Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2008., 16:47   #61
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
imam ja jedno pitanje vezano uz sjedenje i posjedanje..
curka se uspije posjesti tako što se povuče za bočnu stranu kolica, ali samo ako je naslon malo podignut (za sad je dižem do max 45°, ima skoro pa 6 mj), isto kao i curica od Abilan. ali, ako je u skroz ležećem položaju, ne uspije se posjesti sama.. ja to ne računam pod posjedanje, jer uspije samo ako je napola podignuta, bez obzira što kad uspije sjedi. ja je obavezno odmah vratim nazad.
e, sad, pitanje je, jel bitno da se posjedne iz skroz ležećeg položaja, na ravnoj površini, bez povlačenja za bilo što, ili se računa i ovakvo švercanje?
Hm, nemam pojima...

Nama je doktor pokazao jednu vjezbu za posjedanje, uz koju se moja jako brzo pocela sama posjedati. Dok beba lezi, ti je polako vuces za jednu rukicu prema gore, sa time da ne ide skroz ravno vec malo u stranu na kojoj je slobodna rukica. Tada bi ona trebala pruziti tu slobodnu rukicu pokraj sebe na pod, tako zvani bocni stav, i pomoci si pridignuti. Drugom rukom joj drzite nogice na mjestu da se ne izvrce. Mi vjezbali malo sa jednom, malo sa drugom rukom i za par dana je sama skuzila kako to ide i sama se pocela dizati.

A sada da se malo pohvalimo... Zadnjih par dana sama stoji ( i to dosta dugo) i sama se moze dignuti na noge iz sjedeceg stava.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 22:17   #62
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
i jel bitno da se posjedne iz skroz ležećeg položaja, na ravnoj površini, bez povlačenja za bilo što, ili se računa i ovakvo švercanje?
Samostalno se posjesti znači kada se beba s boka osloni na ruku i tako digne trup. Ili se posjedne bočno iz četveronožnog stava. Ovo uz pridržavanje nije pravo posjedanje.
Moj je to isto dugo radio, a kada je bio spreman i skužio napokon kako to ide, već isti dan nije prestajao. Stalno želi sjediti. Posjeo se s 9 mjeseci, do tada je bio u polusjedećem. I naš doc i fizio su mi rekli da mu leđa nisu bila niti spremna do sada na sjedenje (blago izvijanje koje ja svojim golim okom nisam vidjela), što samo potvrđuje da nije bezazleno prerano posjesti dijete.
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 22:46   #63
čini mi se da malo koja beba uspije sama sjesti sa 6 mjeseci,mi ćemo čekati,pa kad odluči sam,nećemo ništa forsirati
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 22:50   #64
ma ni ja ne firsiram nego se ona plače kad leži na leđima ili na trbuhu. Ono, ležati će 5 minuta i onda joj dosadi i hoće sjesti. Ona je ja malo sjednem i ona sidi lipo sama, uspravno drži leđa i igra se, koristi obje ruke za dohvaćanje igračaka. Ne naslanja se rukama ni išta. Ali sad kad sam ovo pročitala može se pozdraviti sa sjedenjem dok se sama ne uspije posjesti. Od sada samo leži. Skroz sam se pripala, a valjda je nismo zafrknuli.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 00:25   #65
Nemoj se plašiti,abi,neće joj ništa biti,a ti ako misliš da je tako najbolje onda napravi tako,mislim da su većinu majke posjedale sa 6 mj,pa nam srećom nema nikakvih posljedica
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 02:35   #66
ja sam bio 30 posto brzi od svih u svim tim spravama i mjerenjima... steta tad nije postoja kompjuter da se uoci razlika

bio je kros od 4 grupe, ja sam bio u drugoj grupi i dosao sam medu prvima u prvoj grupi... di je tek moja grupa zaostala

