Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2009., 23:01   #121
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Objasni. Kako se to u 'zdravom' okruženju nauči nositi s 'nezdravim'? Koliko ja znam, praktična edukacija je uvijek imala prednost pred teoretskom. Da bi se ljudi naučili nositi s polarnom zimom, ne odlaze trenirati na Havaje.
Tako da jako dobro znaju sto je 'zdravo' okruzenje i micu se od ne zdravoga.

Oni koji se hoce nauciti nositi s polarnom zimom, vjerujem da imaju za to razloga i niti u ludilu onda nece ici na Havaje.
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 23:32   #122
Quote:
lilaamrit kaže: Pogledaj post
Tako da jako dobro znaju sto je 'zdravo' okruzenje i micu se od ne zdravoga.

Oni koji se hoce nauciti nositi s polarnom zimom, vjerujem da imaju za to razloga i niti u ludilu onda nece ici na Havaje.
Točno. Meni je drago da sam svoju djecu (u suradnji sa školom) odgojio tako da će -- ako treba -- dobro funkcionirati i u polarnom krugu i na Havajima. Jer, čovjek nikad ne zna kamo će ga život odnijeti.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 16:21   #123
Veseli poziv na Miholje na Bundeku
http://www.waldorfska-skola.com/
i predavanje
http://www.facebook.com/event.php?eid=172395276176900



p.s. tek toliko
http://www.waldorfska-skola.com/user.../Priznanje.pdf

Zadnje uređivanje danijelaz : 30.09.2011. at 16:29.
danijelaz is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 30.09.2011., 16:35   #124
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Ne previše.
Potpuno netočno!
Program waldorfskih škola je tako postavljen i rad u nastavi je tako organiziran da se upravo zadire u dubinu i samu srž stvari. Npr. djeca imaju mjesec dana ujutro, za vrijeme glavne nastave (koja je specifična za waldorfsku školu, a traje prva dva školska sata) samo nastavu matematike. Zatim samo nastavu, npr. geografije pa hrvatski jezik itd. To se zove "nastava po epohama" i služi upravo tome da se djeca potpuno povežu s nastavnim sadržajima, otkriju njihovu bit, prorade ih na razne načine i u korelaciji s ostalim nastavnim predmetima. Imaju više vremena da se posvete sadržajima, temeljitije ih obrađuju, rade projekte na temu koja se obrađuje i slično. Ono što je najvažnije djeca žive sa sadržajima punih mjesec dana, ili koliko već traje epoha (ovisno o planu).
Odgovor je: da, ide se u dubinu i upravo je to jedna od odlika waldorfske pedagogije.
Srebrni Letač is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 16:38   #125
Quote:
danijelaz kaže: Pogledaj post


Dizes dvije godine staru temu postom bez sadrzaja osim linkova, koji su ocita reklama.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 17:13   #126
Quote:
Srebrni Letač kaže: Pogledaj post
Potpuno netočno!
Program waldorfskih škola je tako postavljen i rad u nastavi je tako organiziran da se upravo zadire u dubinu i samu srž stvari. Npr. djeca imaju mjesec dana ujutro, za vrijeme glavne nastave (koja je specifična za waldorfsku školu, a traje prva dva školska sata) samo nastavu matematike. Zatim samo nastavu, npr. geografije pa hrvatski jezik itd. To se zove "nastava po epohama" i služi upravo tome da se djeca potpuno povežu s nastavnim sadržajima, otkriju njihovu bit, prorade ih na razne načine i u korelaciji s ostalim nastavnim predmetima. Imaju više vremena da se posvete sadržajima, temeljitije ih obrađuju, rade projekte na temu koja se obrađuje i slično. Ono što je najvažnije djeca žive sa sadržajima punih mjesec dana, ili koliko već traje epoha (ovisno o planu).
Odgovor je: da, ide se u dubinu i upravo je to jedna od odlika waldorfske pedagogije.
OK.

