Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2011., 12:54   #61
dali je u koga seboreja dovela do pojačanog ispadanja kose..naime ja imam seboreju u vlasištu, na licu te na prsima....svrbež i perutanje nisu toliko izraženi ali najveći je problem to što mi se kosa zamasti u jednom danu a i lice je isto tako crveno i masno..od tada sam primjetila da mi i kosa ispada previše, iako su mi svi nalazi uredni(štitnjača, vitamini, željezo)
tonček333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 16:55   #62
Dragi ima problema sa seborejom vec par godina,vlasiste i lice...nabavio Prunaks losion i vec dva mjeseca otkada ga koristi nema apsolutno nista na licu (u kosu mu se ne da stavljati, mada bi trebao). Inace je probao svasta,kreme,losione itd...
miaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 17:05   #63
Šampon na bazi čajevca

Pozdrav!
Trebala bih savjet u vezi šampona. Ovako, problem je u tome što mi kosa nenormalno opada, i to zbog seboroičnog dermatitisa i pojačanog mašćenja. Kosa je već toliko oslabljena i stanjena da izgleda kao ona u 5-godišnjeg djeteta, i ima je sve manje
Koristila sam fitoval, vitamine, ništa nije pomoglo. Zatim sam prešla na Oronazol šampon, koji mi je pomogao, kosa je značajno manje opadala. Nakon potrošene bočice vratila sam se fitovalu i kosa opet opada, gotovo kao i prije Oronazola.
Sad, ne bih se previše igrala Oronazolom, nego trebam neki šampon koji mogu koristiti duže vrijeme, a da se ne moram bojati nuspojava, po mogućnosti na prirodnoj bazi, dok bih Oronazol ubacivala najviše par puta mjesečno, ako bude potrebno.

Razmišljala sam o nekom šamponu na bazi čajevca, imate kakve prijedloge? Našla sam na netu Sebofit od Nikela, ali i on se koristi kao terapija kroz mjesec dana, ne čini se kao da je za dulju uporabu.
Ima li Dr. Hauschka kakav dobar šampon na bazi čajevca, vidim da njihove proizvode svi hvale?
AvaAdore is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 10:38   #64
Zašto baš na bazi čajevca?
Dr. Hauschka ima puno vrsta šampona pa izaberi neki nježni za osjetljivo vlasište i još si u šampon dodaj čajeve o kojima smo ovdje pisali da pomažu kod ovakvih problema.
Oronazol je samo hitna pomoć.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 13:18   #65
Da, slažem se da je samo za hitne slučajeve, ali stanje jest već pomalo kritično. Uzela sam ga na temelju nalaza dermovenerologa od prije par godina, kada sam ga koristila propisano vrijeme, a kosa je prestala toliko opadati i kada sam poslje toga prešla na "obični" šampon. Nažalost, sada se nakon terapije stanje opet vratilo na isto.
Slažem se za ova eterična ulja, i sama koristim čaj od svježeg ružmarina, koji samo prelijem preko oprane kose i ne ispirem. Super je jer smanjuje mašćenje, ali kod mene ne djeluje protiv opadanja. Zato mi treba neki antimikotik, a da nije ketokonazol - zato čajevac.
S blagim šamponima imam isto problem, jer mi se vlasište počne perutati i očito mi ne odgovaraju, zato sam htjela nekakav medicinski na prirodnoj bazi, da si ne napravim rusvaj na glavi, i da nije toliko riskantan kao Oronazol.

Pokušat ću kombinirati fitoval s nekim od eteričnih ulja iz ljekarne, on mi barem ne peruta i ne masti toliko kosu, iako ona opada.
Ako netko ima neki bolji prijedlog, savjet, slobodno neka se javi, jer bih svakako izbjegla agresivne metode tretiranja vlasišta.
AvaAdore is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 16:12   #66
Quote:
AvaAdore kaže: Pogledaj post
Ako netko ima neki bolji prijedlog, savjet, slobodno neka se javi, jer bih svakako izbjegla agresivne metode tretiranja vlasišta.
Brat mi ima seboreični dermatitis po vlasištu i on već godinama koristi Vichy Dercos shampon tamnoplavi i tamnozeleni (ne znam točno kak se zovu ali mislim da ovaj plavi koristi svaki drugi dan a zelenim opere glavu jednom u dva tjedna jer je malo jači). Taj Vichy sšampon ga je spasio.
Satene is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 16:14   #67


