Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2008., 08:13   #21
Quote:
NarogoraN kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
U naknadnom telefonskom razgovoru sam saznao da odstupanje od propisane kvadrature može iznositi do 10%. Pa tko zida kuću od 45 (49.5) m2?
Sjećam se da je ranije na forumu bilo ljudi koji su ostvarili gradnju na ovakav način pa vas molim za vaša iskustva.

Ovaj sam post napisao u temi "Gradnja kuće", a našavši ovu temu dodajem ga i tu.

spoki007 možeš li preciznije reći za koliko posto si povećao građevinu u odnosu na propisanu kvadraturu za koju si dobio materijal? Ako se ne varam imaš blog o semogradnji kuće u Bilju. Tamo sem pročitao da si temelje povećao za metar, pa problemi sa kratkim gredicama... :-)

Molim vas neophodno trebam još informacija iz prve ruke.

Unaprijed hvala i

Lijepi pozdrav iz Osijeka!
to ti je neto povrsina!ja sam za 55m2 neto dobio projekt za kucu 8x9=72m2 bruto
ljudi zive u stanovima od 35m2......


povecao sam u duljinu za 1m(koji mm manje ) pa je na kraju 8x10m
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 09:41   #22
Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
to ti je neto povrsina!ja sam za 55m2 neto dobio projekt za kucu 8x9=72m2 bruto
ljudi zive u stanovima od 35m2......


povecao sam u duljinu za 1m(koji mm manje ) pa je na kraju 8x10m
Znaći nisi zadovoljan sa propisanom kvadraturom pa si povećao objekt za 8 m2 (jednu sobu).
Kako ćeš to pravdati komisiji ili ona spremno progleda kroz prste? Ili postoji neki treći način...
NarogoraN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 10:46   #23
Quote:
NarogoraN kaže: Pogledaj post
Znaći nisi zadovoljan sa propisanom kvadraturom pa si povećao objekt za 8 m2 (jednu sobu).
Kako ćeš to pravdati komisiji ili ona spremno progleda kroz prste? Ili postoji neki treći način...

$$$ za sve ostalo tu je mc
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 18:00   #24
Vrijedi li ovaj popis još uvijek ?
 
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 20:41   #25
PPDS

Popis je točan za naselja Klisa, Nemetin, Sarvaš, Tenja i Bilje. To su naime područja koja mene interesiraju. Za druge ne znam.
Probaj naći popis na stranicama nekog od ministarstava... ili u narodnim novinama. Možda da potražiš zakon o PPDS!
NarogoraN is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 21:06   #26
Prvoj skupini pripadaju i naselja u gradovima:
-OSIJEK – naselje: Klisa, Nemetin, Sarvaš, Tenja.
-VINKOVCI – naselje: Mirkovci.

- mene ovo zanima, malo ću se raspitati - iako mi nije bitno da budem u Slavoniji
 
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 10:04   #27
Spoki007, molim ako može na PP objašnjenje postupka oko komisije itd, jer suprug i ja smo se prijavili za isto, doduše u Lici, također službeno imamo pravo samo na 45m2 ali bismo rado nadoplatili za nešto veću kuću. Kako uostalom reguliraš projekt i povećanje, tijekom gradnje? Podrazumijeva li to sasvim novi projekt?
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 08:02   #28
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Spoki007, molim ako može na PP objašnjenje postupka oko komisije itd, jer suprug i ja smo se prijavili za isto, doduše u Lici, također službeno imamo pravo samo na 45m2 ali bismo rado nadoplatili za nešto veću kuću. Kako uostalom reguliraš projekt i povećanje, tijekom gradnje? Podrazumijeva li to sasvim novi projekt?
imas pp..
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 19:14   #29
Spoki, imaš pm!
ciklama2805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 10:33   #30
Spooki007 dali mi miozes reci na sta se odnosi neto povrsina a na sta bruto.Odnosno koje su prostorije ukljucene.Upravo podnosim zahtjev i imam pravo isto kao i ti 55m.
patakVK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:15   #31
Proglašavam Zakon o područjima posebne državne skrbi, kojega je Hrvatski sabor donio na sjednici 15. srpnja 2008. godine.
Klasa: 011-01/08-01/98
Urbroj: 71-05-03/1-08-2
Zagreb. 17. srpnja 2008.

