Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2007., 16:40   #81
Onih par koje su nikle, cvale su.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 17:04   #82
Quote:
topala kaže: Pogledaj post
Nudim zamjenu! oziljene reznice bogumila,solanuma pa i amaryilisa ili bilo kojih drugih biljaka do kojih mogu doći bez naknade! za uslugu nabave odredjenih orhideja koje bi rado imao! Zavidim nekima na kupnji i odlascima po velikim centrima s velikim izborom cvjeća.Imam mali staklenik i klimu gdje cimbidij raste u vrtu al.
Ako te zanima ja nudim passiflore caerulee i male p. edulis. Blago tebi za staklenik i cimbidij!
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 18:23   #83
mislim da se mak ne presađuje? bar tako pise na ambalazi..
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 18:59   #84
Quote:
osbourne kaže: Pogledaj post
mislim da se mak ne presađuje? bar tako pise na ambalazi..
Cure ne pričaju o razmjeni sadnica maka. Pročitaj postove iznad.
Što se tiče maka, to je točno, ali samo za jednogodišnji mak. U vrtu imam mak-trajnicu koji raste grmoliko i uspješno se presađuje. (razmnožava se djeljenjem)
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 20:29   #85
Quote:
osbourne kaže: Pogledaj post
mislim da se mak ne presađuje? bar tako pise na ambalazi..
je, pise za njih dosta no strah me da kod kosidbe trave nekaj ne unistim pa sve sijem prvo u posudice. Uzela sam one bio-razgradive i koristim one kutije od jaja (ista stvar) tak da mogu kasnije direktno u zemlju sve staviti.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 09:19   #86
Moja mama godinama sama sije rajčicu. Prvo u sanduke, kasnije pikira u šačice ... Ono što mene zanima je slijedeće. Zašto su njezini flanci visoki i tanki. Izjure van i za tjedan-dva eto njih tankih kao nit a visokeeee, dakle nisu onako lijepe i debele kao kad ih kupi na placu od teta. U čemu je kvaka? Zašto ne rastu polagano i kvalitetno, več na brzinu i loše su kvlitete? U čemu griješimo?
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 09:48   #87
Quote:
Romantica kaže: Pogledaj post
Moja mama godinama sama sije rajčicu. Prvo u sanduke, kasnije pikira u šačice ... Ono što mene zanima je slijedeće. Zašto su njezini flanci visoki i tanki. Izjure van i za tjedan-dva eto njih tankih kao nit a visokeeee, dakle nisu onako lijepe i debele kao kad ih kupi na placu od teta. U čemu je kvaka? Zašto ne rastu polagano i kvalitetno, več na brzinu i loše su kvlitete? U čemu griješimo?
Premalo svjetla i prevruće. Ne radite prilagođavanje, u plastenicima ih provjetravaju i izlažu nižim temperaturama pa biljčice ojaćaju.

Nema to velikog utjecaja na prinose, ove visoke biljke možete dublje zakopat kad ih prenosite vani pa će razvit jači korjen i na kraju dat više plodova koji će dozrijeti malo kasnije.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:10   #88
Hvala na savjetu
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 16:31   #89
Uzela sam one bio-razgradive i koristim one kutije od jaja (ista stvar)

nisu li oni kartoni preniski? ako mislis da u onu jednu udubinu zasadis sadnicu?

moje bilje na je na cirka 22 -24 to je prevruce? da ga iznesem negdje van? postepeno ili mogu odmah nosit van?
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 16:52   #90
U kartone za jaja ne stavlja se sadnica, već sjemenka.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 18:53   #91
dobro, ali zar ju ne preraste?
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 20:16   #92
Kad žilice ispune zemlju, tada se sadi u veću teglu tj. u vrt, ali onako s kartončićem.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 13:11   #93
kupili smo vrećicu sjemenkiu artičoke pošto to nismo nikad jeli pa da probamo no kasnije sam vidio da pisse da je sjeme tretiurano te da se ne upotrabljavaju biljke za prehranu ljidi ili životinja.
???

kad ih je najbolje posaditi, na vrećici piše sada u 1,2 mjesecu
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 14:31   #94
To piše na svom sjemenu, znači da sadržaj vrečice nije za jelo, to sjeme
Rodi tek iduće godine, i ja ću probati s njima ove godine, ja ih obožavam jest
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 16:15   #95
posadit cu onda i ja sada čitao sam da su dekorativne i da mogu stvoriti ogradu!
danas sam dosta posla u vrtu napravio-popravio ogradu za maline, iskupio smeće što je netko davno donio 4 vreće i ima ga još za jedno 8 vreća i porezao onu graju sa strane, kupiune i suhe hrane što su smetale!
izvadio korjen koprive i to cu zasaditi negdje drugdje (čak od nje je fin a i sluhana na pari je unusna za jesti)!
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 20:35   #96
Danas sam posadila Cytisus Zeelandiu.
Jel ima netko s njom iskustva? Kupih ju prije par dana u Konzumu i nije mi bila poznata.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 22:51   #97
Jako izdržljiva biljka, ne treba puno njege ni vode, samo posadi na sunčano mjesto, cvate u rano proljeće, cvijet je tipa grahorice, raste kao dio makije samoniklo. Meni se jako sviđa, ali mi cvate u krivo doba pa nisam nikad kupila, grm je neobičan i kad ne cvate. Odlična kupnja
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 23:39   #98
može li netko napisati iskustva s dalijama? dobio sma par gomolja(?) pa me zanima može li to u saksiju i treba li sunce cijeli dan?
istot ako i za kale.... stoje na suncu i prilično blijedo bude lišće.
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 18:22   #99
ne znam da li se tu pisalo o noćnim frajlama iskreno, neda mi se listat forum.
ovako noćna frajla se često brka s noćurkom, lat neznam! a zapravo prava noćna frajla je matthiola bicornis!
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 09:54   #100
možete mi reći kada da posijem grašak? kupio sam pakovanje 250g pa bih ga već posadio jer čujem da su rezultati super. kako ga gnojiti? stajskim?
zemlja je dosta mokra smeta li to? odnosno ono grumenje kojim bi ga zagrnuo?
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:58.