Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2012., 11:53   #21
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
polako čitajte:
Članak 9.

...u građevinski (bruto) obujam ne uračunava se:

obujam prostora ispod kosog krova visine do 1,2 m...

da sumiramo: odbija se isključivo volumen krovišta (tavana, ćufita..) čije sljeme je na 1,2m od poda, svi ostali krovovi se uračunavaju kompletnim volumenom
...
Ispričavam se zbog podizanja stare teme, ali sad mi je to interesantno pa me zanima je li se to raščistilo.

Prema citiranom tumačenju, bilo bi "ne uračunava se obujam prostora ispod (kosog krova visine do 1,2m)"

Prema nekoj mojoj logici, smisao ove odredbe je sljedeći:

"ne uračunava se (obujam prostora ispod kosog krova visine, do 1,2m)", dakle uračunava se samo središnji dio (ako zamislimo jednostavni dvostrešni krov) kojem je visina veća od 1,2m, a odbacuje se volumen "trokuta" na dijelu prema strehama gdje je krov niži od 1,2m.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 10:58   #22
onako kako sam napisala: ako je sljeme na 1,2m onda se to krovište ne uračunava u volumen, a ako je veće od 1,2m (npr 1,21m) tada se uračunava kompletno krovište u volumen

ovo mi je potvrđeno
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 14:47   #23
Kolege, kako tumačite ovaj članak:

Članak 9.a

Za potrebe izračuna obujma građevine za obračun komunalnog doprinosa iz Pravilnika o načinu obračuna obujma građevine za obračun komunalnog doprinosa obujam zgrade za određene prostore, odnosno dijelove zgrade obračunava se sa sljedećim koeficijentima:
nadstrešnica 0,25...
da ne nabrajam dalje, uzmimo primjer nadstrešnice.

Da li se uzima obujam nadstrešnice iz Pravilnika o načinu obračuna obujma građevine za obračun komunalnog doprinosa (dakle, površina pomnožena sa 1m visine) pa se to množi s koeficijentom?
Ili se uzima puni obujam nadstrešnice, pa se množi s koef.?

Pitala sam referente pa ne znaju.
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 18:07   #24
3007

McGrubi je u pravu. Ministarstvo je potvrdilo ovakvo tumačenje.


chrissy

Računa se stvarni volumen prostora pod nadstrešnicom i onda umanjuje u skladu s koeficijentom. Referenti to ne moraju znati jer oni projekt šalju na obračun doprinosa u druge službe.
da,ali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 20:13   #25
Huh, dobro... netko mi je stavio bubu u uho pa sam na trenutak pomislila da krivo računam.
Inače, krivo sam se izrazila, pod referent sam mislila na osobu koja radi u "drugoj službi" (upravnom odjelu za komunalni sustav itd.) zaduženu za komunalne doprinose.
U međuvremenu sam doznala od druge osobe koja tamo radi da se računa tako kako ti veliš, ali hvala, drago mi je čuti istu informaciju s više strana.
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 13:39   #26
http://www.voda.hr/Default.aspx?sec=388
pogledaj primjer 2
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 09:04   #27
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
Već jesam, hvala! Ali po ovome ispada da se ne računa stvarni volumen, nego volumen s 1 m visine, tj površina... znači da ovo kak veli da,ali je krivo.
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.

Zadnje uređivanje chrissy : 16.01.2012. at 09:13.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 18:26   #28
volumen terasa se računa za visinu od 1m i po kofeicijentu 0,5 za terase i 0,75 za lođe

npr: 10m2 površine terase x 1m (fiktivna visina) = 10m3 x 0,5 (koef.) = 5m3 za naplatiti
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 20:20   #29
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
volumen terasa se računa za visinu od 1m i po kofeicijentu 0,5 za terase i 0,75 za lođe

npr: 10m2 površine terase x 1m (fiktivna visina) = 10m3 x 0,5 (koef.) = 5m3 za naplatiti
Meni zvuči da je ovo ispravno, tj. da to proizlazi iz pravilnika...
No eto, kao što sam i tu dobila dva različita mišljenja, tako sam dobila i od stručnih službi, tj službenika...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 20:14   #30
malo podizem temu pa ako ima iskusnih, bila bih zahvalna. dali izolacija ulazi u BRP ili mogu u projekt staviti ciglu od 25 cm, a onda u gradnji dodati izolaciju i fasadu s jedne i druge strane??
kolimoli1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 23:46   #31
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
volumen terasa se računa za visinu od 1m i po kofeicijentu 0,5 za terase i 0,75 za lođe

npr: 10m2 površine terase x 1m (fiktivna visina) = 10m3 x 0,5 (koef.) = 5m3 za naplatiti
fiktivna visina ide na punu površinu natkrivene terase ili prolaza... samo kod obračuna površina se umanjuje- koeficjentima...
__________________
!!!
bobaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:52.