Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2013., 13:09   #5761
zašto ukidaju??
__________________
Volim brusnice.
Achamiana is offline  
Old 20.02.2013., 13:11   #5762
Možda zato jer nema previše interesa?
nukac is offline  
Old 20.02.2013., 13:16   #5763
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Pegasus i nije baš pretjerano jeftin, cca 120 EUR bi bila povratna karta bez prtljage...
Em im se avioni tresu gore nego croatijina Dašenka. Bar jest onaj u kojem sam se ja vozila.

Ne kužim ovaj potez od CA. Bar im je linija za Istanbul bila isplativa.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 20.02.2013., 13:24   #5764
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Pegasus i nije baš pretjerano jeftin, cca 120 EUR bi bila povratna karta bez prtljage...
Meni dolaze prijatelji iz Beograda u posjet krajem trećeg mjeseca... povratna karta Beograd-Sabiha 107€ sa 20kg prtljage, kupljena prije 2 dana...

Jedino šta su jelo trebali dodatno plaćati, al su se oni odlučili ponit svoj sendvič...a šta se tiče aviona i koliko se tresu, u to neću ulazit, jer nisam letila sa Pegasusom na relaciji do Istanbula.
__________________
"The greatest thing you'll ever learn is how to love and be loved in return..."
aurora_st is offline  
Old 20.02.2013., 13:49   #5765
Quote:
Eylul kaže: Pogledaj post
Između akbila i Istanbulkarta nema nikakve razlike, cijene su iste, radi se samo o starom i novom sistemu plaćanja javnog prijevoza s popustom.

Otkako sam kupila Istanbulkart i moj akbil je otišao u penziju, sad je samo uspomena na neka ranija vremena i putovanja
hvala na odgovoru
mimchi is offline  
Old 20.02.2013., 13:54   #5766
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Ne kužim ovaj potez od CA. Bar im je linija za Istanbul bila isplativa.
Ne znam baš da im je bila isplativa... Većinom lete s kosilicom, pardon Dashenkom, čak i to teško napune. Možda bi imali više uspjeha da stave kao i za Atenu, barem neke dane u tjednu ZAG-DBV-IST-DBV-ZAG.
nukac is offline  
Old 20.02.2013., 14:17   #5767
Koje loše vijesti...turkish ne samo da je parsto kuna skuplji nego je i blesav termin povratka, već u 9 polijeće...kako mrzim plaćati hotel za noć prije tako ranog leta
Ovo što govorite za pegasus - da li znate da dolazi ili se samo nadate?
Jungle is offline  
Old 20.02.2013., 14:29   #5768
Sad će turiksh biti ne samo parsto kuna skuplji, nego se ne treba nadati cijeni manjoj od 200 EUR. Vjerojatno će biti jeftinije ići Lufthansom uz presjedanje u Frankfurtu...
nukac is offline  
Old 20.02.2013., 14:35   #5769
istina, imaju totalni monopol sad...
ostaje nam ili plaćati punu cijenu ili bus do sarajeva pa pegasus...ljudi koji imaju vremena tako bi mogli uštedjeti.
Jungle is offline  
Old 20.02.2013., 14:53   #5770
Kajjaznam, ne znam baš kolika je ušteda putovati busom u Sarajevo. Kad platiš cca 50 EUR kartu za bus, izračunaš vrijeme koje ćeš izgubit na putu... Meni je onda jeftinije/jednostavnije kupiti Lufthansinu kartu. Ili jednostavno izbjegavati Tursku...
nukac is offline  
Old 20.02.2013., 15:43   #5771
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Kajjaznam, ne znam baš kolika je ušteda putovati busom u Sarajevo. Kad platiš cca 50 EUR kartu za bus, izračunaš vrijeme koje ćeš izgubit na putu... Meni je onda jeftinije/jednostavnije kupiti Lufthansinu kartu. Ili jednostavno izbjegavati Tursku...
ja se slažem ali možda ima netko tko bi tako usput obišao sarajevo...da sam npr. student i ne moram uzimati godišnji ne bi imala ništa protiv.

druga opcija je adriom iz ljubljane, povratna karta dođe i manje od 100 eura na neke datume ali su termini leta horor (usred noći). no možda netko ima ekipu ili besplatno spavanje u istanbulu pa mu nije problem.
Jungle is offline  
Old 20.02.2013., 18:43   #5772
Odakle ta informacija o ukidanju, to je nešto neslužbeno ili? Pa imali su akciju za letove do 30.4., šta s onima koji su tad kupili karte? Ja letim s Turkishem, ali sam skoro kupila od Croatije dok je bila ta akcija
__________________
ŠALIM SE
seka.iz.osijeka is offline  
Old 20.02.2013., 18:46   #5773
Quote:
Jungle kaže: Pogledaj post
druga opcija je adriom iz ljubljane, povratna karta dođe i manje od 100 eura na neke datume ali su termini leta horor (usred noći). no možda netko ima ekipu ili besplatno spavanje u istanbulu pa mu nije problem.
Ovo o hororu je relativna stvar, pripazite ako idete petak/ponedjeljak da kupite kartu na vrijeme jer će avion biti krcat turskih gastabajtera.

