Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2012., 11:30   #101
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Ako misliš na "žnjore" djelomično si u pravu, malo ima krivih predispozicija naših "školovanih kadrova" .....misle da im je diploma sve i potucaju se po nekakvim usavršavanjima preko privatnih instituta .....a s tim "diplomama" si mogu poslije ....obrisat!!!!!!

Tko puca na dobro plaćeno mjesto u inozemstvu ...taj se treba angažirat na razmjeni studenata na projektima EU sveučilišta! Tu će kupit "žnjore" i poznanstva od profesora i docenata koji svi imaju dobre veze u privredi u toj struci!!!!

Voluntiranja u domovini u jakim stranim firmama isto nisu loša! Jer tu će se brzo razlučiti perspektivni kadar od strane "viših dužnosnika stranaca" i stvorit predispozicije za prelazak u inozemnu poslovnicu te firme ( gdje trenutno treba)


"taj školovani kadar" misli da je dovoljno završit faks ...stavit diplomu u džep i prst u uvo i pjevat!

Diplomci koji u svom CV imaju razne projekte, razmjenu studenata, govore najmanje 2 EU jezika i to vrlo dobro .....oni su perspektivni za ulazak u više platežne sfere i karijeru!!!

Oni bez toga završavaju ako nemaju godina radnog iskustva kao "dumping snaga!"
mislim, ok. razumijem da je svuda tako, a pogotovo se slazem vezano uz ove sa tek zavrsenim faksom.

Ali, sto je sa onima koji imaju zavrseni faks i par godina iskustva u struci? Jer, po ovome kako ti to postavljas, to je neki zacarani krug. Nitko te nece zaposliti bez jako dobrog znanja njemackog i bez iskustva rada u EU, a s druge strane, upravo zato kaj te nece zaposliti nikad neces to dvoje ni steci.
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 12:13   #102
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Ako misliš na "žnjore" djelomično si u pravu, malo ima krivih predispozicija naših "školovanih kadrova" .....misle da im je diploma sve i potucaju se po nekakvim usavršavanjima preko privatnih instituta .....a s tim "diplomama" si mogu poslije ....obrisat!!!!!!

Tko puca na dobro plaćeno mjesto u inozemstvu ...taj se treba angažirat na razmjeni studenata na projektima EU sveučilišta! Tu će kupit "žnjore" i poznanstva od profesora i docenata koji svi imaju dobre veze u privredi u toj struci!!!!

Voluntiranja u domovini u jakim stranim firmama isto nisu loša! Jer tu će se brzo razlučiti perspektivni kadar od strane "viših dužnosnika stranaca" i stvorit predispozicije za prelazak u inozemnu poslovnicu te firme ( gdje trenutno treba)
meni nije jasno kako možeš to izjednačavati s klasičnim "žnjorama" u hrvatskom smislu. kako bi inače tvrtke zapošljavale stručnjake, daj mi to objasni? organizirale natječaj, provele slijepa ekstenzivna testiranja i zaposlila onog ko ima najviše bodova na svim kategorijama? znaš li ti koliko bi to koštalo firmu u izgubljenim radnim satima i u uslugama tvrtke koja bi im to radila (nota bene, mnogi zapravo to i rade jer naći kvalificirani kadar uopće nije toliko lako koliko nezaposleni hrvatski diplomanti viših škola za nešto u nekom selu misle, pa posredovanje u zapošljavanju je jedna od najunosnijih čisto "intelektualnih" grana privrede i kod nas i vani). na kom planetu je isto raditi na nekom međunarodnom projektu, istaknuti se i dobiti ponudu iz treće zemlje isto ko i kad te tvoj ujak uguzi na dobro plaćeno doživotno radno mjesto u elektri špišić bukovica!?).