hebiga rodio sam se pre rano

uglavnom cuvaj ti svoje dijete i usmjeri ga k pravom putu. jer nece nitko to za tebe! ! !!! i isto ne daj da se uda i ozeni bez veze... jer je to zivotna odluka. i kazi mu kad kupuje teren za gradit kucu da ga kupi na dobro lokaciju jer isto vazi kao i plodno tlo uvjek dava dok ne plodno nikad!!!
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 10:58   #67
Quote:
phuketya kaže: Pogledaj post
Samostalno se posjesti znači kada se beba s boka osloni na ruku i tako digne trup. Ili se posjedne bočno iz četveronožnog stava. Ovo uz pridržavanje nije pravo posjedanje.
Moj je to isto dugo radio, a kada je bio spreman i skužio napokon kako to ide, već isti dan nije prestajao. Stalno želi sjediti. Posjeo se s 9 mjeseci, do tada je bio u polusjedećem. I naš doc i fizio su mi rekli da mu leđa nisu bila niti spremna do sada na sjedenje (blago izvijanje koje ja svojim golim okom nisam vidjela), što samo potvrđuje da nije bezazleno prerano posjesti dijete.
sve što mogu sami bez obzira kako je dozvoljeno i ok...jer oko jnih je uvijek nešto za što se mogu pridržat...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 11:13   #68
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
imam ja jedno pitanje vezano uz sjedenje i posjedanje..
curka se uspije posjesti tako što se povuče za bočnu stranu kolica, ali samo ako je naslon malo podignut (za sad je dižem do max 45°, ima skoro pa 6 mj), isto kao i curica od Abilan. ali, ako je u skroz ležećem položaju, ne uspije se posjesti sama.. ja to ne računam pod posjedanje, jer uspije samo ako je napola podignuta, bez obzira što kad uspije sjedi. ja je obavezno odmah vratim nazad.
e, sad, pitanje je, jel bitno da se posjedne iz skroz ležećeg položaja, na ravnoj površini, bez povlačenja za bilo što, ili se računa i ovakvo švercanje?
nama je rečeno da je tih 45° najteže, dakle kada ti djetetu daš tih prvih 45° (mi to radimo radi odizanja nožica od podloge koje M baš ne voli najviše) onda im je sve lako/lakše...
najteže im je dignuti tj. odlijepiti glavicu tih prvih stupnjeva.....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 11:31   #69
jučer smo bili kod mojih,mama uzela malog i on skakutao po njoj. Točnije ona je sjedila,držala ga za leđa,a on je uspravljao noge pa ih skupljao,ja sam šiznula,nemam pojma jel on to smije već raditi,naravno da ona ne vidi ništa loše u tome kad on već jelte uživa
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 11:59   #70
ma abilan, mislim da nemaš nikakvog razloga za strah, a ako N. već tako čvrsto zna sjediti pokaži joj one vježbice za posjedanje koje je Ani opisala, mislim da će ona to ful brzo savladati. negdje sam pročitala da su im leđa spremna za sjedenje kada stavljaju nožne prstiće u usta. moja ih hvata rukama, ali u usta još ne stavlja
ja ju stavljam puno na pod na puzle, još na njih stavim babygym da ima i igračke koje vise, pa se ona rola na sve strane, upire nogicama po lukovima od gyma, hvata za njih i povlači, ali posjesti se uspije samo u kolicima kad je već napol podignuta, tako da još ništa od sjedenja..
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 12:12   #71
Quote:
Mijaja kaže: Pogledaj post
najteže im je dignuti tj. odlijepiti glavicu tih prvih stupnjeva.....
o, moja je nevjerojatno živahna...3 mjeseca i već diže glavicu i ramena u zrak kad je na leđima sve u 16
i ljuti se što ne ide dalje ili što joj ja ne pomažem

okrećemo se s trbuha na leđa k'o veliki

s leđa zasad samo na bok
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 12:40   #72
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
negdje sam pročitala da su im leđa spremna za sjedenje kada stavljaju nožne prstiće u usta.
ovo nije točno
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 12:40   #73
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
ovo nije točno
joj, kad bi se sad bar mogla sjetit di sam to pročitala, ali neki kao "pametni" članak je bio..
znači, to nije točno?
vidjela sam da si ti sa svojom djevojčicom išla na vježbe, pa ipak imaš više informacija iz prve ruke
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 14:32   #74
moj prste nožne stavlja u usta od 3 mjeseca valjda...i još uvijek ih grize

to je isto fora kao i ono kad popije 50 L mljeka pa počne stavljat noge u usta...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 15:13   #75
ovo sam i ja cula.. za te prstice u usta.. moj ih jos ne stavlja u usta, ali ih drzi ..i u polusjedecem polozaju smo vecinom (naslonjeni na mamu, tatu,..)
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 15:39   #76
mojoj očito noge preveč smrde jer ih tek počinje pomalo odizati od podloge a "tek" nam je 5 mjesecov...ali bude ona, vježbamo mi sa svim mogućim rekvizitima od praporaca, mašnica, vrećica i inih pomagala
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 15:39   #77
a jbga, nisam ja izmislila to
a ovo sa 50 l mlijeka nisam još čula
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 16:45   #78
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
ovo sam i ja cula.. za te prstice u usta..
Ma i ja sam svašta čula, a da nije bilo točno. Dobro cvjetić reče. Moj je jeo noge s 4 mjeseca.
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 16:55   #79
ja pitala sabola ovo za stavljanje nogica u usta i spremnost na sjede.
bilo bi bolje da nisam, jer me tako pogledao kao: mam od kud vam takve gluposti.
samo mi je rekao da to nema veze jedno s drugim
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 16:56   #80
pink, nama su strogo branili to skakutanje na nogama (kad je ti ili neko drugi dri u naručju).
i inače su mi rekli da će rodbina navaljivati da sa 6 mj samostalno sjedi, da sa 9 zna ovo i ono - ali da takvim pritiscima ne treba popuštati nego pustiti da beba sama (al sama) napravi samo ono što može
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.