Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2013., 14:20   #1601
Quote:
dark_star kaže: Pogledaj post
Ima ko iskustva sa Subrina Unique bojama?

Rezultat je odličan ali prvih deset minuta nijansa pepeljasta sedmica pekla me ko vrag
...
Ja se farbam sa Unique, pepeljaste i pearl plave nijanse prekrasno ispadaju.

E sad, neki put me peku, neki puta ne, nećeš vjerovati.

Ne znam jel' do pms-a pa sam preosjetljiva, do masnoće na vlasištu, štali...

Koristim dosta svijetle nijanse i primjetila sam da manje, odnosno uopće ne peku ako stavim na što blatniju, vlažnu kosu.
U smjesu umješam i malo ulja marelice. Rezultat je isti.

btw. Nekad je postojao u frizerskim opremama nekakav lonsion u ampulicama za zaštitu vlasišta, mami sam ga znala utrljavati prije farbanja jer je nju sve peklo..ali nisam davno to niti vidjela niti kupovala.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 15:11   #1602
Hvala ti na odgovoru zar zaista identično ispadaju i kad prije dobro namočiš kosu?
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 15:25   #1603
Pa, ono, da, nisam primijetila da je negdje flekavo, da je slabije uhvatilo ili nešto slično...
ne namočim je dobro , smočim, zamotam u ručnik da upije višak vlage, rasčešljam pa onda farbam.

Neke farbe koje sam koristila se isto stavljaju na vlažnu kosu pa sam odlučila isprobati,
ako ništa, lakše mi je hendlati kosu i razvući farbu po duljini.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 16:58   #1604
Quote:
Miss_Kruskica kaže: Pogledaj post
Obojena je tamno smedja, a i prirodna boja mi je tamno smedja, ali sam se prosle sedmice zeznula i obojala Pallette Naturals br. 500 i stvarno mi je tamnoo ispalo Sad sam mislila ovu uzeti
nece ti nikako primat na vec bojano ,ako oces svjetlije (ili tu boju)uzmi skiđac boje ,pa tek farba
CROBRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 18:01   #1605
Da li bih to smjela sama kuci izvesti? koji mi skidac preporucujete?
Miss_Kruskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 22:20   #1606
sve što frizer uradi zapravo možeš uraditi i sam, ali za neke stvari ipak je bolje u profesionalne ruke
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 11:07   #1607
Quote:
dvatricetiri kaže: Pogledaj post
Ja sam do sada koristila Lorealove Excellence Cream boje za kosu i to nijasnu 9 i mada nisam imala nikad oštećenu kosu niti ikakve probleme s tom farbom, cijena joj je prilično velika, a ispira se prilično brzo. Sad sam kontala probati Garnierovu neku, vjerovatno Naturals ili Color Sensation, pa da pitam kakva su vaša iskustva s ove dvije linije boja za kosu? Da li se brzo ispiraju i da li je boja vjerodostojna ovoj na slici?

Uzela bih ovu nijansu



mada mi se ova isto jaaako sviđa

Meni je doduše linija Sensation bolja samo zbog mirisa, dok me ova Naturals guši dok se bojam.
Ova druga boja izgleda jako lijepo ovako na kutiji, i ja ću je možda probati.
A kakva ti je prirodna boja?
Inače ova garnier boje ispadaju tamnije, meni je recimo ova ispala skroz smeđe, ni blizu ovoj na slici.
platinum blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 13:37   #1608
ja sam već pisala da subrina boje ispadaju smeđe bez ružnih odsjaja, kao na slici na kutiji ili u nijanseru, charm i saten, a novci su presmiješni. čak mi se prijateljica ofarbala u ledeno plavo, rezultat je kao iz salona. da se bojam tima bez amonijaka ili tim tipom boja "iz kutije", ne bih se odvajala od njih
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 01:02   #1609
Pozdrav,prešla bih iz crvenkaste na srednje smeđu,točnije jednu od ovih boja sa slika. Zanima me je li znate koje su to točno nijanse,i imate li možda savjet za neke bez amonijaka boje tih nijansi? Evo slike,http://www.whitegadget.com/attachmen...barton-pic.jpg. i http://1.bp.blogspot.com/-bkiDWQGdzg...-260335546.jpg.

Zadnje uređivanje čikita : 14.10.2013. at 01:09.
čikita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 10:50   #1610
Quote:
platinum blonde kaže: Pogledaj post
Meni je doduše linija Sensation bolja samo zbog mirisa, dok me ova Naturals guši dok se bojam.
Ova druga boja izgleda jako lijepo ovako na kutiji, i ja ću je možda probati.
A kakva ti je prirodna boja?
Inače ova garnier boje ispadaju tamnije, meni je recimo ova ispala skroz smeđe, ni blizu ovoj na slici.
Ja sam uzela Naturals na kraju jer su bile na akciji i uzela dvije kutije za nekih 4 eura. Nisam uzela devetku nego desetku, tj. ovu



Moja prirodna boja je pepeljasto plava, svjetla prilično nešto kao nijansa 8 na standardnim farbama za kosu, ali meni ta pepeljasta nikako ne stoji jer sam jaako blijeda i izgledam si nekako isprano, pa se farbam u ove živahnije plave. A kako imam tu pepeljastu podlogu, gotovo je nemoguće da ispadnem žuta kao pile pa se ne bojim ovih zlaćanih i žutih boja.
Ne znam samo kako će se ova desetka ispirati jer kažu da se Garnierove brzo ispiraju, ali sama boja je ispala odlično. Što se tiče mirisa, gori i oštriji miris imaju Lorealove koje sam prije koristila, pa mi Garnier i nije nešto gušio pluća.

