Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2007., 17:37   #81
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
to mi je drago...


znaci ovo je laz:

"A man can have sexual pleasure from a child as young as a baby. However, he should not penetrate. If he penetrates and the child is harmed then he should be responsible for her subsistence all her life. This girl, however would not count as one of his four permanent wives. The man will not be eligible to marry the girl's sister."

The complete Persian text of this saying can be found in "Ayatollah Khomeini in Tahrirolvasyleh, Fourth Edition, Darol Elm, Qom"


?
Za siizam se obrati nekome drugom, za mene je to jedna sketa koja ima stvari koje su jako daleko od islama, to je jedna od mnogih!!!
Ja nisam neki poznavaoc siizma, imas ovdje na forumu boljih od mene, mislim da ce se uskoro javiti!!!
Homeini, je za siije (neke) nepogrijesivi imam, za sunnije on nema nikakvu vaznost (osim za sufije).
Cisto informativno!
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Old 11.11.2007., 17:46   #82
Quote:
KObi; kaže:
Za siizam se obrati nekome drugom, za mene je to jedna sketa koja ima stvari koje su jako daleko od islama, to je jedna od mnogih!!!
Ja nisam neki poznavaoc siizma, imas ovdje na forumu boljih od mene, mislim da ce se uskoro javiti!!!
Homeini, je za siije (neke) nepogrijesivi imam, za sunnije on nema nikakvu vaznost (osim za sufije).
Cisto informativno!
Mislim da nema potrebe toliko komplicirati. Ova tema je hanefijskog mezheba i za nju je takav citat i fetve koje proizlaze iz njega, čista glupost. Čak i ako bismo potvrdili autentičnost teksta.
Derviš is offline  
Old 11.11.2007., 17:48   #83
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Mislim da nema potrebe toliko komplicirati. Ova tema je hanefijskog mezheba i za nju je takav citat i fetve koje proizlaze iz njega, čista glupost. Čak i ako bismo potvrdili autentičnost teksta.
Tu i tamo!
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Old 11.11.2007., 17:50   #84
Znaci nista od teme 'Ajeti i hadisi', samo je ja 'pomjeram'? Oky, mislio sam da se oko ovog slazemo!
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Old 11.11.2007., 18:00   #85
Quote:
KObi; kaže:
Znaci nista od teme 'Ajeti i hadisi', samo je ja 'pomjeram'? Oky, mislio sam da se oko ovog slazemo!
Ma ok je tema nego ja rijetko pišem ovih dana.
Derviš is offline  
Old 12.11.2007., 00:21   #86
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
znaci ovo je laz:

"A man can have sexual pleasure from a child as young as a baby. However, he should not penetrate. If he penetrates and the child is harmed then he should be responsible for her subsistence all her life. This girl, however would not count as one of his four permanent wives. The man will not be eligible to marry the girl's sister."
- The complete Persian text of this saying can be found in "Ayatollah Khomeini in Tahrirolvasyleh, Fourth Edition, Darol Elm, Qom" ?
Satori,
ako je ovo dobar prevod, (preveo mi je prijatelj)
onda samo mogu reć da je ovo užas...
da netko u naše vrijeme može ovako nešto napisati...

Quote:
"Muškarac može imati seksualni užitak s djetetom (valjda se misli na žensko) koje je dobi male bebe. Ipak, ne bi trebao penetrirati. Ukoliko penetrira, a dijete bude ozlijeđeno, onda je on odgovoran za njezino uzdržavanje čitavog života. Djevojčica se ipak neće računati kao jedna od njegovih četriju stalnih žena. Za tog muškarca neprikladno je da oženi djevojčinu sestru.
- Kompletan tekst na perzijskom ovoga rečenog može se pronaći u "Ayatollah Khomeini in Tahrirolvasyleh, Fourth Edition, Darol Elm, Qom".
Ja ne znam je li to ustinu tako napisano, jer se ne navodi tačan izvor. Nema stranice!
Danas svako svašta piše. Ali ako je to doista istina, onda je ovo totalni užas i sunovrat uma.
Satori, odakle ti ovo, ako se može znati? Daj mi link molim te.
Odavno ja kažem da se svaka šuša nahvatila pisati u ime Boga...
Shady is offline  
Old 12.11.2007., 07:32   #87
Quote:
Raiden kaže: Pogledaj post
Ja rekoh: Oni koji ne vole Barčića neka se strpe i sagledaju objektivno video... Poslušaj kako je fino staricama pojasnio...
Raiden, tebi je ovo lijepo?! Slon u staklarni brate moj dragi!
Raiden, da tebi nike neko ukrao pasword..... i logirao se na tvoje ime?!
Meni taj post ne liči na pisanje onog brata Raidena, kojeg ja znam..
Shady is offline  
Old 12.11.2007., 08:48   #88
Šta je to fetva.Često nailzam na taj izraz tu na forumu ali ne znam šta točno znači.hvala
Asgard is offline  
Old 12.11.2007., 10:14   #89
Quote:
Asgard kaže: Pogledaj post
Šta je to fetva.Često nailzam na taj izraz tu na forumu ali ne znam šta točno znači.hvala
Kada je vjernik u dvojbi i ne zna kako će postupiti izmedju nekih opcija u životu, on se obaća učenim ljudima, koji poznaju zakon. I oni mu kažu koja je mogućnost ispavna. Primjera:

