Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2013., 01:09   #81
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
mama zehra, buduća hurrem sultan, za sada mi se svidja. stvarno zraka sunca u onom podrumu. hazal mi je ok za sada, prvi put je gledam (nisam gledala SO/A-iM).
joj da gle fkt nisam to uopće skuzila

ugl ja sam evo sad pogledala na netu jer na tv-u nisam stigla...sviđa mi se, prolazi dalje
dobra mi je uvodna špica, nezz dal su je na tv-u prikazali....čitam vase komentare i mislim da na netu tj. na natabanu imaju drugačiji prijevod?

btw, bas me zanima sta ce biti sutra ovo na kraju je čok napeto i sa tatom a bome i sa bratom
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is online now  
Old 16.07.2013., 01:20   #82
Quote:
LaVie kaže: Pogledaj post
Ledolinna, ne bih se složila s tobom u vezi razloga upisa na faks. Kao prvo, taj faks nije upisala samo došavši tamo kao većina njih koji imaju novac i ajde me upiši, trebalo je nekako dobiti stipendiju, zaslužiti ju, za upis se je morala dobrano namučiti svojom glavom, nitko to nije napravio za nju, sama je uspjela. Ambiciozna je, i treba to biti, pa neće valjda ostati na Mehmetovoj i Rizinoj razini razmišljanja te se držati podruma ko pijan plota Ona se bori sama za sebe kako god zna i umije, u ovom slučaju bori se najmoćnijim oružjem, znanjem. Nije sramota biti siromašan, da, ali svijet u koji je ona bačena je okrutan, nitko od nas se ne bi osjećao ugodno u takvom okruženju. Počinje lagati jer zna da bi bila glavna atrakcija na faksu, ruglo svih. Ne radi to kako bi napakostila drugima, pokušava se boriti za sebe, ostati na nogama uz sve udarce, Hande je već počela s podbadanjem, Lara, Cansu. Kome bi bilo lako u tom svijetu? Laže kako bi preživjela, ne zato što joj se eto u tom trenutku prohtjelo. Bi li ju itko od njih pogledao da znaju tko je? Realan odgovor je ne, ne bi.

Emir je početnik ovdje, usavršit će se potpuno do kraja. Ne znam na koga te podsjeća
Lavie nismo se razumjele oko upisa na faks - Feriha je mlada djevojka željna boljeg života (što je sasvim u redu) i normalno da ju je to motiviralo da bude najbolja u školi kako bi dospjela na elitni faks. Feriha ima motiv, sanja i želi živjeti kako žive oni iznad nje. U tom slučaju njezino znanje i laži su oružje a elitni faks (koliko sam shvatila da je riječ o nekom elitnom faksu) ulaznica u svijet bogatih. Feriha je najbolja od najboljih, s razlogom, da bi zavšila baš na tom faksu (mogla je upisat i neki drugi faks), a kako najbolje konkurirat bogatima nego obrazovanjem dostojnog njih. Znam da laže kako bi se spasila ali mene brine što kad se to sve sazna bit će joj gore nego da je odmah sve rekla kako je.
Ledolinna is online now  
Old 16.07.2013., 01:22   #83
Quote:
Ledolinna kaže: Pogledaj post
Lavie nismo se razumjele oko upisa na faks - Feriha je mlada djevojka željna boljeg života (što je sasvim u redu) i normalno da ju je to motiviralo da bude najbolja u školi kako bi dospjela na elitni faks. Feriha ima motiv, sanja i želi živjeti kako žive oni iznad nje. U tom slučaju njezino znanje i laži su oružje a elitni faks (koliko sam shvatila da je riječ o nekom elitnom faksu) ulaznica u svijet bogatih. Feriha je najbolja od najboljih, s razlogom, da bi zavšila baš na tom faksu (mogla je upisat i neki drugi faks), a kako najbolje konkurirat bogatima nego obrazovanjem dostojnog njih. Znam da laže kako bi se spasila ali mene brine što kad se to sve sazna bit će joj gore nego da je odmah sve rekla kako je.
Pa to je najbolji faks, neće upisati tamo neki žnj samo zato što na najbolji idu samo djeca snobova i tu i tamo netko sa stipendijom. Upisala je upravo taj jer može steći najviše znanja i kasnije imati bolje mogućnosti za posao, napredovanje, ne zbog Hande, Emira i elite. Zašto bi išla na neki lošiji sa znanjem koje joj očigledno ne fali?
__________________
Bolek obmanjuje narod! ♥

