Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2017., 21:39   #801
imam jos 2 nova ljiljana

http://i1295.photobucket.com/albums/...ps72kynu4s.jpg

http://i1295.photobucket.com/albums/...pse6rnrnkb.jpg

osim toga nemam nista za prijavit, nemam pravo vremena da se bavim balkonom
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 19:27   #802
Pala tema malo u zaborav... uživamo u pogledu i plodovima rada na proljeće Kod mene sve slično kao i do sad, lijepo cvijeta, buja, raste. Ipak, jutros sam presudila dragoljubima. Zemlja im je očito prebogata i to je raslo preludo. Dosadilo mi je svaki tjedan pročupavati ih i kidati listove To je bilo nemoguće i počeli su mi preuzimati i prekrivati druge biljke, a listovi penjajućih koji su otišli u visinu uz ogradu počeli su se sušiti jer je sad već sunce stvarno prejako i tu na udaru. Par dana sam se premišljala, ali dosta je bilo. Cvjetovi su divni, ali ih ogromni listovi sve sakriju i iako je i bez cvjetova zanimljiv i lijepi su listovi, nije to to... Vjerujem da će vrlo brzo popuniti druge biljke nastalu prazninu
Što se tiče ostalog, gušimo se u domaćim pomama, paprikama, tikvicama, balancanama, krastavcima, blitvi, špinatu, mahunama, peršinu... sad je počeo i krumpir i mrkva. Lubenice i dinje su predivne, slatke, mirisne... Mlun mi nikad nije bio nešto, uvijek nekako malo bljutav, ali ove godine kao da si ga pošećerio. Razrežem po pola, očistim sjemenke i žlicom jedem iz kore Lubenica isto... prije nego su naše sazrele uzeli tri puta u dućanu, ma ni okusa ni mirisa... ali ove, pojede se cijela čim se očisti

p.s. stiglo meni ono sjeme ljiljana po 0,90$ što smo spominjali... hoće li i šta izniknit saznat ćete jednom... Dobro je zaštićeno...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 19:33   #803
Hjoj ja već skoro zaboravila na ovu temu.
Povrtni dio vrta raste ko lud. A u cvijetnom sam i ja počupala dragoljube jer su se počeli sušit. A onda sam počupala i nevene jer su se izrasli u đunglu i izgledalo je sve skupa neuredno. Sad mi je ostalo cvijeće koje ne zahtjeva puno vode osim hortenzija koje se za čas objese od vrućina.
Frezije su me razočarale. Od 10 gomolja, samo 5 ih je niknulo i još ni jedna ne cvjeta. Ali zato mi je niknula svaka acidanthera i čekam jesen na procvjetaju.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 19:43   #804
Meni sve buja, cherry pome su malo jadne al zive. Zaljevam svako vece i to je to.
Vise od balkona me veseli sto mi nekako uspijeva preziviti zelenjava na otoku a samo vikendim sam tamo...spremim u hlad, na zavjetrinu, natopim u nedjelju kad idem ća i doceka me lijepo i zeleno. Uglavnom kadulja, sukulenti, ruzmarin i muskatli. Sljedeci vikend idem na pravi godisnji pa cu napokon staviti sve na sunce i pravo mjesto di spada pa stavim i koju sliju

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 19:45   #805
joj ti šeri pomidorčeki su mi tako fini slatkasti. kad sam prvog pojela mljac!
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 19:45   #806
Na mojima ima ploda al nije bas nesto fin. Krivim rasadu

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 20:12   #807
rajčice zriju, i tikvice, i patliđani, i paprike.
zelena salata je odradila svoje.
immaperšin, celer i kopar.
kupin

s druge strane, cvjetni dio je uništen zajedničkim napadom vrućine i pasice.
ne bih dala ruku u vatru da će se sve oporaviti ujesen.
na lavandi moj pas voli sjediti jer je na dobrom mjestu na pseću čeku, pa lavanda nije imala izbora, nakon što je postala ležaljka, počela je puziti metar dalje, i tamo je digla glavu i cvjeta.
presadit ću je ujesen na drugo mjesto.
marelica koju sam posadila u proljeće se osušila, unatoč redovitom zalijevanju.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 21:03   #808
Ni meni sadnice trešanja i višanja od prije dvije godine nisu dobro prošle... Onaj led ih je opalio, a onda listove napale neke mušice i polili smo, ali sve nešto jadno... Ne znam hoće li iduće proljeće biti išta od toga. Niti jedne trešnje, višnje ni oraha ni na starim stablima ove godine. Morala sam tražit bliže moru oraha za orahovicu prvi put u životu... Onaj led je sve upropastio. Ali što se tiče ovog ostalog, nemam se pravo žaliti

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 20:36   #809
Kad vec spominjete tresnje, a ja lurkam, da vas pitam...