Pitanje: "Smijemo li nositi kaiš od svinjske kože, sa obzirom da je po Kur'anu svinja samo zabranjena za jelo, a nigdje se ne kaže da se ne može nositi kao kaiš?"

Odgovor: "Nije dozvoljeno, zbog toga što se svinjska koža takodjer smatra prljavom (nedžis), a poznato je da vjernik ne treba nositi nikakve prljave stvari na sebi."

Fetva je dakle pravosnažna odluka kompetentnih, učenih ljudi, upućenih u pravila vjere... a odnosi se na one vjernike koji pitaju jer nisu dovoljno učeni da sami donesu odluku, i boje se da ne odaberu pogrešnu mogućnost. Vjernik je dužan poslušati fetvu ako se osjeća pripadnikom te zajednice čije alime (učene ljude) pita za savjet. Pozdrav
Shady is offline  
Old 12.11.2007., 13:28   #90
Vidim da je nova tema na mjestu stare...

Imam pitanje/nja....kako se najbolje pripremiti, sto procitati, prije odlaska u zemlju gdje je islam dominirajuca vjeroispovjest...osim otici otvorenog srca(sto se valjda podrazumijeva)imate li neke prakticne savjete...
radi se o emiratima...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Old 12.11.2007., 15:46   #91
Quote:
Raiden kaže: Pogledaj post
Apropo moljenje kipovima, evo jedan snimak kada rahmetli Jusuf Barčić dok je još bio iole zdrav posjetio crkvu u Sarajevu i na lijep način vodio dijalog:
http://video.google.com/videoplay?do...07296937&hl=de

Oni koji ne vole Barčića neka se strpe i sagledaju objektivno video.
E jest bas je vodio lijep dijalog pita dvije stare zene sta se mole kipu svetog Ante a Sveti Ante drzi Isusa u narucju heheh pa mole se ujedno i Isusu a lijepo mu zena molitvu ponovila Oce nas koi jesi na nebesima nije molila Sveti Ante na nebesima...!!!
Pa ih pita zasto otac jer samo djeca nazivaju oca i te gluparije bas fin dijalog isto da dojde netko u dzamiju i pita zasto je Muhamed ozenio Aisu maloljetno Djete ali ne odzu da pita vec nepismenu staricu , i da pita dali je lijepo onako kako su svi nageti dok klanjaju ako netko ima vjetrove da je neugodno za onoga sta iza njega klanja... Misli da nije pristojno vodit diskusiju na ovaj nacin jer bog je svmoguc i zna namjeru kojom je snimljen ovaj video i stavljen ovdije na forum....
Ernesto is offline  
Old 12.11.2007., 16:45   #92
Ma, užas!
Upasti tek tako... mislim... onako bahato?!
Pa ono: "braća, tek nova u vjeri..."

Ulaze... zapravo ulijeću!

pobjedjuju... laž dršće...

andjeli im prave hladovinu svojim krilima...

Nebeski lietači!

I opet sam se sjetio Budinih spomenika Afganistana... Tragično su okončali...
Uništeno je topovskim djuladima nešto monumentalno, što su generacije radile špaklicom.

Ali sa tom razlikom što ova ISTA opasnist sad nije TAMO. nego ovdje KOD NAS!

Iskreno, jedini koji mi se onamo svidio su one dvije dobroćudne starice.

Uhljup se nije pitao jesu li one nečije majke, supruge... šta su uradile za to društvo...
Ne! On je došao da "pobjedjuje..." da izgradjuje uništavanjem...
Shady is offline  
Old 12.11.2007., 17:05   #93
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Ma, užas!
Upasti tek tako... mislim... onako bahato?!
Pa ono: "braća, tek nova u vjeri..."

Ulaze... zapravo ulijeću!

pobjedjuju... laž dršće...

andjeli im prave hladovinu svojim krilima...

Nebeski lietači!

I opet sam se sjetio Budinih spomenika Afganistana... Tragično su okončali...
Uništeno je topovskim djuladima nešto monumentalno, što su generacije radile špaklicom.

Ali sa tom razlikom što ova ISTA opasnist sad nije TAMO. nego ovdje KOD NAS!

