skreću pažnju na pojedince, koji deluju upadljivo i to je prva stvar koju posmatrač zapazi, te izazivaju potrebu upoređivanja sa osobom zbog uočljive razlike, pa srećnim plavokim otvaraju mogućnost manipulacije, što je i osnova svake političke kampanje. Onaj tko stekne najveće poverenje, divljenje i pažnju mase pobeđuje. To naravno ne znači da neko tko ne poseduje plave oči ne može biti dobar manipulator.
Zanimljivo je da se oči plave ili zelene boje mogu pojaviti u zajednicama,kako pretežno tamnih očiju tako i u roditelja,jer zna izbiti i nakon nekoliko generacija,pošto je neki od predaka imao takve oči.
Dok se o genima nije znalo ništa,obično bi žena koja je rodila takvo dijete,dobila teške probleme,jer se smatralo da je dijete nečije tuđe,pa se znalo tražiti u bližoj i daljnoj okolini,tko bi mogao biti otac...
U bijelaca,postoji nekoliko nijansi plave boje,od nebesko plavih,koje su obično smatrane kao oči osobe kojoj se može vjerovati do ledeno plavih tj čelično sivih,čijeg pogleda su se drugi klonili,a izazivao je i strah.
Miješanjem rasa i narodnosti,više nije čudno da uz tamnu put idu i plave oči.
Zanimljivo je da se manipuliralo tom bojom očiju,osobito u religijama,pa zato na 90 % slika kod kršćana i Krist je plavih očiju,bljedoput,svjetlokos,što je očita glupost,obzirom da je bio iz podneblja tamnookih i tamnoputih.
Osobno kroz život u meni su budili intuitivno nepovjerenje ljudi ledenoplavih očiju a uz to još i niskog rasta...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 17:11   #4
Niti vjerujem manje ili više ljudima s određenom bojom kose, očiju ili kože
Niti mislim da je to bitno

Ali kad primjetim to što sam napisao
Kao da je nekom bitno,...
putnikbroj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 19:27   #5
P. S.
To bi bilo za USA
Što se tiče Hrvatske, u nas isto manjina ima plave oči što se poklapa s činjenicom da većina ljudi u Hrvatskoj nisu genetski slaveni (čije je, među ostalima, obilježje plave oči)
putnikbroj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 21:24   #6
Ne znam jeste li primjetili, 80 % književnika i slikara ima smeđe oči, najviše umjetnika u svijetu su smeđooki, od književnosti, muzike do glume i slikara. Skoro sva djeca u početku kada se rode imaju plave oči, oči se mijenjaju, smeđe su najčešće pa možda to i objašnjava puno veću pojavu smeđih očiju kod poznatih ličnosti, ne mogu sada reći ljudi sa smeđim očima se rađaju talentiraniji, bilo bi totalno netočno, nego smeđookih je više. Pa plavih, zatim dolaze sive, crne i crvene(slučaj kod albino ljudi). I znanstvenika i velikih izumitelja je više sa smeđim očima.
__________________
The right man in the wrong place can make all the difference in the world.
DrGordonFreeman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 23:38   #7
To nije istina
Ima i smeđookih i plavookih, a
putnikbroj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:19.