Tek sad sam skontala da sam na podforumu Prirodna kozmetika.
Zanemarite moj prethodni post, isprike.
Satene is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 16:19   #68
Može li mi neko sa sigurnosti potvrditi da kosa postaje tanja i nekvalitetnija i da opada upravo zbog stanja koje izaziva s.dermatits.
Naime borim se se ovim već 3 godine,kosa mi je izgubila na bujnosti,ali je dosta ima i POSEBNO NAGLAŠAVAN DA MI JE TJEME puno SITNIH KRISTALIĆA LOJA,kao pijeska, i upravo mislim da mi to guši korijen.Kosa mi je uz to nekako i posvjetlila,moji dermatolozi uopće ne primjećuju smanjenu bujnost,inače sam muško, a više ne planiran ić kod dermatologa.
Da napomenem da mi i obrve također više opadaju i u njima je također prisutan pijesak,Uskoro planiram provest malo čišćenje jetre,trenutno san na vitaminima i time pokušavan sebi pomoć.Dakle stanje je zadnje tri godine nepromijenjeno,a stres je uvijek prisutan,a i ne spavam bog zna šta.

Evo ako tko ima kakav nov,dobrodoša savjet.Hvala unaprijed.
sebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 16:15   #69
Pozdrav ljudi, imam seboroični dermatitis i psorijazu već nekih 4-5 godina i pokušavao sam svašta od krema kojekakvih do šampona i losiona i ništa mi nije pomoglo, ali me tata nazvao jedno jutro i rekao da gleda nešto na tv-u u vezi neke kreme i da si odem to kupiti . . . Krema se zove EUTEN i nema kortikosteroida pa sam se odlučio za nju iako je bila jako skupa (50grama), naime koštala je 440 kuna. Krema se mora čuvati u frižideru da se ne pokvari . . . Ja sam bio skeptičan prema kremi jer sam imao loše iskustvo sa prijašnjim preparatima, ali napokon prolazi, da se zna, još uvijek je koristim, potrošio sam pola, a dermatitis još malo pa je prošao, a psorijazu nestala . . . Imao sam velike kraste na glavi, iza uha, u ušima. Iza uha mi je sasvim prošlo, u ušima samo što nije (laički) i na glavi se više ne stvara ono ko prhut, a ni ne crveni se, na testisima psorijaze više nema pa sam jako sretan u vezi toga što napokon prolazi i što je prošlo. Krema se koristi za sve vrste dermatitisa, za psorijazu, uostalom upišite u google pa malo pročitajte o tome . . . Pozdrav svima, nadam se da sam vam pomogao . . .
danijel2608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 16:12   #70
htjela bih napraviti kremu za seboreju sa raznim uljima i shea maslacem.zanima me dal pcelinji vosak smeta seboreji?tj da mozda ne zacepljuje pore i slicno?
misla sam samo malcice voska staviti zbog same konzistencije kreme da ne bude premekana.
hvala
navaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 21:26   #71
Seboreja/Psorijaza

Ako je u pitanju vlasište, navodno pomaže ulje za čišćenje puške. Tako mi kolegisa s posla reče i kune se da bolest nestane kao ruklom odnešena.
atlantiday is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 21:48   #72
seborea

Quote:
robert34 kaže: Pogledaj post
Umivati se hladnom Janom ujutro, POSTATI VEGAN, najvise tri male kasike lanenog ulja dnevno masnoce (po svim osnovama), navece oprati lice blagim losionom (avene) i namazati plavom Nivea kremom da se upije preko noci. Nikada ne dozvoliti da na lice dospije voda iz cesme, puna hlora, uvijek samo Jana (ili neka druga voda sa najmanje hlora).To je sve. Ali morate se pridrzavati ovih stvari. To znaci odricanje od mesa, torti, kolaca. Ali tako je to obicno, ili jedno ili drugo. Zelite li cisto lice ili zamjenu za to..slasni zalogaj. Pozdrav od onoga ko se zauvijek rijesio seboroicnog sranja. Visoka je cijena popularnosti
Slažem se! Jedino što mi je zaista pomoglo je u potpunosti promijeniti način prehrane, jesti da bi živio doslovno, i to polu kuhano povrće, ništa kiselo, ne mahunarke, ne meso, ne niti slučajno slatko, slano, margarin zamijeniti maslacem. Tako sam živjela malo više od godinu dana i nisam imala nikakvih problema. Problem je jedini sa nama ljudima, da kada ti je bolje, zaboraviš kako izgleda kad ti je loše, i vratiš se starom načinu života malo po malo i sve ispočetka. Super su pripravci za pranje kose, maske od gline koje doma napraviš i sve iz kućne radinosti, ali to je samo privremeno prikrivanje problema, i to ako upali nakon dugo vremena...