Zasto su tresnje tako skupe, tj. zasto im je cijena toliko visa od recimo jabuka? (Ne znam kakve su sad tocno cijene u RH, ali mi zvoni da su prije bile medju skupljim vocem). Je li stvar u tome sto se treba potrefiti vrijeme i uvjeti da prezive + trud oko branja ili je nesto drugo u igri?
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 20:41   #810
Mislim da je sve to skupa u kombinacoji.Tresnja radja onda kad radja, dok jabukom sa razlicitim sortama mozes pokriti cijelo ljeto i dobar dio jeseni plus trpe dugi vremena stajati obrane.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 20:57   #811
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ni meni sadnice trešanja i višanja od prije dvije godine nisu dobro prošle... Onaj led ih je opalio, a onda listove napale neke mušice i polili smo, ali sve nešto jadno... Ne znam hoće li iduće proljeće biti išta od toga. Niti jedne trešnje, višnje ni oraha ni na starim stablima ove godine. Morala sam tražit bliže moru oraha za orahovicu prvi put u životu... Onaj led je sve upropastio. Ali što se tiče ovog ostalog, nemam se pravo žaliti

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
kod nas nije bilo nekog leda zadnjih dve godine pa su isto sva stara stabla crknula. staru amulu (cibor, đenarika, ...) smo otpilili, pol trešnje smo otpilili, orah daje dva oraha, a višnja je ove godine dala toliko da kad sam pobrala sve do zadnje višnjice sam napunila onu malu vrećicu za zamrzavanje.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 22:07   #812
Skupo je jer je osjetljivo, rodi slabo zbog ikakvih vremenskih nepogoda, bumbari i zlatari potakne pola uroda, ono što uspiješ uhvatiti ne može se kao jabuke tretirati otrovima ili smrzavati isl. da dulje traje. Što se kroz par dana, maksimalno tjedan proda/iskoristi/pojede/preradi to je to. Ostalo sagnjili. Osim toga samo branje ide puno sporije i teže nego jabuke i slično krupno voće.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 13:18   #813
Jasno. Thanks
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 16:11   #814
Kako sam ,prema iskustvu znala,surfinije na južnom balkonu prije polovine sedmog su se osušile.Podrezala sam ih,zalijevala svaki dan a jednom tjedno mješavinom kvasac-voda-šećer recept s neta. Zamladile se propupale,ja sretna... i danas u Splitu zrak 37...u hladu... došla s posla a moje divne biljke klonile....Čak i prkos.
Neka me slobodno neko klepne po glavi dogodine ako opet počnem trošit ko pijan Rus na sadnice....od sad samo drača...
__________________
I zauvijek sam ostao gladan ljubavi i pažnje: niko me u životu nije mogao iznenaditi grubošću, uvijek sam je očekivao, a svako me mogao pridobiti pa i prevariti pitomošću, nježnošću, prijateljstvom; pa i kad bih se prevario, opet sam uvijek bio spreman da naletim na isti mamac."
ponekadslaba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 16:26   #815
Moje je živo, čak se i trgnilo nakon što sam počupala dragoljube. Širi se polako. Surfinije nisu onako zelene i vesele kao prije, ali nisu se ni posušile. Što jest jest, toliko su se iscvjetale, da sad i propadnu ne bi mi bilo žao. Već dugo nisam ništa novo ubacila čekam još malo pa ću ubaciti nešto novo cvjetajuće jesen/zima.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 01:25   #816
nije ovo lako vrijeme za biljčice, uopće me ne čudi kad neka uvene.
gledala sam za vikend Vrtlaricu, pričala je o tome koliki stres je ova vrućinama biljkama.
razmišljam znabaviti onu zelenu stvar i staviti kao nadstrešnicu barem jednom dijelu, da smanjim temperaturu.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 07:35   #817
Moje cvijece na balkonu u St je samo od subote.. a legica jedna ce dolaziti u stan tek nekas krajem vikenda pa usput i zaliti. Sve ce pocrkat

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 08:48   #818
ja sam u hrv na godisnjem, hvala bogu u njemackoj nije bas TOLIKO vruce, ide ovih dana do 30... obilno sam zalila prije nego sto sam osla, nadam se da ce koji put opalit nevrijeme (kao sto je bilo dok sam bila tamo ) pa da mi nece sve pocrkat...

sad kad se vratim moram malo sve sredit (nisam u zadnje vrijeme nist stigla, imala sam ispite itd), sto je ocvalo odrezat, napravit mjesta za moju Radmilu (ruzu) da se i dalje slobodno siri moram samo malo prije toga se obrazovat kako se ruze podrezuju za zimu, sta radim sa hortenzijama itd... nemojte se cudit sto planiram za zimu, u njemackoj od 8 mjeseca se vrijeme samo pogorsava, puno prije zazimi nego u kroejsi...
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 09:30   #819
Ovde uglavnom do kraja listopada nema potrebe o razmišljanju o pripremama za zimu... Dotad otprilike traje kupanje. Ali treba polako počet planirat čime mijenjati ljetnice koje povenu i uskoro će ocvast i slično uglavnom, tko ima vremena i volje može polà sata svaki dan bez problema izgubiti oko cvijeća... Pa i sat.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 10:43   #820
zimi od cvijeća nemam ništa, pustim da miruje do proljeća. razmišljam jedino da bacim sjeme maćuhica pa ako se uhvati ok ako ne ništa.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:24.