Mene zanima još, na koji način se obrađuju prirodoslovni predmeti i da li učenici dobiju dovoljno znanja za nastavak školovanja u gimnazijama?
Znam da je Waldorfdska škola dosta orijentirana na praktični rad, pa pretpostavljam (što bi bila izuzetno pozitivna stvar) da se dosta pažnje pridaje praktičnoj nastavi, primjerice pokusima iz kemije i fizike ili terenskoj nastavi iz biologije; jesam li u pravu?
(Tek sad mi je sinulo da te ovo nisam nikad pitala. )
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 17:17   #127
Dvoje mojih prijatelja vadilo je svoju djecu iz te škole i onda moralo plaćati obilne instrukcije da bi djeca uspjela uhvatiti korak s gradivom 'normalne' škole. Čudna neka 'dubina'.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 17:53   #128
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Dvoje mojih prijatelja vadilo je svoju djecu iz te škole i onda moralo plaćati obilne instrukcije da bi djeca uspjela uhvatiti korak s gradivom 'normalne' škole. Čudna neka 'dubina'.

Da, dosta je nezgodno što svugdje ima individualnih slučajeva pa se na temelju njih izvlače generalizacije.
Mogu razumjeti da je nekome bitno žuriti ukorak s vremenom i stizati tempo državnih škola, ali meni osobno je draža ona da je "kvaliteta važnija od kvantitete" uvijek u životu pa tako i u obrazovanju.
Srebrni Letač is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 17:57   #129
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
OK.