hrvatima je najveća prepreka u zapošljavanju na dobrim radnim mjestima vani upravo to što su cijepljeni od realnosti suvremenog poslovnog svijeta. meni bude milo kad čitam komentare na onim anketama o tome kako vam društvene mreže ili upis na MBA mogu pomoći naći posao, pa se ljudi sablažnjavaju da kakve su to mudrolije, kome to treba.
kakve fakin mudrolije, kog god znam da je dobio neki suvisli posao u zadnje vrijeme dobio ga je jer je regrutiran preko linked in-a ili jer se upisao na neki dobar postdiplomski. a ja radim na projektu koji završava 2013 i u rujnu imamo i službeni sastanak koji će služiti tome da nam poslodavac predloži opcije za dalje. to se tako rado u civiliziranom svijetu.
to što su hrvatima to žnore i što čekaju da netko slučajno (i vrlo vjerojatno telepatski, jer ako te nigdje nema, kako će te uopće poslodavac naći) otkrije njihov velebni potencijal.
kužim ja da se prosječnoj čistačici i konobarici digne kosa na glavi na spomen riječi "networking" jer da, malo tko puno bira kad zapošljava čistačicu, pa će najvjerojatnije upotrijebiti kriterij "rekla je bara iz računovodstva da njena šogorica već dugo nešto traži", ali mi ovdje navodno govorimo o zapošljavanju stručnjaka s pretenzijama na međunarodnu karijeru. i njima su preporuke poslodavaca i partnera žnore. e pa sretno vam bilo
spishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 12:52   #103
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
mislim, ok. razumijem da je svuda tako, a pogotovo se slazem vezano uz ove sa tek zavrsenim faksom.

Ali, sto je sa onima koji imaju zavrseni faks i par godina iskustva u struci? Jer, po ovome kako ti to postavljas, to je neki zacarani krug. Nitko te nece zaposliti bez jako dobrog znanja njemackog i bez iskustva rada u EU, a s druge strane, upravo zato kaj te nece zaposliti nikad neces to dvoje ni steci.
Ma nije začarani krug, onaj tko ima iskustva i radio je ....taj je dolazio u kontakte sa stranim poslodavcima osobno ( ili rukovodećim kadrom) i tu su onda osobne preporuke "jer ga znaju" ..obično dobro vlada engleskim a natuca njemački ( što je greška mnogih da samo engleski preferiraju za strani jezik, ko i moja vlastita kćer rastura engleski i francuski ..a njemački joj se gadi!!!!)

Quote:
spishka kaže: Pogledaj post
meni nije jasno kako možeš to izjednačavati s klasičnim "žnjorama" u hrvatskom smislu.
Spishka, lipoto, oli si ti danas ustala na livu nogu? Pa ja ih u startu nisam izjednačio ( i opisao sam što smatram žnjorom)....daj popi tu vražiju kavu i pročitaj ponovo !!!

Quote:
spishka kaže: Pogledaj post
kako bi inače tvrtke zapošljavale stručnjake, daj mi to objasni? organizirale natječaj, provele slijepa ekstenzivna testiranja i zaposlila onog ko ima najviše bodova na svim kategorijama? znaš li ti koliko bi to koštalo firmu u izgubljenim radnim satima i u uslugama tvrtke koja bi im to radila (nota bene, mnogi zapravo to i rade jer naći kvalificirani kadar uopće nije toliko lako koliko nezaposleni hrvatski diplomanti viših škola za nešto u nekom selu misle, pa posredovanje u zapošljavanju je jedna od najunosnijih čisto "intelektualnih" grana privrede i kod nas i vani). na kom planetu je isto raditi na nekom međunarodnom projektu, istaknuti se i dobiti ponudu iz treće zemlje isto ko i kad te tvoj ujak uguzi na dobro plaćeno doživotno radno mjesto u elektri špišić bukovica!?).
Pa tu se u potpunosti slažem s tobom, i da ima LIKE botun sad bi lajkao!

Quote:
spishka kaže: Pogledaj post
hrvatima je najveća prepreka u zapošljavanju na dobrim radnim mjestima vani upravo to što su cijepljeni od realnosti suvremenog poslovnog svijeta. meni bude milo kad čitam komentare na onim anketama o tome kako vam društvene mreže ili upis na MBA mogu pomoći naći posao, pa se ljudi sablažnjavaju da kakve su to mudrolije, kome to treba.
kakve fakin mudrolije, kog god znam da je dobio neki suvisli posao u zadnje vrijeme dobio ga je jer je regrutiran preko linked in-a ili jer se upisao na neki dobar postdiplomski. a ja radim na projektu koji završava 2013 i u rujnu imamo i službeni sastanak koji će služiti tome da nam poslodavac predloži opcije za dalje. to se tako rado u civiliziranom svijetu.