Zadnje uređivanje LaVie : 16.07.2013. at 01:30.
LaVie is offline  
Old 16.07.2013., 01:53   #84
Quote:
LaVie kaže: Pogledaj post
Pa to je najbolji faks, neće upisati tamo neki žnj samo zato što na najbolji idu samo djeca snobova i tu i tamo netko sa stipendijom. Upisala je upravo taj jer može steći najviše znanja i kasnije imati bolje mogućnosti za posao, napredovanje, ne zbog Hande, Emira i elite. Zašto bi išla na neki lošiji sa znanjem koje joj očigledno ne fali?
Mislila sam da bi odabrala neki drugi faks zbog novca, ne sjećam se da se spominjala stipendija niti da je to najbolji faks (možda mi je promaklo).

Zadnje uređivanje Ledolinna : 16.07.2013. at 02:15.
Ledolinna is online now  
Old 16.07.2013., 02:23   #85
Quote:
baby-deluxx kaže: Pogledaj post
joj da gle fkt nisam to uopće skuzila

ugl ja sam evo sad pogledala na netu jer na tv-u nisam stigla...sviđa mi se, prolazi dalje
dobra mi je uvodna špica, nezz dal su je na tv-u prikazali....čitam vase komentare i mislim da na netu tj. na natabanu imaju drugačiji prijevod?

btw, bas me zanima sta ce biti sutra ovo na kraju je čok napeto i sa tatom a bome i sa bratom
Htjela sam već napisati da na novoj nisu imali dobar prijevod. Onaj na natbanu je točan.
Quote:
Ledolinna kaže: Pogledaj post
Lavie nismo se razumjele oko upisa na faks - Feriha je mlada djevojka željna boljeg života (što je sasvim u redu) i normalno da ju je to motiviralo da bude najbolja u školi kako bi dospjela na elitni faks. Feriha ima motiv, sanja i želi živjeti kako žive oni iznad nje. U tom slučaju njezino znanje i laži su oružje a elitni faks (koliko sam shvatila da je riječ o nekom elitnom faksu) ulaznica u svijet bogatih. Feriha je najbolja od najboljih, s razlogom, da bi zavšila baš na tom faksu (mogla je upisat i neki drugi faks), a kako najbolje konkurirat bogatima nego obrazovanjem dostojnog njih. Znam da laže kako bi se spasila ali mene brine što kad se to sve sazna bit će joj gore nego da je odmah sve rekla kako je.
Ferihi laži nisu bile oružje niti se njima pokušavala spasiti, ona se htjela uklopiti, nije htjela sažaljenje ili da ju ostali gledaju s visoka (kao što su ju gledale Sanem i Cansu). Nije imala neki plan, nije joj to bila nikakva ulaznica. Sve je počelo s time da joj je mobitel na popravku, prilično bezazlena laž. Ljudi su o njoj stvorili sliku (živi na Etileru, ima torbu za 10 tisuća) i ona je dalje pratila priču, zapravo su u ovoj ep bile, mislim, jedine laži koje će izreći, dalje će samo šutjeti. Da je rekla istinu na početku nikada ne bi imala priliku s Emirom (kasnije će mu i postaviti to pitanje i Emir neće znati kako da odgovori, tj. sama šutnja će odgovoriti) niti s bilo kim drugim tamo, ponašali bi se prema njoj kao da je kužna (kao i Sanem).
Quote:
LaVie kaže: Pogledaj post
Pa to je najbolji faks, neće upisati tamo neki žnj samo zato što na najbolji idu samo djeca snobova i tu i tamo netko sa stipendijom. Upisala je upravo taj jer može steći najviše znanja i kasnije imati bolje mogućnosti za posao, napredovanje, ne zbog Hande, Emira i elite. Zašto bi išla na neki lošiji sa znanjem koje joj očigledno ne fali?

