Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2007., 08:34   #201
Quote:
Malear kaže: Pogledaj post
e to i ja kazem. moram odvozit ovo do kraja, dobit vozacku pa cemo vidjet dalje. namjeravam uzet automatika..
a cujte, i zdravi ljudi mogu za volanom dobit mozdani, srcani, pa i prvi epi napad. sto nije tako? a ako se pazimo i drzimo to pod kontrolom, mislim da su nam vjerojatnosti iste.
pozdrav!
sa ovim se apsolut slažem...voze i oni koji su imali srčani,pa su sad pod lijekovima...kaj kod onih koji dobiju moždani...mi smo pod terapijom,pa bih rekla da je manja vjerojatnost...no,ne opterećujem se time...bog mi je dal to kaj mi je dal i sa time živim i nosim se...nikakvu matematiku od toga ne radim...a opet,imala sam totalku pred 8god,ni kriva ni dužna...moj auto skršen,ja tj dana u bolnici,a onom kaj je kriv niš...pa ti budi pametan...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 20:58   #202
da li netko ima iskustva sa tabletama ARVIND?
__________________
Solamente che il buio ha i tuoi occhi sono notti che non dormo più belli da urlare i tuoi occhi incredibilmente azzurri ma sereni quasi mai. Il buio ha i tuoi occhi belli come li hai soltanto tu. Come farò a non guardarli più a non guardarli più.
diavoletta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 21:20   #203
Ne...kakve su to tablete?
Abrakadabraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 21:34   #204
Quote:
Abrakadabraa kaže: Pogledaj post
Ne...kakve su to tablete?
lamotriginum.. (antiepileptik)
terapijske indikacije: epilepsija, bipolarni afektivni poremečaj

prvo su mi dali tegretol CR, ali zbog problema sa želucem ih nisam uzimala i sad mi je doktor radi več drugi put dizritmičnog eeg i glavobolja dao taj lijek ARVIND..s tim da sam dan prije nego što sam bila kod njega pala u nesvijest.. (prvi put u životu)..jedino što je prethodilo tome je bilo jako lupanje srca..puls oko 112., i drhtavica te osječaj ko da te netko steže za vrat.. tad sam bila i na hitnoj i ekg je bio u redu..puls je na ležečki bio ok, oko 90, tlak malo povišen oko 140/80, a ja sam oduvijek niskotlakaš 100/65..i doktorica je dok sam stajala ulovila tahikardiju išla ponavljat ekg koji je nakon 2-3 minute što sam ležela dok su ga krenuli napravit opet bio ok..88/min.. i ona je mislila da je to neurološki..a neurolog ipak misli da nije..
__________________
Solamente che il buio ha i tuoi occhi sono notti che non dormo più belli da urlare i tuoi occhi incredibilmente azzurri ma sereni quasi mai. Il buio ha i tuoi occhi belli come li hai soltanto tu. Come farò a non guardarli più a non guardarli più.
diavoletta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 21:43   #205
Quote:
diavoletta kaže: Pogledaj post
lamotriginum.. (antiepileptik)
terapijske indikacije: epilepsija, bipolarni afektivni poremečaj

