Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2008., 15:37   #281
hvala na na jednom odgovoru...

jos imam jedno....odlazis li na groblje obučena u crni plašt ala betmen?

kod nas se deru po groblju, neznam sto rade, opeku se na svijeću i onda liječe opekotine na vodi obučeni u plašteve ala betmen s kapuljačama i ofarbanim licima...
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 15:43   #282
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
jos imam jedno....odlazis li na groblje obučena u crni plašt ala betmen?
kod nas se deru po groblju, neznam sto rade, opeku se na svijeću i onda liječe opekotine na vodi obučeni u plašteve ala betmen s kapuljačama i ofarbanim licima...
skuzajte ali ja kad ovo zamislin ne mogu prestat varit
ST! is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 16:10   #283
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
koliko ti prijatelj ima godina?
nije mi prijatelj ima 17,18

inače lik izgleda kao neka spodoba
mrgixyz** is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 16:12   #284
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
hvala na na jednom odgovoru...

jos imam jedno....odlazis li na groblje obučena u crni plašt ala betmen?

kod nas se deru po groblju, neznam sto rade, opeku se na svijeću i onda liječe opekotine na vodi obučeni u plašteve ala betmen s kapuljačama i ofarbanim licima...
ja uvijek nosim crni plašt s kapuljačom. nije a la betmen, nego a la drakula betmen još nije postao dio našeg panteona.
klinci na groblju, su klinci na groblju, a ne sotonisti.

eh, sjetila sam se jedne kratke poeme (ne mogu se sjetit autora )
moje tijelo je moj prvi grob

oprosti, zaboravila sam drugo pitanje...sotonist sam od kad znam za sebe, jedino nisam oduvijek znala kako se to zove.
ne znam na što misliš kad pitaš 'jesam li to zbog okoline'. moja okolina uglavnom ne zna da sam ja sotonist. to je moja privatna stvar. ponekad kažem nekome, pa se taj jako iznenadi, al uglavnom me ne shvaćaju ozbiljno, iako sam ja ozbiljna glede toga. ali je meni ionako svejedno što drugi misle o mojim privatnim stvarima, tak da...

Zadnje uređivanje Innocent : 07.12.2008. at 16:19.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 19:55   #285
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
ja uvijek nosim crni plašt s kapuljačom. nije a la betmen, nego a la drakula betmen još nije postao dio našeg panteona.
klinci na groblju, su klinci na groblju, a ne sotonisti.

eh, sjetila sam se jedne kratke poeme (ne mogu se sjetit autora )
moje tijelo je moj prvi grob

oprosti, zaboravila sam drugo pitanje...sotonist sam od kad znam za sebe, jedino nisam oduvijek znala kako se to zove.
ne znam na što misliš kad pitaš 'jesam li to zbog okoline'. moja okolina uglavnom ne zna da sam ja sotonist. to je moja privatna stvar. ponekad kažem nekome, pa se taj jako iznenadi, al uglavnom me ne shvaćaju ozbiljno, iako sam ja ozbiljna glede toga. ali je meni ionako svejedno što drugi misle o mojim privatnim stvarima, tak da...
ovo su sad ozbiljna pitanja..
pa bih vas molila da se ne uvrijedite...ja sam samo znatizeljna...
...ako vam nije problem...
neznam kako vi funkcionirate...

questions again.....
kako razlikovati pravog od kvazi sotonista?


biste li me napali?
(neznam kako regirate kad vas netko vidi, ja sam vidjela ekipu iz NA ali oni su bili previse okupirani spašavanjem ruke njihove crne koleginice koja se (prepostavljam) opekla na pokopac od lampiona)

mažete li oči sa crnom olovkom?

otkuda vam ti crni plaštevi?
(ako ste ih šivali teta šnajderica se sigurno pitala sto ce vam taj plašt...)

gdje se sastajete osim na groblju...?
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 20:11   #286
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
ovo su sad ozbiljna pitanja..
pa bih vas molila da se ne uvrijedite...ja sam samo znatizeljna...
...ako vam nije problem...
neznam kako vi funkcionirate...
ako me uvrijediš, moji demonski zaštitnici (moderatori) će se pobrinuti da se opametiš

Quote:
questions again.....
kako razlikovati pravog od kvazi sotonista?
kako da ja razlikujem pravog kršćanina od kvazi kršćanina?
u principu, maloljetne osobe ne mogu biti članovi niti jedne od sotonističkih organizacija. kao i u svemu ostalome, po zrelosti procjenjuj osobu i prema njenim/njegovim djelima.


