Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2015., 20:23   #681
Čudno smanjenje količine cervikalne sluzi i promjena mirisa

Odkad sam ušla u pubertet oduvijek sam imala malo pojačanu količinu vaginalne sekrecije tj. sluzi temeljem koje sam na gaćicama uvijek mogla pratiti svoje ginekološko stanje.
Tek nedavno sam saznala i da sam oduvijek imala blažu citolitičku vaginozu,tj. da je to naziv za stanje specifičnog okusa i mirisa koji je uvijek bio nekako kiselo jogurtast osim kad bi poslije nekog antibiotika za mjehur (iako je i to bilo rijetko) dobio i dašak mirisa svježeg kravljeg sira jer bi porasla kandida.
Mom dugogodišnjem partneru ta mirisno- okusna neobičnost nije posebno smetala,
iako mu je u startu bilo malo neobično zašto miris po "tvornici mlječnih proizvoda" , a ne po ribi.
Meni nije smetalo ni najmanje, ali mi je počelo smetati što mi se nakon primjene jednog vaginalnog antiseptika (koji je propisan za benignu blagu upalu sa bazičnim stanjem baccillus vaginalis)
promjenio miris u nekakvog križanca između mirisa ribe i mesa na izmaku roka trajanja
i najgore od svega nikako ne mogu vratiti svoj stari miris.
Ginekolozima više ništa ne vjerujem, jer umjesto da ostave sve onakvim kakvim je bilo još sam dobila i štetu.
KOličina vaginalne sluzi se smanjila do te mjere da ja više na gaćicama ništa ne vidim, a kamoli da mogu razlikovati npr. candidu ili stanje ovulacije, već doslovce moram ugurati prst da bi iznutra izvukla sekreciju u kojoj je pomješano i smeđe menstrualne krvi koja valjda dovoljno ne izađe kad je za to vrijeme, bjelanjkasta sluz koja je specifična za ovulaciju i nešto bijelo trakasto nalik skorupu kad se prekuha mlijeko, a nekad i nekakve neobične dlačice.
To me sve jako začuđuje jer nemam spolne odnose i nema temelja da je takva promjena došla ikakvim spolnim putem.

Zanima me kako spustiti ph vagine na staru razinu kako bi ponovo postala pogodna za razvoj meni zadovoljavajuće količine lactobacilusa, postoji li kakav preparat za to, jer zapravo stanje blaže citolitičke vaginoze mi se sviđalo i nikad mi nije stvaralo nikakav problem osim tog specifičnog mirisa i okusa i kako vratiti količinu sluzi na onakvu razinu kakva je bila cijeli moj život i onda se u roku mjesec dva sve odjednom promjenilo ???

Ne želim ići ginekologu da mjenja meni nešto svojstveno i prirodno u nešto kako bi to trebalo biti kod svih žena, jer meni je moj miris uvijek odgovarao i ne želim nikakav drugi. Strah me da to nijedne kapsule ni vaginalete ne mogu vratiti, jer probala sam i probiotike i probiotičke vaginalete, ali od stare količine, a i mirisa i okusa više ništa.
jennynopenny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 03:00   #682
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Thanks! Napravila mi je bris samo na anaerobe (čekam nalaz) i dala medazol vaginalete.
Pozz! I kod mene je bila ista situacija + rodila prosle godine u 11.mj...

Bas sam veceras stavila zadnju Medazol vaginaletu (papom mi je nadjen Trichomonas vaginalis) pa mozda si ga i ti imala... Jesi imala jos neke simptome osim iscjedka i peckanja? Bolovi?

Partner je popio svoju terapiju, nije imao nikake simptome, ali muski rijetko kad i imaju.

Poslano sa mog HTC One M9 koristeći Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 16:08   #683
Žene..pitanje..pomagajte..u ludilu sam vise.

Naime zna se već imam cin..i naravno uz to obilje vaginaleta, te antibiotika je proslo.. Sad trenutno nista ne koristim nalazi su oke,..no sad se mucim s suhom vaginom?! Naime imam osjecaj da se peruta?
Pila sam lactogyn ...

Operem se ..poslije pranja bijele ko krpice... probam..a ono kao da se koza ljusti?! Prije par dana prestala sam s uzimanjem acidosalus vaginaleta, pijem trenutno samo beta glukan.. Intimni dio perem dva puta na dan..nemam odnose ... Mislila sam si kupiti Vagisan?! Radila sam briseve i sve je uredno.. Ima netko iskustva s time?
Robyn86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 16:25   #684
vjerovala ili ne previše se pereš...nemoj se prat 2x dnevno dolje i još dodatno za vrijeme tuširanja
peri se dolje samo kad se tuširaš i to nekim blagim sredstvom koje ne isušuje kao sapuni, šamponi i gelovi za tuširanje
najbolje da se posavjetuješ s ginekologom i da ti preporuči nešto za intimnu higijenu(pranje) što ne isušuje kožu
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 11:08   #685
Hvala na odogovru..d ..vjerovatno... odsad samo navečer ..neću nositi donje rublje...a za pranje imam lactacyd..mislim da cu morat promjeniti..mada ja vise volim to običnom vodom

Samo me zanima da li da sad poslije menge opet stavim acidosalus?
Robyn86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 19:11   #686
meni je jednom prije za suhoću ginekolog preporučio GYNAICOL GEL http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/397/
meni je ovo odlično
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 10:09   #687
Hvala na odgovoru. Mah..sva sam u brizi..stalno razmisljam o svemu umjesto da se opustim. Inače imam problema općenito s suhom kožom. Ne pijem dovoljno vode..pijem kavu ili sok..plus brijanje i eto ti suhoća dole..

Trenutno se mažem vagisanom... i stalno sam u brizi. Otkad znam za sebe imam ono bijelo pranje, plus policistične jajnike..i sad poslije menge..imam vise ko vodenast iscjedak..(proziran) čak mi ne istječe dok hodam nego sinoć primjetila poslije turisanja..neki mi kažu da je to normalno poslije menge..neznam..gledam si svaku dlaku otkad samse razbolila, a znam da ne smijem :/.. Nemam odnose ...
Robyn86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 23:22   #688
Quote:
digitalni_mozak kaže: Pogledaj post
danas sam u iscjedku primjetila male, ali jasne tragove krvi.

iscjedak je nekakve bež boje, ne znam kako bih ga bolje opisala, ali osim toga nisam primjetila ništa posebno neobično.

menstruacija mi je završila prije 4-5 dana, a trajala je malo duže nego inače.

prije mjesec dana sam imala bakterijsku upalu koje mi se često ponavljaju.

na ginekološkom pregledu sam bila prije 3 mjeseca i sve je bilo ok, a zadnji papa-test sam radila prije godinu dana.

imam li razloga za brigu?

hvala.
Na svaki trag sukrvice, ili krvi treba se obratiti liječniku. Nije nikako stvar koju treba zanemariti. http://www.ludakrava.com/zdravlje/va...boje-i-mirisa/
loach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.