prvo su mi dali tegretol CR, ali zbog problema sa želucem ih nisam uzimala i sad mi je doktor radi več drugi put dizritmičnog eeg i glavobolja dao taj lijek ARVIND..s tim da sam dan prije nego što sam bila kod njega pala u nesvijest.. (prvi put u životu)..jedino što je prethodilo tome je bilo jako lupanje srca..puls oko 112., i drhtavica te osječaj ko da te netko steže za vrat.. tad sam bila i na hitnoj i ekg je bio u redu..puls je na ležečki bio ok, oko 90, tlak malo povišen oko 140/80, a ja sam oduvijek niskotlakaš 100/65..i doktorica je dok sam stajala ulovila tahikardiju išla ponavljat ekg koji je nakon 2-3 minute što sam ležela dok su ga krenuli napravit opet bio ok..88/min.. i ona je mislila da je to neurološki..a neurolog ipak misli da nije..
malo sam guglala...nije mi poznat lijek...meni tegretol cr dobar,nikakvih problema...mislim da je tlak posljedica straha uslijed jedne promjene koja ti se dešava,a ti ju nemreš kontrolirati...lupanje srca rekla bih i sigurno...ja i nakon 24god liječenja slično reagiram iako znam kak sve ide...gdje god da si leči,popiti tekućinu,smiriti se...ja dignem noge na povišeno...i čekati...ja i lijek popijem,povremeno apaurin,isključivo po preporuci neurologa...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 23:51   #206
vidim da neki od vas osječaju kad im dolazi napad,kako to osjećate??

ja sam imao jedan napad i jedino što sam osjetio je bilo desetak sekundi zamagljen vid i potom nesvjest a drugo ništa prije toga nisam osjetio.

što se tiče vožnje neka svako vozi na svoju odgovornost tj ako misli da može da vozi neka vozi a ako nije baš siguran i ako ima česte napade e onda ipak možda bolje da nevozi
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 08:56   #207
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
vidim da neki od vas osječaju kad im dolazi napad,kako to osjećate??

ja sam imao jedan napad i jedino što sam osjetio je bilo desetak sekundi zamagljen vid i potom nesvjest a drugo ništa prije toga nisam osjetio.

što se tiče vožnje neka svako vozi na svoju odgovornost tj ako misli da može da vozi neka vozi a ako nije baš siguran i ako ima česte napade e onda ipak možda bolje da nevozi
kaj se napada tiče,zadnji je bio prije 5-6god...sada su uglavnom opće slabosti koje uredno rješavam...da li predosjetim napad... nekad,kad su bili jako i česti,nisam uopće...sada osjetim ko nekakvu opću malaksalost....pritisak u glavi...ne mogu kontrolirati tijelo,kao da odmah moram leči...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 11:06   #208
Red face

Quote:
diavoletta kaže: Pogledaj post
lamotriginum.. (antiepileptik)
terapijske indikacije: epilepsija, bipolarni afektivni poremečaj

prvo su mi dali tegretol CR, ali zbog problema sa želucem ih nisam uzimala i sad mi je doktor radi več drugi put dizritmičnog eeg i glavobolja dao taj lijek ARVIND..s tim da sam dan prije nego što sam bila kod njega pala u nesvijest.. (prvi put u životu)..jedino što je prethodilo tome je bilo jako lupanje srca..puls oko 112., i drhtavica te osječaj ko da te netko steže za vrat.. tad sam bila i na hitnoj i ekg je bio u redu..puls je na ležečki bio ok, oko 90, tlak malo povišen oko 140/80, a ja sam oduvijek niskotlakaš 100/65..i doktorica je dok sam stajala ulovila tahikardiju išla ponavljat ekg koji je nakon 2-3 minute što sam ležela dok su ga krenuli napravit opet bio ok..88/min.. i ona je mislila da je to neurološki..a neurolog ipak misli da nije..
Lamotrigin(do nedavno se zvao Lamictal)
Konzumiram ih vec par godina 2x100 ml dnevno uz Keppra i Depakine pomogao mi je tako sto vise nemam ni srednje napade vec samo te male od par minuta nesvjestice
Predlazem da sve nazive tableta na topicu podebljamo
london-vienna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 11:25   #209
Quote:
london-vienna kaže: Pogledaj post
Lamotrigin(do nedavno se zvao Lamictal)
Konzumiram ih vec par godina 2x100 ml dnevno uz Keppra i Depakine pomogao mi je tako sto vise nemam ni srednje napade vec samo te male od par minuta nesvjestice
Predlazem da sve nazive tableta na topicu podebljamo
slažem se.. a lamotriginum je sadržaj tablete ARVIND koje sam ja dobila..
__________________
Solamente che il buio ha i tuoi occhi sono notti che non dormo più belli da urlare i tuoi occhi incredibilmente azzurri ma sereni quasi mai. Il buio ha i tuoi occhi belli come li hai soltanto tu. Come farò a non guardarli più a non guardarli più.
diavoletta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 11:34   #210
da dodam link gdje mozemo odmah sa nekim search pogledati i na drugom jeziku kao sto sam ja sada lamotrigin pa na hrv. http://hr.wikipedia.org/wiki/Antiepileptici
london-vienna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 14:18   #211
Quote:
london-vienna kaže: Pogledaj post
da dodam link gdje mozemo odmah sa nekim search pogledati i na drugom jeziku kao sto sam ja sada lamotrigin pa na hrv. http://hr.wikipedia.org/wiki/Antiepileptici