A ovo ukidanje je sasvim očekivano, ja sam već prije napisao da nemaju šanse u ratu spuštanja cijena sa Turkish-om.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Old 20.02.2013., 18:50   #5774
Nema još informacije, ali se karta više ne može kupiti...
nukac is offline  
Old 20.02.2013., 20:12   #5775
Quote:
Ezel Bayraktar kaže: Pogledaj post
evo još jedan mali info ....

imam slobodan dan !

naravno u istanbulu !!
Ma daj Ezele...uopće nisi Ezel (on je u duši bio dobar).
Ti nas samo ježiš......
Daj nam neke informacije koje će nam dobro doći kad toliko poznaješ Istanbul......
Di si bio?
Što si dobro/lijepo/zanimljivo/ružno/nezaboravno/kakvo god da je bilo.....vidio/doživio!
kmf55 is offline  
Old 20.02.2013., 20:40   #5776
Quote:
seka.iz.osijeka kaže: Pogledaj post
Odakle ta informacija o ukidanju, to je nešto neslužbeno ili? Pa imali su akciju za letove do 30.4., šta s onima koji su tad kupili karte? Ja letim s Turkishem, ali sam skoro kupila od Croatije dok je bila ta akcija
Ne znam jel službeno ili neslužbeno, ali je provjereno, malesef :/

U svakom slučaju, karte se više ne mogu kupiti, a za one koji ih vec imaju, ne znam kako će se organizirati.
Postoji mogućnost uvođenja linije negdje sa obale iako sudeći po poslovnoj politici CA u zadnje vrijeme, nekako sumnjam da su spremni za takve poteze
__________________
"The greatest thing you'll ever learn is how to love and be loved in return..."
aurora_st is offline  
Old 20.02.2013., 22:16   #5777
Quote:
kmf55 kaže: Pogledaj post
Ma daj Ezele...uopće nisi Ezel (on je u duši bio dobar).
Ti nas samo ježiš......
Daj nam neke informacije koje će nam dobro doći kad toliko poznaješ Istanbul......
Di si bio?
Što si dobro/lijepo/zanimljivo/ružno/nezaboravno/kakvo god da je bilo.....vidio/doživio!
hahahaha, ja sam vec reko da imam stan nedaleko od taksima, sta reci ,secem puno ,vozam se s autom i motorom ,pa o javnom prijevozu nemam pojma , i vecinu vremena provodim po industriskim pogonima ....
jedemo u stanu ,kupujemo hranu di stignemo,
grad je stvarno predivan ,bio sam po svukud i stvarno ovaj pobjeđuje ,u svojoj ljepoti,ljudima i još mnogoćemu ...da ne nabrajam.

ima tu u jednoj ulici nedaleko od istiklala ,jedna kutijica ,nikada mi nije bilo jasno šta ja ta kutijica ,onako zašarafljena je na zgradu ,ono nije velika recimo 20x20cm,ljudi onak nešto vade i nešto stavljaju unutra ,nisam mogao izdržat a da nevidim o čemu se radi ,došo prvi dan bila je prazna ,došo drugi dan unutra iphone 3 ,onak imo sam oči ko paško patak ,reko ma neču ga uzimat neko čeka sa kamerom negdje i još ču završit na skrivenoj .... i tako prošlo par dana ,nije mi dalo mira ,ma reko pa budem pito ,kaj sad ,ponašat ču se ko glupi turista i pitat u prvom kafiću onak letimično konobara . uglavnom u zagrebu bi ukrali i kutijicu . radi se o sljedečem , taj telefon radi i sve iz zgrade je provucen samo onaj kablic za punit ga i taj telefon tko nađe može ga uzet i koristit ali ga mora vratit nazad i mora ga stavit punit ,jedna osoba ga smije koristit max 24h i to je vlasništvo te firme koja se nalazi iza zida,uglavnom lete njihove reklame i tak ,ali guba fora ,ima navigaciju , besplatan internet i tak, jedino mi nije jasno kako ne nestane telefon ,da ga nitko neukrade
Ezel Bayraktar is offline  
Old 21.02.2013., 04:27   #5778
Quote:
seka.iz.osijeka kaže: Pogledaj post
Odakle ta informacija o ukidanju, to je nešto neslužbeno ili? Pa imali su akciju za letove do 30.4., šta s onima koji su tad kupili karte? Ja letim s Turkishem, ali sam skoro kupila od Croatije dok je bila ta akcija
Nama je BG bliže nego ZG(ako si trenutno u OS),tako da je Pegasus još uvijek aktualan
Imam kartu IST-BG,50e + autobus nekih 100kn.Kontam da nemogu za manje pare dovući dupe iz Istambula u Osijek.
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Old 21.02.2013., 10:10   #5779
mozda ovom nekom pomogne za planiranje rute
http://promptguides.com/istanbul/index.htm
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Old 21.02.2013., 14:12   #5780
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
mozda ovom nekom pomogne za planiranje rute
http://promptguides.com/istanbul/index.htm
predobro! putujem u 4 mjesecu i stalno slazem neke rute, a ovo bas pomogne, hvala
(=Feel...? is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.