Quote:
Ledolinna kaže: Pogledaj post
Mislila sam da bi odabrala neki drugi faks zbog novca, ne sjećam se da se spominjala stipendija (možda mi je promaklo).
Nije se u prijevodu direktno spominjala stipendija, u sljedećim ep će se spominjati, ali Zehra je rekla da iako je školarina plaćena (koja je visoka jer je to privatni fakultet) još uvijek nekako moraju platiti knjige

Zadnje uređivanje vanhaver : 16.07.2013. at 02:32.
vanhaver is offline  
Old 16.07.2013., 03:19   #86
evo da bacim i ja komentar... :P
Serija je odlicna, odmah mi se svidjela, volim ovakve tipove serije Feriha slatkica, Emir nije loš a bome ni Mehmet
Kraj napet, jedva čekam sutra!
LMDV-fan is offline  
Old 16.07.2013., 09:44   #87
Ledolinna, da ne pišem ponovo, sve je rekla vanhaver.
Prijevod je loš što lako može zaključiti slušajući bilo tko tko je do sad gledao tu i tamo koju tursku sapunicu, zato ovaj nesporazum oko stipendije i upisa.
LMDV-fan, Mehmet ko Mehmet je meni dno dna, cijelu ep on nije radio ništa drugo nego podbadao jadnu Ferihu. On sve misli rješavati šakama, kako ju je samo stresao u sobi kad je vidio novu odjeću Kopija je svog oca, i to prava. Kao što smo vidjeli oba se vode onom, ona je žensko šta ima ići u školu, i još da bude bolja od brata koji je muško, a jedva je završio osnovnu. Njihova zadrtost, način razmišljanja su okidač zbog kojih je Feriha nastavila igru koja je počela jednom bezazlenom laži koju ona nije ni planirala izreći, eto splet okolnosti. Drugo, Mehmet/Maksim
__________________
Bolek obmanjuje narod! ♥
LaVie is offline  
Old 16.07.2013., 10:46   #88
Meni je ova Cansu ok,ok možda je razmažena malo,ali nisam skužila da je Ferihu gledala svisoka,čini mi se da se njih dvije dobro slažu,ova se iskreno veselila kad je Feriha upala na faks..Mislim da Cansu fali očeve pažnje,on je kao stalno na putu,uopće ga ne vidi,samo je cijelo vrijeme sa ovom zmijom koja joj kupuje odjeću koja ona niti ne želi,čak mislim da su je i prisilili da uči na prijamni za taj faks,jer je ova zmija platila pripreme samo da se pokaže kao pred njenim ocem..Meni je više iritantna ona Lara,njena kćer,onda je bila ljubomorna kad je vidjela Ferihu u društvu sa Emirom ..jer Emir je glavna faca na faksu i u gradu

Zadnje uređivanje Tamara21 : 16.07.2013. at 10:58.
Tamara21 is offline  
Old 16.07.2013., 11:22   #89
Lara nije kći od Sanem, to im je susjeda. Ona nije bila zavidna, bila je začuđena jer iskreno tko bi očekivao Ferihu koja skuplja smeće kako sjedi na kavi s elitom u skupoj robi. Nova je nažalost stavila loš prijevod, pa se nije vidjelo kako se oponašala prema Hande. Hande je njoj rekla da ima haljinu koju je dizajnirala Larina mama i mislim da ju je pitala kako joj stoji ili tako nešto, na što joj je Lara rekla da bi i strašilo izgledalo kao Adriana Lima u robi njene majke i još ju je zezala zato što nema dečka
Tako da to nema veze s Ferihom, Lara je takva