Ako probaš ovu sensation sa slike javi kakva je jer se i meni jako sviđa.

I da, te sedmice ispadnu inače tamnije nego na slici, kao neka prirodna smeđa boja. Ja sam jednom probala isto sedmicu ali Lorealovu i ispala mi je tamnije nego na slici, kao neka fina prirodna smeđa nijansa. Za onu tamniju plavu je najbolje uzimati nijansu osam. Ispadne vjerodostojnije nijansi na kutiji.
__________________
I must be a mermaid, Rango. I have no fear of depths and a great fear of shallow living.
dvatricetiri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 14:41   #1611
Quote:
čikita kaže: Pogledaj post
Pozdrav,prešla bih iz crvenkaste na srednje smeđu,točnije jednu od ovih boja sa slika. Zanima me je li znate koje su to točno nijanse,i imate li možda savjet za neke bez amonijaka boje tih nijansi? Evo slike,http://www.whitegadget.com/attachmen...barton-pic.jpg. i http://1.bp.blogspot.com/-bkiDWQGdzg...-260335546.jpg.
Probaj subrina charm ili saten u nijansi lješnjak ali, s obzirom na crvenkastu podlogu, trebat će neko vrijeme da pigment ode


p.s. ovo na mischi barton je više konjak, također je imaš u subrini
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 17:32   #1612
Imam pepeljasto plavu kosu i htjela bih sama napraviti par tankih pramenova uz lice. Kojom farbom? Jel ok kuene 1517 i 6%hidrogen? Ili imate nesto bolje? Pomozite.. preskupo mi je kod frizera. Uvijek dode oko 400kn, to mi je previse
mia mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 22:24   #1613
probaj sa Selective bojama, izvrsne su i sadrže zelenkasti pigment pa plave nijanse ispadaju prirodno, bez crvenkastih odsjaja i sl. ako je kosa prirodna i nebojana, 6% hidrogen bit će dovoljan. ili možeš ići i na Subrinu Trio color ili Unique koje ispadnu baš onakve kao što su u katalogu.

ovdje imaš Selective Evo boje http://www.hairmarket.cz/vzornik-bar...neral-evo.html

osobno mi se jako sviđaju njihove bež i pepeljaste http://stilist69ru.80.com1.ru/image/...D0%B2/2_20.jpg
te zlatne http://stilist69ru.80.com1.ru/image/...D0%B2/3_17.jpg
i fantasia http://stilist69ru.80.com1.ru/image/...D0%B2/5_12.jpg nijanse (recimo, boje poput biondo biscotto ful su sofisticirani i imaju 101 varijantu). Tuba je oko 40 kn, ispadne te 50 kuna sa hidrogenom. U svakom slučaju radije bih uzela njih nego Keune, koje mi mrse i petljaju kosu. Ili Subrinu, koja tkđ. ima lijepih plavih nijansi.
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 09:54   #1614
Hvala ti puno na odgovoru. Jesi ti probala koju? Treba mi bas neetko tko je probao napraviti na prirodno pepeljastoj plave pramenove i provjereno zna sta valja.. ne znam izabrati jer se ne razumijem.. :-(
mia mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 14:32   #1615
ja sam probala jako puno boja jer se moram bojati zbog sjedina koje su mi počele izbijati i rodica mi je frizer, pa sam se malo udubila u tematiku
nisam plava ali prijateljica jest i njoj moja rodica stavlja recimo baš selective preljev upravo radi tog superprirodnog izgleda
za više detalja ti pitaj nekog tko je baš plav, ja ovoliko znam
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 17:57   #1616
Quote:
dark_star kaže: Pogledaj post
Probaj subrina charm ili saten u nijansi lješnjak ali, s obzirom na crvenkastu podlogu, trebat će neko vrijeme da pigment ode


p.s. ovo na mischi barton je više konjak, također je imaš u subrini
Thanx dark star,a ta konjak nijansa od Subrine,koji je broj? Imam trenutno svijetlo bakrenu kosu,pa da mi nebi ispala pretamna.
čikita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 22:00   #1617
Hvala ti dark star! A gdje mogu kupiti te selective preljeve i koju nijasu ona stavlja? Ak ne znas koju ije ni vazno, ne bih te htjela gnjaviti..
mia mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 22:53   #1618
Nažalost, ne znam točan broj. U Splitu se Selective može kupiti u Selective dućanu i dućanima profesionalne frizerske opreme, pa čak i nekim mješovite robe /npr. dućan Vikta...
Tebi treba boja za pramenove a ne preljev, no točan broj nažalost ne znam

Quote:
čikita kaže: Pogledaj post
Thanx dark star,a ta konjak nijansa od Subrine,koji je broj? Imam trenutno svijetlo bakrenu kosu,pa da mi nebi ispala pretamna.
U subrini unique to je broj 48, a u ovim nijansama u kutiji ne bih znala. malo pogledaj nijansere
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 01:06   #1619
Quote:
dark_star kaže: Pogledaj post
Nažalost, ne znam točan broj. U Splitu se Selective može kupiti u Selective dućanu i dućanima profesionalne frizerske opreme, pa čak i nekim mješovite robe /npr. dućan Vikta...
Tebi treba boja za pramenove a ne preljev, no točan broj nažalost ne znam



U subrini unique to je broj 48, a u ovim nijansama u kutiji ne bih znala. malo pogledaj nijansere
Budem,hvalaa!
čikita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 15:05   #1620
Ako ne nađeš točno tu garantirano imaju nešto analogno,
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:12.