Predsjednik
Republike Hrvatskle
Stjepan Mesić, v. r.

ZAKONČlanak 8.

(1) Povratak i ostanak te naseljavanje stanovništva na područjima posebne državne skrbi poticat će se i stambenim zbrinjavanjem na jedan od sljedećih načina:
1. davanjem u najam obiteljske kuće ili stana u državnom vlasništvu,
2. davanjem u najam oštećene obiteljske kuće u državnom vlasništvu i dodjelom građevnog materijala,
3. darovanjem građevinskog zemljišta u državnom vlasništvu i građevnog materijala za izgradnju obiteljske kuće, ili
4. darovanjem građevnog materijala za popravak, obnovu i nadogradnju obiteljske kuće ili stana, odnosno izgradnju obiteljske kuće na građevinskom zemljištu u vlasništvu podnositelja zahtjeva te5. darovanjem građevinskog zemljišta u državnom vlasništvu i građevnog materijala za izgradnju stambene jedinice u višestambenom objektu,
6. darovanjem obiteljske kuće ili stana u državnom vlasništvu.
(2) Jedan od načina stambenog zbrinjavanja osigurat će se korisniku, sukladno pozitivnim propisima i osiguranim sredstvima, u gradu ili općini na području posebne državne skrbi.
Članak 11.

9) Trošak priključka na elektroenergetsku mrežu stambenog objekta iz članka 8. koji ranije nije imao priključak na elektroenergetsku mrežu snosit će Ministarstvo.

Zadnje uređivanje patakVK : 03.10.2008. at 15:14.
patakVK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 07:47   #32
Quote:
patakVK kaže: Pogledaj post
Članak 11.

9) Trošak priključka na elektroenergetsku mrežu stambenog objekta iz članka 8. koji ranije nije imao priključak na elektroenergetsku mrežu snosit će Ministarstvo.