Iskreno, jedini koji mi se onamo svidio su one dvije dobroćudne starice.

Uhljup se nije pitao jesu li one nečije majke, supruge... šta su uradile za to društvo...
Ne! On je došao da "pobjedjuje..." da izgradjuje uništavanjem...

Bilo o kojoj se vjeroispovijesti radilo na onaj nacin uci u jedan vjerski objekt dzamiju, crkvu itd. i bez imalo straha od Boga JEDINOGA na onakav nacin tematiku vodit da bi dokazao kvazi svoju intelektualnu stranu
je stvarno za svakog normalna covjeka ispod svakog nivoa..!!
Ernesto is offline  
Old 12.11.2007., 17:15   #94
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Kada je vjernik u dvojbi i ne zna kako će postupiti izmedju nekih opcija u životu, on se obaća učenim ljudima, koji poznaju zakon. I oni mu kažu koja je mogućnost ispavna. Primjera:

Pitanje: "Smijemo li nositi kaiš od svinjske kože, sa obzirom da je po Kur'anu svinja samo zabranjena za jelo, a nigdje se ne kaže da se ne može nositi kao kaiš?"

Odgovor: "Nije dozvoljeno, zbog toga što se svinjska koža takodjer smatra prljavom (nedžis), a poznato je da vjernik ne treba nositi nikakve prljave stvari na sebi."

Fetva je dakle pravosnažna odluka kompetentnih, učenih ljudi, upućenih u pravila vjere... a odnosi se na one vjernike koji pitaju jer nisu dovoljno učeni da sami donesu odluku, i boje se da ne odaberu pogrešnu mogućnost. Vjernik je dužan poslušati fetvu ako se osjeća pripadnikom te zajednice čije alime (učene ljude) pita za savjet. Pozdrav



Dali se događa da za isto pitanje recimo ovaj kaiš što si spomenuo može biti različitih mišljenja kod "alima" i kako se onda takvi slučajevi riješavaju.
Hvala
Asgard is offline  
Old 12.11.2007., 19:02   #95
Quote:
Ernesto kaže: Pogledaj post
E jest bas je vodio lijep dijalog pita dvije stare zene sta se mole kipu svetog Ante a Sveti Ante drzi Isusa u narucju heheh pa mole se ujedno i Isusu a lijepo mu zena molitvu ponovila Oce nas koi jesi na nebesima nije molila Sveti Ante na nebesima...!!!
Pa ih pita zasto otac jer samo djeca nazivaju oca i te gluparije bas fin dijalog isto da dojde netko u dzamiju i pita zasto je Muhamed ozenio Aisu maloljetno Djete ali ne odzu da pita vec nepismenu staricu , i da pita dali je lijepo onako kako su svi nageti dok klanjaju ako netko ima vjetrove da je neugodno za onoga sta iza njega klanja... Misli da nije pristojno vodit diskusiju na ovaj nacin jer bog je svmoguc i zna namjeru kojom je snimljen ovaj video i stavljen ovdije na forum....
Odlično, konstruktivna kritika. Slažem se. Ono što sam ja primjetio da je fratar lukav, ali izgleda da ima sarajevske šanerske. Šteta.

Djela se nagrađuju prema namjeri. Stoga vidjeti ćemo na danu obračuna.

Po meni je nekulturno nekoga prekidati u molitvi, ko zna, možda ima veliki problem i stislo sve, a neko ti dolazi djeliti savjete o vjeri.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Old 12.11.2007., 19:15   #96
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post

Uhljup
se nije pitao jesu li one nečije majke, supruge... šta su uradile za to društvo...
Ne! On je došao da "pobjedjuje..." da izgradjuje uništavanjem...
Ti dajes savjete nekome o pristojnosti i kulturi.
Molim te, sustezi se od tih komentara!!
Sta kaze hadis o nacinu govora o mrtvim osobama??
Ogovaras, mada ne poznajes covjeka!
On je hafiz, uradio je MNOGO stvari za islam, jednostavno bio je izrazito koristan!! Da ga Allah obaspe svojom miloscu!!!
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Old 12.11.2007., 19:19   #97
Raiden, slazem se u nekim tvojim stavovima u prethodnom postu!!!
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Old 12.11.2007., 19:26   #98
Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
Raiden, slazem se u nekim tvojim stavovima u prethodnom postu!!!
.... ?
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Old 12.11.2007., 19:30   #99
Only this:


Quote:
Djela se nagrađuju prema namjeri. Stoga vidjeti ćemo na danu obračuna.
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Old 12.11.2007., 19:32   #100
Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
Only this:

Djela se nagrađuju prema namjeri. Stoga vidjeti ćemo na danu obračuna.

Mogao si to odmah... reći
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:57.