Meho je kopija svoga oca jer je odgajan tako. Zehra nije imala utjecaja na njega kao Riza jer on je muško dijete, ne može osjećati ženske osjećaje . Nije upoznao ništa bolje jer nije imao Cansu. On je tijelom u Istanbulu, ali svi iz njegova okruženja su zapravo na brdu.
vanhaver is offline  
Old 16.07.2013., 11:49   #90
Neopravdavam Ferihine laži ali stavite se u njenu situaciju upisala se na elitni fakultet di su sami bogataši.Šta bi ona sad trebala?Reći da je siromašna pa da se tamo ponašaju kao da je kužna.Dosta što se tako ponašaju Lara i Sinem.Ona je slućajno upala u elitno društvo i laži su sve veće i veće.Bili ona upala u to društvo da oni znaju da je ona siromašna?Nebi .Bili ju Emir ikada pogledao da zna da je siromašna? Nebi.Ona želi živjeti drugaćijim životom nego njezina obitelj pod cjenu laži.
Sanja 451 is offline  
Old 16.07.2013., 12:35   #91
Jel zna netko sto ce bit danas? Jako sam nestrpljiva? da li je netko bas gledao?
Ono sto pise na internetu nije bas detaljno...

Inace da prokomentiram. Jako mi se dopada serija. Bila sam tuzna jer su mi Mustafa i Narin zavrsili, i bila sam jako skepticna oko Ferihe ali osvojila me prvom epizodom.
Nastavno na vase komentiranje ja smatram da nije smjela lagati, danas nije stamota biti siromasan, a na tom faksu je bas zato da se njen status jednog dana promjeni. Drugo bi bilo da je sva povucena i tiha, ali bome je pokazala u vecini slucajeva da nema dlake na jeziku (emiru). Pa ako moze bit toliko "drska" moze i rec istinu i takvim stavom ju automatski i obraniti. Jer kad se suprostavis nekome nece te vise zezati. Grozno mi je to kad se djeca srame svojih roditelja. U njenom slucaju, ja bi prije doma lagala nego na faksu. Doma jer joj je caca zadrti seljak s brda kojeg se vise nemoze preodgojiti (iako mi ga je bilo zap kad joj je kupio mobitel, i da se zna oboje roditelja su divni ljudi sa izuzetnim nacinom odgoja medjutim drustvo se odavno promjenilo).
Da sam ja na njenom mjestu, svakako bi se postavila za sebe prema ljudima s faksa. Nikog se ne tice od kud sam i ko sam. Ja sam dosla tu uciti. I gotovo. I to je nekad puno privlacnije od ispijanja skupih kava dok razmisljas oces imat za nju il neces. A samim time sto bi se postavila na faksu, nebi imala problema ni s nosenjen mobitela a samim time ni problema doma.
Bas me zanima danasnja epizoda
__________________
sve <3
fridda is offline  
Old 16.07.2013., 12:38   #92
fridda, imaš na neprikazanome AFK vol.2., ovdje ne smijemo pisati spojlere pa tamo pitaj što te zanima. Gledalo je nas par cura još kad se prikazivala u Turskoj prvi put.
__________________
Bolek obmanjuje narod! ♥
LaVie is offline  
Old 16.07.2013., 12:40   #93
Adini Feriha koydum...

Nazvala ju je Feriha / radost, veselje, ushićenost/

Feriha je djevojka koja nema nista, a želi da ima sve...Sam prikaz njenog života u podrumu jeste metafora za njen život uopšte.Ona je kćerka čistacice Zehre i kućepazitelja Rize.Lijepa,pametna i dobra, ali na Etileru nadobudnoj masi bogataša potpuno bezvrijedna.
Feriha traži spas od mraka, od podruma..Spas se krije u njenoj ambiciji.Želji za upisom na prestižni fakultet.To je njen bijeg od stvarnosti.Ona zeli da prestane da bude Feriha-kćerka kućezapitelja i zeli da postane samo Feriha.