Nema čarobnog šampona, kreme, niti lijeka, vjerujte mi, sve sam isprobala o čemu pišete ovdje. Najgore crvenilo i otpadanje kose je bilo NAKON potrošene terapije od dermatologa.

Sretno svima!
merieen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 23:07   #73
Ne bih se složila. Meni savršeno pomaže ono što mi je dermatolog prepisao i to već godinama. Zdrava prehrana, zdrav život, to je uvijek dobro, ali po tome ljudi koji žive takvim načinom nikad od ničega ne bi bolovali. Ne znači ako netko krene tvojim stopama da će mu se seboreja popraviti ili povući.

Umivanje hladnom Janom....je, Rokefeleri smo, pa ćemo se i kupati u njoj i prati kosu. Ako je flaširana, mora da je super.

Zadnje uređivanje Sigurna : 26.10.2011. at 23:18.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 00:08   #74
I meni je godinama pomagalo što je dermatolog preporučio a onda je jednostavno prestalo, sad mi ni elocom više ne djeluje na licu.
I jako mi utječe što jedem, testirala sam par puta, na sir i meso mogu zboraviti. I slažem se za vodu iz pipe, kad god se umivam tom vodom više od dva dana zaredom seboreja na licu poludi, ali srećom termalna voda uvijek popravi stvar, na žalost Jana i ostale mineralne meni ne djeluju kao termalna.
__________________
Accidents don't just happen accidentally.
ZooeyS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 05:36   #75
Quote:
ZooeyS kaže: Pogledaj post
I meni je godinama pomagalo što je dermatolog preporučio a onda je jednostavno prestalo, sad mi ni elocom više ne djeluje na licu.
I jako mi utječe što jedem, testirala sam par puta, na sir i meso mogu zboraviti. I slažem se za vodu iz pipe, kad god se umivam tom vodom više od dva dana zaredom seboreja na licu poludi, ali srećom termalna voda uvijek popravi stvar, na žalost Jana i ostale mineralne meni ne djeluju kao termalna.
Pozdrav svima. Imam 28 god i AD i seboreju. Nakon puno istrazivanja i probavanja dosao sam do rjesenja koje ce nadam se nekome pomoci, moj problem je po cijelom tijelu osim stomaku, prsima i ledjima. Ovako, prvo sam izbacio potpuno nezdravu hranu, prestao koristiti obicne gelove, sampone i deterdent za rublje, prestao cesto prati ruke (na rukama mi je najgore, zive rane i nesnosan svrab) Pijem kupovnu vodu, tusiram se u mlakoj vodi, koristim sampon na bazi soje. Uz to pijem tablete aloe vere, ulje crnog kima i mjesavinu biljaka tj. caj. koristim psorifix kremu povremeno (1 put mjesecno na najgorim mjestima) i nakon muke od 10 godina smanje se smiruje nevjerovatnom brzinom. zakljucak u mom istrazivanju je sljedeci. Bilo koja bolest koze tipa dermatitis, psorijaza pociva na stanju naseg organizma (imuniteta) i na vrstu hrane koju koristimo. Samo budala moze reci da je hrana tipa pastete, salame, konzerve, povrce, voce u trgovinama zdravo i prirodno, konzervansi i ostali kemijski dodaci kako bi se osigurala trajnost su najvece smece za nas organizam zbog cega strada jetra a samim time i nas imunitet. Doktori pojma nemaju zbog cega nastaje psorijaza ili AD, samo znaju prodavati ljekove i kreme od kojih se bogate oni i proizvodaci. Pokusajte sami uciniti pozitivnu stvar za vas organizam i pocnite se hraniti zdravo i podizite svoj imunitet biljnim uljima, to ce potrajati 3-6mj ali necete se nikada vise pokajati. Ja sam nacin svoje prehrane promjenio i presao koristiti kemiju na sebi i napokon nasao mir i rjesenje za svoje probleme, bolest nece nestati za 2 dana ali za 2 mjeseca hoce i nastavkom zdravog zivota vise se nece ni vratiti. Zapitajte se zasto se AD i psorijaza zovu bolesti 21 stoljeca a doktori sve pripisuju stresu i genima? Zato sto je 21 stoljece puno smeca koje se ljudima prodaje u osbnu korist i korist zarade, a ne zato sto oni neznaju sta je. PAD IMUNITETA, NEPRAVILAN RAD JETRE, SMECE KOJE JEDEMO I KOZMETIKA KOJU KORISTIMO SU GLAVNI I JEDINI RAZLOG OVIH BOLESTI 21 STOLJECA.