to što su hrvatima to žnore i što čekaju da netko slučajno (i vrlo vjerojatno telepatski, jer ako te nigdje nema, kako će te uopće poslodavac naći) otkrije njihov velebni potencijal.
kužim ja da se prosječnoj čistačici i konobarici digne kosa na glavi na spomen riječi "networking" jer da, malo tko puno bira kad zapošljava čistačicu, pa će najvjerojatnije upotrijebiti kriterij "rekla je bara iz računovodstva da njena šogorica već dugo nešto traži", ali mi ovdje navodno govorimo o zapošljavanju stručnjaka s pretenzijama na međunarodnu karijeru. i njima su preporuke poslodavaca i partnera žnore. e pa sretno vam bilo
Neće mi boldat prvi dio ovog tvog citata.....ali trefila s time U SRIDU!!!!!!
Točno to i ja govorim....samo drugim riječima ...štaš ...ako se učeno izrazim moram im nacrtat onda Dovoljno mi je da ovdje na forumu vidim njihov način razmišljanja pa da se prekrižim! Ali ne vrijedi im govorit jer samo drvlje i kamenje onda dobiješ za odgovor!

Točno poslovni parteneri s kojima je "diplomac" radio na projektima ma da je samo voluntirao i osobni kontakti ...ne gleda se samo diploma treba pasat sve ...i karakter i uklapanje u "team" ..opća naobrazba a ne samo stručna....nitko neće "mačka u vreči" ....ovdje studoši koji su za vrijeme studija voluntirali po firmama i radili razno razne projekte itd ...kad to stavi u mapu CV ( ako mu iopće zatreba jer tamo gdje je "radio i voluntirao" su već posijani "head hunteri") odmah igra u prvoj ligi! A to naši studenti i diplomirani NE ŽELE SHVATIT!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 13:09   #104
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Ma nije začarani krug, onaj tko ima iskustva i radio je ....taj je dolazio u kontakte sa stranim poslodavcima osobno ( ili rukovodećim kadrom) i tu su onda osobne preporuke "jer ga znaju" ..obično dobro vlada engleskim a natuca njemački ( što je greška mnogih da samo engleski preferiraju za strani jezik, ko i moja vlastita kćer rastura engleski i francuski ..a njemački joj se gadi!!!!)
a, znam. Jebiga, ja sam u firmi gdje radim u proizvodnji i prakticki ne dolazim sa strancima previse u kontakt. Engleski jos odrzavam na zivotu svakodnevnim koristenjem u pismu, citanju i slusanju (govor mi je malo zahrđao), ali mi je njemacki koma. Ucio sam ga 15 godina, jedan dio zivota proveo u Austriji, ali ga sad zadnjih 6-7 godina nisam koristio vise od odlazaka u Austriju svakih par mjeseci (vecinom shopping).

s jedne strane, brijem da bi ga u roku od mjesec dana znao jako dobro jer sam ga ipak predugo ucio da bi to sve zaboravio samo tako. A s druge strane, kada bi sa sadasnjim njemackim dosao na razgovor, mislim da bi mi skratili muke brzo.

mogu se samo nadati da ce mi neka tvrtka iz Njemačke ili Austrije dati priliku tih mjesec dana jednog dana...



inace, apropo ovoga kaj je spishka napisala. Pa, ovo za LinkedIn jos razumijem, ali za MBA mi nije bas jasno. Ok je ako ti to firma plati, ali to je malo prevelika cifra da si sam to placas. Mislim, to je negdje u rangu cijene auta i ljudi na pocetku svoje profesionalne karijere tesko da imaju financijske mogucnosti za tako nesto.
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 13:26   #105
sorry, istina je da sam malo čudno ustala jutros (u 11 ), a i upali mi se alarm u glavi čim vidim riječ žnora u nekom ovakvom kontekstu zato što nisam to jednom čula i ne samo tu na forumu.
iako priznajem da me ta tema jako frustrira jer imam u bližoj obitelji tipičan slučaj hrvatskog problema sa zapošljavanjem, mladu osobu s fakultetskom diplomom žnj kategorije, bez nekakvih posebnih znanja ili ambicija, al s velikim uvjerenjem da je država dužna naći joj posao. kako će to završit, bog zna.