odličan link tnx
__________________
Solamente che il buio ha i tuoi occhi sono notti che non dormo più belli da urlare i tuoi occhi incredibilmente azzurri ma sereni quasi mai. Il buio ha i tuoi occhi belli come li hai soltanto tu. Come farò a non guardarli più a non guardarli più.
diavoletta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 20:29   #212
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
vidim da neki od vas osječaju kad im dolazi napad,kako to osjećate??

ja sam imao jedan napad i jedino što sam osjetio je bilo desetak sekundi zamagljen vid i potom nesvjest a drugo ništa prije toga nisam osjetio.

što se tiče vožnje neka svako vozi na svoju odgovornost tj ako misli da može da vozi neka vozi a ako nije baš siguran i ako ima česte napade e onda ipak možda bolje da nevozi
meni se prije oba napada malo zamutio vio, osjetila sam kako mi se zgrcila lijeva strana lica, osjetila sam kako padam i to je to. nesvjestica i dalje se ne sijecam bas ok...
nesanica i mene ubija, umor, sve to izaziva ovakve "atake" rekli bi nasi dragi neurolozi...
Malear is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 07:58   #213
Eto mene bas sinoc uhvatilo za kompjuterom. Sve ti je jasno a onda pocinje da ti se razum smanjuje i to je to. Ja tako osjetim. Iskljucio lap dok sam jos malo bio tu sa sobom. Sklonio se, sjeo za krevet, pricekao par minuta u svijesti ali bez razuma i dalje. Razum dolazi i onda nastavljamo sa igrom zivljenja. Sto je zanimljivo dos sam tih par minuta za krevetom ako bi me pitali nesto npr koliko je 8X7 ja bih znao odgovoriti ali ne bi znao(razumio) da li sam tocno odgovorio. Ja takav kod mene biljezim kao srednji napad. Mali je kada ne moram iskljuciti nista vec samo malo pricekati uz njega i poslije minut dva nastaviti. A veliki mi je kada se sklonim, sjednem i malo vise od pet min moram cekati.
london-vienna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 11:27   #214
Quote:
london-vienna kaže: Pogledaj post
Eto mene bas sinoc uhvatilo za kompjuterom. Sve ti je jasno a onda pocinje da ti se razum smanjuje i to je to. Ja tako osjetim. Iskljucio lap dok sam jos malo bio tu sa sobom. Sklonio se, sjeo za krevet, pricekao par minuta u svijesti ali bez razuma i dalje. Razum dolazi i onda nastavljamo sa igrom zivljenja. Sto je zanimljivo dos sam tih par minuta za krevetom ako bi me pitali nesto npr koliko je 8X7 ja bih znao odgovoriti ali ne bi znao(razumio) da li sam tocno odgovorio. Ja takav kod mene biljezim kao srednji napad. Mali je kada ne moram iskljuciti nista vec samo malo pricekati uz njega i poslije minut dva nastaviti. A veliki mi je kada se sklonim, sjednem i malo vise od pet min moram cekati.
pa jel primas ti kakvu terapiju ili sta?koliko cesto ti se to desava?
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 20:44   #215
Quote:
london-vienna kaže: Pogledaj post
Eto mene bas sinoc uhvatilo za kompjuterom. Sve ti je jasno a onda pocinje da ti se razum smanjuje i to je to. Ja tako osjetim. Iskljucio lap dok sam jos malo bio tu sa sobom. Sklonio se, sjeo za krevet, pricekao par minuta u svijesti ali bez razuma i dalje. Razum dolazi i onda nastavljamo sa igrom zivljenja. Sto je zanimljivo dos sam tih par minuta za krevetom ako bi me pitali nesto npr koliko je 8X7 ja bih znao odgovoriti ali ne bi znao(razumio) da li sam tocno odgovorio. Ja takav kod mene biljezim kao srednji napad. Mali je kada ne moram iskljuciti nista vec samo malo pricekati uz njega i poslije minut dva nastaviti. A veliki mi je kada se sklonim, sjednem i malo vise od pet min moram cekati.
nisam znala da i to spada pod epi napade..meni se to zna događat povremeno al uz obavezan osjet da ču past u nesvijest..
__________________
Solamente che il buio ha i tuoi occhi sono notti che non dormo più belli da urlare i tuoi occhi incredibilmente azzurri ma sereni quasi mai. Il buio ha i tuoi occhi belli come li hai soltanto tu. Come farò a non guardarli più a non guardarli più.
diavoletta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 20:28   #216
Eto i to spada jos uvijek.