Quote:
biste li me napali?
(neznam kako regirate kad vas netko vidi, ja sam vidjela ekipu iz NA ali oni su bili previse okupirani spašavanjem ruke njihove crne koleginice koja se (prepostavljam) opekla na pokopac od lampiona)
napala bih te jedino u samoobrani.
Quote:
mažete li oči sa crnom olovkom?
apsolutno. i sjenilima crnim, ljubičastim, crvenim, plavim...a usta crnim ružem.
Quote:
otkuda vam ti crni plaštevi?
(ako ste ih šivali teta šnajderica se sigurno pitala sto ce vam taj plašt...)
kupila. teta šnajderica zna da sam ja kreativno biće koje joj dobro plati za njene usluge.
Quote:
gdje se sastajete osim na groblju...?
pa, u gradu, bircevima, loži, parkiću, doma...


ovo je intervju s vampirom

Zadnje uređivanje Innocent : 07.12.2008. at 21:05.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 20:37   #287
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
ma tko lebdi, o crni No Nick
u stvari, vidjela sam par duhova da lebde
e dobra si... Čuj, nisam ja kazao da ti moraš verovat kao ja-ili kao netko drugi. Za mnoge ljude, duša negdi odlebdi. Za tebe ne? Ok.

Quote:
Miss Malkuth kaže: Pogledaj post
nema konsenzusa što je duša, različite religije različito gledaju na dušu, to sve stoji. al po zadnji put-

psihologija se ne bavi dušom!!! psyche- duša, logos- riječ, govor, doslovno- znanost o duši, grči termin jel, no današnja znanost (a znanost se bavi mjerenjem onoga što se mjeriti može) smatra da duša ne postoji kao biološki fenomen, te ono što se zapravo u psihologiji mjeri i istražuje su ponašanja i psihički procesi.

ne pišem ovo da se pravim pametna već zato jer smatram da jest bitno odvojiti znanost od metafizike itd....
Pa ko je kazao da se psihologija bavi dušom??? Naravno, bitno je odvojiti znanost od metafizike, premda mislim da je to neodvojivo ali-ja nigdi nisam kazao da se psihologija bavi isključivo dušom. Čini mi se da sam samo kazao kako se i ona bavi tim pojmom, kao i mnogim drugim pojmovima, ali nije to njen fokus. Jedino što drugačije tumači pojam duše, ili psihe, ili čega god...

Valjda smo se sada razumeli...
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 21:25   #288
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
neznam jesam li u pravu ali ljudi pretezno imaju predrasude jer
87% Hrvata su rimokatolici kojima naziv Sotona odmah u glavi percipira zlo
nisu upoznati sa cijelim tim načinom funkcioniranja (iskreno niti ja)

ja imam jedno pitanje...
sto vi konkretno radite na groblju?
zivim pokraj groblja cijeli zivot i svega sam se nagledala...

jeste li postali sotonisti zbog drustva ili sebe? kada? (pubertet, teznja ka popularnosti, isprobavanju "novih" stvari etc. ???????? )

Ja sam se osjećao kao sotonist još od malih nogu!!!
I ponosan sam na to.
Articles of Faith is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 00:22   #289
Quote:
No Nick kaže: Pogledaj post
Hm. Nadam se da si svesna kako samo jedan deo psihologa deli tvoje stavove, i to ne baš priličan deo. Da ne pričam kao su mnogi od njih problematičniji nego njihovi pacijenti, a trebalo im je mnogo godina da skuže kako je homosexualizam samo sexualna orijentacija i ništa više. Ako je netko zaslužan za širenje i propagiranje sexualnih perverzija, onda su to sigurno psiholozi, na čelu sa američkima koji su tek pre 30 godina javno i jedva uspeli ubediti masu da je homosexualizam sexualna orijentacija, do tada se ono u psihologiji drugačije tretiralo.

Uz to-ne bave se ovim problemom samo psiholozi, već i sociolozi, antropolozi i mnogi drugi koji se bave društvom. Sad sigurno je da je preširoka tema da sve spomenemo, ali kao što i ti meni reče i ja tebi isto velim:







Da li je nemamo? Vidiš, i psiholozi kažu da imamo dušu, jedino u čemu sve nas razlikuje jeste-sami pojam duše.