Quote:
Ali, sto je sa onima koji imaju zavrseni faks i par godina iskustva u struci? Jer, po ovome kako ti to postavljas, to je neki zacarani krug. Nitko te nece zaposliti bez jako dobrog znanja njemackog i bez iskustva rada u EU, a s druge strane, upravo zato kaj te nece zaposliti nikad neces to dvoje ni steci.
a propos ovog, ja isto mislim da ljudi koji su npr stariji od 40god i imaju 10-15 godina iskustva u struci neće baš puno profitirati traženjem posla vani, osim ako nemaju neku konkretnu ponudu koja se nastavlja na ono što su radili (nije ni to tako rijetko), zato što će, ako odu tražit posao na blef, vjerojatno početi s niže pozicije u hranidbenom lancu od one koju su imali u hrvatskoj, a to hoće biti frustrirajuće. puno organizacijske psihologije je dokazalo da je apsolutna visina prihoda relativno mali dio zadovoljstva u karijeri. no u isto vrijeme, mislim da nije baš toliko teško naći adekvatni posao nekome takvom ako baš jako želi van. ne znam, ja sam s filozofskog fakulteta (što znači da smo mi ekipa koja je u startu bitno manje zapošljiva od inženjera i medicinara) i opet ne znam, u nekom širom krugu svojih poznanika s faksa, nikog tko nije uspio naći posao vani ako ga je stvarno htio, ako su vrijedile dvije stvari -a) osoba nije bila bez radnog iskustva i nezaposlena u domovini (nažalost, paradoksalno, tisuću je puta lakše naći posao i u hr i vani ako si već zaposlen) i b) znali su strani jezik (makar engleski) stvarno dobro (pod stvarno dobro mislim da su sposobni pisati stručne tekstove na dotičnom jeziku). a stvarno je zabrinjavajuće koliko je ljudi zapravo otišlo,i to posebno u zadnje dvije godine (ja sam otišla u austriju na kraju 2009, tad je to još bilo "pa jel baš moraš", do kraja 2011, otišlo je još 5-6 ljudi iz moje okoline i sprema ih se još)

a a propos MBAa i ovo što sam rekla, mogu ti reći na pm neke anegdotalne podatke iz moje okoline, bed mi je pisat o drugim ljudima na forumu ovako, da ih netko ne prepozna.
spishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 13:37   #106
Quote:
spishka kaže: Pogledaj post
a propos ovog, ja isto mislim da ljudi koji su npr stariji od 40god i imaju 10-15 godina iskustva u struci neće baš puno profitirati traženjem posla vani, osim ako nemaju neku konkretnu ponudu koja se nastavlja na ono što su radili (nije ni to tako rijetko), zato što će, ako odu tražit posao na blef, vjerojatno početi s niže pozicije u hranidbenom lancu od one koju su imali u hrvatskoj, a to hoće biti frustrirajuće. puno organizacijske psihologije je dokazalo da je apsolutna visina prihoda relativno mali dio zadovoljstva u karijeri.
Ne znam, ja nemam neka ocekivanja. Imam doslovno par godina iskustva, zivot je jos ispred mene. Ali bi htio u iducih, ne znam, 5 godina promjeniti jos koje radno mjesto i steci razlicito iskustvo. Cak mi je placa manje bitna.

Quote:
no u isto vrijeme, mislim da nije baš toliko teško naći adekvatni posao nekome takvom ako baš jako želi van. ne znam, ja sam s filozofskog fakulteta (što znači da smo mi ekipa koja je u startu bitno manje zapošljiva od inženjera i medicinara) i opet ne znam, u nekom širom krugu svojih poznanika s faksa, nikog tko nije uspio naći posao vani ako ga je stvarno htio, ako su vrijedile dvije stvari -a) osoba nije bila bez radnog iskustva i nezaposlena u domovini (nažalost, paradoksalno, tisuću je puta lakše naći posao i u hr i vani ako si već zaposlen) i b) znali su strani jezik (makar engleski) stvarno dobro (pod stvarno dobro mislim da su sposobni pisati stručne tekstove na dotičnom jeziku). a stvarno je zabrinjavajuće koliko je ljudi zapravo otišlo,i to posebno u zadnje dvije godine (ja sam otišla u austriju na kraju 2009, tad je to još bilo "pa jel baš moraš", do kraja 2011, otišlo je još 5-6 ljudi iz moje okoline i sprema ih se još)
heh... Sve to ovisi. Da me netko pitao prije par mjeseci vezano uz zaposlenje vani, rekao bih da to za nekoga moje struke (dipl. ing. elektrotehnike) ne bi trebao biti problem. Sada, nakon slanja molbi, mi se ne cini tako. Dapace, u par navrata mi se dogodilo da bi ja dobio odbijenicu i onda ta ista tvrtka u roku tjedan-dva opet objavi natjecaj za isto radno mjesto. sto bi znacilo da im ja nisam bas interesantan bio.