To vam govorim iz iskustva i iz srca nadajuci se da cu barem jednoj osobi pomoci da uvidi rijesenje svojeg najveceg problema.
Ako netko zeli navesti cu sta sve koristim za hranu, kozmetiku i pranje rublja.
Pola vas nije ni svjesno da kad im se pojavi nesto na licu onda je muka i ide se kod doktora po kortikosteroid ali kad se to nakon par dana makne sa lica onda se opet mazu svakakve kreme, puderi, sminka, sapuni i ostala smeca pa se bolest za koji dan ili mjesec opet vrati pa opet kod doktora po kortikosteroid i tako u krug, zar ne.
U biti se treba potruditi sam za svoje zdravlje a ne svaki put ocekivati doktora da vam pomogne a oni sretni traljuju ruke zbog vaseg neznanja.

Sjednite pola sata i razmislite sta sam rekao, koristite cistu logiku i shvatit ce te da sam u pravu i da je stvar jednostavna i uz malo truda vrlo lako rijesiva.

Puno srece i puno zdravlja vam zelim.
vjekorvk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 18:39   #76
Imala sam seboreicni dermatitis uglavnom po vlasistu, kosa mi se pojacano mastila a takodjer i ispadala u nenormalnim kolicinama.
Izbacila sam sve sampone i pocela koristiti ALLIN prirodni sampon nekog srpskog farmaceuta...na pocetku nisam vidjela nekih pomaka...samo me malo manje svrbila glava. Onda sam prije par mjeseci slucajno na jednom mjestu procitala da je neka djevojka zbog ispadanje kose stavila 40cesana češnjaka u 2 dcl rakije i to koristila nakon 15dana. Napravila sam isto. Prije svakog pranja 2satsa ranije bi vaticom navlazila cijelu glavu i ostavila da se osusi i onda operem kosu. To vec radim 3tjedna i mogu vam reci da na vlasistu nemam ni traga peruti niti bilo cega povezanog sa seboreicnim dermatitisom. Sad ne znam jel to neki lud splet okolnosti...i dalje se nerviram iako bi to trebalo izbjegavati jer jr to najveci uzrok SD-a, ali ovo mi je jako pomoglo. Pripremite se jer smrdi ko sam vrag ali pomaze . Ako ikome pomogne bit ce mi drago.
foto_starter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 17:14   #77
hrana

Ključni čimbenici dermatitisa su stres i prehrana. Razdoblje u kojemu sam bio donekle bezbrižan puno mi je više pomoglo od Oronazola. Koristio sam i Vichy jedno vrijeme- razlika: Oronazol ubija gljivice, a Vichy je kao i ostali obični šamponi u svojoj biti obični deterdžent koji zapravo ne radi ništa osim uklanjanja površinskih manifestacija.
U biti ne bi se trebalo živcirati(jea rajt) i izbacit gotovo sve fino iz prehrane. Znači nikakav odojak, pohano, prženo, slatkiši, kave, jaki čajevi...u principu savjet dermatologa je mediteranska kuhinja...ne bit budan po cijele noći, ne previše umarat se pred računalom, ne jest sranja
- čovjek je iskreno rekao svi šamponi su deterdženti i niš ne koriste posebno, stvar je u prevenciji, a ne šta stavit kad sranje već izbije na kožu
Seborični dermatitis je uz ostalo posljedica nepravilnog rada lojnih stanica kojih na kritičnim mjestima im više- pa nemojte nikako jesti masno i cugati žestoka pića...
Pinkolio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 16:22   #78
evo ja sam, nakon skoro 10 godina borbe sa problematičnom kožom, došla do zaključka da bi moj problem mogao biti seboreični dermatitis (do sada nisam skoro ni čula za njega nit mi je itko to spomenuo). od puberteta imam problema sa prištićima, gotovo isključivo na bradi, a na području čela i oko nosa su prisutne crvene točkice i ljuštenje i zadebljanje kože. ja sam to sve stavljala pod prišteve i koristila raznorazne kreme (nikad jako agresivne), ali nikad ništa nije pomoglo. ponekad se pojača, ponekad smanji, ali nije tako uočljivo da se ne bi moglo prikriti puderom. prošli tjedan sam počela pit kontracepcijske jer su mi se nakon mora (gdje mi se dosta očistila koža) pojavili OGROMNI potkožni prištevi sa strane brade koji su još uvijek tu. sad se nadam da će mi to pomoći, ali vidim na netu da hormoni iz kontracepcijskih mogu negativno utjecati na seboreju pa me zanima je li to istina
imam i perut u kosi (bar sam mislila da je to perut) koja se povlačila kad sam koristila H&S šampone, ali odmah nakon prestanka korištenja vračala. još jedan velki problem je što si ja konstantno trgam te krastice i nemogu prestati, to je ko ovisnost. a što se tiće H&S čini mi se da mi dosta isušuje kosu. inaće, kosa mi je skoro do guzice relativno gusta bez ispucalih vrhova, samo suha na vrhovima, pa bi se htjela maknut od agresivnih šampona i riješit tu suhoću.