Što je duša? Nezavisni entitet koji negde odlebdi nakon naše smrti? Mi sami? Naše biće? Naša volja? Naša osećanja? Što god da ona jeste, pošto je to duhovni svet, u njemu postoje i duhovni zakoni. Ako ih kršiš-nemoguće je da to ne bude na tvoju štetu. Probaj skoči sa 10 kata na beton-daj Bože da preživiš (možda je bolje da ne, jer ko zna u kakvom bi stanju bila ako preživiš...), al čisto sumnjam. Ista je stvar i sa duhovnim svetom-ako se krše određena pravila, to se mora ogledati i pokazati praktično u životu, pošto se duhovni svet nikako ne može odvojiti od materijalnoga, premda bi mnogi to, suskladno sa grčkom filosofijom, da odvoje...
a baš mora tvoja bit zadnja? evo ti, boldano, tvoje riječi.
ja sam samo htjela naglasit da se psihologija kao znanost uopće ne bavi fenomenom duše. duša nije ni fokus, ni glavni ni ikoji dio onoga čime se psih bavi- duša ne postoji kao biološki fenomen i ne može se znanstveno proučavati. amen

to što ti pod dušom možda podrazumjevaš stvari kao "emocije, unutrašnjost i sl" (ovo su tvoje riječi) ne znači da će ti čika psiholog reč- da sine, mi se zapravo bavimo dušom ok? slobodan si izmisliti svoju definiciju duše al nemoj brijat javno na forumu da se jedna znanost bavi proučavanjem duše jer će neko krivo shvatit... itak već pol ekipe brije da psiholozi mogu čitat misli i prat mozak, ha ha ha. ozbiljno...

enivej, nemaju samo u Hr predrasude prema sotonizmu, predrasude su u cijelom svijetu, kak i nebi od medijskog ispiranja mozga pričama o sotonistima koji jedu malu decu itak dalje..... treba stavit predrasude na stranu i ić solo malo istraživat što je ekšli sotonizam, onak objektivno.. a to se ljudima baš i neda ako nisu zainteresirani iz ovog ili onog razloga...

ovo što sam do sada čitala o sotonizmu prek neta i knjiga... nisam našla ništa ni "zlo" ni "nemoralno" ni posebno čudno... al nerealno je očekivat da će se javno mišljenje ikada promijeniti, većina ljudi ima previše predrasuda a i boli ih briga za "istinu" dok im se "informacije" redovno serviraju na tvu i u crkvi, itak dalje......

Zadnje uređivanje Miss Malkuth : 08.12.2008. at 00:28.
Miss Malkuth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 00:42   #290
Quote:
Articles of Faith kaže: Pogledaj post
Ja sam se osjećao kao sotonist još od malih nogu!!!
I ponosan sam na to.
super!
a koja je tvoja brija?
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 00:49   #291
Što je "zlo" i što je "nemoralno"? Tko određuje etičke norme i standarde?

Vidiš, nisam ništa protiv sotonizma. Nisam ništa pisao protiv toga. Samo sam hteo reć da psihologija-kad smo se već zapeli tol'ko oko nje, spominje taj izraz, ali ga drugačije definiše. Ok?

Dalje, sada si se i ti izjasnila kako duša nije fokus psihologije-jesam li ja tvrdio drugačije?