Princip po kojem se vrsi prijemni ispit je ovakav:

Quote:
Beginning in 2010 the exam is now similar to the ÖSS-ÖYS system in terms of topics. Students take the Transition to Higher Education Examination (YGS) in April. Those who pass the YGS are then entitled to take the Undergraduate Placement Examination (LYS), the second-round exam in the new system taking place in June. Students who only take the YGS, in which students have to answer 160 questions(Turkish language(40), maths(40), philosophy(8), geography(12), history(15), religion culture and morality knowledge(5), biology(13), physics(14) and chemistry(13)) in 160 minutes, are able to apply for associate degree programs. There are five LYS sessions whereas the previous university entrance system, the ÖSS, was held once in a year throughout the country.

Results are announced in July and students have to make their university preferences by the first week of August. They are placed in courses according to their scores and this is announced at the end of August.
Prijemni ispit se radi oko 180 minuta.U tih 180 minuta se odredio cio Ferihin život.Prosla je...Dobila nadu za novu buducnost i to kao stipendista.

Po sistemu stipendiranja u Turskoj, Feriha je mogla dobiti ili stipendiju od ministarstva za obrazovanje ili stipendiju koju daje sama Vlada ili pak putem fondacija.Minimalan iznos stipendije je oko 250 dolara.
Nije nam razjašnjeno kako je Feriha dobila stipendiju, to zamjeram, valjda ce biti receno.

Da li Ferihi zamjeram laži?
Sigurno da da, ali stavljam se u njenu kožu.Nije lagano ici na prestižni univerzitet, gdje su svi oko tebe bogati, pricaju o Parizu, putovanjima, trose sume novca koje ona vjerovatno nije ni vidjela.Prilagodila se situaciji.Gdje ce je to dovesti ne znam...Samo se nadam sto dalje od onog podruma i zatucane porodice kojoj nije normalno da zensko dijete ide studirati.
Jedina svijetla tačka u tom podrumu jeste mama Zehra...Vahide rastura

Da li ce Feriha da opravda znacenje svoga imena i da li je ono njena sudbina i istinski njen prikaz, ostaje da se vidi...

Go Feriha, go
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Old 16.07.2013., 14:15   #94
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Da li Ferihi zamjeram laži?
Sigurno da da, ali stavljam se u njenu kožu nije lagano ici na prestižni univerzitet, gdje su svi oko tebe bogati, pricaju o Parizu, putovanjima, trose sume novca koje ona vjerovatno nije ni vidjela.Prilagodila se situaciji.Gdje ce je to dovesti ne znam...[/B]Samo se nadam sto dalje od onog podruma i zatucane porodice kojoj nije normalno da zensko dijete ide studirati.
Jedina svijetla tačka u tom podrumu jeste mama Zehra...Vahide rastura
pa i ona njena frendica na faksu s kojoj je često,ne mogu se sjetiti kak se zove,isto nije bogata,koliko se sjećam rekla je da joj je tata učitelj..i njoj Feriha isto nije ništa rekla,još rekla da joj je tata kad je došao na faks vozač,..
Tamara21 is offline  
Old 16.07.2013., 14:18   #95
Quote:
Tamara21 kaže: Pogledaj post
pa i ona njena frendica na faksu s kojoj je često,ne mogu se sjetiti kak se zove,isto nije bogata,koliko se sjećam rekla je da joj je tata učitelj..i njoj Feriha isto nije ništa rekla,još rekla da joj je tata kad je došao na faks vozač,..
Hm...Da li znas kolika je plata jednog učitelja u Turskoj?
Sigurno barem 3x veca od Rizine i Zehrine.Tako da djevojka nije bogata kao Koraj, ciji je otac parlamentarac, ali je imucnija od Ferihe.
Feriha pripada onom najnizem sloju.Mislim djevojka a zivi u podrumu, ne moze sebi da plati taxi...
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Old 16.07.2013., 14:49   #96
možda sam se malo krivo izrazila,nisam mislila njih dvije usporediti da su iste,nisam upućena kolika je plaća učitelja tamo ,ali htjela sam samo ukazati na to da ni ova nije tako bogata da si može priuštiti sva ta putovanja,odjeću.. i ono kad su pričale o kupnji darova za godišnjicu braka,ova je rekla Ferihi ti sigurno kupuješ skupocjene ogrlicu za dar,ona je samo šutila...
Tamara21 is offline  
Old 16.07.2013., 14:54   #97
A jesi li vidjela kako je i ona gledala Rizu u onim poderanim cipelama, staroj odjeći? Reagirala je isto kao što bi reagirao i Emir, Koray, Hande. Kad je Feriha izustila riječ baba ovoj samo što oči nisu ispale, gledala ga je ko da ima kugu u najmanju ruku, šta je Feriha trebala? Biti kći učitelja i čistača nije isto, razlika je velika. Ona je isto gledala s visoka starog Rizu.