Mene zanima još, na koji način se obrađuju prirodoslovni predmeti i da li učenici dobiju dovoljno znanja za nastavak školovanja u gimnazijama?
Znam da je Waldorfdska škola dosta orijentirana na praktični rad, pa pretpostavljam (što bi bila izuzetno pozitivna stvar) da se dosta pažnje pridaje praktičnoj nastavi, primjerice pokusima iz kemije i fizike ili terenskoj nastavi iz biologije; jesam li u pravu?
(Tek sad mi je sinulo da te ovo nisam nikad pitala. )
Ovo o čemu ti pričaš/pišeš... je ideal svake škole. Neke to rade više, neke manje, a u waldorfskoj je cijela nastava koncipirana tako da se uči kroz iskustvo, dakle u fizici i kemiji to podrazumijeva puno puno pokusa, u biologiji jako puno terenske nastave, promatranja procesa u prirodi i slično. Biologija je zapravo u planu i programu podijeljena na zoologiju i botaniku, ali to su već detalji.
Srebrni Letač is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 18:50   #130
Quote:
Srebrni Letač kaže: Pogledaj post
Da, dosta je nezgodno što svugdje ima individualnih slučajeva pa se na temelju njih izvlače generalizacije.
Mogu razumjeti da je nekome bitno žuriti ukorak s vremenom i stizati tempo državnih škola, ali meni osobno je draža ona da je "kvaliteta važnija od kvantitete" uvijek u životu pa tako i u obrazovanju.
Da, ako se koncepti kvalitete podudaraju. Što ako vaš đak dobije jednu 'kvalitetu', a za daljnje mu školovanje treba druga?
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 22:40   #131
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Da, ako se koncepti kvalitete podudaraju. Što ako vaš đak dobije jednu 'kvalitetu', a za daljnje mu školovanje treba druga?
Shvatiti kvalitetu stvari, prodrijeti u njenu bit, suštinu, povezati ju s ostalima, promatrati ju onakva kakva jest...to je način poimanja, a ne nešto što se može mjeriti. Priznajem, teško je odgovoriti na to pitanje jer ne znam koja bi druga kvaliteta čovjeku trebala za kasniji ŽIVOT...ili školovanje.
Srebrni Letač is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 22:51   #132
Quote:
Srebrni Letač kaže: Pogledaj post
Shvatiti kvalitetu stvari, prodrijeti u njenu bit, suštinu, povezati ju s ostalima, promatrati ju onakva kakva jest...to je način poimanja, a ne nešto što se može mjeriti.
"kada ono o čemu govorimo možemo izmjeriti brojevima,tada znamo nešto o tome,kada to ne možemo izmjeriti,tada je naše znanje oskudno i nedovoljno...." lord Kelvin
Ja biram osnovnu školu koja je djeci na pola puta između stana i baka jer poslije škole idu bakama na ručak. To se može izmjeriti. Klinci poslije osnovne biraju gimnaziju tako da broje koja gimnazija ima najviše pobjeda na natjecanjima iz predmeta koji njih zanimaju. I to se može izmjeriti. Ostalo je naklapanje.
polimer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 23:04   #133
Ja sam školu mjerio po zahtjevnosti i prijateljima. Ako je bila prelagana i/ili u njoj djeca nisu stjecala prijatelje, to je bila loša škola. Ne bih dugo čekao nego bih dijete vadio i selio u težu i prijateljskiju. Zanimljivo da je to uvijek išlo zajedno. Radio sam to i u osnovnoj i u srednjoj školi. I svaki put je bio pun pogodak. I djeca su se bolje osjećala i školski je uspjeh bio bolji. Naizgled nelogično.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 23:08   #134
Quote:
polimer kaže: Pogledaj post
"kada ono o čemu govorimo možemo izmjeriti brojevima,tada znamo nešto o tome,kada to ne možemo izmjeriti,tada je naše znanje oskudno i nedovoljno...." lord Kelvin
Ja biram osnovnu školu koja je djeci na pola puta između stana i baka jer poslije škole idu bakama na ručak. To se može izmjeriti. Klinci poslije osnovne biraju gimnaziju tako da broje koja gimnazija ima najviše pobjeda na natjecanjima iz predmeta koji njih zanimaju. I to se može izmjeriti. Ostalo je naklapanje.
Lord Kelvin ima potencijala postati onaj koji će nam svim udariti bar kod u potiljak Pa da smo samo broj i da se mjerimo.
Srebrni Letač is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 23:11   #135
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Ja sam školu mjerio po zahtjevnosti i prijateljima. Ako je bila prelagana i/ili u njoj djeca nisu stjecala prijatelje, to je bila loša škola. Ne bih dugo čekao nego bih dijete vadio i selio u težu i prijateljskiju. Zanimljivo da je to uvijek išlo zajedno. Radio sam to i u osnovnoj i u srednjoj školi. I svaki put je bio pun pogodak. I djeca su se bolje osjećala i školski je uspjeh bio bolji. Naizgled nelogično.
Drago mi je da ste birali "prijateljske" škole, to je vrlo bitno, i da ste zadovoljni
(bez ironije u ovom, a s malo iste u prethodnom komentaru)
Srebrni Letač is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 23:25   #136
Kako ćeš promatrati stvar onakvu kakva jest ako nemaš mjerilo kojom ćeš joj kvalitet uspoređivati s drugom stvari onakvom kakva je? Verifikacije se boje oni koji za to imaju razloga. Što ti uopće znači 'shvatiti kvalitet stvari je način poimanja'? I puževi imaju način poimanja.
polimer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 00:03   #137
Quote:
polimer kaže: Pogledaj post
Kako ćeš promatrati stvar onakvu kakva jest ako nemaš mjerilo kojom ćeš joj kvalitet uspoređivati s drugom stvari onakvom kakva je? Verifikacije se boje oni koji za to imaju razloga. Što ti uopće znači 'shvatiti kvalitet stvari je način poimanja'? I puževi imaju način poimanja.
Način poimanja svijeta u društvu koje ne počiva isključivo na materijalizmu i gdje se cijene neke druge, ljepše vrijednosti. Nešto što se u današnje vrijeme, nažalost, sve više zaboravlja.
Srebrni Letač is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 00:05   #138
Quote:
polimer kaže: Pogledaj post
Kako ćeš promatrati stvar onakvu kakva jest ako nemaš mjerilo kojom ćeš joj kvalitet uspoređivati s drugom stvari onakvom kakva je? Verifikacije se boje oni koji za to imaju razloga. Što ti uopće znači 'shvatiti kvalitet stvari je način poimanja'? I puževi imaju način poimanja.
Istina, mene su uvijek plašila "mjerila" i pitanje tko je mjerodavan da odredi mjerilo osim svaki čovjek sam za sebe.
Srebrni Letač is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 00:08   #139
Quote:
Srebrni Letač kaže: Pogledaj post
Način poimanja svijeta u društvu koje ne počiva isključivo na materijalizmu i gdje se cijene neke druge, ljepše vrijednosti. Nešto što se u današnje vrijeme, nažalost, sve više zaboravlja.
Koliko košta godišnja školarina?
polimer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 01:00   #140
Quote:
Srebrni Letač kaže: Pogledaj post
Način poimanja svijeta u društvu koje ne počiva isključivo na materijalizmu i gdje se cijene neke druge, ljepše vrijednosti. Nešto što se u današnje vrijeme, nažalost, sve više zaboravlja.
Znači, Waldorfska škola priprema djecu za neki drugi, ljepši svijet?

Meni je drago da su se moja djeca pripremila za ovaj naš u kojemu žive. (I to dobro pripremila. Koliko vidim, dobro se snalaze. :kucaudrvo: )
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.