tocno tako,ako gradis kucu na placu gdje prije nije bilo kuce ministarstvo ti placa i prikljucak struje (kod mene 6,6kW za kucu od 55m2 neto povrsine)
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 12:53   #33
Ja sam na ppds tražila zemljište i materijal već kako to ide i odobreno mi je ali je u međuvremenu došla beba i tražili smo dodatnih 10m2 za novog člana ali nam to nisu odobrili usmeno nikad ništa na pismeno. Obrazloženje da je već sva dokumentacija gotova i da oni sad ne mogu mjenjati.Inače mi smo uleteli nakon što je neko prije nas odusto i samo je trebalo promjeniti ime u papirima a to smo čekali 2 g. Sad smo i mi odustali i tražimo da nam daju veći stan ili da sami kupimo zemljište a da nam se da materijal. Sad kažu da to neće moći. Nije mi jasno zašto kad mi još nismo riješili svoje stambeno pitanje.Sad smo u stanu koji nam je dan na korištenje sli je manja kvadratura od one koju bi trebali dobit za 3 člana.Ima neko savjet šta dalje jer mislimo živjeti na ppds i htjeli bi kuću ili veći stan. Kome da se obratim? Zvala sam i ministarstvo oni kažu da rade po preporuci regionalnog ureda u ovom slučaju u Gospiću, a u uredu kažu da ministarstvo odlučuje o tome.Šta dalje?
UMOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 23:26   #34
jel se negdje mogu vidjeti ti tipski modeli kuća koje država daje sagraditi?
Mav is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 23:28   #35
Poštovanje svima na forumu , posebno spoki007 jer mi se čini da on ipak najviše kuži ovu tematiku.
E sad, živim na ppds skupina 3, i kolko sam skužio država mi daje da si sagradim kuću.
Evo što me zanima:
- što se podrazumijeva pod građevinski materijal, jel to samo cigla,cement,crijep, daske za krov ,ili tu ima još nešto ?
- država plaća priključak struje, a koje još sve dozvole moram platit ja i kolko to košta ?
Mav is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 23:30   #36
- imam pravo na 35m2 +10 +10m2 ( tročlana obitelj ), a ako želim nešto malo veću kuću kome to treba platit i kolko i jel se to uopće isplati ( možda bi bilo bolje kada se kuća sagradi i pregleda od nadležnih organa , da se malo nadogradi sa svake strane , kaj ne )?
- ako ove godine predam zahtjev, a za 6 mjeseci ako Bogda dobim prinovu u obitelji jel je moguće kak naknadno dobit još tih 10m2 ?
- a jel je moguće malo smuljati državu pa recimo na zahtjev staviti i brata i šogoricu iako oni nikada neće živjeti s nama jer imaju vlastitu kuću koja glasi na staroga?
- temelje moram sam kopati , jel tak ?
- i sada ključno pitanje : koliko bi me došla izgradnja te kuće bez unutrašnjeg uređenja pod tim uvjetima koje država daje, znači moj majstor, i moje sve te još dozvole koje moram nabavit i platit!
Mav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 09:30   #37
Quote:
Mav kaže: Pogledaj post
jel se negdje mogu vidjeti ti tipski modeli kuća koje država daje sagraditi?
ne,jer ministarstvo ima ugovore sa vise projektantskih kuca a one imaju vlastite projekte
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 09:38   #38
Quote:
Mav kaže: Pogledaj post
Poštovanje svima na forumu , posebno spoki007 jer mi se čini da on ipak najviše kuži ovu tematiku.
E sad, živim na ppds skupina 3, i kolko sam skužio država mi daje da si sagradim kuću.
Evo što me zanima:
- što se podrazumijeva pod građevinski materijal, jel to samo cigla,cement,crijep, daske za krov ,ili tu ima još nešto ?
- država plaća priključak struje, a koje još sve dozvole moram platit ja i kolko to košta ?
dobijes materijal za kompletnu kucu+elek.instalacije+vodovod/kanalizacija+materijal za zbukanje+glazure

drzava placa prikljucak struje i projekt a ti sve komunalne,vodne i druge doprinose,a koliko kosta ??? ja znam da sam ja dao oko 30.000kn
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 09:53   #39
Quote:
Mav kaže: Pogledaj post
- imam pravo na 35m2 +10 +10m2 ( tročlana obitelj ), a ako želim nešto malo veću kuću kome to treba platit i kolko i jel se to uopće isplati ( možda bi bilo bolje kada se kuća sagradi i pregleda od nadležnih organa , da se malo nadogradi sa svake strane , kaj ne )?
- ako ove godine predam zahtjev, a za 6 mjeseci ako Bogda dobim prinovu u obitelji jel je moguće kak naknadno dobit još tih 10m2 ?
- a jel je moguće malo smuljati državu pa recimo na zahtjev staviti i brata i šogoricu iako oni nikada neće živjeti s nama jer imaju vlastitu kuću koja glasi na staroga?
- temelje moram sam kopati , jel tak ?
- i sada ključno pitanje : koliko bi me došla izgradnja te kuće bez unutrašnjeg uređenja pod tim uvjetima koje država daje, znači moj majstor, i moje sve te još dozvole koje moram nabavit i platit!
-pitas projektanta da ti promjeni projekt.....naravno placas razliku u kvadraturi projektantu direktno,i zavisi kako koji to hoce napraviti,neki se drze samo kvadrature koju ti daje drzava
-za naknadno povecanje kvadrature za prinovu nema sanse...
-za ostale clanove nemam pojma,ali mislim da ne prolazi
-oni ti daju materijal a ti sve ostalo radis pa tako i temelje....
-koliko $$$ namam pojma ...
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 16:46   #40
Hvala spoki007 na opsežnom odgovoru, a koliko se sjećam mislim da si rekao da je tvoja kvadratura projekta iznosila 55m2 netto, jel imaš negdje na netu sliku kuće da ju vidim ? i samo još jedno pitanje jel se dobije kakav materijal za temelje i kaj od stolarije ?
Mav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:57.