Quote:
to što ti pod dušom možda podrazumjevaš stvari kao "emocije, unutrašnjost i sl" (ovo su tvoje riječi) ne znači da će ti čika psiholog reč- da sine, mi se zapravo bavimo dušom ok? slobodan si izmisliti svoju definiciju duše al nemoj brijat javno na forumu da se jedna znanost bavi proučavanjem duše jer će neko krivo shvatit... itak već pol ekipe brije da psiholozi mogu čitat misli i prat mozak, ha ha ha. ozbiljno...
Hm. Svakakve gluposti se brijaju pa nikom ništa. Osim toga-psiholozi spominju dušu. Jesam li kazao da se oni bave dušom, da im je to fokus i sl.? Nisam. Šta sam kazao? Da je za njih duša nešto sasvim drugo. I valjda smo se sada konačno razumeli.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 12:24   #292
Quote:
LIQ kaže: Pogledaj post
Usporedimo!
Ako stavim kukasti križ na rukav i zastavicu, to će biti samo podsjetnik na
nekadašnju vjersku nesnošljivost.
Ne nužno.
Zavisi od koga očekuješ reakciju.
Ako sretneš neku bakicu koja je zorno proživjela 2. svjetski rat, možeš očekivati da će te opsovati, i gađati stolicom.
"Kukasti križ" je u (relativno) novije vrijeme postao simbolom nečeg lošega, zbog svima znanog - Adolfa. Inače tzv. svastika je izvorno paganski simbol.
Zanimljivo je kako sasvim nevin simbol,koji je nekad označavao nešto tako dobro, tijekom desetaka tisuća godina iz jedne krajnosti lako promijeni značenje u drugu krajnost.
Ljudi obično vide samo jednu krajnost, i to onu koja im je nametnuta,a njome su i zadovoljni.
Tako je i pentagram,koji je nekada bio povezan s obožavanjem prirode i žena, odjednom u srednjem vijeku postao simbolom krajnjeg zla.
Samo je najžalosnije što su ljudi neinformirani, tako da mlade buntovnike koji vrše vandalizam nad tuđim vjerskim objektima odmah povezuju sa sotonizmom.
A opet.. tko je drugi povezao pentagram i sotoniste sa izvorom zla,nego - Crkva, zbog konkurencije i koristoljublja.
Embryo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 12:33   #293
embryo, cijenim pozitivu, samo nije baš točno da je pentagram postao negativnim simbolom u srednjem vijeku. baš naprotiv, pentagram je vrlo čest dekorativni element čak i na kamenim ogradama crkvenih oltara u Dalmaciji tijekom romanike i sl.
pentagram je 'negativan' tek od 19og stoljeća, ili čak kasnije, od početka 20og, bujanjem okultnih redova, koji su mahom koristili pentagram kao simbol čovjeka i mikrokozmosa.
detalj oltarne pregrade iz Splita
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 13:16   #294
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
embryo, cijenim pozitivu, samo nije baš točno da je pentagram postao negativnim simbolom u srednjem vijeku. baš naprotiv, pentagram je vrlo čest dekorativni element čak i na kamenim ogradama crkvenih oltara u Dalmaciji tijekom romanike i sl.
pentagram je 'negativan' tek od 19og stoljeća, ili čak kasnije, od početka 20og, bujanjem okultnih redova, koji su mahom koristili pentagram kao simbol čovjeka i mikrokozmosa.
detalj oltarne pregrade iz Splita
Innocent, bi li htjela objasniti simboliku izvrnutog pentagrama u sotonizmu? ja sam našla samo na stranici od venus satanas, a ne znam jel to objašnjenje opće prihvaćeno u sotonizmu ili.....

i što misliš pod tim da su okultni redovi koristili pentagram kao simbol čovjeka i mikrokozmosa, tj koje je bilo prijašnje značenje? (kako je povezan sa ženama i prirodom? ) ne znam, pitam....

Zadnje uređivanje Miss Malkuth : 08.12.2008. at 13:27.
Miss Malkuth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 13:19   #295
Quote:
No Nick kaže: Pogledaj post
Što je "zlo" i što je "nemoralno"? Tko određuje etičke norme i standarde?

Vidiš, nisam ništa protiv sotonizma. Nisam ništa pisao protiv toga. Samo sam hteo reć da psihologija-kad smo se već zapeli tol'ko oko nje, spominje taj izraz, ali ga drugačije definiše. Ok?

Dalje, sada si se i ti izjasnila kako duša nije fokus psihologije-jesam li ja tvrdio drugačije?



Hm. Svakakve gluposti se brijaju pa nikom ništa. Osim toga-psiholozi spominju dušu. Jesam li kazao da se oni bave dušom, da im je to fokus i sl.? Nisam. Šta sam kazao? Da je za njih duša nešto sasvim drugo. I valjda smo se sada konačno razumeli.
joj daj se ne pravi blesav ne ću više raspravljat s tobom, svi postovi su sačuvani, lijepo se vidi tko je što napisao

btw ne znam jel se meni obraćaš u prvom djelu, nisam ni rekla da ti imaš nešto protiv sotonizma, referirala sam se na ranije postove. od Innocent i ostalih, sory ak je ispalo ko da se odnosi na tebe, ne znam qvotat dva različita posta ..

tko određuje moralno i nemoralno, e točno to mi se sviđa kod sotonističke filozofije jer nisu licemjerni i imam osjećaj da su ljudi koji sami određuju svoj moral iskreniji od ljudi koji se slijepo pridržavaju nametnutog im morala, ili pak, ne pridržavaju istoga...

a i zanimljivo je kako, kada nekom spomeneš da sam određuješ moralne standarde, ljudi odmah pomisle da si "evil". kao da čovjek ne može bit normalan, dobar, "decent human being" ako ga država / crkva / društvo ne drži na uzici... ko da smo svi osvetoljubivi, frustrirani i najrađe bi ubijali, šamarali i maltretirali da nas društvo u tome ne sprečava
mislim, i ja sam to prvo pomislila kad sam čula za "do what thou willt shall be the whole of the law", al dobro, bila sam balava, sad kužim da to nije nespojivo