Nije toliko bogata kao ostatak klinaca, ali da je bogata u odnosu na Ferihu je, Feriha nema ništa osim onog podruma. Šutila je jer se njoj ne da svima objašnjavati u kojim uvjetima živi, nije li nekad lakše samo kimnuti glavom i završiti priču nego se u nedogled pravdati za svaki korak? Zar je lako priznati svima da nema ni za kruh, da krpaju kraj s krajem? Nije sramota priznati, ali je teško, bolno, Feriha se osjeća jadno u svemu tome, kako i ne bi.
__________________
Bolek obmanjuje narod! ♥
LaVie is offline  
Old 16.07.2013., 15:56   #98
Tesko je misliti sto bi napravili da smo u njezinoj kozi.Mozda bi kao i ona pristupili i lagali,samo da nas prihvate na faksu,ili nebi.
Tesko je to reci.Odlucila je lagati,sramiti se svojih roditelja,koji su se zrtvovali i za nju i za sinove.Tesko njezinim roditeljima prihvatiti novotete,kad su oni odgojeni tako.Rizi je samo sumnjivo kako jedna bogatasica moze dati skup mob.njegovoj kcerki,ako joj je davala samo staru odjecu.Zasto Cansu nije Ferihi dala novu,ako zeli joj dobro?
A Ferihina mama zeli joj dobro,ali nazalost njezini savjeti Ferihi nece donijeti nista dobro,badava ambicija,kad nemas kontrolu nad svojim zivotom.Nadam se da nemam pravo!Da se Feriha uspjeti!
Kaj ce joj takvi prijatelji koji ju na razumiju,nije sramota biti siromasan,bolje to,nego biti umisljeni bogatasi,kao sto su Emir i njegovo drustvo.
tina 25 is online now  
Old 16.07.2013., 16:18   #99
Quote:
LaVie kaže: Pogledaj post
fridda, imaš na neprikazanome AFK vol.2., ovdje ne smijemo pisati spojlere pa tamo pitaj što te zanima. Gledalo je nas par cura još kad se prikazivala u Turskoj prvi put.
Super! Hvala, medjutim odlucila sam pricekati do veceras ipak.
__________________
sve <3
fridda is offline  
Old 16.07.2013., 17:49   #100
Merhaba, kizlar

Iako vise volim da citam nego da pisem na forumu, ne mogu da odolim,
odlucila sam da vam se pridruzim na temi o mojoj omiljenoj seriji.
Seriju sam odgledala 2 puta, pocela sam da je pratim skoro od pocetka prikazivanja u Turskoj. Cagatay i Hazal su odlicni, iako Cagatay u pocetku lose glumi, iz epizode u epizodu je sve bolji.
Sto se tice Ferihinih lazi u pocetku sam je razumela, ali kasnije...
Devojci kao sto je Feriha nije lako doci u takvo okruzenje, mislim da vecina
ne bi imala razumevanja za nju i da bi je ismevali. Ona vrlo dobro zna kakvi su ti ljudi, jer od detinjstva zivi u njihovoj okolini. Zapravo, oni su joj nabili komplekse. Na pocetku Sanem kaze: "Nisi mogla da budes ni kao domereva cerka!" Kao da je pravilo da bogatasi moraju da budu pametniji od siromasnih.
Na pocetku su to bile bezazlene lazi, jer ona nije znala u kom smeru ce da se razvije odnos izmedju nje i Emira. Verovatno je mislila da je to neki lik koga ce vidjati u prolazu na fakultetu i to je sve.
Saraaaa84 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:26.