Sto se tice, primjerice, engleskog, tu bi spadao u tu skupinu da bi mogao pisati strucne tekstove i pratiti predavanja i slicno cisto zato sto sam to dosad vec radio (tokom faksa sam imao par clanaka na engleskom) i vjerujem da to znanje jos uvijek imam.
S druge strane, nazalost, moj kruh najvjerojatnije lezi u njemackom govornom podrucju, a znanje njemackog mi je trenutno

Quote:
a a propos MBAa i ovo što sam rekla, mogu ti reći na pm neke anegdotalne podatke iz moje okoline, bed mi je pisat o drugim ljudima na forumu ovako, da ih netko ne prepozna.
slobodno me PM-aj.
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 14:34   #107
gle, with all due respect, jab radije tražila posao u afganistanu nego u austriji (sad nakon prvoručnog iskustva ), tak da možda ipak da šire baciš mrežu svu šalu na stranu, to je totalna urbana legenda da je austrija nekakva obećana zemlja, austrija je obećana zemlja za bauštelce i sezonske kuharice koji se raspamete kad vide parsto eura na kupu, čitala sam nedavno da generalno u europskim pojmovima austrija ne upada ni u prvih deset atraktivnih zemalja mladim znanstvenicima, i lol, mislim da je dovoljno provest ovdje dva tjedna da ti bude jasno zašto.
spishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 14:41   #108
kaj se tiče MBA, nije ti baš isto Cotrugli ili npr. INSEAD, LBS, HEC Paris, koji btw. koštaju malo više od "jednog auta"
bloomberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 14:48   #109
Quote:
spishka kaže: Pogledaj post
gle, with all due respect, jab radije tražila posao u afganistanu nego u austriji (sad nakon prvoručnog iskustva ), tak da možda ipak da šire baciš mrežu svu šalu na stranu, to je totalna urbana legenda da je austrija nekakva obećana zemlja, austrija je obećana zemlja za bauštelce i sezonske kuharice koji se raspamete kad vide parsto eura na kupu, čitala sam nedavno da generalno u europskim pojmovima austrija ne upada ni u prvih deset atraktivnih zemalja mladim znanstvenicima, i lol, mislim da je dovoljno provest ovdje dva tjedna da ti bude jasno zašto.
ma, u njemacko govorno podrucje sam ukljucio i Austriju i Njemačku i Švicarsku. A jos se tu da "strpati" i Ceska, Nizozemska, Belgija i skandinavske zemlje.

u svakom slucaju, trenutno nisam u prilici birati, tako da bih objerucke prihvatio i posao u Austriji. Iskustvo je iskustvo.