Zadnje uređivanje Miss Malkuth : 08.12.2008. at 13:25.
Miss Malkuth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 14:26   #296
Quote:
Miss Malkuth kaže: Pogledaj post
Innocent, bi li htjela objasniti simboliku izvrnutog pentagrama u sotonizmu? ja sam našla samo na stranici od venus satanas, a ne znam jel to objašnjenje opće prihvaćeno u sotonizmu ili.....

i što misliš pod tim da su okultni redovi koristili pentagram kao simbol čovjeka i mikrokozmosa, tj koje je bilo prijašnje značenje? (kako je povezan sa ženama i prirodom? ) ne znam, pitam....
mislim da će ti sve postati jasnije ako malo proučiš ritual pentagrama koji koriste telemiti. pentagram je sveti simbol, poput križa i sl. koristimo ga i na astralnim putovanjima za provjeru bića koja se pojave. vizualiziraš li plamteći pentagram ili križ, negativno biće će nestati. tako pentagram služi zaštiti magičara.

e,sad, zašto je pentagram sveti simbol. zato što se bazira na krugu, dakle, savršenom obliku, i zato što se bazira na zlatnom rezu.

također je i simbol zemlje, to jest zemaljskog plana, malkutha, kao i geburaha, marsovog plana.

i u Indiji ga viđamo kao simbol boga Šive, to jest Šive sa 5 lica- Pancamukha Siva. yantre tog Šivinog oblika sadrže pentagram.

pentagram simbolizira i 5 elemenata

kao što vidiš na ovom crtežu, duh je gore, kao vladar nad materijom.
kad ga obrneš, duh je dolje i materija vlada. pošto abrahamske religije smatraju kako je ženski, materijalni, pasivni princip negativan i nepoželjan, tako se i obrnuti pentagram proglasio simbolom zla.

u ritualu pentagrama možeš vidjeti da postoje prizivni pentagrami (uspravni) i tjerajući pentagrami (obrnuti), imaju suprotnu namjenu u magijskoj praksi.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 14:40   #297
Innocent, hvala ti na odgovorima...
bila si vrlo ugodan i pristojan "sugovornik"

dok ne dođem sa nekim pitanjem opet...
nestajem sa ovog topica....

hvala jos jednom
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 14:45   #298
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
Innocent, hvala ti na odgovorima...
bila si vrlo ugodan i pristojan "sugovornik"

hvala i tebi na povjerenju i uvijek si dobrodošla
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 16:19   #299
Quote:
Miss Malkuth kaže: Pogledaj post
joj daj se ne pravi blesav ne ću više raspravljat s tobom, svi postovi su sačuvani, lijepo se vidi tko je što napisao
Tačno tako, vidi se.
Quote:
btw ne znam jel se meni obraćaš u prvom djelu, nisam ni rekla da ti imaš nešto protiv sotonizma, referirala sam se na ranije postove. od Innocent i ostalih, sory ak je ispalo ko da se odnosi na tebe, ne znam qvotat dva različita posta ..
Ma opušteno.

Quote:
tko određuje moralno i nemoralno, e točno to mi se sviđa kod sotonističke filozofije jer nisu licemjerni i imam osjećaj da su ljudi koji sami određuju svoj moral iskreniji od ljudi koji se slijepo pridržavaju nametnutog im morala, ili pak, ne pridržavaju istoga...
Može pitanje? Da li misliš da ja sam sebi ne određujem moral?

Quote:
a i zanimljivo je kako, kada nekom spomeneš da sam određuješ moralne standarde, ljudi odmah pomisle da si "evil". kao da čovjek ne može bit normalan, dobar, "decent human being" ako ga država / crkva / društvo ne drži na uzici... ko da smo svi osvetoljubivi, frustrirani i najrađe bi ubijali, šamarali i maltretirali da nas društvo u tome ne sprečava
U pravu si.

Quote:
mislim, i ja sam to prvo pomislila kad sam čula za "do what thou willt shall be the whole of the law", al dobro, bila sam balava, sad kužim da to nije nespojivo
Čekaj-balava il' balavica? Ma i ja sam ranije razmišljao kako sam razmišljao, al' sada mi se čini da sve što je protiv prirode-vraća nam se...
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 17:22   #300
No Nick, ne želim se miješati u raspravu, samo usputno špitanje, misliš li da je kultura neprirodna
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:56.