zna li itko konkretno koje namirnice ili voće pomažu? ja se hranim izrazito nezdravo, masna hrana, crveno meso...i teško mi je preč sad na zdravu prehranu jer sam jako mršava i pokušavam se zdebljati pa mi se čini da bi zbog toga još više smršavila. a što se tiće vode, popijem u prosjeku 2 čaše tjedno jer skoro nikad nisam žedna, a možda i bolje jer naš zagorski vodovod ima dosta tvrdu vodu punu klora

trenutni cilj mi je sljedeći (ako nitko nema bolji prijedlog): početi se zdravije hraniti, piti više vode, ne umivati lice vodom (jer mi se čini ko da mi šteti) nego kupiti ili neko mlijeko za skidanje šminke (jer ne mogu bez svakodnevnog korištenja pudera kad izlazim u javnost) ili micelarnu otopinu o kojoj sam pročitala tu na forumu. našla sam i jedan kozmetički salon ili tako nešto tam kod okretišta na Savi di garantiraju izliječenje kožnih problema i nude 100% biljne preparate, konkretno i za seboreični dermatitis. imaju trenutno i ponudu na Grupnjaku za svoje usluge. sutra planiram otići tamo i vidjeti što će mi reč i preporučit...pa vam javim rezultate. fingers crossed
angel_hybrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 00:32   #79
Pozdrav ljudi.

Dugo, ali dugo sam se mučio sa seborejom i nikako da se smiri. Na vlasištu su mi bile takve užasne naslage (debele i više od pola centimetra) koje kad bi skinuo s njima bi isapo i cijeli pramen kose. To vam govorim da vidite kako je teško bilo. I onda mi je netko nakon raznih šampona preporučio Crni šampon Doktora Temta, ima ga kupiti u ljekarnama i, Bogu hvala, itekako je pomoglo, sada jedva da imam i peruti!

Još jednom Bogu hvala
oktavian is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 17:20   #80
Seboreja na licu

I još što se tiče seboreje na licu...imao sam dosta jaku seboreju ispod očiju. I što mi je pomoglo?
Dva puta na dan, ujutro i navečer (razmak otprilike 12 h) se umivam blagim sapunom za lice, i ta seboreična mjesta, nakon sat vremena kad se koža dobro osuši, namažem tankim slojem Avene skin recovery kreme (pretpostavljam da možete koristiti i neku drugu kremu na kojoj piše da je za obnavljanje kože). A poslije večernjeg umivanja sa tih seboreičnih mjesta ručnikom sa gustim, sitnim, pomalo hrapavim tkanjem, nježnim i kratkim brisanjem skinem ljuskice koje tu inače nastaju i, kako sam već rekao, onda kad se koža osuši namažem ta mjesta tankim slojem te kreme. Važno je da ne upirete jako ručnikom u kožu jer će se onda ta mjesta jako zacrveniti. Ako su vam sad već ljuske na tim mjestima onda vam se mora zacrveniti kad ih skinete (to bih napravio kad nisam sutradan morao ići nikamo jer bude prilično crveno za vidjeti) jer je ispod mlada koža, pa drugi dan-dva nemojte uopće raditi taj "piling" ručnikom da vam se koža smiri nego samo mažite kremom.
Ta kombinacija sa tim LAGANIM "pilingom" je meni pomogla, al ne znam je li to sa zdravstvene strane ispravno i je li štetno za kožu pa ptajte svog liječnika.
Pazim i da ne jedem žestoku i masnu, nezdravu hranu, i čuvam se živciranja i stresa.
oktavian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:37.