5-6 puta mjesecno
.ovisno koliko radis i stresovi.


terapija

prije podne:
lamotrigin 100 mg
Keppra 1000 mg
Depakine 500 mg

popodne:
Keppra 1000mg
Depakine 500 mg

navece:
lamotrigin 100 mg
Keppra 1000 mg
Depakine 500 mg
london-vienna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 21:14   #217
Quote:
london-vienna kaže: Pogledaj post
Eto i to spada jos uvijek.

5-6 puta mjesecno
.ovisno koliko radis i stresovi.


terapija

prije podne:
lamotrigin 100 mg
Keppra 1000 mg
Depakine 500 mg

popodne:
Keppra 1000mg
Depakine 500 mg

navece:
lamotrigin 100 mg
Keppra 1000 mg
Depakine 500 mg
majko mila..puno ti pijes..ja samo 1 tabletu tegretola navecer i cetvrtinu ujutro
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 21:39   #218
Quote:
london-vienna kaže: Pogledaj post
Eto i to spada jos uvijek.

5-6 puta mjesecno
.ovisno koliko radis i stresovi.


terapija

prije podne:
lamotrigin 100 mg
Keppra 1000 mg
Depakine 500 mg

popodne:
Keppra 1000mg
Depakine 500 mg

navece:
lamotrigin 100 mg
Keppra 1000 mg
Depakine 500 mg
svaka čast čovječe da se tako dobro držiš od svih tih silnih tableta
ja pijem depakine uvečer.
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 21:48   #219
Quote:
london-vienna kaže: Pogledaj post
Eto i to spada jos uvijek.

5-6 puta mjesecno
.ovisno koliko radis i stresovi.


terapija

prije podne:
lamotrigin 100 mg
Keppra 1000 mg
Depakine 500 mg

popodne:
Keppra 1000mg
Depakine 500 mg

navece:
lamotrigin 100 mg
Keppra 1000 mg
Depakine 500 mg
...e kad sam ja pila takve količine,tad mi je i bilo najgore...kad smo prešli na monoterapiju,poboljšanje nemjerljivo... sada samo tegretol cr ujutro i navečer,već 15 god...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 22:36   #220
E ljudi jel iamo tko kakve kontraindikacije od antiepileptika, negdje pročitala da neki uzrokuju povećanje tjelesne mase??
baby_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:13.