Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2004., 16:39   #1
Niveliranje / izravnavanje podova

Pomoc, majstori!
Radi se o staroj primorskoj kuci u kojoj bi ravnao pod u kuhinji. Trenutno je na goli beton (ili zemlju, ne znam) zakucan linoleum koji je tamo vec desetljecima. Mislio sam taj linoleum potrgati i staviti klik laminat. Problem je u tome sto je pod vrlo neravan i visi na jednu stranu par centimetara. Prvo mi je palo na pamet staflanje i kucanje OSB ploca, ali mi se cini da bi se previse zaebavo sa stavljanjem tih stafli u vaservagu, a i time bi previse povisio pod. Da li postoji neka smjesa koja se umijesa busilicom, zalije i poravna, a da nije skupa? Beton ne dolazi u obzir.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 08:52   #2
probaj s masom za niveliranje, imaš je u svim dućanima...pogledaj i raspitaj se kod Samoborke www.samoborka.hr
__________________
Where do they teach you to talk like this? In some Panama City "Sailor wanna hump-hump" bar, or is it getaway day and your last shot at his whiskey? Sell crazy someplace else, we're all stocked up here.
beorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 10:15   #3
Ako su u pitanju centimetri onda jedino glazura pomaže. Masom za izravnavanje možeš iznivelirati najviše centimertar jer inače puca
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 10:27   #4
Kakva glazura?
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 10:28   #5
A ako mi masa za izravnavanje i popuca, hoce li mi to ikako smetati za postavljanje laminata?
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 10:47   #6
kao što rekoh sve imaš na siteu od samoborke, pa vidi jel ti treba glazura ili samo debeloslojni teraneks ili neka kombinacija ponuđenog....sve to kupis u vrećama, dodaš vodu, dobro izmješaš i gotovo
__________________
Where do they teach you to talk like this? In some Panama City "Sailor wanna hump-hump" bar, or is it getaway day and your last shot at his whiskey? Sell crazy someplace else, we're all stocked up here.
beorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 12:06   #7
Masa za izravnavanje je prilično i skupa i ukoliko je pod previše neravan sigurno će ispucati. Ako ispuca nije dobro bez obzira na tip obloge koji ćeš metati gore.
Glazura ti je najjeftinije i najkvalitetnije rješenje. Razmisli i o izolaciji ispod glazure
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 12:08   #8
Knauf EPO-Leicht brzovežući mort za izjednačavanje razine poda, za debljine od 15 do 800 mm.
voyager is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 12:12   #9
Voyager, di radis u Knaufu? U marketingu, prodaji ili si u upravnom odboru? Jel skupo to cudo? Treba mi za cca 7 kvadrata
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2004., 22:00   #10
Murexin....odi na sajt.
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2004., 07:03   #11
Glazura:
Od sitnijeg pijeska (za zidanje) i cementa 5:1 napraviš smjesu koju razvučeš vaservagom ili na podu postaviš letve na razmak recimo 1 m, čija visina će biti nivo poda. Kad to popuniš letve premjestiš dalje itd.
Kreni od vrata tako da moraš izaći kroz prozor
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 13:35   #12
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Glazura:
Od sitnijeg pijeska (za zidanje) i cementa 5:1 napraviš smjesu koju razvučeš vaservagom ili na podu postaviš letve na razmak recimo 1 m, čija visina će biti nivo poda. Kad to popuniš letve premjestiš dalje itd.
Kreni od vrata tako da moraš izaći kroz prozor
Glazura je legadina?
morosin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 14:49   #13
Radit ću glazuru za prostoriju 1.1x2.6m. Interesira me buduči da nikad nisam radio, al sam gledao dal može pijesak biti mokar ili mora biti suhi..

Jel trebam stavljat mrežu? Debljina bi bila oko 5cm i stiropor od 1cm..Na glazuru će ići pločice.

Dali stiropor osim poda stavljam i uz bok zida tih 5cm koliko će biti debela glazura?
Bozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2005., 13:37   #14
A da prvo kažeš šta je podloga beton ili zemlja.

Ako je beton i ako je stabilan(da ne puca) možeš sa nivelir masom i to do 2cm, ima ih i za više mislim do 5cm ili čak 10cm ali su u toj opciji preskupe i moraš imati majstora.
Vrlo jednostavno to možeš i sam, masa je samonivelirajuča, pomješaš prah sa vodom i razliješ, malo ga usmjeriš i on se sam nivelira.Iako je bolja glazura ako su neravnine prevelike.

Ako je zemlja onda se ukupaj unutra da ne izgubiš na visini prostorije i najbolje beton, fino zaribaš da ne moraš raditi glazuru ili nivelirati površinu.

A nivelir masa ima skoro svaki proizvođač u toj branši, ja sam osobno imao dobra iskustva sa Bifix Buje i nije skupa.
 
Odgovori s citatom
Old 05.01.2005., 14:05   #15
Ono što je većina preskočila je izolacija. Kakva ti je izolacija? Ne bi bilo loše prvo razmisliti o nekoj izolaciji, a ako su u pitanju centimetri razlike tj. sve više od 7-10mm moraš koristiti glazuru. Glazura, češka glazura iliti estrih je naziv za isti pojam. To je smjesa pijeska i cementa 5:1, evo Zosvald ti je već rekao. Ne radiš je do pune visine nego do nekih 5 mm ispod nivoa. Tek na takvu glazuru stavljaš samonivelirajuću masu. Ona se izlije , malo razgrne i ostaviš je da se dalje sama razlije i poravna. Samonivelirajuća masa kakva god bila na debljlini iznad 1cm puca. U ovu glazuru možeš dodati nešto za mikroarmiranje poput Allcata. Znam da ti već gotove glazure koje trebaš samo smiješati radi i Samoborka i Knauf. No naravno možeš je smiješati po dobrom starom običaju cementom i pijeskom.

Nadam se da ovo bar malo pomaže.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 08:57   #16
Quote:
Veky kaže:
Glazura, češka glazura iliti estrih je naziv za isti pojam. To je smjesa pijeska i cementa 5:1, evo Zosvald ti je već rekao. Ne radiš je do pune visine nego do nekih 5 mm ispod nivoa.
Nadam se da ovo bar malo pomaže.
Dobro objašnjeno. Sada me zanima da li se ispod tog estriha stavlja (ili može staviti) toplinska izolacija sa storoporom i to koje debljine?
Lega2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 09:22   #17
Pomaze, momci, pomaze! Hvala!
Toplinska mi izolacija, falabogu, ne treba jer sam tamo samo u toplim razdobljima. Jedan element manje
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 23:42   #18
Quote:
voyager kaže:
Knauf EPO-Leicht brzovežući mort za izjednačavanje razine poda, za debljine od 15 do 800 mm.
bas smo nedavno radili s tim, dobar je, jedino kaj je malo skuplji
ali definitivno preporuka
maler is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 13:47   #19
ravnanje podova!

sa čime poravnati podove ali u debljem sloju?????????
znači klasično poravnanje od par milimetara je premalo!!!!!
naime nakon što smo podigli parkete naišli smo na kratere na podu koji su bili zapunjeni od piljevine do papira pa me interesira sa kojom smjesom da zapunimo te rupe da bi mogli postaviti laminate
rreeddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 14:07   #20
kod nas je bio sličan problen. Isključivo nova glazura. Sve ostalo su varijacije na temu.
ddeniss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.