Quote:
bloomberg kaže: Pogledaj post
kaj se tiče MBA, nije ti baš isto Cotrugli ili npr. INSEAD, LBS, HEC Paris, koji btw. koštaju malo više od "jednog auta"
ti me to pokusavas utjesiti ili?
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 14:54   #110
money breeds money, to ti je nažalost tak. zato vrijedi ono što sam gore rekla, bitno je lakše zaposlenom nać bolji posao, nego nezaposlenom ikakav. zato što ako si negdje zaposlen, a priori poslodavac smatra da nekog boga znaš radit i gleda te drugim očima. ista stvar s tim MBAs, vrijednost im se ne ogleda u tome šta ćeš tamo naučit (moš mislit, sumnjam da ćeš naučit nešto što ne možeš sam iz knjiga) nego koga ćeš tamo upoznati i kako će ti to izgledati u CV-u. ne velim da je taj sustav fer, ali takav je sigurno ti se više isplati dić kredit za nešto takvo nego za auto. a i mnogo tih škola u inozemstvu ima vlastite (well, poluvlastite, u suradnji s bankama) programe kreditiranja. kakvi su uvjeti za to ne znam, vrijedi istražit, sve u svemu, ako završiš, male su šanse da kredit nećeš uspjet vratit, ako vjeruješ svom mozgu, teško da to može bit loša investicija
spishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 15:21   #111
btw kad uđemo u eu, opet će bit besplatno otić na mba ili nešto takvo u švedsku (bilo je besplatno i prije, onda su 2010 uveli školarine za non-eu ). osobno najvećim plusom našeg ulaska u eu smatram to što će se ljudima otvoriti fascinantne opcije za obrazovanje. sad smo ozbiljno diskriminirani u mnogim državama ( u skandinaviji i beneluxu su školarine za non-eu oko 10 puta veće nego za eu). mladima i nezaposlenima bi bilo puno pametnije da se raduju tome, a ne teoretskoj mogućnosti da odu konobarit u austriju. jedna stvar koja mi se tu u europi sviđa, a da u hrvatskoj baš nije još zaživjela je činjenica da ovdje možeš promijeniti karijeru i u kasnijoj dobi. i to u najbizarnijim smjerovima. znam žensku koja je bila 10 godina pravnica u lufthansi, a onda postala stjuardesa (jest da meni to i dalje zvuči ko neki teži slučaj burnouta, al opet je simpatično, ja bih isto rado par godina pustila mozak na pašu ko leteća konobarica, al nijedan veći europski avioprijevoznik ne prima prijave ljudi bez eu pasoša )
spishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 18:46   #112
mos uvijek doc na bliski istok...fly dubai, emirates ili qatar
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 21:27   #113
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
a mi i dalje uporno skolujemo ljude za zanimanje konobar....
Kaj jos uvijek ima ta srednja?? Kak se ono zvala - ugostiteljska. Isusa mi ne mogu zamislit uzaludnije provedenog vremena nego pohadjajuci tako nesto.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 21:38   #114
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
Kaj jos uvijek ima ta srednja?? Kak se ono zvala - ugostiteljska. Isusa mi ne mogu zamislit uzaludnije provedenog vremena nego pohadjajuci tako nesto.
Ja znam lika koji je pao razred, bez zajebancije

No na temi, ja sam prvostupnik javne uprave, imamo 180 ECC bodova.

Gdje sam ja u EU?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 22:01   #115
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
......ja sam prvostupnik javne uprave........

Gdje sam ja u EU?
U Treblinki? Zvuci ko voditelj smjene konc logora.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 22:56   #116
http://www.vecernji.hr/biznis/njemac...-clanak-412086

Njemačka obećana zemlja za Hrvate ukoliko ne uvede ono ograničenje od 5 ili 7 godina, a čini mi se da neće.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 23:11   #117
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
U Treblinki? Zvuci ko voditelj smjene konc logora.
đubre...

Ma to ti je trogodišnja škola, recimo viša
http://www.legalis.hr/forum/showthre...ziva;-prepreke!!!

Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
http://www.vecernji.hr/biznis/njemac...-clanak-412086

Njemačka obećana zemlja za Hrvate ukoliko ne uvede ono ograničenje od 5 ili 7 godina, a čini mi se da neće.
Samo Portugal,Švedska i Finks anavodno neće ništa uvesti od starih članica
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 23:52   #118
Nekako mi se čini da nam švabe neće uvesti ograničenje, uvijek smo bili u dobrim odnosima, a osobno bih s familijom otišao negdje gdje bi imali pristojan život da ne moram krpat od prvog do prvog i da si mogu priuštiti dva tjedna ljetovanja, ukratko jedan normalan život bez puno stresa, jel tražim previše?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 09:54   #119
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
đubre...

Ma to ti je trogodišnja škola, recimo viša
Mene je to uvijek zbunjivalo. Ja sam zavrsio elektrotehniku i prevodili su me ko BSC(EE) ili BEng. Istovremeno u Irskoj su BEng bili godinu dana kraci. Onda je dosla Bologna i postao sam Magistar Ing ili MEng. Ne znam kako je visa priznata, najbolje da pitas visu gdje si zavrsio. Mada nesto mi se cini da sa visom javne uprave neces imati puno employmnet opportunities.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 11:41   #120
Kakvom vizom?

Ja pitan čim uđemo, recimo u Finskoj ako neka ograničenja, što bi mogao, uz naravno naučiti jezik?
Iako, otišao bi samo u Njemačku/Austriju inače
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:42.